BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu #911264 przez Daria86
Tak wszystko jest w normie,tylko to choler.e nt:-/ z jednej strony za wysokie tylko o 0,1 mm ,ale z drugiej crl malutkie,a czytałam że nt rośnie wraz z crl do 14tygodnia i to mnie tak martwi,a ta dziewczyna pamiętasz jakie to nt miała?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911336 przez Marta27
kocham_cie tak mamy synków w podobnym wieku mój od 11 miesiąca zaczął chodzić teraz biega i wszędzie się wpina a wiec muszę mieć oczy dookoła głowy. A jak Twój brzdąc już chodzi?
A numer z przecierem masakra ja też bym wpadła w panikę.

Dziewczyny ja rok temu jak rodziłam to też były takie upały a ja jeszcze ciąże przenosiłam pięć dni więc teraz się cieszę że będę rodzić w lutym. Tylko się martwię że znów nie wyczuję skurczów

Daria86 nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze. U mnie w pierwszej ciąży lekarz w ogóle nie widział kości nosowej ale u Ciebie ona jest więc jest ok.

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911462 przez Justyna_1709
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamusie :) Dołączam do Waszego grona. Termin porodu mam na 3 lutego, ale już dwa raz był zmieniany - pierwotnie miał być 19 lutego, potem 10, aż po ostatnim usg okazało się, że będzie 3. Niestety przy ciążach z PCOS tak bywa, że wyliczenia z daty ostatniej miesiączki na nic się zdają... Zobaczymy jak to będzie :) Na razie wszystkie wyniki są dobre. Na początku było dużo strachu, bo okazało się, że w macicy oprócz dziecka, jest duży krwiak, ale teraz nie ma już po nim śladu :) To moja pierwsza ciąża, więc z przyjemnością czytam, jak to wszystko u Was wygląda. Pozdrawiam i życzę spokojnych miesięcy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911463 przez MagdaK
Hej babeczki
ja już po usg i wszystko dobrze :) nt 1,1 :) Pan doktor zaproponował usg prenatalne, bo w nd kończę już 35 l :( , mówił że wartości z pomiarów są bardzo ładne ale dzięki temu włączą mnie do programu i w 20 tyg również będę miała bardziej szczegółowe i darmowe badanie. Oczywiście się zgodziłam i na 19.08 mam kolejne usg.

Patio super wiadomości bardzo się cieszę teraz zostało Ci się rozkoszować ciążą :)

Wer26 gartuluję synka, a imię jakoś samo przyjdzie

Daria86 nie martw się na zapas więc że to tak łatwo powiedzieć, ale w innych krajach norma nt jest do 3

Kocham cię ale Ci mąż adrenalinę podniósł teraz to można się śmiać ale nie chcę nawet myśleć co poczułaś jak to zobaczyłaś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911485 przez monique1983
To usg genetyczne to już mi się śni po nocach, chciałabym już być po i żeby oczywiście wszystko ok było, muszę czekać do 18.08. A w poniedziałek wizyta u mojego gina. Dzisiaj mi się śniło, że byłam na usg i że będzie dziewczynka, ciekawe czy się sprawdzi czy na odwrót będzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911501 przez Daria86
Hej,dziękuję za słowa wsparcia:-) Nie wiem jak u Was ale u mnie wśród znajomych jakiś wysyp ciężarnych:-P temat ciąży ,porodów i noworodków jest ciągle,bo najbliższe moje koleżanki albo urodziły niedawno albo są w ciąży albo się starają... i same dobre rady słyszę...
Staram się dziś nie myśleć o nt i dotrwać jakoś do wtorku:-\

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911508 przez patio
Daria86 - koniecznie udaj się na te kolejne badania. Podejrzewam że jeszcze raz lekarz zrobi Ci USG z pomiarami i pobiorą Ci krew. Ja na ten wynik czekałam tydzień czasu. Tak jak dziewczyny pisały wcześniej - na to badanie umów się do dobrego i sprawdzonego lekarza. Wiele dobrych, prywatnych klinik robi test Pappa na NFZ, a u Ciebie już w tym przypadku jest wskazanie. Jeśli jesteś z Łodzi lub okolic, to mogę polecić Ci miejsce i lekarza, który wykona to badanie dobrze.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d
Podziękowania: Daria86

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911515 przez MagdaK
monique1983 to masz dzień wcześniej niż ja :) ja może już się trochę mniej stresuję po wczorajszym usg, które wyszło bardzo dobrze, ale zawsze jakaś nić niepokoju się tli i pobiorą mi krew ale niestety będę musiała czekać 2 tygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911537 przez Daria86
Patio jestem umówiona na wizytę w poradni genetycznej w szpitalu Biziela w Bydgoszczy we wtorek, mój gin wypisał mi skierowanie i oczywiście że zrobię te badania, czekam jak na szpilkach... Rozważałam konsultację z innym lekarzem, ale stwierdziłam że to bez sensu, bo jak mi powie że nt jest niższe niż u mojego gina to i tak będę zastanawiała się który ma rację, a jak mnie dobije jeszcze wyższym to chyba oszaleję, a badania i tak będę musiała zrobić, wiec czekam na wtorek i zastanawiam się tylko jak długo na wyniki będę czekać i czy żeby je odebrać znowu będę musiała jechać do Bydgoszczy, bo mam tam ponad 100 km:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911583 przez daria8913
Czesc dziewczyny. Dlugo sie nie odzywalam. Daria86mamy ten sam termin porodu;) 13.02.2015 mam nadzieje ze przejde jeden dzien i urodze 14 .
Laski u mnie jest ok rosne (znaczy sie brzucho rosnie:D) . Od tygodnia z samego rana kluje mnie strasznie macica i nie wiem czy to przez pelny pecherz bo czasami w ciagu dnia tez mi sie tak zdaza jak np siadam to tez kluje a wizyta jeszcze daleko zebym sie gina spytala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911592 przez Daria86
Daria8913 też bym chciała 14tego :D Zresztą nie ważny termin, ważne żeby było ok ;) Takie kłucie też mi się zdarza ale właśnie przy pełnym pęcherzu...Od doświadczonych koleżanek słyszałam że jak zakuje i przechodzi zaraz to normalne, gorzej jak boli dłużej... Ale zapytać nie zaszkodzi fachowca przy następnej wizycie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911642 przez meli1990
Justyna_1709 witaj

ja też chce rodzić 14.02 na 8 rocznice bycia z moim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911655 przez Justyna_1709
Dziewczyny, wiecie już jaka będzie płeć dziecka? W którym tygodniu nie jest to już "wróżenie"? Idę na kolejne usg za 3 tygodnie, więc mam nadzieję, że już będzie wiadomo, co tam we mnie siedzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911657 przez patio
Daria86 - wydaje mi się, że możesz poprosić aby wynik wysłano Ci pocztą elektroniczną - wpisujesz adres e-mail (u mnie była taka możliwość). Z doświadczenia też wiem, że jeżeli wynik nie wychodzi dobry, to jesteś informowana telefonicznie o konieczności zgłoszenia się do lekarza. Myślę, że nie powinnaś teraz zbyt mocno się denerwować. Poczekaj na spokojnie na to badanie. Tak jak wspomniałam wcześniej - zapewne będziesz tam też miała od razu USG ze wszystkimi pomiarami, więc część wyniku będziesz znała od razu - być może lekarz stwierdzi, że NT jest jednak inne niż podał poprzedni lekarz (inny sprzęt, inne doświadczenie). Na wynik porównania testu krwi i USG czekałam tydzień czasu.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911695 przez Marti
Marta27, zimowe dzieci rządzą :) Ja poprzednio rodziłam w styczniu i i tak było mi za gorąco pod koniec ciąży. Jak sobie pomyślałam, że mogłyby być wtedy upały, to mi się słabo zrobiło. Dlatego od razu postanowiliśmy z mężem, że jak się wszystko uda, drugie dziecko też będzie zimowe :)

Witaj, Justyna_1709, miło że dołączyłaś :) Patio, dajesz jakoś radę z aktualizowaniem tabelki?

MagdaK, super, że wszystko dobrze. A prenatalne wiadomo - dobrze zrobić, zwłaszcza jak są za darmo :)

Zazdroszczę Wam wszystkim, że już macie usg za sobą, ja jeszcze poczekam - tak jak monique, do 18.08.

daria8913, może trochę kłuć, byle nie stale i nie za mocno. I oby kłucia nie przeszły w skurcze, bo to niedobry znak (przynajmniej na tym etapie ciąży).

A ja bym nie chciała rodzić w Walentynki, bo dziecko miałoby o jedno święto mniej :laugh: Moja przyjaciółka urodziła w Wigilię - niby fajnie, prezent pod choinkę, ale potem zawsze jest problem z wyprawieniem urodzin, bo ludzie wyjeżdżają na Święta, zajęci swoimi rodzinami itp. Ja tam wolę w normalny dzień - będzie kolejna okazja do świętowania :)

Justyna, płeć zwykle ujawnia się w okolicach usg połówkowego, ale jak widziałaś u niektórych z nas widać było dużo wcześniej. Pewnie zależy to też od sprzętu. Myślę że u Ciebie za 3 tyg. może być już coś widać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl