BezpiecznaCiaza112023

ciąża z zespołem antyfosfolipidowym (zakrzepica)

8 lata 1 tydzień temu #1033759 przez tasior
Hejo dziewczyny :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Basienka i Gosiu Najszczersze GRATULACJE :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Moje serce się raduje jak czyta się takie informacje że kolejnym walczącym się udało..... :laugh:
U Nas Piotruś rośnie jak na drożdżach ma już skończone 7 miesięcy, powoli bierze się za chodzenie codziennie uczy się nowych umiejętności a mi zarazem sprawia wielka radość jak widzę jego śmiejące się oczy :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Nawet nie przeszkadzają mi pobudki o 6 rano wystarczy spojrzeć na Piotrusia uśmiechnięta buzię i wypisane na twarzy "Jestem gotowy do zababwy :cheer: :cheer: "
Gdybym miała jeszcze raz to wszystko przechodzić to bez wahania podjęłabym tą walkę.
Dziewczyny które jeszcze walczą naprawdę warto i napewno się Wam uda jesteśmy na to dobrym przykładem. Jestem z Wami :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Pozdrowienia dla Wszystkich :laugh: :laugh:

[*] sierpień 2012- 8 tydzień
[*] grudzień 2013 - 8 tydzień -córeczka

11.09.2015 Synuś Piotruś Nasze SZCZĘŚCIE

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034705 przez Wietrzyca
ja z trombofilą urodziłam 6 kwi przez cc śliczną dziewczynkę. przyplątało sie do nas zatrucie ciazowe, dlatego cesarka byla nagla i wczesna, do tego w znieczuleniu ogolnym, bo nie zdazylam odstawić clexan. Ale wszystko jest ok z malutką. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034894 przez jasminka
Cześć dziewczyny. Jestem po dwóch poronieniach . W badaniach krwi wyszły mi przeciwciała antykardiolipinowe dodatkowo LA. Lekarz stwierdził ze mam zespół antyfosfolipidowy i ze to mogła być przyczyna moich strat. Mogła ale nie musiała być. Dlatego bardzo interesuje mnie jak to z wami było. Czy miałyście jakieś objawy poronienia jak nie wiedziałyście jeszcze o chorobie. Bo ja miałam krwawienie w pierwszej ciąży, a w drugiej brązowe upławy bardzo lekkie.. Wszystko to w okolicach 5-6 tydzien. Serduszko zaczynalo bić do 7 tyg. Obecnie chciałabym spróbowac jeszcze raz. Ostatni raz. Ale zaczełam panikować. Myśleć czy przezyje kolejna stratę i czy te moje plamienia mogly byc przyczyną zespołu. Lekarz kazał mi się zgłosić po pozytywnym teście po zastrzyki. Ale czy to nei beedzie za późno. Na różnych forach czytałam, że dziewczyny biorą acard i też zaczełam go brać. Co prawda od kilku dni. przynajmniej chyba psychicznie mi to pomaga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038647 przez Madziunia
Cześć dziewczyny!
Gratuluje z całego serca szczęśliwym mamą! Czy zdajecie sobie sprawę, że jesteście chodzącymi dowodami że wszystko może się udać? Przypominajcie sobie to w każdej cięższej chwili :) Wasze szkraby to cuda a Wy Możecie wszystko i z wszystkim dacie radę!
Witam też osoby nowe i te stare już też, bo widzę że wątek chyba przez ten okres czerwiec - lipiec zrobił sobie wakacje :)
Jestem osobą która nigdy nie miała ani chwili w której działo się coś złego co by mogło świadczyć o tragedii którą "za chwilę" przeżyję, żadnych plamień, żadnych bóli, wyniki badań książkowe...
Jak będę mogła to z pewnością pomogę także śmiało pytajcie.
Tulę mocno te, które tego potrzebują...

U nas w porządku. Szymuś jest najcudowniejszym moim skarbem. Ma 18miesięcy (kurka dla ten czas leci!) pięknie się rozwija, jest taki grzeczniutki i kochany i już samodzielny w wielu sprawach. <3 Można by rzec że nam w ogóle nie choruje - ptfu ptfu! :)

A co tam u Was słychać?
Pozdrawiam :*



www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71678

Filip Lipiec 2013 [*]
Mikołaj Grudzień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064135 przez Andreaa
Dziewczyny jak leczy się chorobę zakrzepową w ciązy? Czy jest mozliwe leczenie zakrzepicy środkami doustnymi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064138 przez justam
Niestety ale nie. Ilość czynników krzepnięcia u kobiety jest trochę wieksza ( zapobiegają poronieniu oraz krwawieniom). Jednak jeśli jest tego za dużo lekarz może przypisac odpowiedni lek. Jest to zazwyczaj lek w postaci heparyn drobnocząsteczkowych ( w postaci iniekcji). Czyli krótko mówiąc clexane. Wiem,ze czasami trudno jest sobie samemu zrobić zastrzyk. Jednak nie jest to bolesne . Igiełka jest minimalna. Trzeba tylko się przełamać:
www.zakrzepica24.pl/faq/ciaza-a-zakrzepica

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu - 6 lata 2 tygodni temu #1066853 przez tasior
Hej dziewczyny:) :) :) :)

Widzę że forum cały czas funkcjonuje i bardzo się cieszę z tego powodu. Dawno tu nie zaglądałam więc korzystając z witam nowe dziewczyny:)
U nas ok Piotruś rośnie chodzi do źłobka, buzia mu się nie zamyka:) :) :) :)
Jest nasza iskierka:)
Dziewczyny mam do was pytanie myślimy z mężem o drugim dziecku...... chciałabym ale szczerze to strach mnie paraliżuje jak narazie że będzie powtórka poronienie....... a z drugiej strony wiem że Piotruś miał by rodzeństwo i nie będzie sam na świecie.
Powiedzcie mi czy przed staraniem o kolejną ciążę robiłyście jakieś dodatkowe badania? czy tylko starania i nic więcej? Cały czas biorę acard (jak pewnie każda z Was) niedawno dowiedział się że mam małego mięsniaka na tylnej scianie macicy....... i że jeśli chcemy dziecko to został nam rok. Mam straszny mętlik w głowie i nie wiem co mam robić?!!!!
Poniżej przedstawiam Wam mojego Piotrusia:kiss:


[*] sierpień 2012- 8 tydzień
[*] grudzień 2013 - 8 tydzień -córeczka

11.09.2015 Synuś Piotruś Nasze SZCZĘŚCIE
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu #1066854 przez LeNa 2405
Witaj . Ja rowniez mam za soba 3poronienia , 2lata temu urodzil mi sie syn cala ciaze bylam na heparynie i aspirynie wszystko bralam 2 razy dziennie ... i tez myslalam ze na tym poprzestane bo mam swoje wynarzne dziecko ale troche czasu minelo a mnie dopadly podobne mysli jak Ciebie ze nie chcialabym aby Patryk byl sa,m. Odstawilismy wszystkie zabezpieczenia i po 4mcach pojawily sie dwie kreski oczywiscie odrazu hematolog i badania i leki. Zaraz koncze 20tydz i wszystko jest dobrze . Ja nic nie biore przez pozytywnym testem. Mam nadzieje ze i Tobie sie uda. Moja rada jak juz sie zdecydujesz to nie mozesz wracac do tego co bylo ...i dzalajacie :)

[*] 9 TYDZ
[*] 20TYDZ
[*] 26TYDZ ...Hana;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066924 przez tasior
Hej....
Jestem w ciąży.... i po pierwszym usg.... pęcherzyk jest w kształcie banana.... poczytałam trochę o tym i jestem mega zmartwiona....
Biorę oczywiście clexane acard i witaminy i czekam za kolejna wizyta u swojego lekarza

[*] sierpień 2012- 8 tydzień
[*] grudzień 2013 - 8 tydzień -córeczka

11.09.2015 Synuś Piotruś Nasze SZCZĘŚCIE

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 5 miesiąc temu #1069644 przez Marco
Zespół antyfosfolipidowy APS > medycyna po dyplomie str 02. prof. dr hab. med. Maria Majdan podyplomie.pl/medycyna/10545,zespol-antyfosfolipidowy?page=2 >>Pojawienie się (przeciwciał) APL może być skutkiem infekcji, chorób nowotworowych, szczepień i przyjmowania leków. SZCZEPIENIE TĘŻEC: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22617823 Zakażenia i szczepionki w etiologii zespołu antyfosfolipidowego. Cruz-Tapias P 1 , pusty M , Anaya JM , Shoenfeld Y . Informacje o autorze Abstrakcyjny CEL PRZEGLĄDU: Przedstawienie dowodów naukowych potwierdzających zakaźne pochodzenie zespołu antyfosfolipidowego (APS) poprzez mimikrę molekularną między patogenami, infekcję i szczepienie cząsteczką β2-glikoproteiny I (β2-GPI). OSTATNIE USTALENIA: APS charakteryzuje się obecnością patogennych autoprzeciwciał przeciwko β2-GPI. Etiologia zakażenia APS była dobrze ustalona. Podobnie, związek między szczepieniem, takim jak toksoid tężcowy, może wyzwalać przeciwciała skierowane na toksoid tężcowy i β2-GPI, z powodu naśladowania molekularnego między dwiema cząsteczkami. Na przestrzeni lat stwierdzono, że patogenny potencjał przeciwciał przeciw toksoidowi przeciw tężcowi reagujących krzyżowo z β2-GPI jest patogenny w modelach zwierzęcych, indukując eksperymentalne APS. PODSUMOWANIE: Zgromadzone dowody potwierdzają, że obecność przeciwciał anty-β2-GPI jest związana z historią zakażeń, a głównym mechanizmem wyjaśniającym tę korelację jest naśladownictwo molekularne. Zależność między szczepieniem anatoksyną tężca a APS ujawnia nowy pogląd na zespół autoimmunologiczny / auto-zapalny wywołany przez adiuwanty (AZJA).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl