BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #781377 przez WhiteBlackberry
Cześć :D
Ja dzisiaj ledwo żyje...
Poszłam spać o 24, wstawałam w nocy siku chyba 6 razy :ohmy: No a o 7 budzik do pracy...
Ledwo wstałam.
Wszystko mnie boli, ledwo cokolwiek sama robie. Z łóżka wstawać już mi mój pomaga, buty też już musi mi zakładać, no szok!
Bolą mnie krzyże, każdy ruch małej jest bolesny, a wczoraj jak zaczęła mi główką w żebra uderzać, to myślałam, że zwariuje...
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletke antybiotyku, dzisiaj już zaczynam brać ten Lactovaginal, jakoś po weekendzie pojade na wyniki z moim, bo 13-go wizyta. Już nie mogę się doczekać, kurcze chce usłyszeć, że wszystko dobrze i żebym się nie martwiła, bo ciągle się zamartwiam, a ostatnio nawet jakieś dziwne mam przeczucie, że czas najwyższy torbe spakować... w ogóle tak z dnia na dzień uczepiło mi się, że w każdej chwili może się coś zacząć.
Właśnie zbieram się z pracy i wracam do domku, zjem i idę się położyć, bo padam z nóg.

Co do pakowania torby to będę się pakować wg tego wzoru:
wzorowamama.pl/pakowanie_torby_do_szpitala.html

Dziewczyny, szukam jakiejś pakownej torby dla mam do wózka itd. Ogólnie taka wiecie...pielęgnacyjna, codzienna, wszystko w jednym.
W przystępnej cenie, bo jak widzę za torbe np. 380zł to hihi podziękuje za taki interes. :lol:

Aaa! I zmieniliśmy zdanie co do farb... teraz to dopiero nie wiem czy nie przegięliśmy... też z Jedynki kolory: Kwiat Piwonii i Soczysta Gruszka.
Takie kolorki.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781379 przez Agacior
mała82 - jakoś mało tych ciuszków ?!U mnie pól torby podróżnej to same niemowlęce ciuszki :laugh: ale to dlatego, że nie wiem jaki rozmiar i biorę większe i mniejsze. Ech ale i tak trzeba chyba to zmniejszyć jakoś :)

Natala - bardzo dobre wiadomości. Malutka pięknie rośnie :)

Brukselka - Twoja teściowa chyba bardziej zaczyna przeżywać Twoją ciąże niż Ty :silly: Z jednej strony to miłe a z drugiej powinna jednak ustalać z Tobą takie rzeczy. No i zasmucę Cie bo ja Ciebie przebijam 20kg na plusie :lol: Ale znajomi mówią, że nie widać, że mocno przytyłam więc nie wiem czy kłamią czy rzeczywiście gdzieś to wszystko w brzuch i piersi poszło :)

Gosica - aj zazdroszczę, że nie masz dylematu z ciuszkami jak ja hehe :)

Daisy - po takiej informacji ja pewnie już bym zaczęła się bać porodu :silly: Co do tej chusty moja koleżanka z niej korzystała jak byliśmy na wakacjach, jej mała miała wtedy 7 m-cy i mega wygoda była dla niej i małej :)

motylek270 - ojej,że też Cię na koniec złapało;/ z tabletek to tylko chyba paracetamol, zimne okłady na czoło, masaż skroni może trochę amolem pomasować myślę, że w małej ilości nie zaszkodzi. Trzymam kciuki, żeby szybko minęło.

monisia100100 - napisz koniecznie jak po wizycie. Ja nie piorę tego tylko dokładnie wywietrzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781384 przez Agacior
mała82 - ja miałam jakiś czas temu białko w moczu, bakterie i coś tam jeszcze to stwierdzili, że zapalenie mam i brałam furaginę mimo, że żadnych objawów nie miałam. Czasami też białko może świadczyć o zatruciu ciążowym ale nie ma co się nakręcać na zapas musisz na spokojnie poczekać do jutra. Trzymam kciuki.

WhiteBlackberry - śliczne te kolorki, aż sama bym chciała takie mieć :) Co do torbyja zakupiłam taka allegro.pl/babyono-torba-wielofunkcyjna-...ria-i3678653102.html
Bardzo ładnie wygląda więc będę ją mogła nosić jako normalną torebkę,jest pojemna i sporo ma kieszonek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781388 przez Natala
cześc mamuśki

Dzięki dziewczyny za dane, już doszły, nie wiem czemu wcześniej mi się nie wyświetlały... Fajnie nie tylko sobie Was wyobrażać ale i zobaczyć :) śliczne macie te brzuszki, jak znajdę chwilę to też Wam pokażę Marysię ;) My po KTG, 4 godziny mi zeszło z dojazdem, a wszystko przez to, ze badanie musiałam powtarzać bo młoda tak wariowała( genialnym pomysłem było zjedzenie parzonego z rana ), ze lekarz mnie na spacer wysłał, żeby zasnęła , no i drugie już było dobre, ale co się nasiedziałam i naczekałam i naoglądałam rodzących ciężarnych to moje ;) jestem wykończona :P

anitka90 koniec jest już bliski :D dzisiejsze szpitalne klimaty mi to uświadomiły... ja też już nie raz myślałam, ze może to już :D Ty już prezenty zamawiasz?:D w sumie później, może nie być już na to czasu :P


Brukselka udana ta Twoja teściowa, ale tych "idealnych" co by się interesowały wtedy tylko kiedy mają to chyba niewiele jest ;)

Daisy
dla Twojego lekarza 2,5kg na 36 tydzień to "średniaczek" a dla mojego raczej był by to "drobniaczek", bo idealna waga dla noworodka to ok 3 500, więc co lekarz to inna teoria jak widać, ale słyszałam, ze te szacunkowe miary robione przez USG często są mylne, czasami nawet do kg, więc trzeba to trochę traktować z dystansem..

monisia100100 mój lekarz jest z tych "nadopiekuńczych" ale cieszę się bo przynajmniej wiem, że nic nie przeoczymy, no i wiem za co płacę, bo dokładny jest strasznie... nigdy nie pogania, zawsze na wszystko odpowie, dokładnie mi tłumaczy tak z siebie o wszystkim... to KTG pewnie tak awaryjnie, bo mała drobna, a moja ciąża od 28 tyg należała do zagrożonych więc też inaczej mnie traktuje, z tego co zrozumiałam, zrobimy ze 4 takie KTG i jak będzie wszystko ok, to da mi spokój :) a torbę muszę jeszcze raz prześwietlić i sprawdzić może o czymś zapomniałam :P

Czas na obiad - jakoś mnie na kwaśne naszło i żurku nagotowałam jak dla wojska ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781419 przez Natala
mała82 www.gdzierodzic.info/ tu masz statystyki szpitali z całego kraju, niestety jak z nacinaniem krocza w Redłowie jest to nie wiem, tu tez wyskakuje, że nie prowadzą statystyk, ale z tego co na szybko zerknęłam, rzeczywiście kliniczna ma aż 60 %, sporo na tle innych... Znajoma płaciła w Wejherowe bodajże 500 zł za 7 dni, ale leżała tam sama, bez partnera... Ja swojemu dam luz, niech w domu wszystko na mój powrót przygotuje, no i niech chłop się porządnie napije :laugh: odwiedziny nam wystarczą, a że do szpitala z domu mamy blisko to zawsze pod ręką będzie :) z tym anestezjologiem to może tylko takie plotki, więc jakoś mocno się tym nie kieruj skoro położna Ci tak mówiła :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



WhiteBlackberry Z Twojej stronki "Pamiętaj również o tym, aby nie kupować ubranek typowo dziewczęcych. Różnie bywa z wynikami USG i czasami rodzi się chłopiec zamiast wskazanej przez USG dziewczynki." no to klops, bo ja mam do szpitala większość różowych ciuszków :D też się podpinam o informację o torbach bo nie mam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781454 przez moofka
Anitka90 jak poczytałam o tych prezentach to mi się już świąt zachciało :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


ja mam 2 torby, jedna była w komplecie z wózkiem a drugą dostałam od kuzynki. chciałam Wam wrzucić linka bo jest bardzo fajna i zaczęłam jej szukać i odkryłam że kosztuje 440zł :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781461 przez moni31
Hej

Trudno za Wami nadążyć...

Gosica wg mojego lekarza mały jest większy o jakieś 1,5 tyg , wic mówil że będzie duży... ale w 37 tyg nie będzie pewnie "klocek" hihi... Odpoczywaj:)

Piranetka mam nadzieje , że u was ok

Kristi trudna sprawa z tym imieniem.. Ja nie wierze niby w zabobony, ale... Pewnie też bym pomyślała o innym

Brukselka super, że maleństwo tak pięknie rośnie... Troche dziwne podejście Twojego lekarza, ale z drugiej strony jak wszystko ok... Ale chociaż na ktg by Cię skierował...
A co tesciowej, to nie jest chyba tak źle... Przynajmniej będziesz spokojniejsza i bedziesz miala naprawde faja opiekę:)

Nutka jak tam noga? Lepiej?

Monisia nic się nie przejmuj swoją wagą, zresztą przy maleństwie szybko zrzucisz... A skoro tak nagle Ci przybywa kg to pewnie woda się zatrzymuj... Ja przybrałam 6 kg do tej pory, ale przed ciąży mialam z 20 za duzo ...

WhiteBlackberry przykro mi, że Twoja koleżanka straciła maleństwo, szczegolnie kiedy Ty jestes w tak zaawansowanej ciąży... Ja niestety przeszłam to samo i też rodziłam ze świadomością , że mojego dziecka pomimo 40 tyg ciąży nie będzie z nami...
Staraj sie nie denerwować , wszystko będzie z małą dobrze... Musimy wierzyć, że nasze dzieciaczki urodza sie zdrowe:)

Anitka to wymaz pobierają w laboratorium, a nie gin to robi?

Motylek super, ze wyniki ok:) oby tak dalej

Daisy super, że z maluszkiem dobrze :) Już 2,5 kg...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781468 przez anitka90
do świąt to już tak przeleci, że na później zostawię tylko pakowanie prezentów :)
A za dwa tygodnie zaczynam sprzątanie dzidziusiowo - świąteczne :) Może coś się uda przyspieszyć to oczekiwanie na dzidziusia :)

monisia a co do wózka to ja już wszystko co mogłam to wyprałam :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781472 przez anitka90
moni mój ginek ma "swoich" ludzi od tego :) Moim koleżanką inni ginekolodzy robili w gabinecie normalnie na wizycie, ale tak jak już Wam pisałam, tyle badań co on mi daje i takie badania to szok. Przepraszam, że tak pytam, ale co się to stało, że poprzedni dzidziuś się w takim stanie urodził? Owinięcie pępowiną?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781513 przez Kristi
Hej :)

My właśnie jesteśmy po wizycie i okazuje się że nasza kluseczka ma brzuszek wiekszy niż głowę i nie wiadomo jak wyjdzie :dry: ale tym Pan dr powiedział że będziemy się martwić za 3 tyg. Malutka waży już 2700 :ohmy: już się boje ile będzie na koniec :silly:

Gosica Ty to nie umiesz usiedzieć na tyłku :silly: JA dzisiaj zaliczyłam wyjazd 900 kilometrowy i już nie mam siły :dry: U mnie też nie trzeba ubranek zabierać swoich więc jest ok :)

Daisy To może będziesz z Nas pierwsza :silly:

monisia100100 Mamy taki sam termin ale po mojej dzisiejszej wizycie to się może zmienić bo z dzisiejszych pomiarów malutka jest duza na 38 tydz.

mała82 "dość liczne" jakieś nabłonki płaskie, bakterie "liczne" i pasma śluzu "nieliczne" Ja też miałam ale mój lekarz nic z tym nie zrobił więc może o nic takiego.

WhiteBlackberry Kolorki super :laugh:

Wybaczcie że tylko tak ogólnikowo ale po tej podróży nie mam siły lecę spać.
Do jutra ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781531 przez anitka90
Kristi to kluseczka malutka z Twojego bobaska:) jak na 38 tydzień to już nie wiadomo która odjedzie pierwsza ;p zawsze któraś z końca tabelki może zrobić niespodziankę :)

mała co do wyników badań to ja miałam podobnie, ale podobnie mój lekarz jak Kristi nic nie zrobił z tego. Widocznie tak może się dziać w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781538 przez moni31
Nie, mój synio przestał się rozwijać ok 36 tyg prawdopodobnie przez zakrzep... Ciąża była prowadzona w Irlandii, więc opieka kiepska i nikt nie zauważył, że coś się dzieje złego... W termin porodu powiedziano mi , że serduszko nie bije... dlatego ja niczego do końca nie jestem pewna, boj się jakichkolwiek przygotowań...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781542 przez Kristi
Anitka Jak tak sobie myślę to już wolałabym żeby już się urodziła niż później bo nie wiadomo czy bedzie chciała wyjść jak będzie grubasek :silly:

Nutka Wrzuciłabyś tabelkę na maila tam łatwiej ją śledzić niż tu szukając w postach?

Moni Musisz być dobrej myśli teraz na pewno będą pilnować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781546 przez anitka90
Teraz będzie wszystko dobrze! już niedługo będziemy mieć kruszynki przy sobie.
A powiedz mi, nie miałaś jakiś dolegliwości? kurcze nie fajnie jak tak lekarze olewają ciężarne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781549 przez anitka90
Kristi poczekaj jeszcze dwa tygodnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl