BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 6 miesiąc temu #781658 przez moni31
Anitka mój organizm dawał prawdopodobnie znać , że coś się dzieje , bo miałam zapalenie ucha, temperaturę i dostałam w sumie 3 antybiotyki bo juz nawet blona bębenkowa mi pękła... I działo się to wszystko dopóki nie urodziłam... Od porodu przez 4 lata nie mialam najmniejszych problemów z uszami...
Niestety olali to... a ja nie wiedziałam że to moze byc coś związanego z dzieckiem, do dzis nie jest to potwierdzone,ale podejrzane...

Teraz mam cudnego lekarza i czekam na synusia...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781684 przez anitka90
Moni31 najważniejsze, że teraz jest wszystko dobrze. Lekarze jednak odgrywają bardzo dużą rolę. ja znam przypadek, gdzie kobieta przez całą ciąże nie była u lekarza, anie jeden jedyny raz! Po prostu szok... pojechała dopiero do szpitala jak zaczęła rodzić...
Przepraszam Cię, ze tak wypytywałam, ale tak się boje o moje maleństwo, żeby było wszystko dobrze. Bo u mnie w rodzinie był podobny przypadek do Twojego, z tym, że były to bliźnięta i w 5 mies ciąży się urodziły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781706 przez moni31
Nie przepraszaj... Nie jest latwo ale mialam 5 lat na przezycie żałoby... Ale też zawsze mówiłam o moim synku i nie pozwoliłam o Nim zapomnieć... Rozumiem, że się martwisz, zreszta jak każda z nas. Wszystkie chcemy mieć zdrowe dzieci!!! Będzie dobrze:)


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781723 przez motylek270
moni31 również ci współczuję. U mnie w rodzinie np. była taka sytuacja, ze moja ciotka mogła już rodzić, a lekarze stwierdzili, że ma chore nerki, zapodali jej zastrzyki, a coreczka udusiła się w wodach płodowych. Urodziła martwe dziecko. Nie możemy myśleć o niczym przykrym. Nasze wiercioszki są najważniejsze i na pewno będą zdrowe!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781735 przez anitka90
motylek, lekarz jutro na pewno powie Ci czym to może być spowodowane. Ciąża ma jednak swoje prawa, ja odkryłam, że proszek do prania mnie uczula, co nigdy mi się nic nie działo, a tu bum. Nie stresuj się tylko odpoczywaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781740 przez moni31
motylek przykre... ale ciągle się słyszy o tym , że ludzie traca dzieci... kiedyś było chyba "tego" mniej. przynajmniej do mnie takie informacje nie docierały...

Będzie dobrze:) Juz niedługo bedziemy cieszyły się naszymi maluszkami...

A co do uczulenia to nie mam pojęcia. A sprawdzałaś datę wazności tej maści? Dovrze , że masz jutro wizytę to się wyjaśni... Może wapno sobie wypij odczulająco...


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781747 przez anitka90
moni31 albo było mniej dostępu do informacji. Teraz wszyscy wszystko wiedzą dzięki rozpowszechnionym mediom i dlatego może nam się wydawać, że teraz jest tego więcej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781766 przez Winka_
Hej :kiss:
Nie dam rady odpisac z osobna ale czytam Was codziennie. Juz teraz niewiele zostalo,I tak jak jedna z Was mowila jest ogromna roznica miedzy np 30 a 36tygodniem. Lepiej porobic jak najwczesniej co sie da. Ja juz po polowkowych egzaminach, jeszcze nie ma wynikow ale sie nie stresuje.
Teraz tylko co tydzien do lekarza, zazdroszcze wam ze wiecie ile waza wasze maluszki, u mnie wizyta wyglada talk: pomiary cisnienia, tetno dzidzi I mierzenie miarka centymetry oraz mocz. Za tydzien dodatkowo tylko wymaz na paciorkowce. A tak to lekarz Maca mi brzuch I twierdzi ze juz glowka w dol jest ulozona takze nawet nie Bede miec usg. Mialam 2 podczas calej ciazy ale modle sie zeby bylo wszystko dobrze I za kazda z nas I trzymam kciuki bo zaraz sie u nas zacznie wielkie rozpakowywanie!

Kristi wiem cos na temat dylematu z wyborem imienia
,my tak samo nie jestesmy do konca pewni ale mam nadzieje ze wybierzemy cos przed porodem :)

Odlozcie teraz na bok negatywne mysli, nasze dzieciatka urodza sie zdrowe nie stresujmy sie I nie nakrecajmy niepotrzebnie

Ja od 35 tygodnia odczuwam skurcze bol take jak na okres take jak Natala.

Co do tabelki to zastanawiam sie czy nine mozna jej jakos jej kolo suwaczka wkleic? Byloby bardzo wygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781795 przez Pyśkaaaa
Witam :)
czytałam was i wyczytałam że piszecie o kg ja mam 16 na plusie jutro wizyta i zobaczymy czy będzie więcej (a już mam więcej o 3 niz jak rodziłam synka pierwszego)

co do torby to ja juz spakowana wziełam 4 komplety dla maleństwa z doświadczenia wiem że nie ma co szaleć zawsze mąż może donieść a po co to targać...

i dziewczyny pamiętajcie (bo nie wiem czy położne wam wspominały) że brzuszki od razu nie są płaskie(mój wyglądał na 7 miesiąc) :silly: i lepiej sobie na wyjście ze szpitala naszykować ubrania ciążowe

i co do imienia nasz synuś też jeszcze nie ma na 100 procent jakoś żadne nam sie do końca nie podoba 2 typy są....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781799 przez Pyśkaaaa
Agacior świetną tą torbę zakupiłaś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #781802 przez WhiteBlackberry
Hej laski! :)
Ja to jednak typowa baba jestem :lol:
Na dodatek typową niezdecydowaną ciężarną! :D
Wczoraj po wybraniu kolorów zadzwoniłam do mojego żeby jednak nie kupował tych farb, bo ja jednak nie chce takich kolorów hahaha :D
Nie wiem już w końcu na co się zdecydować no!
Lubie brązy i pastele, no a pastele też są dobre dla dzieciaczka, ale z drugiej strony ten fiolet bardzo mi się podoba no i będziemy mieć szafe max połysk biało-fioletową.
Wszystko wyśle Wam na maila.
Pomóżcie bo ja już nie mam faken zielonego pojęcia!

Agacior O! bardzo fajna ta torba! :D Dzięki.

Natala Uuu 4 godzinki no nieźle :D Ja też mam większość dla dziewczynki :D

moni31 Kochana! Ty pamiętaj, że nasze dzieciaczki urodzą się calutkie i zdrowiutkie i jeszcze narzekać będziemy, że są tak niedobre jak mamusie (lub tatusiowie) :D

anitka90 Ja ogólnie uwielbiam Święta Bożego Narodzenia :) I muszę przyznać, że strasznie się cieszę, że w moją ulubioną porę przyjdzie na świat nasza kruszynka :)
Święta, ta atmosfera, wszędzie światełka, ciepłe skarpetki, duże kubany gorącej czekolady, budyń...! :D

Kristi Pączusia słodki będzie :)

Uciekam do pracy, a później planuje napad na pasmanterie hihi :D

Aaa zapomniałabym!
Gosica Śniłaś mi się dzisiaj... ale co to był za sen hahaha :lol:
Śniło mi się, że spotakłyśmy się w poczekalni u mojej lekarki... Ty byłaś w gabinecie, a ja czekałam na wizyte siedząc sobie, wyszlaś i ja zagadałam takie "hej...ja Cie skądś znam, czy Ty nie jesteś Gosica? xD" i ja poszłam na wizyte, a Ty na mnie poczekałaś żeby pogadać. Wyszłam razem z lekarką do poczekalni, a lekarka mówi "czy jest jeszcze ta pani co była wcześniej?" I Ty wstałaś podeszłaś i zapytałaś o co chodzi, a ona nas obie zaprosiła do gabinetu, usiadłyśmy, a ona do nas mówi "jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło, ale widze jasno, że panie urodzą w tym samym terminie! Daje Paniom 5-6 dni, bo dzieciaczki są bardzo nisko ułożone". Mi szczena opadła hahaha :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #781839 przez monisia100100
anitka no ja się nie dziwię że ktoś po taki serniczek był pierwszy, smaczka to ja sobie takiego narobiłam że masakra a obiecałam sobie że nie będę juz ciast jadła, więc zmieniam temat bo można ślinotoku dostać. Dobrze że twój lekarz taki dokładny i zaleca tyle badań, lepiej w ta stronę. Mnie wczoraj pobrał próbkę z pochwy na gbs, odrazu zaniosłam do lab. za trzy dni mam pytać czy wyszło ok, jak nie to pani powiedziała że będziemy czekać co sie wykluje. Oby nic tylko.
Dobrze że mówisz o prezentach u nas zdarzało się dokupowac większość rzeczy jeszcze w wigilię :dry: , a w tym roku trzeba już zacząć myśleć.

mała82 dobrze że masz juz dziś wizytę , nie martw się na zapas, wszystko będzie ok. Daj znać po.

White ładne kolorki. Tylko przy ciągłych zmianach abyś zdążyła z pomalowaniem :lol:

Agacior, chyba tez odpuszczę sobie to pranie,

Natala jak już pisałam anitce lepszy taki lekarz niz taki jak mój który ciągle twierdzi że nic nie trzeba robić.

Kristi no to moja malutka, juz waży z wczorajszego usg 2950g. Sprawdzam sobie z tą tabelką ciaza-i-porod.wieszjak.pl/kalendarz-ciaz...ygodniach-ciazy.html i w sumie nie jest za dużo. Gin mówi żeby przygotować się tak na 3600g.

Winka dobry pomysł z tabelką aby ją wkleić przy suwaczku


Więc po wczorajszej wizycie, nic ciekawego się nie dowiedziałam, szyjka zamknięta, długa, więc prawdopodobnie sobie pochodzę jeszcze spokojnie. Malutka waży 2950g, zrobił mi tylko wczoraj wymaz na gbs i stwierdził że widzimy się na jeszcze jednej wizycie , badań nic mi nie kazał robić, dziwne jak dla mnie. Nawet głupią morfologię czy mocz. Co do tych moich kg to tez twierdził najpierw że już w 3 trymestrze nie powinnam tyle tyć, a później zmienił zdanie i mówił że tak czasem jest. I bądź tu mądry.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781904 przez Gosica
Hej Dziewczyki :)

Monisia100100 ja jak juz czysciłam i prałam te częsci wózka to juz wyprałam wszystko jak leciało ;P

WhiteBlackberry hahaha no to mialas sen :P Moze proroczy :laugh: Powiem Ci kurcze ze Ty mi sie tez snilas tylko juz nie pamietam co w tym snie było :blink: Ooo te kolorki jeszcze lepsze lubie takie oczojebne :lol: a ten kolor na zdjeciu pokoju dziecinnego taki ciemny z białymi kwiatkami tez jest mega.My mamy pokoj pomalowany na kolor wrzosowy,taki ni to fiolet ni roz i jedna sciana jest wytapetowana taka czarno-fioletowa tapeta i powiem Ci ze fajnie taki kolor ciemny z jasnym wyglada.W kazdym razie z zdjec ktore przeslalas mi najbardziej podobaja sie ten fiolet z seledynowym i ten ciemny w biale kwiatki(w sumie najfajniejszy jest ;) )

moni31 a z tymi ich pomiarami to roznie jest wiec ja sie nie nastawiam ani na "klocka" ani na "ociupinke" ;)

Pyskaaaa a ja sie ludzilam ze ten brzuchol po porodzie zniknie :laugh: Choc oczywiscie wiem ze to nie tak hop siup i nie ma :blink:

Moje samopoczucie fatalne.Czuje sie jak bym za chiwle rodzic miala :silly: Cos mnie kluje ciagle,brzuch do dołu ciagnie,kregosłup boli cos innego jeszcze boli ale nie bede moze pisac co :laugh: Ledwo sie tocze. Masakra jakas.Z dnia na dzien coraz gorzej.Jakas zmułe złapalam i szczerze mowiac mam dosc juz tej ciazy, mogloby juz byc po wszystkim bo zaczynam wymiekac :blink:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781923 przez moni31
Hej

WhiteBlackberry ja też uwielbiałam święta Bożego Narodzenia, do momentu w którym musiałam w święta rodzić synka... Mam nadzieje, że los się odwróci i święta zaczną być piękne...Po raz pierwszy od 5 lat ciesze się na nie i nie mogę się doczekać...

Monisia super, że z malutka wszystko ok:)Duża już jest:)

Miłego dnia


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #781964 przez Natala
cześć kobitki

WhiteBlackberry ja bym wybrała inną kombinacje, ale to dla tego, ze ja lubię ciemne kolory, jak już chcesz dopasować wszystko do szafy a łóżeczko masz w ciemnym brązie, to bym dała ten orzech na ścianę z łóżeczkiem , na nim białe drzewo z różówo/fioletowymi liśćmi, resztę bym w bieli zostawiła :) i tym sposobem, będzie Ci brąz do łóżeczka pasował, elementy fioletu do pasa na szafie, róż bo dziewczynka no i biel która pasuje do wszystkiego a zarazem sprawia, że jest czysto a pomieszczenie wydaje się większe :) ale to wszystko zależy jakie kto kolory lubi :)

monisia100100 z tymi kilogramami to widzę, ze też co lekarz to inna teoria, mój mi mówił, ze spokojnie te ostatnie 3 miesiące to będzie +/- 1 kg na dwa tyg, i wtedy właśnie najwięcej przybieramy bo i maluszki nabywają w szybkim tempie wagę. Nie ma co się przejmować, już tak niewiele nam zostało... też czekam na wynik wymazu, wczoraj oddałam, zobaczymy co tam wyjdzie...

Ależ dzisiaj mam śpiący dzień, ta pogoda chyba tak na mnie działa, troszkę słoneczka by się przydało :)

buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl