BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

12 lata 6 miesiąc temu #218655 przez motylek85
hej dziewczynki:) ja też jestem mamą styczniowego bąbla i chciałabym dołączyc do was:D Mały urodził się 4.01.2011 i od tego momentu czas nam zapitala jak szalooooony;)
co do ilości mleczka w ciągu dnia, mój mały tez już nie chce mleka samego pic (cyca odstawił jak miał 4 miesiące)... staram mu się przemycac w czym się da, w kaszy, z biszkoptami, z sucharkami, ostatnio nawet z płatkami kukurydzianymi... ale dziennie musi zjeśc przynajmniej dwa posiłki na mleczku a tak to zupki, paróweczki, kanapeczki, kisielki, owocki, serki itp:)
aha i my już od daaawna przesypiamy nocki:D chyba jak mały przeszedł na butlę całkowicie to tak zaczął pomału przesypiac nocki a teraz jak uśnie około 21 to budzi się dopiero około 7.20 rano:D nieraz przebudzi się na piciu ale to chyba w mamę bo i ja sie budzę jak mi w gardle zaschnie:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #218664 przez Anusia365
Monix napisał:

Dziś nocka o dziwo prawie ładnie przespana. Były małe pobudki, ale tylko na piciu i 2 na cyca. Także standard można powiedzieć. Ja już nie pamiętam kiedy przespałam całą noc :S

Hej:)
Ja się witam z pracy, na razie wzięłam prowadzenie biura ubezpieczeniowego, ale jak na razie nie bardzo mi to idzie. Jestem na prowizji, a klientów ani widu ani słychu. Musze przeczekać, z tym że na razie niania Piotrusia zarobiła więcej niż ja (jutro o tym więcej napiszę). Bo zaraz śmigam do domku.

Ale chciałam tylko napisać do Monix, może i mam głupią radę. Ale ja bym zdobiła tak. W dzień odcięłabym całkowicie od cyca. Niech płacze i się złości. Położyłabym Małą w łóżeczku i obok postawiła butelkę. Może i to brutalne, ale jak będziesz za każdym razem litować się i dawać cyca to nigdy nie odstawicie.
Ja miałam taki problem z samodzielnym zasypianiem w łóżeczku (bo przyzwyczaiłam Piotrusia do spania w foteliku samochodowym). Ale zaczęłam kłaść go do łóżeczka i wychodziłam, popłakał, darł się wręcz. Ale teraz położony do łóżeczka ślicznie zasypia w 5 minut. Pocierpisz trochę, ale wróżę sukces.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #219258 przez gosia_ann
Zosia jakiś czas temu ładnie zasypiała położona do łóżeczka, teraz jej się odwidziało :/ i znowu usypiam ją na kanapie ... Anusia dużo racji w tym co piszesz, wiem że muszę popracować nad byciem konsekwentną ;)

Na razie od poniedziałku Zosia przechodzi zapalenie oskrzeli, bierze antybiotyk, po którym ma biegunkę :( robi 5-6 bardzo wodnistych kupek :( lekarka powiedziała że to reakcja na antybiotyk i oby tak było bo aż strach pomyśleć o jakimś rotawirusie itp.
Dzisiaj zrobiłam jej nareszcie inhalacje z soli fizjologicznej, poprawa była widoczna od razu. Nosek udrożniony :) czemu lekarka nie powiedziała mi o tych inhalacjach jakieś 2 tyg wcześniej?! Mała trochę się tego boi :( ale przy drugiej inhalacji przed spaniem prawie zasnęła ;) udało nam się wypożyczyć inhalator z apteki, bo zakup nowego to dla nas nie mały wydatek tym bardziej że już sporo kasy wydaliśmy przez ostatnie 3 tyg na leki dla Zosi.

Współczuję wam rozterek cucusiowych :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #219285 przez Monix
Anusia moja Nadia już od pewnego czasu nie dostaje w dzień cyca, problem jest dopiero w nocy :S No a w nocy Twój sposób raczej nie przejdzie :P

Co do spania, to ja śpię z Nadią :) Było mi łatwiej ze względu na karmienie nocne. A teraz ona już nie chce spać sama w łóżeczku, woli z mamcią ale mnie to nie przeszkadza wcale :woohoo:

Zosiu wyzdrowiej wreszcie kochana :kiss:

Motylek85 witaj w naszych skromnych progach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #219310 przez renata329
gosia Dawid tez ma zapalenie oskrzeki dostał antybiotyk na 3 dni

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #219626 przez gosia_ann
Zosia ma brać antybiotyk przez tydzień. Bidulka przez te luźne kupki (wczoraj było ich aż 7) ma strasznie odparzoną pupcię i sisię :( sudokrem nie pomagał więc zaczęłam smarować pastą gojącą stomahesive, którą kiedyś dostałam od kuzynki bo jej synek miał stomię i też był cały poodparzany :( A inhalator rewelacja, Zosia już wcale nie protestuje grzecznie leży i oddycha przez nosek. Nawet taki mały pozytyw cieszy wśród narastających problemów i cierpień. Dzieci nie powinny chorować :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220178 przez Monix
Gosia, a podajesz małej jakiś probiotyk przy tych antybiotykach i biegunkach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220417 przez motylek85
jej co to się dzieje, że tyle dzieciaczków tak mocno choruje? my ostatnio przechodziliśmy trzydniówkę ale Olek dostał antybiotyk bo przy okazji miał czerwone gardło ale odstawiliśmy jak tylko się okazało, że to jednak trzydniówka i właśnie przy antybiotyku podawaliśmy lacidobaby osłonowy, lekarka kazała podawac go nawet do kilku dni po odstawieniu antybiotyku.
zdrówka maluszki:*
dziękuję za miło powitanie monix:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220451 przez leah
Witam!
Nasza lala też jest ze stycznia, a dokładnie 12 :) Jesteśmy tu nowe i przyszłyśmy się przywitać ;)

<a href=" suwaczki.maluchy.pl/li-55391.png ">mój suwaczek</a>

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220453 przez ifka
ja krótko póki co, bo chwliowo Lenka na kolankach :silly: , witamy serdecznie :) :laugh: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220457 przez Monix
Witaj leah :) Masz córcię tak? Jak ma na imię? Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #221333 przez ifka
hej dziewczyny :)
Tyle zaległości z pisaniem mam :dry: ,ale czytałam na bieżąco.Teraz mam chwilkę, bo Lenka zasnęła. A ogólnie to mamy kongo w domu przez Lenkowy katar :dry: :( , marudzenie i Gosikowe "dundle" :blink: :kiss: są z nami od wczoraj :dry: :( .Poki co gilki gęste,ale przezroczyste,wychodzimy na spacery, goraczki i kaszlu brak.Dziś zauważyłam,że górne 1 się przebiły już częściowo,więc może i tu przyczyna owego katarzyska :unsure: :dry: .Ostatnio moja kaskaderka nabiła sobie śliwkę o stół :huh: :( , nie, nie o róg bo mamy okrągły,ale postanowiła wejść tam gdzie nie mozna, rączka się obsunęła i bach!! :dry: .Już nie wspomnę,że za 5 min. znow tam "lazła" ehhhh :angry: :dry: :) .
Lenka spala na początku z nami, później u siebie,znów z nami a teraz od tyg. znów u siebie :) .Ale z katarkiemkoło mnie.nie mamy większego problemu z zaśnięciem, no chyba,że coś jej dokucza,ale tak, to czy tu czy tu,to chwilkę posiedzę obok (tak do 20 min. max.), pospiewam aaaaa i lula :) .

Biedne te dzieciaczki, takie wstrętne choróbska :angry: :( , niech nam szybko zdrowieją wszystkie kochane aniołki :kiss: :kiss: .

Chrzestni Lenki zaczęli juz nas terroryzować w temacie "co na roczek" ? :huh: Jeszcze się nad tym nie zastanawialiśmy,ale dziś przysiedliśmy i mamy parę opcji, jak będziecie chciały to zajrzyjcie do wątku zabawkowego, tam się podlączę,żeby się nie narażać naszemu "wielkiemu bratu" :silly: a raczej siostrom moderatorkom :silly: . No i napiszcie co myślicie, wszelkie sugestie mile widziane :) .

Tak skrótowo bardzo...wiem,ale chcę jak najwięcej wątków "obskoczyć" a mam niewiele czasu w obecnej "gilowej sytuacji". Ściskam ciepło dziewczynki :)


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #221417 przez Monix
Lenka zdrówka życzymy z Nadusią! :) Niech Ci te ''gile'' szybko wyfruną z noska ;)
A no i gratulujemy kolejnych przebitych ząbalków!

Moja Nadusia dzisiaj w nocy spadła mi z łóżka :( Jakoś twardo musiałam przysnąć, że nie czułam jak się wierci :( Obudziłam się, patrzę a Nadulki nie ma, a w nocy wiadome ciemno jak w doopie więc ją wołam ( i może niepotrzebnie! ) okazło się, że Nadia śpi na brzeszku łóżka i w momencie jak ją zawołałam to się przebudziła i spadła... Uderzyła się jeszcze chyba główką w kaloryfer. Mówię Wam MASAKRA!!!! Aż mi łży poleciały z nerwów!!! Zaczęła mocno płakać, ale jak ją przytuliłam, to zasnęła spowrotem. Chyba przez godzinę jeszcze nie mogłam zasnąć :huh: :dry: Naszczęście nic się nie stało, nawet guziołka nie było / nie ma, rano wstała jak zawsze wesoła i uśmiechnięta, za to ja przez cały dzień chodziłam jak struta :( Tragedia tak źle się z tym czułam...

Dzisiaj była wystawa psów w Poznaniu, wzieliśmy ze sobą Nadię i oczywiscie moja mała psiara chciała lecieć do wszystkich napotkanych piesków :) Ale swoje psy ma gdzieś ;) No chyba ze czasem jej się przypomni to stłucze biedne po głowie :silly: Jutro też jadę na wystawę, ale sama :) Mamusia mi przypilnuje dziecko :)

Pozdrawiam Was kochane stycznióweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221539 przez gosia_ann
Monix doskonale rozumiem jak się czułaś po tym nieprzyjemnym wypadku, przeżywałam kiedyś coś podobnego :( na szczęście też się nic małej nie stało.
Pytałaś czy Zosia dostaje probiotyk do antybiotyku - tak dostaje dicoflor. Biegunki były bardzo silne, robiła nawet po 7 kupek. W piątek zaczęła robić nawet co godzinę :( poszłam do lekarza i dostaliśmy skierowanie do szpitala bo małej groziło odwodnienie. Na szczęście na izbie przyjęć stwierdzono, że mała jest w dobrej kondycji i nie wymaga leczenia w szpitalu, kamień spadł mi z serca! Okazało się jednak, że przy biegunce Zosia nie może pić mleka, o czym lekarka rejonowa nie raczyła mi powiedzieć (paranoja z tymi lekarzami). Zapisali jej jeszcze smectę i nifuroksazyd. Wczoraj były już tylko 4 kupki, dzisiaj jak na razie jedna i już normalna jak przedtem. Niestety przez tą biegunkę Zosik nabawił się strasznego odparzenia dupci i sisi :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221562 przez ifka
Jeśli chodzi o upadki Lenkowe,to ja też miałm niefajne przeżycie i całe szczęście nic się nie stało,ale zła byłam na siebie :huh: i miałam do siebie ogromny żal.To się wydarzyło jak zaczynała się przemieszczać a stacjonowała jeszcze na łóżku - spadła :( .

Gosiu mam nadzieję,że Zosieńka szybko wróci do siebie :kiss: , bidulki - już tak Was wymęczyło to choróbsko :( :( :kiss: .

O lekarzach to ja nie będę się wypowiadała, oczywiście nie pcham wszystkich do 1 szuflady,ale zdarzają się tacy,że tragedia :angry: :S .

Monix też widzę miałaś przeżycie,najważniejsze,że Nadusi nic niejest :kiss: . Widzisz Monix,bo własny "włochacz" to taki już nie ciekawy-tylko do oklepywania :silly: :lol: .

U nas nocka w miarę, na noc podałam Lence nurofen, ale rano już kaszki nie chciała i nadal ten wstrętny katar :angry: :huh: .Czaem pokasłuje,ale ama nie wiem czy to glutki jej spływają czy w promocji mamy kaszel :huh: .Jutro chyba profilaktycznie zarejestruję ją do pediatry :dry: .

Miłej niedzieli i zdrówka dla wszystkich :kiss: :kiss: :kiss: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl