BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 3 miesiąc temu #558435 przez joasia10015
Gdzie jest LALKA :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: Martwie sie :(
Ja dzis pojechałam na glukoze iii tak jak sie spodziewałam dzis tylko krew na czczo ,a w czwartek mam wypic 75.glukozy z woda i cytrynka w domu i po równo 2 h.sie stawic na krew :huh: Aaaa własnie zapomniałam pisac (niedawno chyba ewela86 pytała o hemoroidy )że wczoraj pytałam lekarza i pow.że to moze byc z dwóch powodów.Po pierwsze przez zaparcia (tak jest u mnie :( ) a po drugie cos o krwi mówił -że jakoś słabo w tamtym miesjcu przeplywa bo jest w ciąży gestsza czy jakos tak .Ale pocieszył mnie że po ciąży sie unormuje i bedzie ok.Nie tłumaczyłam mu że ja to mam od lat ...a jak spytałam o POSTERISAN to nie potrafił mi pow.na 100% bo nie znał dokładnie składu-mówił żeby spytac pani w aptece :)
Dziewczyny nie martwie sie naprawde tym ze sobie nie poradzicie z dziecmi-uwierzcie że to naprawde PRAWDA-kobieta dostaje takiego powera,takie jakies wyższe siły i instynkt (jak by ktos w czasie porodu jakis guzik nam włączył ;) z napisem INSTYNKT :laugh: :silly: )że bedziecie dobrze wiedziec co i jak.Już to przeszlam wiec mogę sie troszkę pomądrowac :silly: Ja znowu sie martwie jak dam rade z dwójką synusiów-sama w domu kiedy mąz wyjedzie na 4 tyg.-hmmmmmmm mam pietra-ale moze jakas mamusia z dwójka maluchow mnie pocieszy że nie jest tak zle????? :blink: Ale chyba nie ma tu o nas takiej z dwójeczka malenstw nie????
Dzis na obiad pizza -mmmmmm-a jak u was?????? :unsure: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558439 przez ewela86
Alex_87 to właśnie tak wygląda moje leżenie :lol: masakra jeszcze z takim słoneczkiem za oknem:) dobrze że to nie lato!

Koniaczek ja jeszcze nie miałam szkoly rodzenia, u nas podobno sie zaczyna od 28 tygodnia, więc zobaczymy - mam nadzieję że też dostaniemy wskazówki na ten temat. Czytałam też o tym nacinaniu, że teraz jeśli poród jest przeprowadzony dobrze to można się obyc bez naciniania nawet, gdy dziecko jest spore dlatego właśnie trzeba ćwiczyć. tylko nie wiem jak jest u nas w szpitalu, bo ja sie tu namęczę i nagimnastykuję przy tych masażach a oni i tak zrobią co chcą...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558447 przez Kiniaczek
ewela86 napisał:

Alex_87 to właśnie tak wygląda moje leżenie :lol: masakra jeszcze z takim słoneczkiem za oknem:) dobrze że to nie lato!

Koniaczek ja jeszcze nie miałam szkoly rodzenia, u nas podobno sie zaczyna od 28 tygodnia, więc zobaczymy - mam nadzieję że też dostaniemy wskazówki na ten temat. Czytałam też o tym nacinaniu, że teraz jeśli poród jest przeprowadzony dobrze to można się obyc bez naciniania nawet, gdy dziecko jest spore dlatego właśnie trzeba ćwiczyć. tylko nie wiem jak jest u nas w szpitalu, bo ja sie tu namęczę i nagimnastykuję przy tych masażach a oni i tak zrobią co chcą...


Nic się nie martw, z tego co się orientuje raczej rzadko zdarza się cięcie krocza pro-forma tak jak to było dawniej, bynajmniej tak mi mówiła położna . Jak dobrze uelastycznimy krocze to mam nadzieje że bez problemu wpchamy maluszki bez ingerencji skalpela ;-) Ale jak nie bedzie wyjścia to ze zwzględu na bezpieczeństwo niech tną, łatwiej maluszek wyjdzie !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558450 przez ewela86
joasia10015 dzięki za informacje :) :) Kochana jesteś :kiss: ja oczywiście z tego wszytskiego się nie zapytałam, miałam do gin kilka pytań i oczywiście o tym jednym przypomniałam sobie jak zamknęłam drzwi :dry: Narazie u mnie jest w miarę ok. Może dlatego że troszke się pilnuje z jedzeniem i jem mniej i częściej i zajadam jabłuszka i śliwki suszone. Zobaczymy jak będzie dalej, jeśli się pogorszy to pójdę po ten zalecany przez Ciebie lek i zapytam w aptece czy można. A to jest maść czy czopki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558591 przez JoannaL
W niektórych szpitalach bez pisemnej zgody pacjentki nie tną, tak było w tym szpitalu w którym rodziłam syna.
Ewela86 najlepiej zapisuj sobie na kartce wszystkie pytania które masz do gina, wtedy żadnego nie zapomnisz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558620 przez ewela86
Dobry pomysł JoannaL :woohoo: Przyda się na przyszłość:)

Dziewczyny macie jakiś pomysł na walentynki? Mam chęć zrobić jakąś fajną kolacyjkę przy świecach... Macie może jakieś przepisy np na deser? Myślę żeby zrobić taki w pucharku... Pewnie gdyby nie ciążą deser byłby w innej postaci :evil: :kiss: :silly: a tak trzeba jakoś wynagrodzić mężowi niedobór słodkości :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558625 przez joasia10015
Ha,ha ja mam zawsze to samo-mam tyle pytan do GINA a potem mi sie przypominają jak jestem w drodze do domu ;)
Pytanie do Kiniaczka(chyba ty pisałaś że też bierzesz to żelazo co ja-ochhh ta moja pamięc :ohmy: )Powiedz mi kochana jak je bierzesz-tzn.kiedy dokladnie -bo niby tam jest napisane że przed jedzeniem -czyli na czczo? Mi gin kazał brac jedną dziennie ale nie wspomniał kiedy -czy to ma znaczenie ?Bo niby sie mniej wchłania z jedzeniem czy jakos tak :huh: Będe baardzo wdzieczna za podpowiedz.
Dziewczyny naprawde na takim forum to lepiej jak w rodzinie-bo w rodzinie choc wszyscy sie ciesza moją ciążą to nie są na bierząco w temacie-a wy wszystkie ,,BŁOGOSŁAWIAONE,,i kto jak nie wy lepiej doradzicie,podtrzymacie na duchu i wogóle ;) Mam ogromna nadzieje ze nasze maluszki po przyjsciu na swiat pozwolą nam na chwile posiedziec na forum :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558632 przez joasia10015
ewela ja też cos planuje na walentynki ale myslałam o jakiejs sałateczce,bagietki czosnkowe i moze łyk winka ;-P Jesli chodzi o deser to nie wiem czy ,,gustujecie,,w gotowcach ale i mi i mężowi smakuje bardzo TIRAMISU takie to z paczki ;-) To jest z tego ,,POMYSŁ NA ...Tiramisu,,Musisz dac smietanke ,biszkopty i cos tam jeszcze -dla mnie pyszne i malo pracy .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558638 przez Kiniaczek
Joasia ja dopiero mam hadrcore z Slorbiferem bo biorę euthyrox który też musi być na czczo i nie może być łączaony z żelazem bo wtedy obniża jego działanie, więc ja rano 40 minut przed posiłkiem biore euthyrox, potem po jakiś 5 godzinach biorę sorbifer ,albo całkiem na noc jakąś godzinę po kolacji. Na ulotce masz napisane jakie produkty obniżają wchłanianie Sorbiferu i żeby po zazyciu możliwie jask najpóźniej je spożyć ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558643 przez sisina
Hejka dziewczyny :) no właśnie co się dzieje z lalką długo jej tu nie było aż dziwne :huh:
Ja mam dzis stresa bo jutro mam lekarza i sie dowiem jaki wynik mam glukozy :S i jestem ciekawa co tam mój mały brzdąc porabia :) Ja w Walentynki siedze sama bo mąż w trase pojechał niestety taki los żon tirowców :dry:
Ale przywiózł mi z Hiszpanii skrzynke pomidorów i jakieś tam owoce nawet nazwy nie znam ale pyszne są.Joasia ale narobiłaś apetytu tą pizza ja obiadów nie robie jak jestem bez męża nie chce mi się a dziś ide na urodziny do mamy wiec tam licze na obiad i kolacje :laugh:
3 majcie kciuki za mój wynik jutrzejszy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558644 przez ewela86
O widzisz Joasia zawsze to jakiś pomysł! Nigdy nie robiłam... Ja zawsze z paczki robię KOPIEC KRETA bo bardzo nam smakuje ale teraz chciałam coś innego. Znalazłam jeszcze taki szybki deserek: gotujzkasia.wordpress.com/2012/11/28/deser-pani/ . A na kolacje pewnie spagetti ( mój M uwielbia i ja też) no i łyczek winka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558647 przez Kiniaczek
Jeśli chodzi o Walentynki to u mnie chyba Pizza w kształcie serca bo mój mąż makaronów ryżów kaszy nie lubi więc lekka lipa ;-) To mu pyknę pizze o ile znajdę foremkę w kształcie serca :D

Teramisu dobry pomysł i chyba też zrobię z torebki :D a co :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558651 przez ewela86
kiniaczek trzeba sobie życie ułatwiać:) pewnie twoje pizzowe własnoręcznie uformowane serce będzie ładniejsze od tego z foremki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558660 przez Alex_87
Ja też na walentynki planuje zrobić pizze, ale taką full dodatków, tzn musze zrobić dwie, bo ja lubie ze szpinakiem brokułami itd a mój mąż to typowy mięsożerca więc dla niego będzie troszkę inny skład ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #558673 przez tysiiiak
Ja tez nie mam pomyslu na walentynki :( to tiramisu to nie jest zly pomysl :D sama bym wszamala :P a pizze moze sobie zamowimy :) i po klopocie :) pewnie na ostatnia chwile cos wymysle :P

a z ta lista pytan do gina to juz tez o tym myslalam :)

posprzatalam w szafie i juz nic mi sie nie chce :P musze sie wybrac do szpitala po wyniki ale moje nogi chyba nie chca isc ;p poczekam na mojego M. jak wroci z pracy moze po obiadku wybierze sie ze mna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl