BezpiecznaCiaza112023

Chrzciny

12 lata 10 miesiąc temu #129340 przez Asiersa
zdarza się i tak :blink: :blink:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #129396 przez natmur11
Asiersa rozmawialam po rozstaniu z p z ksiedzem podczas spowiedzi i wlasnie uwazalam ze to ze mam nieslubne dziecko to grzech a on mi powiedzial zeby nigdy nie traktowac dziecka w taki sposob bo dziecko to najpieknieszy dar a nie grzech. a co do seksu przed slubem rownie dobrze mozemy rozwarzyc tu opcje antykoncepcji po slubie, raczej malo malzenstw zyje wg kalendarzyka a wg kosciola seks ma sluzyc poczeciu dziecka a nie cielesnej przyjemnosci, wiec mozna sie tu klucic a do konkretnych wnioskow i tak sie nie dojdzie. wiara to cos co kazdy czlowiek traktuje na wlasny sposob i wg niego zyje. ja nie chodze do kosciola co niedziela ale uwazam sie za osobe wierzaca i nie jest tak z lenistwa czy braku czasu poprostu kiedys tam pewni ksieza zachwiali powaznie moja wiare i podchodze do nich z dystansem. wierze dla siebie a nie zeby ksiadz liczac moje karteczki z niedzielnej mszy swietej przypial mi latke wierzacej albo niewierzacej.



wracajac do tematu chrztu ja chrzcilam klaudie jak miala 6 miesiecy, nie z mojegu wyboru stalo sie to dopiero wtedy bo zdecydowalabym sie na ten krok szybciej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #129511 przez Asiersa
natmur11 napisał:

wiara to cos co kazdy czlowiek traktuje na wlasny sposob i wg niego zyje.

Masz rację Natmur :) Każda z nas próbowała na siłę udowadniać swoje racje.
A Tomek jest dla mnie najwspanialszym dzieckiem i nie obchodzi mnie to, że mam go bez ślubu :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #129799 przez bombel779
SISUNIA88 napisał:

Księża są różni ale do Kościoła nie chodzi się dla nich tylko dla siebie i dla Boga... nie musi dawać się na tacę.

Równie dobrze modlić można się we własnym domu. Bo nie jest ważne gdzie,tylko JAK. Dlatego nie uważam,że ten kto nie chodzi co niedzielę do kościoła musi być niewierzącym.
Poza tym jest bardzo dużo takich ludzi,którzy chodzą do kościoła "na pokaz" ,żeby sąsiedzi widzieli,a nie dlatego że tak chcą i czują.
;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #130167 przez martela89
bombel779 napisał:

SISUNIA88 napisał:

Księża są różni ale do Kościoła nie chodzi się dla nich tylko dla siebie i dla Boga... nie musi dawać się na tacę.

Równie dobrze modlić można się we własnym domu. Bo nie jest ważne gdzie,tylko JAK. Dlatego nie uważam,że ten kto nie chodzi co niedzielę do kościoła musi być niewierzącym.
Poza tym jest bardzo dużo takich ludzi,którzy chodzą do kościoła "na pokaz" ,żeby sąsiedzi widzieli,a nie dlatego że tak chcą i czują.
;)


Zgadzam się z tym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #142806 przez BW27
My jesteśmy po chrzcinach.Córcia ma 3 miesiące.Sukieneczkę miała z krótkim rękawkiem z cienkiego materiału z delikatnymi falbankami-sukienkę kupiłam taką,ze mozna ją ubrac jeszcze wiele razy.
Chrzciny mieliśmy w restauracji-przystawka,obiad,deser (ciasto,owoce no i tort)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153710 przez AniaDaniela
Dziewczyny, jak uważacie, czy na chrzciny wypada ubrać synka w zwykly garnitur?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153805 przez Emme
AniaDaniela napisał:

Dziewczyny, jak uważacie, czy na chrzciny wypada ubrać synka w zwykly garnitur?


a dlaczego nie?
nikt nie powiedział przecież jak dziecko ma być ubrane do chrztu :). obowiązkiem jest szatka i tylko tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #203009 przez Ginger
My chrzciliśmy jak maluch miał 5 miesięcy i żałowaliśmy że tak późno, bo już był ruchliwy i "świadomy", nudził się i marudził w Kościele.
Chrzestni: siostra i kolega.
Ubranko: białe body i granatowe ogrodniczki - broń boże garnitur... Jak można tak męczyć małe dziecko. Ubranka wygodne i bawełniane....
A co do imienia, to przecież nie ma musu wybierania drugiego, chyba że pierwsze imie nie jest święte. My nie braliśmy drugiego.

W końcu jesteśmy w Trójeczkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 4 miesiąc temu #1069151 przez KarolineCZ
Ja się właśnie poważnie zastanawiam nad tym gdzie najlepiej zorganizować chrzciny. Spodobała mi się ostatnio restauracja w lublinie, tu jest ich menu: https://kuchniaotwarta.com/menu/ . Co o tym sądzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 1 tydzień temu #1070786 przez oleska23
Tort musi być obowiązkowo, tutaj piekarniabuczek.pl/25-torty znajdziecie smaczne wypieki i fajnie kolorowo ozdobione w zależności kto jakie postacie z bajek lubi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl