BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 9 miesiąc temu #402162 przez chłopek
mm moja siostrzenica tez wogole nie spala tylko ze w dzien bo w nocy spala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402163 przez Anna77
Daria do przychodni możesz iść tak po prostu na zważenie. Jak tak robiłam z Kubusiem, jak chciałam go zważyć to na spacerku wchodziłam do przychodni i tyle.

Ja na razie herbatki nie podaje. Dzisiaj wieczorkiem dam mu też Espunisan, ale 5 kropelek i zobaczę czy to tak samo pomoże. Mój Kuba z kolei w ogóle nie pił z butelki, najpierw nie było potrzeby, a potem po prostu nie chciał. Więc butelko po prostu nie tknął. Od razu pił z niekapka i innych kubeczków. Bardzo szybko uczyłam go też pić przez słomkę.

Jestem wykończona tą temperaturą. To kompletnie nie moja bajka.

Kamyczka życzę szybkiego powrotu do sił :kiss: Ściskam mocno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402164 przez Olga
Anna moje obie córki też butelki nie uznawały,ale może Ignaś będzie chciał.Kupilam tą herbatkę,ale nie wiem,czy w ogóle otworze,jak nie będzie takiej potrzeby :)

Daria,ja kupiłam w aptece-15 zł kosztowała,ale w marketach też są i parę zł tańsze :laugh:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402169 przez agnesssa
Kamyczka WIELKIE GRATULACJE :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Szybkiego powrotu do sił, i czekamy na zdjęcia Dominisia :)

Ja również od wczoraj miałam problem żeby wejść na forum :huh: Ale na razie wszystko działa :)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402170 przez chłopek
dziewczyny a wasze maluszki robia zeza ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402171 przez Olga
Mój może za dwa razy tylko zrobil i to w pierwszym tyg.Teraz to już tak ladnie patrzy,jakby nie wiadomo ile rozumiał :laugh:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402176 przez mloda_mamuska
chlopek on w ogole malo spi.w dzien w ogole w nocy chwilami............ nie wiem czy cos z Nim jest nie tak czy co...... :( :( :( :( :dry: :dry:


Dziewczyny
czy ja mam Go ciągle karmić? On 4 godziny jadł i dalej sie nie najadł i ciągle mi płacze i drze się ..tylko cyc go uspokaja.rzuca sie na Niego ciągle jakbym Go nei karmila..
a Mąż mówi,żebym Go tyle nie karmila.... bo za duzo je... Ja Juz NIE WIEM CO MAM ROBIC ..... On mi w ogóle nie chce spać :dry: :dry: :dry: :dry: Tylko JE JE JE JE i Je . a jak nie daje Mu cyca to drze się w niebogłosy.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #402180 przez Olga
Widocznie m m tak potrzebuje bliskości z Tobą,moje córki były takie,Ignaś jest całkiem inny,dlatego tak przerażało mnie czasami to karmienie piersią,bo ja nie mogłam na krok z domu wyjśc,ale one spały.Zasypiały tylko przy cycu,ale później spały,natomiast corka mojej koleżanki była taka nieospala.Teraz ma 11 lat i codziennie walczy z mamą o to,czy ona naprawdę musi już iść spać,bo jej nigdy się nie chce,no i nie potrafi spać w swoim pokoju,nawet jak uśnie,to po paru godz.przechodzi jak nie do mamy,to do babci :laugh: Jak będziesz na jakiejś wizycie to zapytaj pediatrę,a ile przybrał od porodu?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402181 przez mloda_mamuska
Olga nie wiem wlasnie.bo nie mmam wagi a polozne dopiero w pryszlym tyg beda.moja mama mowi,ze ja za malo jem i On sie dlatego nie najada. a maz mowi,ze mam go tyle nie karmic ,bo za duzo je, a Ty myslisz,ze mam go tyle nie karmic?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #402189 przez Anna77
MM nie bardzo wydaje mi się by to ile Ty jesz było powodem tego, że Mały się nie najada. Nie sądzę że jesteś na jakiejś drakońskiej diecie :silly: Poza tym, dlaczego w ogóle wychodzić z założenia że się nie najada. Niektóre noworodki mają po prostu bardzo dużą potrzebę ssania. On może chcieć siedzieć przy cycku nie dlatego że jest głodny, tylko potrzebuje takiej bliskości i ssania. Wypróbowałabym po prostu smoczek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402190 przez chłopek
mm moze byc ze ty za malo jesz, ja tak mialam z ksawciem malo jadlam bo nie mialam kiedy, i mlody tylko na cycku wisial

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402194 przez Anna77
Hmmm Chłopek to może faktycznie od tego, że mało je. MM przyjrzyj się temu ile jesz :) Spróbuj ze smoczkiem. Coś zadziała ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402197 przez An83
Mm mialam podobny problem ale w koncy trafilam na kogos kto mi pomogl, napisze co u mnie pomoglo :
Po 1 karmie co 2,5-3 h, w nocy zadziej bo przesypia
Karmie ok 40 min
Karmie z 1 piersi przy 1 karmieniu a nie zmienuwm w trakcie jednego karmienia drugiej piersi bo a) wtedy maly dostaje no 2 razy dawke 1 fazy karmienia- czyli tylko to co gasi pragnienie a b) 1 faza zawiera laktozy wiecej wiec podahac 2 piersi dajesz podwojna dawke laktozy co moze powodowac bole brzuszka
te fazy: 1 - mleko gaszace pragnienie, 2 faza to mleko plynace po jakichs 1o min, a 3 faza jest najvardziej tlusta i najazniejsza dlatego zaleca sie karmiic w trakcie 1 karmienia 1 piersia ok 40 min zeby "zaliczyc" wszystkie fazy.
Do tego dziecko ma silna potrzebe ssania i nie kazde rzucanie sie na piers oznacza glod
W ten sposob mozna przekarmic dziecko co tez powoduje bole brzuszka
Kolejne kqrmienie zaczynasz od drugiej piersi
Sproboj wypracowac sobie ten system 40 min co 2'5h mniejwiecej

Ps doraznie podaje esputikon i herbatke z kopru (nie koperku ;))
Spedzilisny z Natkiem 2 razy po kilka dni w szpitalu bo zlapal infekcje drog mocz i byl na antyb. Strassny tydzien w szpitalu (ja jako matka nw "hotelu" platnym.. :/ ale dowiedzialam sie kilku rzeczy i wyszlismy z problemu karmienia :)
Podobno wyoracowanie sobie systemu wymaga kilku dni wiec sie nie poddawaj jakby odrazy nie zadzialalo. Wiem co mowie, Natek ma juz ponad miesiac i dopiero teraz jest ok, w nocy spie nawet 4h ciagiem! ;) i nie mam wrazenia ze maly przy cycy caly dzien a wczesniej bylo ciezko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402198 przez chłopek
moje skarby
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402201 przez An83
Ps ustaly u nas bole brzuszka - mylilam je z kolkami, w szpitalu zalecili podawac po 2 krople esputikonu 4 razy dziennie czyli srednio co 2 -3 karmienie przed karmieniem esputikon, przeszly "kolki" teraz krople podaje co najwyzej doraznie

Herbatki z kopru hipp zaczelam w te upaly bo Natek urodzil sie pod koniec czerwca i zaliczyl pierwsze 3 tyg zycia najwieksze upaly, pytalam pediatry ile tej herbatki w cuagu dnia moze i powiedziala ze nawet 200 ml w sumie ale wtedy mniej herbatki niz w przepisie, my dajemy odkad ustapily upaly ok 50 ml na dzien, aha, lek powiedziala zeby nigdy nie podawac w porze karmienia zeby nie zaburzyc cyklu karm. Tylko gdzies oomiedzy karmienuami.
Natkowi w kazdym razie pomaga :)
Powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl