BezpiecznaCiaza112023

Chrzciny

13 lata 3 miesiąc temu #63196 przez Goss_
Witam wszystkie mamy;)

My planujemy chrzciny na początek marca, chcielismy polaczyc je razem z urodzinami mamy mojej ale nie wiadomo jak to wyjdzie bo w naszym kościele zmienili proboszcza i niewiadomo czy da sie teraz zrobic chrzciny tak dla jednego dziecka a jak nie to zrobimy jakos12marca. Chcieliśmy zrobic w swieta ale stwierdzilismy że mała jest za malutka.
a co do chodzenia do kościola, każdy ma swoje poglady, ja tam tez niechodze co niedziele do kosciola ide jak czuje taka potrzeba i nie koniecznie na msze.


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120193 przez Emme
U nas chrzciny były w święta, czyli w 5 miesiącu życia. Nie było to dla mnie żadnym problemem, że tak "późno". wg mnie najlepszy okres jest do roku. nie chciałam chrzcić dziecka zimą, ze względu na temperaturę w kościele. u nas zawsze jest msza, więc trochę to trwa. chrzestnymi są moja siostra i mąż szwagierki. co do chrzestnej nie miałam wątpliwości, nad ojcem trochę myśleliśmy. poza tym nie było u nas "standardowego" ubranka, czyli białej, satynowej sukieneczki lub innej szatki. Kojarzy mi się to z ubrankiem do trumny. nic nie poradzę, że mam takie skojarzenie. nie chciałam za nic w świecie ubrać tak dziecka. u nas była sukieneczka w kolorze amarantowym,jasnoróżowy płaszczyk i białe dodatki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #120226 przez baby_55
U nas chrzciny były w święta wielkanocne :) mały mial wtedy 2,5 tyg :) całą mszę i większość imprezy przespał :) a rodzice mieli czas dla gości :) byłu brany na biało, mnie się to bardzo podoba :)




Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120241 przez Emme
Super wyglądałaś, ja w takim czasie wyglądałam jak siedem nieszczęść przez anemię :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #120451 przez martela89
Moja Vanesska miała 3 tyg jak ją ochrzciliśmy,dla mnie było ważne żeby chrzest odbył się jak najwcześniej bo mam głupie myśli jak dziecko długo nie jest ochrzczone :dry:
Ubranko miała białe(nie kojarzy mi się w żaden sposób z trumną) ale miała lnianą sukieneczkę nie z satyny.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120454 przez Emme
Wszystko zależy od życiowych doświadczeń, niestety ja miałam do czynienia ze śmiercią dzieci, widziałam ich ubranka i teraz mnie to przeraża.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120465 przez Asiersa
My chrzciliśmy Tomka jak miał niecałe 3 m-ce :)
Moim zdaniem powinno się dziecko ochrzcić do roku, ale czy to jest w 2 tyg życia czy w 11 miesiącu to już jest indywidualna sprawa rodziców :) poza tym, są rodzice, którzy twierdzą, że są osobami wierzącymi ale nie praktykującymi a chrzczą dziecko bardzo szybko i na tym kończą "przygodę z kościołem" do czasu Komunii Świętej. A są rodzice, którzy nie śpieszą się z chrztem, ale co co nieco wiedzą na temat kościoła i nie chodzą tam od święta.
Poza tym troszkę śmieszy mnie powiedzenie "jestem wierząca ale nie praktykująca".




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120475 przez martela89
ja jestem wierząca ale nie latam do kościoła co niedzielę bo nie czuję takiej potrzeby,idę do kościoła jak tego potrzebuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120476 przez martela89
Emme napisał:

Wszystko zależy od życiowych doświadczeń, niestety ja miałam do czynienia ze śmiercią dzieci, widziałam ich ubranka i teraz mnie to przeraża.


Ja na szczęście nigdy nie miałam do czynienia ze śmiercią dziecka może dlatego białe ubranka dobrze mi się kojarzą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120485 przez Asiersa
martela89 napisał:

ja jestem wierząca ale nie latam do kościoła co niedzielę bo nie czuję takiej potrzeby,idę do kościoła jak tego potrzebuję :)


nie chcę się kłócić, ale uważam, że nie ma czegoś takiego jak: wierzę, ale nie praktykuję.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120506 przez martela89
ale ja nie napisałam"wierzę ale nie praktykuję".
Wiara to nie jest dla mnie latanie do kościoła co niedzielę i wysłuchiwanie księdza i najlepiej rzucać na tacę po 20 zł,wiarę pojmuję trochę inaczej jako coś bardziej osobistego ,więc idę do kościoła kiedy chcę być sama z Bogiem w ciszy bądź wygadać się,ja wierzę w Boga nie w księdza. Kiedy idę do kościoła na mszę to ale idę ważniejsze jest dla mnie to jak idę jak nie ma mszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120508 przez martela89
Wiele osób błędnie interpretuje słowo "wiara".
Niektórzy uważają,że jak chodzą do kościoła i słuchają księdza to są wierzący.
Ale ja wierzę w Boga ,a nie w kościół i jak ktoś na prawdę jest wierzący to nie musi chodzić do kościoła bo wie co próbuję przekazać nam ksiądz i zna Pismo Święte.

Wiadomo,ze ślubu musi udzielić ksiądz albo ochrzcić ale jest to przed Bogiem i w tym wypadku nie da się zrobić tego tylko w obecności Boga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120509 przez Asiersa
martela89 napisał:

Ja też jestem wierząca niepraktykująca





Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120515 przez martela89
:lol: kurde nawet nie wiem kiedy to napisałam ale w sumie tak to wychodzi bo ja nie praktykuję tak jak oczekują tego inni czyli latanie do kościoła bo dla ludzi to jest praktyka,a dla mnie nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120531 przez Emme
bo tu nie chodzi o to czy ktoś wymaga latania do kościoła, tylko jak ktoś deklaruje, że jest wierzący to stosuje się do zasad wiary, a przede wszystkim dekalogu, gdzie mamy "Pamiętaj, abyś Dzień Święty święcił", a takim dniem jest Niedziela, a jej święcenie to właśnie uczestnictwo w Mszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl