BezpiecznaCiaza112023

listopad 2015

8 lata 5 miesiąc temu #1013548 przez agadzie84
Z tego co się dowiedziałam to poród będą mi wywoływać w środę...nie mam pojęcia czemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013552 przez Patrizia
agadzie84 kochana nie martw sie jeśli jest taka potrzeba to niech wyciągają maluszka będzie dobrze :* dawaj znac jak tylko bedziesz cos więcej wiedziec będę czekac na wieści i nie martw sie takie bąbelki już świetnie sobie radzą na świecie :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013553 przez iwkaa
agadzie to faktycznie dziwne.... nic się nie dzieje a tu wywoływanie....???? ale bedzie dobrze nie martw się na zapas
A z ta wodą bez paniki :) my tez cały czas pijemy żywca ona jest nawet polecana dla matek karmiących i do mleka ale ja się zorientowałam jak ją gotowałam w jednym garnku cały czas i po pewnym czasie kamień większy niż po kranówie nie wiem jak wy ale ja dla takiego maluszka wodę gotowałam na gazie i przez 5min nie w czajniku jak wszystko było ok wtedy po jakimś miesiącu czy 2 zaczęłam w czajniku ale to wszystko zależy od wody ja u siebie z kranu mam wode źródlaną a w większych miastach już tego nie ma to tez inna bajka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013554 przez iwkaa
agadzie nie wiem jak tam u Ciebie ale u nas przy porodzie wywoływanym tak jak chyba przy cc dziecko dostaje sterydy żeby nie miało problemów z oddychaniem także na pewno wiedza co robią :)
Patrizia to ty już masz pomoc mamy fajnie Ci zawsze taki ktoś się przyda nawet sama obecność już dodaje otuchy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1013570 przez Mamma Mia!
Agadzie teraz jestes w 36 tygodniu? Kurczę, ze tez niewiadomo o co chodzi dokladnie. Bo wagowo to przeciez wcale nie takie duze dziecko. Moje teraz w 38 ma jakies 3500 i nic nie mowili o wywolywaniu. Masz moze tam kogos zeby Ci pomogl te papiery przetlumaczyc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013571 przez agadzie84
W sumie w 37, te suwaczki jakos dziwnie wyliczają chyba;) w przyszłym tygodniu będzie 38, tak mi powiedzieli, teraz u matrony jestem, jak wrócę to wszystko napisze czego się dowiedziałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013572 przez Mamma Mia!
jasne, czekamy z niecierpliwoscia na wiesci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013582 przez agadzie84
Ok, już w domu.

Rany boskie takiego obrotu sprawy to się nie spodziewałam :p

Od początku, bo chaotycznie trochę pisałam, ale to nerwy ;)
No więc tak,pojechałam na konsultację do szpitala w związku z tym moim niby-podwyższonym ciśnieniem. Tam zmierzyli, wszystko ok, no to kontrolnie na USG.
Z 15 minut to badanie trwało, i ciągle słyszałam że malutkie dziecko, malutkie dziecko. Że waga to 2100...no i tu już się przestraszyłam bo przecież 3 tygodnie temu ważył 2300, no to jak to tak? Powiedziałam, ze na ostatniej wizycie było tyle a tyle, on powiedział że mu pokazuje inaczej.... no to już bardziej się zdenerwowałam.
Po badaniu powiedział, że mały jest ok, ale malutki, że w tym tygodniu ciąży powinien być większy. No i dał mi kartkę i powiedział że mam iść na 6 piętro do sekretariatu i na 11.11 mam się zgłosić do szpitala. Na tej kartce było napisane że wywołanie porodu w 38 tc, rekomendowana data to 11.11...ale nie byłam pewna, bo może coś źle zrozumiałam, więc mojemu wysłałam zdjęcie tej kartki. Pani w sekretariacie zapisała mój telefon i mają dzwonić we wtorek o której mam być, już z torbą, ze wszystkim, i że jest to wywołanie porodu. potem jak wyszłam to akurat mąż to potwierdził że tak na tamtej kartce jest. Ja już w ogóle nerwy na wierzchu, mojemu się do słuchawki rozryczałam. No i pomyślałam że pójdę się spytać do matrony, czy to jest normalne, z czego może to wynikać itd itd, bo lekarza nie bardzo zrozumiałam.
I bardzo dobrze że do niej poszłam, bo po pierwsze uspokoiła mnie, po drugie wyjaśniła że czasem się tak zdarza i że dla dziecka lepiej jak urodzi się w 38 tc, spojrzała na ten opis USG i powiedziała że u mnie może być to sprawa łożyska (tak zrozumiałam) i że mam się niczym nie martwić, bo z małym jest wszystko ok, a że jest mały i nie waży za dużo to najmniejszy problem. Jeszcze moje wyniki badań ostatnie poszła do lekarza wziąć, powiedziała że wyniki bardzo dobre i tym bardziej mam być spokojna, że wszystko będzie dobrze i czasem po prostu tak się zdarza. no i jej pytam czy faktycznie mam się nastawiać że poród będzie w przyszłym tygodniu to powiedziała że tak.... że może być to albo 11 albo 12, ale jakoś tak, bo będą mnie jeszcze badać itd.

Powiem Wam, już jestem trochę spokojniejsza, ale i tak zaskoczona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013586 przez Mamma Mia!
Agadzie - dobrze, ze juz sie wszystko wyjasnilo to i jestes spokojniejsza :) Najważniejsze, że z dzieckiem wszystko ok a jak jest maly to i porod będzie szybszy :) :) Dobrze będzie, ważne ze juz bedziesz w szpitalu pod kontrolą. Ciekawe która z nas będzie pierwsza :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013587 przez Patrizia
agadzie84 czyli w przyszłym tyg bedziesz tulić żuberka :) czyli wszystko dobrze może faktycznie z łożyskiem nie ten tego i lepiej zrobić wczesniej wywołanie ale najważniejsze że z maluszkiem wszystko ok no i troche sie pewnie uspokoiłaś przynajmniej wiesz kiedy :)

Mój bąbel dzisiaj marudny coś usnąć nie może jak uśnie to na pare może parenaście minut i znów pobudka na rączki i raz na te dwie godzinki (staram sie) daje mu cyca mamuśka siedzi u mnie ale miałam plany jak mój wróci iść z nim na zakupy młodego z mama zostawić ale teraz nie wiem czy się uda jak on taki marudny
Dziewczyny co karmią cycem jecie normalnie czy staracie się uważać co w ogóle robicie sobie do jedzenia ja uważam niczego smażonego i przetworzonego dużo gotowanej piersi z kurczaka ale zjadłabym coś innego nie obawiając się ze zaszkodzi małemu




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013593 przez iwkaa
Agadzie chba za bardzo tego Zuberka prosilas o szubszy porod Taka niespodzianka a miałaś w grudniu rodzic jeszcze nie dawno :) a tu okaze się ze to ja zostane ostatnia :) Dobrze ze z maluszkiem wszystko dobrze to ze maly to nadrobi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1013594 przez agadzie84
Dzięki za słowa wsparcia, kochane jesteście :*: *

Jestem spokojniejsza o wiele wiele bardziej, aż teraz to takie nierealne mi się wydaje że to już, zaraz.... Ale lekarze chyba wiedzą co robią

Patrizia ale fajnie że mama jest, troszkę Cię odciąży :) Jedź na zakupy, mały na pewno popłacze i się zaraz uspokoi, co babcia to babcia ;) A Ty na chwilkę się oderwiesz :)

Mamma Mia, a faktycznie, nie pomyślałam że poród może być łatwiejszy...ale i tak nie wiem w końcu ile waży, matrona powiedziała że tym mam się w ogóle nie sugerować bo tego się dowiem jak się urodzi :p

Iwkaa hehehe posłuszny :D:D:D:D

No nic, teraz byle do środy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013601 przez Patuśka
O kurczę agadzie niczym się nie martw skoro ejst wszystko dobrze to po prostu wiesz na kiedy sie przygotować i kiedy maluszka będziesz miała przy sobie ! ;) Suuuper !!!! :)
Patrizia dokładnie jedz na zakupy małemu nic się nie stanie :) Ja zaraz też z moim jadę a małego z siostrą zostawiam . :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013603 przez agadzie84
heheh ja jeszcze w szoku że się tak to potoczyło ;) naprawdę, nie spodziewałabym się, no bo jak to, mam na 25.11 termin a tu już 11...czy nawet 12, ale już zaraz. Dobrze że mój w środę pracę kończy, ale może mu zasugeruję czy nie dałby rady we wtorek, bo fajnie byłoby go mieć przy sobie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013614 przez Patuśka
agadzie To teraz masz pewność że pojedziecie na święta :) I dobrze będziesz miała już to za sobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl