BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533535 przez saiko
Hej dziewczyny,

mam ze 20 stron zaległości :(

wyszlismy z przeziebienia ale od tej pory mały to straszny niejadek
potrafi i 6h nic nie jeść, jeszcze słoiczek jako tako ale mleko to nie bardzo chce jesc
(dzis np o 24 i 5:00 zjadł po 150 mleka z łyżką kleiku kukurydzianego a potem dopiero po 12 kaszkę kukurydzianą bananową)

bylismy dzis u dermatologa - potwierdzony AZS czyli "skaza białkowa"
strasznei ostatnio maluszek mój wygląda - coraz bardziej mu sie zmiany nasilały, a jak przedwczoraj dałam mu jajeczko to pół twarzy miał czerwone i dodatkowo czerwone plamy na całym brzuszku, pleckach :(

mamy wyeliminować drób, białko jaja, ryby, cielecinke, jagnięcinke, wołowinę
dopuszczalny tylko królik i wieprzownika

no i kontrola za miesiąc - ale lekarka to fajna babeczka

mam nadzieje, ze to pomoże mojemu szkrabowi
ostatnio pediatra przepisała malemu Nutramigen zamiast bebilonu, ale za cholere nie chciał ruszyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533540 przez Olga
saiko biedny Twój maluszek,połowy rzeczy nie będzie mógł jeść :( ale jak trzeba,to nie ma rady ;)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533546 przez Misiowa
Anunia ja zdjelam juz miesiac temu karuzele bo mala siegala zabawki raczka i tak ciagnela ze myslalam ze zaraz jej na glowe cale to ustrojstwo spadnie:) Fajnie ze Emilka tak ladnie wszystko je:) Hania niezbyt chetna do obiadkow a deserkow wogole nie chce jesc.

Saiko a jak te plamy u was wygladaja? Bo Hania tez ma takie czerwone plamy troche chropowate i dermatolog mi powiedziala tylko tyle ze jak jeden emolient nie skutkuje to mam kupic innej firmy...za to pediatra mowi ze to jej wyglada na skore atopowa i ze mam ograniczyc nabial ale nie kazala nic wylaczac z diety(a ja karmie piersia). W pon ide jeszcze raz to sie dopytam bo coraz gorzej ta skora wyglada:( smaruje masciami roznymi i nic nie pomaga tylko sie coraz wiecej tego robi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533548 przez saiko
Misiowa napisał:

Anunia ja zdjelam juz miesiac temu karuzele bo mala siegala zabawki raczka i tak ciagnela ze myslalam ze zaraz jej na glowe cale to ustrojstwo spadnie:) Fajnie ze Emilka tak ladnie wszystko je:) Hania niezbyt chetna do obiadkow a deserkow wogole nie chce jesc.

Saiko a jak te plamy u was wygladaja? Bo Hania tez ma takie czerwone plamy troche chropowate i dermatolog mi powiedziala tylko tyle ze jak jeden emolient nie skutkuje to mam kupic innej firmy...za to pediatra mowi ze to jej wyglada na skore atopowa i ze mam ograniczyc nabial ale nie kazala nic wylaczac z diety(a ja karmie piersia). W pon ide jeszcze raz to sie dopytam bo coraz gorzej ta skora wyglada:( smaruje masciami roznymi i nic nie pomaga tylko sie coraz wiecej tego robi.


Misiowa - no AZS to wlasne Atopowe zapalenie skóry




kiepsko wychodzi na zdjeciach bo gnojek sie krecił cały czas
ale cos takiego, tylko u nas jeszcze nie tak obszernie:

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533550 przez Majowka
Saiko, kurcze a jednak :( Dobrze Ze macie dobrego lekarza, z tego sie wyrasta prawda?
Lucasek tez ma jakies plamy na brzuszku, karku, takie czerwone z malutkimi krostkami, moze to to samo? Zapytam pediatry niedlugo.

M-M, u nas tez kulahula jest w obrotach, codziennie! Ale pchacz zdecydowanie wygrywa Ze wszystkim, najbardziej go fascynuje. Mi sie wydaje Ze to tez przez to, Ze Lucas nie chce lezec na brzuszku, wiec tak siedzi nad ta kula tylko I probuje ja wziasc do buzi, wiec sie szybko frustruje :laugh: Ale to przyszlsciowa zabawka, za jakis czas bedzie za nia biegal/raczkowal Bo ona fajnie ucieka na podlodze typu kafelki, gorzej na dywanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533606 przez BasiaOlek
Witam w sobotni poranek!!

Anunia - nie nie staram się, dlatego zastanawiam się czy się przyda :) na początku to myślałam, że nie będę miała więcej dzieci, ale teraz jak widzę jaki Mały robi się kontaktowy i superowy to się zastanawiam, ale najwcześniej jak Olek będzie szedł do przedszkola. Też nie wiem czy będzie nas stać na 2 dziecko.....

Saiko - bardzo współczuję!! Ale wydaje mi się, że ze skazy białkowej dzieci wyrastają, czy się mylę?

Macie jakieś ciekawe plany na weekend? My jedziemy standardowo to sklepu jakiegoś większego, Olek bardzo lubi chodzić na zakupy, wszystko go interesuje. Wiem, że to może nie odpowiednia rozrywka, ale co można w zimie robić oprócz spacerków?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533642 przez krecik
Saiko, to się namęczysz:( współczuje, ale staraj sie karmić jak najdłużej, bo to najlepszy lek.Mój ma tez problemy ze skórą, tylko, ze u nas nie ma tak nasilonych objawów, ja sama jem właściwie wszystko, ograniczam tylko nabiał ( masłem chleb posmaruje, czasami żólty ser zjem). Małego mi wysypało kiedyś od kaszki mlecznej, więc pewnie skaza, ehhh sama już nie wiem

Basiaolek, my w weekendy też na zakupy:D ale dzisiaj mamy wolne, bo 1) panuje grypa, 2) mamy Dzień Penera- dzień po inprezie- leżysz cały dzień przed tv i nic nie robisz, oczywiście oile Mały pozwoli, w dobrych czasach studenckich to jeszcze piwo się piło;)

Mały wczoraj wssysnął zółtko ( ćwiartkę tylko, bo nie chciał jeść), ale nie zauważyłam, żadnych niepokojących objawów.
Staś zrobił nam psikusa i nie chce mieć porannej drzemki, może za pół godziny znowu spróbujemy go położyć

a u nas same dobre wieść, będzie nas więcej:D hihi nie u nas, ale siostra będzie mieć dzidzusia we wrześniu ( mam nadzieje, ze będzie Wandzia), narazie to taka nieoficjalna informacja, wiem tylko ja i teraz Wy:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533648 przez Olga
Witam sie i ja.

Wyspana super,mały od 21 do 9-30 spał i gdyby nie sąsiad z góry piewał jakieś arie,to jeszcze byśmy spali :angry:

krecik gratuluję siostrze-to sporo nas tutaj wie ha ha :lol:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533649 przez BasiaOlek
krecik - oj pamiętam odległe czasy jak można było leżeć brzuchem do góry i nic nie robić (np. od 5 miesiąca ciąży sobie leżałam w domku - mmmmmmmmm aż się łezka kręci w oku) Teraz przy Naszym Synu to niestety odpada. Teraz ma drzemkę, pewnie max 30 min. Ważne, że jest weekend i Mąż się dużo Olkiem zajmuje, bo stęskniony.

Ciche gratulacje dla siostry, Stasiu będzie miał towarzystwo do zabawy!! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533679 przez saiko
No wyrasta, na szczescie i mam nadzieje, ze do 2 urodzin minie
A poki co trzeba uwazac

Majoweczko - no mozliwe bo bardzo duzo dzieci to teraz ma

Krecik - tylko, ze ja od 3 m-cy juz nie karmie :(
Gratulacje dla siostry.

No i doktorka powiedziala, zeby nie walczyc z objawami skornymi jesli nie przeszkadzaja dziecku, np nie swedza. Dala mi masc sterydowa ale mam uzywac tylko w razie W i to tez mieszac 1:1 z jakims kremem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533701 przez krecik
Saiko dobrze ta lekarka mówi, potem jak zaczniesz smarować, to skóra się przyzwyczai i sama sobie nie poradzi. Moja koleżanki mała miała skazę, tak co dwa miesiące lekko dodtykała buźki łyżeczką z np danonkiem i sprawdzałą czy nadal ją uczula, przeszło jej jak miała dwa latka, więc trzymam kciuki


jestem zdegustowana, S. nie miał jeszcze porannej drzemki, a już prawie południe!1 obraźilam sie na niego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533712 przez Olga
Mój zjadł śniadanko i poszedł spać o 11.45.On to góra 2 godz.po nocy i już nie moze wytrzymać,ale coś dzisiaj nie jest taki wesoły jak wczoraj :( może to faktycznie te dziąsła mu daja popalić ;)

To mój majster klepka :lol:

A tu 2 min w chodaczku :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533717 przez daners
krecik rozbawilas mnie ;] obrazona na Stasia hahaha dobra jestes.... :)

to ja wczoraj sie obrazilam a raczej lekko wkurzylam nowa sytuacja ze moj obudzil sie o 19 (15minut snu) i czas na brykanie do 22.30 mial;/ a pobudka i tak o 5 ;/ ....wybaczam mu bo ma goraczke ;/ Dzis bylismy u lekarza bo 39.2 mial wiec sie zestresowalam . Mamy leki - diagnozy w sumie brak.. jakis wirus ale co i jak niewiadomo...ech ;] wiec weeekend marudny w domciu. Dobrze ze maz nie w pracy bo bym chyba zwiariowala :):):):)

Moj tez walczy by nie isc spac...



http://s2.pierwszezabki.pl/050/0502489a0.png?9973

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533718 przez maksiu
Hejka mamusie u nas dzis ponuro jak niewiem
obiadek ugotowany dzis sa golabeczki mniam mniam juz dawno nie jadlam ,a jutro pakowanie chlopakow, nie wiem czy mam zostac z nimi czy zostawic ich samych az sie boje
Olga mozliwe ze na zabki moj maly tez marudny chwilami najgorzej jak spiacy a zasnac nie moze ojjj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #533762 przez anunia
Hej

Dzisiaj postanowiłam wcześniej do was zaglądnąć:)

BasiaOlek- Pewnie,że rodzeństwo się przyda małemu .Niema co się zastanawiac :)No ale fakt jak mały będzie w przedszkolu to będzie łatwiej przy drugim dzidziusiu.Ja to w ogóle poszłam na łatwizne i poczekłam az syn pójdzie do szkoły hehe a co tam ,teraz przynajmniej mi duzo pomoże i robi to sam od siebie :)

Saiko- Szkoda małego ,wiem coś o tym bo mój tez miał skaze i pił ten smierdzący nutramigen fujj ,i tez był strasznie wysypany,ale do roku mu przeszło ,sama stopniowo próbowałam wprowadzac to na co miał alergie i organizm zaczoł tolerować.

Krecik-gratulacje dla siostry ,moja tez się stara :D i bardzo czekam na taka wiadomośc od niej ,a zapewne tez bede pierwszą osoba w rodzinie która będzie wiedziała :)

Olga- kurcze jaK mi się twój synus podoba :kiss: jest taki do schrupania :) A jak siedzi juz proszę,moja to się kiwie na boki bardzo, także zapewne zejdzie jej jakies 2 miesiące zanim złapie równowagę :D

IDĘ GOTOWAC OBIADEK ,MIŁEGO DZIONKA ŻYCZĘ :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl