BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 2 miesiąc temu #565007 przez dziewczyna84
kochane majóweczki

tak mi jest żal , ale nie mam kiedy tutaj usiąść i czytać zaległych postów.
tak mi tego brakuje...w pracy nie mam kiedy, w domy padam na ryjka, spie po 4h dziennie :( . malemu wyszly 4 zeby na gorze na raz to plakal, mial goraczke w eszlym tgodniu, rozwolnienie.
ale juz jest w miare ok. ale i tka nie chce spac w nocy.

nie wiem ile tak dam rade.
ale obiecuje ze wszystko nadrobie.

chcialam sie przywitac, sciskam was wszystkie, wszystkie maluszki i do uslyszenia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565034 przez dziewczyna84
MARTIO gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!
ojjojjjjjjjjj. ale cudowna wiadomosć

a upłakam sie przy tym opisie "na pocieszenie" co sie robi pzy pierwszym, drugim i trzecim dziecku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565300 przez Brzuszek
Martio wow gratuluję!!! I podziwiam za odwagę!
Ja się bronię rękoma i nogami przed kolejną ciążą.

Ostatnio tak pochwaliłam Basię, że nie choruje, aż dostała kaszelku, ale całe szczęście to tylko lekko zaczerwienione gardziołko.
Dziś wyszedł drugi ząbek. Póki co ząbkuje bezobjawowo. O nowym nabytku dowiaduję się przypadkiem.
Nadal pięknie śpi.
Mówi "mama" i robi papa wszystkim dookoła tylko mnie nie chce pomachać, jak ja robię papa to się śmieje.
Ostatnio Mała ma tyle energii, że wysiadam. Szaleje na całego. Zwiedza całe mieszkanie, wspina się, otwiera szuflady, wszystkiego musi dotknąć, wszystko polizać. Zaczęła też swoje porządki na półkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #565449 przez MartiO

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566033 przez karolina238
Ewel to pewnie książka :) wysłałam w tamtym tygodniu

Dziewczyna gratulacje powrotu do pracy, nie myślałam że to już :) też mam taki długi odpoczynek- czasem zdaża się że moje dziecko jest wspaniałomyśle i da mi pospać nawet 6 godzin- ale też już wysiadam i nie mam siły :(

brzuszek zazdroszcze spokojnych nocek :) i bezbolesnego ząbkowania :) u nas nie ma tak lekko :(

Aga miałaś robić badanko moczu Tosi?jak pobierałaś siuśki?bo też mamy a zapomniałam zapytać czy to można np. dzień wcześniej i jakoś przechować?albo wieczorem pobrać i rano zanieść-nie mam pojęcia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566227 przez larita
czesc dziewczyny!! nieskromnie zajrzalam na Wasze forum, przygarniecie mnie?? :)
na imie mam Dorota i tez mam dziecko ;) urodzone 9 maja 2012
Bylam wczoraj u pediatry, bo mala dostala suchych plamek i potwierdzilo sie,ze ma skore atopowa :( niby nic strasznego.. Przy okazji poprosilam,zeby ja zwazyla i wazy 8,5kg.. w ciagu trzech ostatnich miesiecy przytyla tylko 600gram, oczywiscie uspokoila mnie,ze to dlatego,ze dziecko wiecej sie rusza i tak bardzo nie tyje,ale ja jako matka oczywiscie nawbijalam sobie do glowy,ze moze cos nie tak.. Ale mala je dobrze, spi dobrze, jest bardzo radosna,biega na czworaka, nie da sie jej zatrzymac ;) tylko,ze skoro urodzila sie z waga 3800,to ja myslalam,ze moze juz z 10kg powinna wazyc :) co myslicie?? mierzylam ja i ma 74cm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566267 przez MartiO
Cześć Larita ;) z wagą to nie tak źle chyba... mój jest z 27. maja i przy urodzeniu ważył 3.150 a teraz też pewnie gdzieś koło 8.500 (16.01 ważył 7.900) choć jest jednym z lżejszych maluszków tutaj ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566417 przez beadka7
Larita witaj, też uważam, że nie ma co z wagą się martwić, skoro lekarz mówi, że jest ok o napewno tak jest. Z resztą też tak uważam, że skoro się więcej dzieci ruszają to mniej przybierają, a słyszałam nawet że mogą schudnąć.

Karolina jak ja robiłam małemu badanie moczu, to w aptece kupiłam taki specjalny woreczek który się zakłada na siusiaczka, i ja mu założyłam rano chwilke przed tym jak dałam mu jeść i od razu był woreczek pełny- potem przelałam to w pojemnik na mocz. ale jak to u dziewczynki to nie wiem.

MartiO też byłabym przerażona będąc w tym momencie w drugiej ciąży, jednak w każdej sytuacji są plusy i minusy, więc staraj się patrzeć na pozytywy, a napewno będzie Ci lżej (przynajmniej na duszy :) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #566550 przez aga2+1
karolina no niestety z pobraniem moczu u dziewczynek nie ma tak lekko jak u chłopców. Kupiłam woreczki i niestety nie mogę pobrac moczu, bo mała jest ruchliwa i ten woreczek się odkleja. W nocy też się kręci lub śpi na brzuchu więc też nie ma takiej mozliwości. Ale już wiem, że pupę ma czerwoną nie od moczu tylko od kupki, a te sińce pod oczami a szczególnie prawym ma od tarcia oczu ( może tak być przy alergii). Będę 6 marca u alergologa to podpytam jeszcze o to tarcie oczu.
larita witaj:) Moja urodziła się z wagą 3810g teraz ma prawie 9 m-cy i waży 8900g oraz 74 cm:)
Dziewczyny ile razy dziennie śpia Wasze maluchy i jak długo. O której robią rano pobudkę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566720 przez Ingrid29
larita witaj :)

Mój Artur urodził sie z wagą 2860g, a teraz waży 9,0kg. (przez ostatnie 3 miesiące przybrał 1kg.)
Aga dawałaś Tosi jogurciki. Wysypało ja po nich?
Bo Artka wysypało i to bardzo, już mu nie będę dawać jogurtów, spróbuje za jakiś miesiąc lub dwa.

Artek śpi raz dziennie 2 lub 3 godziny "(od godz. 12 do 14 lub 15).

A wstaje miedzy 5 a 6 rano.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566821 przez ruzyczka18
Małgosia idzie spać o 20 wstaje o 5
potem drzemka o 14 i o 16 ok 1 godz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566863 przez larita
dzieki dziewczyny za podniesienie na duchu ;) nie martwilam sie tak bardzo,ale jednak milej jak ktos jeszcze Cie pocieszy.. ;)
widze,ze Wasze maluchy spia super, moja teraz w nocy czesto sie budzi, bo zabkuje, zasypia tylko przy piersi ,wiec nie wiem jak bedzie z odstawieniem.. a w dzien robi dwie drzemki, rano 40min na spacerze i po poludniu o 15j, spi 2 lub 3 godz, chodzi spac o 22j. Mieszkam w Hiszpanii i tutaj jest troszke inaczej, bo o 21j jeszcze sie z dziecmi spaceruje ;)
pozdrawiam Wszystkie majowe mamusie!!! juz niedlugo bedziemy konczyc roczek.. My wybieramy sie w maju do Polski Jupi!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #566915 przez aga2+1
Ingrid dawałam jogurciki i owoce z twarożkiem. W sumie nie zauwazyłam wysypki, ale skóra troszkę sucha się zrobiła i te kupy takie ostre były. Od kilku dni nie podaję nic z nabiału i pupa się zagoiła więc cos musiało być.
Karolina czy chodzisz z małą na rehabilitację? Ja już nie wyrabiam z Tosią mamy ćwiczyć w domu, ale nie potrafię już z nią ćwiczyć, bo mała ryczy i się wygina nie mogę jej nawet przez minutę utrzymać w danej pozycji. Poza tym ostatnio nie lubi siedzieć w foteliku samochodowym ( jeszcze mamy ten montowany tyłem do kierunku jazdy) krzyczy płacze po prostu masakra jak mamy gdzies jechać. Dzisiaj musze kupić juz ten większy 9-18 kg to może jej sie spodoba. Kosi kosi nie robi, pa pa też nie chce robić. Przybija jedynie 5 i daje cześć czasami. Wydaje mi się , że przez to obnizenie napiecia mięsniowego ona nie może jakoś zapanować nad swoimi rączkami:( Nawet jak chcę jej pokazać jak sie robi kosi kosi to ona nie otwiera dłoni tylko je zamyka w piąstki ( a tak normaleni łapie przedmioty ma cały czas otwartą dłoń jedynie przy próbie klaskania i pa pa). Jak sie denerwuje to prostuje ręce i nerwowo nimi rusza. Może trzeba by było wprowadzic jakieś nowe ćwiczenia, ale jak zagadywałam z rehabilitantką to jakoś olała temat:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #566995 przez Ingrid29
Aga ja też już nie chodzę na ćwiczenie, tylko w domu mam ćwiczyć - ale Artek też nie chce, drze się i płacze, mimo że już nie ćwiczymy metodą Vojty tylko Bobath - ale widać już ma dość codziennego terroru ćwiczenia. Będę ćwiczyć jak będzie miał humor nic na siłę. Mi rehabilitantka powiedziała, że jeśli nie chce to się go i tak nie zmusi - my i tak ćwiczyliśmy przez cztery miesiące po 3 razy dziennie, a potem po 2. Gdzieś ze dwa tygodnie wcale teraz nie ćwiczyłam z Artekiem, bo ja byłam chora, a potem on. I zauważyłam, że zaczął różne rzeczy robić których przedtem nie robił (podnosi się do stania ), jak przestaliśmy ćwiczyć. Z resztą nasza Pani neurolog powiedziała, że już się wyrównał i nie trzeba tak intensywnie ćwiczyć - 2 razy w tygodniu wystarczy.
Ale u mnie jest wichura, a chciałam wyjść na spacer, a tu du..a :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #567100 przez aga2+1
Ingrid to ty chodzisz do neurologa a ja dostałam skierowanie do lek. rehabilitacji, który zalecił Vojte. Może powinnam pójść do neurologa, żeby sprawdził czy już wystarczy tych ćwiczeń. Ta moja lekarka to tylko popatrzyła i stwierdziła, że jeszcze rehabilitować, bo troche asymetrii jest. Nawet nie zapytała się jak sie dziecko zachowuje czy umie to czy tamto. O kant d...y rozbić taka wizytę:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl