BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 3 miesiąc temu #959899 przez J.J.
Dziewczyny przypomnijcie mi proszę czy któraś z Was nie miała zrobionego gbs w pierwszej ciąży? jakie są wtedy procedury? zaczynam się dygać bo coś mnie za bardzo napierdziela ten kręgosłup, teraz mi się przypomina jak to się zaczynało 14 lat temu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959909 przez my_baby

meli1990 napisał: J.J. pewnie poród się rzeczywiście u ciebie zbliża. Ja miałam narazie takie pojedyncze bóle jak na okres. ale noga mnie boli co dziennie tak jak mnie przy okresie boli


O ,to faktycznie może być juz niedługo. Ja się juz nie mogę doczekać. Obserwuje, czy brzuch mi opadł ;p haha

11 lutego 2015 o 10:30 urodziła się Ola :). 3800 g, 55 cm, 10 pkt, CC



[/url

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959928 przez nnatt
ale dzisiaj złapałam lenia. cały dzień wylegiwanie na kanapie przed TV i kompem. młodszego podrzuciliśmy do babci i dziadka, zostaje na noc. a do jedzenia same niezdrowe jedzonko : pizza, czipsy i cola do picia. taki dzień, bo synek nie widział ;) jutro się poprawię i idę na dietę :) mocne postanowienie popawy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959929 przez nnatt
J.J. ja rodziłam pięć lat temu i nie miałam robionego. kilka lat temu nie robili i się rodziło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959934 przez Marti
J.J, moim zdaniem dają wtedy profilaktycznie antybiotyk przy porodzie jak przy stwierdzonym dodatnim gbs. Ja mam dodatni i dostane antybiotyk, a potem uważna obserwacja malucha, morfologia i crp w drugiej dobie życia. A Ty nie miałaś pobieranego czy nie masz jeszcze wyników?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959938 przez Dżasta86
Hej dziewczyny !

Jest 7 ran jem kanapki z dzemomerem ledwo zywa , nie nadrobie was bo mózg ledwo funkcjonuje.

Chciałam dodać newsa, że jako pierwsza rozpakowała sie Patio, Tydzien wczesniej od spodziewanej CC. Mowiła ze skórcze przyszły zbyt szybko i twardniał jej brzuch, nie chciala czekać bo zależało jej na cc i tak oto ma juz córeczke :)

Jeżeli chodzi o mnie wczoraj wracałam do domu z imienin, godz 23 w czasie jazdy jak mnie skórcze zaczeły łapać to myślałam ze nie dojade. Swieczki w oczach jedna przerwa na przystanku i gaz do dechy. Naliczyliśmy że skócze srednio co 5 min po 30 sek więc trochę przerażająco jak dla mnie, serio myślałam ze rodze ;/. Dzisiaj jak będę miała ciąg dalszy to sunę na chmurce do szpitala.

Taki finał ze zjadłam i ide chyba spać bo męczyło mnie do 1 w nocy a pozniej siku po kropelce co godzine ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959941 przez my_baby
ohoho, to niezla nocka byla, ale sie uspikoilo na razie?

11 lutego 2015 o 10:30 urodziła się Ola :). 3800 g, 55 cm, 10 pkt, CC



[/url

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959947 przez Dżasta86

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959955 przez Justa82
Dżasta przekaż Patio nasze gratulacje :)
A ty się nie wygłupiaj z tymi skurczami bo stracę towarzystwo do rodzenia na koniec lutego. Nie zostawiaj mnie samej :) No jeszcze jest Magda, ale ona też ma tendencje do wcześniejszych porodów :)
U mnie ostatnie nocki dobre i przespane. Ogólnie samopoczucie dobre. Chodzę do SR i jest całkiem fajnie. Ze wszystkich dziewczyn jestem najbliżej terminu. Tylko położna jedna taka podła się wydaje i mam nadzieję, że na nią nie trafię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959962 przez wer26
Witam dziewczynki :) Rany ale mam do nadrobienia :D ...Coś nie miałam weny ostatnio pisać. Ja w piątek byłam na ktg i w zasadzie pokazało jedynie skurcze przepowiadające . Pani Doktor powiedziała, że teraz pytanie kiedy się to rozkręci. Ale ja coś czuję, że jeszcze jeszcze ...w końcu mam jeszcze czas ;) . Jednak zaczęłam już skakać na piłce i wykorzystywać męża do niecnych celów :D

My_baby co do spania na siedząco to też zaczęłam to stosować... To bedzie duża dziewczyna :D ale pamiętaj , że usg może trochę się mylić . Też jestem bardzo ciekawa tego sprzętu, który wyporzyczyłaś. Czytałam o nim trochę ,ale nikt ze znajomych tego nie używał. Będę czekać na relacje z porodu :D Współczuję dentysty. Ja byłam i na szczęście wszystko zdrowe. Sąnspecjalne znieczulenia , które można stosować w 2 i 3 trymestrze , no chyba, że ubytek jest na tyle duży, że ich stężenie i tak za dużo nie pomoże. Z ćwiczeń to ja już tylko ćwiczę, żeby wywołać poród :D czyli ćwiczenia z mężem (;)) piłka , schody itd. A tak to do innych ćwiczeń brakuje mi chęci i siły :D

Miła 2015 to dobrze, że na wizycie wszystko ok ;) bedzie dobrze z tą pępowiną, na pewno się martwisz ,ale lekarze na pewno wiedzą co mają robić i jakby było jakie kolwiek zagrożenie zdecydują się na cc. Skoro więc mówią , że bedzie SN to znaczy, że na pewno nie jest to nic z czym by sobie nie poradzili .

Luśka duże te Twoje chłopaki już, oby Cię dłużej nie męczyli w tym szpitalu , bo czekanie do 40 tygodnia byłoby koszmarne na pewno. Chłopaki muszą wziąć się w garść i brać do wyjścia :D

Justa 82 i jak pakowanie pewnie już zakończone ;)?

Kasiuszka ja myślałam, że mi zgaga przeszła ale wróciła na nowo z dwojoną siłą...ostatniej nocy jak zaatakowała myślałam ,że spłonę. Nie wiem czy nie ma to związku z tabletkami na układ moczowy , które kazała mi lekarka brać bo jakoś od wtedy się zaczęło. Pocieszam się jedynie, że już nie dużo zostało.

Nnat witaj :) Co do lewatywy ja , jeśli bedzie na to czas oczywiście zdecyduje się na tą w szpitalu. Zwłaszcza ,że chcę męża przy porodzie , więc wolałabym , żeby żadna niespodzianka mi tam nie wyleciała :D

Meli dopiero co pisałaś, że wolisz jak sypie to na Twoje specjalne życzenie zaczęło :D piękna zimna wróciła :)

Ejka jak teście ? Wyzdrowieli już ? Kwarantanna podziałała ? Mi położna rownież mówiła ,że przy karmieniu piersią nie trzeba dopajać dziecka . Już nie dużo zostało Ci do porodu to pójdziesz sobie do dermatologa . Też by mnie to denerwowało . Ja muszę po ciąży usunąć naczyniaka na nodze . Co do depilacji ja używam depilatora elektronicznego i jest o niebo lepiej i szybciej jak maszynką , więc również polecam tą metodę :silly:

J.J. Mój mały też czasem tak się ruszy jakby miał drgawki. Pocieszające jest to, że nie tylko ja tak to odczuwam więc pewnie jest to normalne i nic złego się nie dzieje :) na pewno maść nie zaszkodzi, lekarz powinien wiedzieć co może zapisać. Daje Ci mały popalić, może jakiś piłkarz będzie ;)? Śliczne nosidełko :)

Marti jak po weselu ?? Do której wytrzymałaś ? Jakieś zdjęcie prosimy w kreacji ;)

Justyna 1709 to chyba faktycznie mały odpuścił. Położna na szkole rodzenia nam mówiła, że tak się często zdąża, że jest akcja a jak kobieta przyjedzie do szpitala nagle się blokuje. Z tą teściową to dobre też bym nie chciała :D Mnie też już wszyscy pytają " kiedy " ...Na pewno jak pojadę rodzić to rodzinę poinformuję dopiero po fakcie, bo czuję ,że mnie i męża by zasypali telefonami i sms'ami . Telefony wyłączamy i bedzie spokój :)

Marlena wszystko już wyprane ? I jak przemeblowanie , mężu się sprawdził :D ?

Kocham Cię zazdroszczę Ci tej wiedzy , ja czuje ,że jestem już tak blisko a jednocześnie tak mi się dłuży ... Za tydzień będziesz już tuliła Kaję :)

Dżasta to Patio wyprzedziła wszystkich :D no to się zaczęło oficjalnie można powiedzieć. Dopiero co powstał temat na forum a tak już będziemy jednak po drugiej rodzić :) Tak to szybko leci . Podziwiam Cię, że nie pojechałaś na IP ja bym pewnie spanikowała. Zwłaszcza, ż lekarka kazała mi przyjechać jak skurcze będą co 10 minut . U Ciebie jednak dobrze byłoby jeszcze poczekać,bo masz jeszcze trochę czasu do terminu. Ja już nie prowadzę auta ,bo dziwnym trafem zawsze mnie coś wtedy boli i ostatkami sił docieram do celu.

Uff to nadrobiłam. Jej przed chwilą jak kichłam mały mi wypłacił takiego kopa w żebra ,że mnie poskładało :blink: Powiedzcie mi kiedy składacie łóżeczka ? My myślimy poczekać do momentu aż pójdę rodzić, choć mój mąż coraz częściej mówi ,że by już złożył .
Dziś może jakiś spacerek i leniwa niedziela przede mną:) Miłego dnia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959965 przez wer26
Dziewczyny a to zdjęcie mojego ogromniastego brzucha :D Chyba jednak nic nie opadł tylko wystrzelił jeszcze do przodu jak z procy :side:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959967 przez nnatt
Gratulacje dla pierwszej z Lutówek - Patio :)
ciekawe która będzie następna.
pytanie dnia: czy do szpitala zabieracie laktator? jeżeli tak, to czy ręczny czy elektryczny? jakiejś konkretnej firmy? przy pierwszym dziecku miałam Medela elektyczny - bardzo dobrze się sprawdził, ale kupiłam go dopiero ok. tydzien może 10 dni po porodzie i w szpitalu bardzo brakowało mi czegoś do odciągania mleka.
sorki, jeżeli omawiałyście już ten temat. trochę później dołączyłam do was, a nie a takiej możliwości żeby przeczytać wszystkie wcześniejsze posty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959968 przez wer26
Nnat u mnie w szpitalu nie muszę brać ,bo mają swój jakiś super ekstra taką maszynę i koncówki chyba jednorazowe do tego. A ogólnie to kupiłam ręczny z Avent na początek , jak nie wystarczy to będę myśleć o czymś lepszym ;)

Forum coś zrobiło z moim zdjęciem :/ ...zamiast niego pokazuje się emotka ?? Dziwne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959970 przez nnatt
wer26 jest link do Twojego zdjęcia. brzuszek masz bardzo ładny, kształtny, jeszcze nieopadnięty i bez rozstępów. tylko pozazdrościć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959971 przez Gosiaczek1331

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl