BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

9 lata 2 godzin temu #982081 przez ete21
Ale tu pustki....pewnie korzystacie z pogody. Mój Babel śpi od 19. Ząb nr 3 jest na widoku wiec bywa ciężko. ...
przełożyłam wizytę na 12 czerwca. To będzie 13 tydz i 4 dni więc w sam raz na badania prenatalne.
Do tego czasu musze zrobić badania na HCV, HIV, glukoze i tsh ale te badania zrobię juz 26 maja.
spokojnego wieczoru!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 godzin temu #982086 przez paalinkaa
Nadrobiłam zaległości i wracam :)

W ostatnim poście z pytaniem o badanie genetyczne usg troche nie doprecyzowałam o co mi chodzi bo jak widze każda z nas inaczej to nazywa:) chodzi mi o badanie pokazujące miedzy innymi ryzyko wystapienia wad genetycznych, bada sie m.in. przeziernosc karku. Najlepiej je wykonać miedzy 12 a 13 tygodniem:) czasami uszczegolnia sie diagnostykę wykonując w 10-11 tygodniu do tego badanie z krwi zwane testem podwojnym (pappa plus wolna jednostka beta-hcg) o takie badanie pytałam :) - nam lekarz nie dał wyboru - robicie lub nie, tylko dał do zrozumienia że to wazne i mamy przyjsc z wynikiem.

Witam wszystkie nowe mamuśki :)

Ja jestem z Krakowa i tutaj też będę rodzić - Ujastek:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 godzin temu #982088 przez paalinkaa
Chciałam jeszcze dodać że im blizej 4 miesiąca tym mam wrażenie ze lepiej :) obecnie mam 10 tydzień.

Czasami nawet zastanawiam sie czy oby napewno wszystko ok skoro się tak coraz lepiej czuje ;) wiem ze to chore

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 godzinę temu #982091 przez ete21
Palinka 2 trymestr to tzw miesiąc miodowy czyli żyć nie umierać. Ja 1 ciążę czułam się super od początku do końca pomijając ten brak zmęczenia. Wiec dobrze ze u ciebie ok.
Jeżeli u nas wyjdzie cos nie halo z tymi pomiarami p. Karkowej to na pewno lekarz wydaje na test papa a w innym wypadku nie. Ale już wstępne pomiary z 9 tyg o 4 dni nie wskazywały na jakąś nieprawidłowość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982125 przez Panama
Jutro mam wizytę u mojego lekarza.Boję się tego badania,bo w ostatniej ciąży właśnie wtedy się okazało,że z serduchem coś nie tak.No ale nic teraz musi być tylko dobrze ;) Chociaż kardiolog prenatalny mnie nie ominie mimo wszystko.Mam nadzieje tylko,ze badania genetyczne nie będą konieczne.
Palinka ja też się coraz lepiej zaczynam czuć i mam tak samo jak Ty,ze zastanawiam się czy na pewno ok jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982132 przez MagdaM
Cześć i ja się melduje ;)
Panama trzymam kciuki!
Palinka ja rodziłam na Ujastku i jak będzie dobrze to zamierzam znowu, chociaż ostatnie czekanie 3 godziny z krwawieniem trochę mnie zniechęcily...

Piszę z telefonu i nie mogę się cofnąć, ale dzięki za kciuki dziewczyny :) babki są silne, muszą dać radę...

Jutro wizyta

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982137 przez ete21
Dziewczyny powiedzenia na wizytach.
A ja za to mam wrażenie ze im dalej w las tym gorzej. Jednego dnia czuje się ok a 2 nie mam siły podnieść powieki. ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982138 przez katarzynaxxx89
palinka to nic złego ani dziwnego że czujesz się lepiej ja w poprzedniej ciazy tak miałam że super się czułam i wszystko do końca robiłam i autem i wogóle a teraz to różnie się czuje niekiedy mam mdłości i wieczorami boli mnie brzuch tak jakbym coś nieświeżego zjadła a nie jem nic złego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982150 przez Igulka27
Dzięki dziewczyny za rady w związku z przeziębieniem, w końcu czuję się dzisiaj lepiej, jeszcze został lekki katarek ale juz całkiem inne samopoczucie. :)
Ja też się czuje coraz lepiej jeśli chodzi o różne tam bóle podbrzusza, na reszcie jest lepiej są dni że zero dolegliwości, jak juz to wieczorami już po całym dniu czuje taki lekki dyskomfort w podbrzuszu. i senność jeszcze mnie dopada. mdłości mam tylko rano ale nadal znośnie :)

Widze że juz wszystkie jesteście po wizytach i badanich a ja taka sierota jeszcze nie byłam na pierwszej wizycie bo miałam mieć tydzien temu ale musiałam tyle spraw pozałatwiać że się nie wyrobiłam, wiec ide w ten piątek, mam nadzieje że będzie wszystko ok, ale pewnie nie będzie mi usg robiła jak już miałam robione wcześniej :( Chyba że sama będzie chciała zerknąć co i jak :)

Macie juz problem z dopięciem spodni? bo czytałam że juz mniej więcej kolo 10 tygodnia może się tak zdażyć że brzuszki rosną, ja osobiście jeszcze nie widze różnicy ale jestem ciekawa jak jest z wami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #982154 przez Panama
Biodrówki dopinam.Takich zapinanych na brzuchu nie zakładam.Zresztą ja miałam trochę brzuszka,więc na razie dzidzia ma się gdzie rozwijać.
W sobotę zjadłam ogórka kiszonego ze słoika i dostałam takiego bólu brzucha,że masakra.Tak sie przestraszyłam,ze chciałam na ip jechać.No ale na szczęście to tylko i aż ten ogórek.
Igulka patrze,ze u Ciebie 9tydz,to prawie jak u mnie.U mnie 9 tydz bedzię jutro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982159 przez Igulka27
Panama A na kiedy masz termin?, ja niby na 21 grudnia, wg usg, bo tak z tych kalendarzy to różnie wychodzi każdy podaje co innego :) I jeszcze ja miałam dłuższe cykle i na usg z 6 t 5d, wychodziło że wielkość odpowiada na 5t 5d więc ja to już nie wiem jak te tygodnie mam liczyć hehe :) :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #982160 przez Igulka27
Kurcze cos mi się przestawiło i wyszło dziewnie co napisałam. :) chodziło mi że z OM wychodziło 6t5 d, a z usg 5t5 d. Ale pewnie że moje cykle były długie i pewnie do zapłodniania doszło później niż 14 dnia. dlatego właśnie nie wiem jak to liczyć, mam nadzieję ze następne Usg powie mi coś więcej w tej sprawie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #982161 przez agnesssa
Witajcie mamusie grudniowe, serdecznie gratuluję Wam wszystkich :)

Ja jestem mamusią wrześniową 2012, obecnie również jestem w ciąży w 7 tygodniu, chociaż na razie na usg widać było tylko pęcherzyk i to malutki więc czekam na kolejną wizytę żeby się upewnić co z moim maleństwem będzie. Ponieważ pierwszą ciążę straciłam teraz jestem bardzo przestraszona, że scenariusz może się powtórzyć, chociaż jest nadzieja i tego się na razie trzymam :blush:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982163 przez Igulka27
Hej agnesssa, Gratuluje i mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze, trzeba być dobrej myśli. :)

Panama a co do tego ogórka, to nie wiem czy cie bolał cały brzuch czy żołądek ale ja też tak miałam w sobotę jak byłam u znajomych to też taki ból, kłucie takie nie wiem jak to opisać, okropność też się przestraszyłam ale nie wiem po czym bo jadłam wszystko jak leciało :P, ale jakieś 15 min i na szczęście minęło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982174 przez MagdaM
Igulka ponoć najlepszy wynik co do porodu daje usg z 11-13 tc. Ja wg OM mam prawie 12 tc ale owulke miałam w 21 dc i na usg dzidzia jest ok 10/11 tc ;)
Cześć agnessa - pamiętasz mnie? ;) Mam podobna historie jak Ty, trzeba wierzyć, że tym razem będzie dobrze!

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl