BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #882243 przez maja001
Witajcie

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

agat, młodamamaGRATULACJE dzidziusiów.
MoNiaaa naprawde zwyky przypadek. Sama byłam zaskoczona ciążą i to kolejną styzniową :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882350 przez agat
Maja gratuluję i witam w styczniówkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882576 przez maja001
Ale tu cicho, ale mam nadzieje, że forum sie rozkręci. ja własnie niedawno wróciłam z pracy i padam.
Tak więc dobranoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882585 przez roma4
Spokojnych dziewięciu miesięcy......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882651 przez mama89muminka
Witam rowniez.

Pozwole sie przylaczyc do przyszlych mam, dzis na tescie ujrzalam 2 kreski. Z radosci nie skacze, bo z mezem nam sie ostatnio nie bardzo uklada, wiec nie wiem jak to wszystko sie potoczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882683 przez ferritka
widzę, że otworzyłyście rok 2015 z przytupem ;)
witajcie styczniowe mamy, pozdrawiam z listopada 2014 :))

pięknych , spokojnych 9 miesięcy Wam życzę :))))

Sis, Studentko czekam tu na Ciebie kochana ;))))

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882691 przez mama89muminka
Ferritka u was chyba jest Chlopek, przekaz jej prosze, zeby czasem wpadla do nas na lipcowki 2012 :)
Podziękowania: ferritka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882695 przez młodamama
Ginekolog powwiedział, że bardzo wczesna ciaża u mnie, że nie widać jeszcze zarodka, chyba pośpieszyłam się za bardzo z tą wizytą :> Powiedział, żebym przyszła za dwa tygodnie, wtedy już powinien się pojawić :) tak bardzo bym chciała zobaczyć tą 'malutką kropeczkę' przy kolejnej wizycie.

Dodam też, że mój ginekolog jest chyba jakiś nie halo... Powiedział mi, że 80% początkowych ciązy kończy się poronieniem, kobietki co tu jest grane ??

No i witam więcej styczniówek :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882700 przez mama89muminka
mlodamama gin moim zdaniem ma racje, do 3 miesiaca wszystko moze pojsc nie tak, pozniej tez moga sie zdarzyc komplikacje, ale juz procent takich przypadkow jest mniejszy. Na razie sie nie stresuj, bierz kwas foliowy juz teraz, odzywiaj sie zdrowo i nieprzemeczaj, a wszystko bedzie ok. Ja tak robilam przy pierwszej ciazy, bardzo o siebie dbalam i teraz mam prawie 2 letniego lobuza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882702 przez młodamama
mama89muminka wiem, że zawsze jest ryzyko, niestety. Ale każda z nas wiedząc, ze już zaczyna się jej ten najpiękniejszy okres w życiu chciałaby wiedzieć na 100% że się uda :)

Pytałam się gin czy mam brać jakieś witaminy, coś na wzmocnienie, ( kompletnie jestem w tym zielona, to moja pierwsza ciąża i tak na prawdę dopiero się z tym wszystkim zapoznaję) to zasugerował mi tylko, że jesli chcę to mogę wziąć jakieś witaminy, nic nie mówił o kwasie foliowym :/ a powiedział, że mogę brać prenatal. Tyle było jego udziału

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882705 przez mama89muminka
Mlodamama kwas foliowy to podstawa, ale dobrze ci polecil, w prenatalu jest kwas foliowy i jeszcze jakies tam witaminy poza tym.
Tak swoja droga, czy to najpieknieszy okres w zyciu to osobiscie moglabym polenizowac, ale przekonasz sie pod koniec ciazy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882708 przez młodamama
Dziękuję za odpowiedź, jak dobrze zapytac się kogoś kto już troszkę siedzi w tym temacie :) :) Mam nadzieję, że zniosę to wszystko co przede mną i że nie będzie tak strasznie jak niektóre mamy opowiadają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882723 przez mama89muminka
Nie masz sie czego bac, sam porod nie jest straszny (ja rodzilam w Finlandii, bo tu mieszkamy, dostalam porzadna dawke epiduralu - super sprawa). Chodzi mi o to, ze jako osoba drobnej postury, niska, szczupla nie najlepiej znosilam ten caly ciezar... Po porodzie wazylam 40kg, a syn 3600, wiec bylo co dzwigac. Do tego ciaza przenoszona 10 dni - nikomu nie zycze.

Mlodamama bedzie dobrze, najarzniejsze to odpoczywac duzo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882728 przez agat
Mamo muminka witaj w styczniówkach :)

Młodamamo ja przez całą ciążę nie brałam żadnych specjalnych witamin. Kwas foliowy na początku (już parę mies przed ciążą brałam) a później żelazo i magnez, gdy były niedobory. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tych wszystkich suplementów ciążowych. Zdrowa dieta to podstawa :)

A z tym zarodkiem to nie martw się. Ja byłam na usg pod koniec 5 tyg ciąży (miałam wcześniej zlecone kontrolne w przychodni, więc skorzystałam) to też dr zarodka nie widziała. Jak jej o ciąży powiedziałam i mocno poszukała to znalazła malutką kropeczkę 2mm. Powiedziała, że na tym etapie jednego dnia może nie być nic widać, a za dwa dni już ładny zarodek jest widoczny.
Ja mam usg 2 czerwca, wtedy już na pewno będzie serduszko (musi byc! :). A z tymi poronieniami... Trzeba być dobrej myśli, nie mamy na nic wpływu. Podobno często organizm sam odrzuca słabe i źle wykształcone ciąże. W Anglii przecież nie ratują ciąż przed (chyba) ukończeniem 3 miesiąca, wczesne poronienia traktując jako fizjologię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882757 przez Insomnia
Hej :)

Jestem mamą styczniową 2013 i chciałabym do Was dołączyć :) Przyjmiecie?
Termin wyliczyłam sobie na 25.12 ale pierwszą ciążę przenosiłam 2 tygodnie to i teraz myślę że urodzę już w nowym roku :whistle: Wczoraj miałam wizytę, dostałam kartę ciąży, maleństwo ma już 22 mm, serduszko bije jak dzwon :D Za 3 tygodnie usg genetyczne
Przedstawiam Wam moje maleństwo :)






Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Twój pierwszy krzyk

Podziękowania: ferritka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl