BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 tydzień temu #879613 przez MarzenaBZ
A to przynajmniej jeden plus, że nie płacisz!
Ja też chodzę do przyszpitalnej szkoły, ale płatnej - 100zł.
W sumie nie narzekam, bo widać, że pieniądze w błoto nie idą. Są tam wygodne fotele, poduszki, piłki, materace, wanienki, specjalne lalki i pomoce... Więc nie jest źle. Na razie pierwsze spotkanie było drętwe, ale liczę, że się rozkręci:)
Pozdrowionka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879617 przez marzena25
Cześć dziewczynki :),

MarzenaBZ nie wiem co to było ale przeszło i niech nie wraca wczoraj myślałam że zejdę ani siedzieć ani leżeć ani stać po prostu masakra, na szczęście dzisiaj czuję się już o wiele lepiej , tylko pogoda jest beznadziejna.

Angila pisałaś że zamówiłaś klin poduszkę mam na myśli, podasz linka od jakiego sprzedawcy bo też mam zamiar kupić.
Dziewczynu jesli chodzi o te badania przed porodem to mam tutaj taki kalendarz badań ze strony rodzić po ludzku i tam jest że między 33 - 37 tygodniem robi sie
- Morfologia krwi.
- Badanie ogólne moczu.
- Badanie czystości pochwy.
- Antygen HBs.
- Badanie w kierunku HIV.
- Posiew z przedsionka pochwy i okolic odbytu w kierunku paciorkowców B-hemolizujących.
- VDRL, HCV.

a potem zostaje już sama krew i mocz. Moja gin narazie nic mi nie zlecała ale wizytę mam za 2 tyg to się dopytam.

Nic uciekam się uczyć trzymajcie za mnie kciuki jutro :) miłego dnia pa

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879627 przez Agnilla
dzien dobry :)
no to jak juz czytam po kolei co naskrobalyscie to u mnie odwrotnie jak u Elmirki, mała cały czas posladkowo ulozona. wczoraj mialam ta wizyte na nfz, a taki burak jakis ten zastepca ordynatora. mam infekcje, jak mialam cala ciaze spokoj tak teraz caly czas i powiedzial ze bedzie sie to za mna ciagnac prawdopodobnie do konca ciazy. zrobil mi usg jak spytalam czy wszystko ok to powiedzial, ze wszystkiego nie widzi. nie dyskutowalam z nim, bo od razu ustalilismy z mezem, ze za tydz pojdziemy do naszego prywatnego na porzadny przeglad ;) wg wczorajszego gina mala wazy 1699g, a najlepsze propo wagi , to wg wagi szpitalnej przytylam 0,9 kg w miesiac :d taaa na pewno :P wtedy mnie zle zwazyli, ale niech im bedzie, przynajmniej mi nie trul :P
ja Wam powiem, ze ja nie chce rodzic :P uwielbiam swoj brzuch, uwielbiam czuc ruchy i moge tak chodzic i chodzi :P oczywiscie jak sie mecze to mam dosc, ale ogolnie przechodze jakas euforie ciazowa :P a jesli placze to tylko ze wzruszenia jak ogladam porody :P
oilatum zerknijcie w tej aptece co Wam polecalam, bywa duza roznica mdz nią a rossmannem :) www.aptekagemini.pl/search?st_search%5Bs..._search%5Bdetail%5D= trzeba sobie przekalkulowac :) ja kosmetyki tez kupie niebawem i leki, jak juz komoda bedzie to bede miala gdzie to trzymac :)
ooo matko, ja tez mam bez pod blokiem i mowilam mezowi, ze w nocy zrobie tam nalot :P choc widzialam ludzi, ze normalnie rwa. ooo dzis ejdziemy do znajomych pozno wrocimy to moze sobie urwe :P
tez mojemu ciagle przypominam, ze m ala zaraz z nami bedzie, bo juz 33 tc sie zaczyna. to on mi kaze juz torbe konczyc pakowac i mowi, ze mam na lozko ceratke sobie zainstalowac w razie odejscia wod :lol: choc jak mala sie nie obroci to juz na 99% bedzie cc
. lekarz do mnie wczoraj mowi, ze mam sie postarac, zeby zmienila pozycje, jak ona miejsca malo ma to jak ma to zrobic :unsure:
elmirka pozno masz ta szkole :dry: u nas tak babka zebrala kobiety na jednym etapie, ze do konca maja zdazymy i raczej zadna nie urodzi :) a najszybciej termina laska ma jakos na polowe czerwca. mi ta strona pieluszki.pl nie dziala :dry: moja szkola rodzenia tez znajduje sie w szpoitalu gdzie rodze, placilam 290zl...
ooo musze spisac sobie te badania od razu. nastepna wizyte w szpitalu mam za mc, w 36tc moze mi da juz skierowania na te badania. Marzena ja kupowalam w zestawie, bo wyszlo mi taniej, ze strony sklep.naturalniewyspani.pl/ . kupilam materac kokosowo-lateksowy i pokrowiec i wyszlo, ze klin gratis dostalam, i jeszcze 5% rabatu na materac :P to ten klin sklep.naturalniewyspani.pl/klin-milusie-medica.html . noo i powodzenia na egzaminie! :)
mama mi uszyla posciele, potem Wam pokaze a teraz lece troche posprzatac :)
milego dnia laski :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879634 przez Cania
Agni Oilatum 500ml za 38zl?! to no faktycznie cena nie do zdarcia :D ja kupowałam jak było w promocji w rossmanie za cos ok 43zl a i tak mysle, ze była to dobra cena :D bo normalnie za ok 70zl widziałam. A co do wagi to Pola zawsze była trochę bardziej do przodu, chyba tydzien. Może cos zle zmierzyl? :D Skoro mówisz ze taki nieogarnięty :)

Elmirka ja za swoja szkole placilam 350zl ale jestem mega zadowolona. 2 weekendy sb + nd nawet po 8 godzin zajec. W programie było wlasciwie wszystko, co chciałam wiedzieć, a nawet dużo więcej :) I wszystkie pary na podobnym etapie ciąży. I zdecydowanie drętwo nie było :) Nie zaluje ani zlotowki wydanej na ta szkole :) Także chociaż tyle, ze Ty za ta swoja nie musisz placic, bo w innym wypadku na Twoim miejscu bym im pewnie podziekowala :D

marzena25 powodzenia! :)

my dziś zamawiamy jeszcze lozeczko turystyczne, bo na pewno będzie nam potrzebne:
allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-co...ory-i4219051527.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879638 przez Seeley91
A ja dopiero wizytę mam w 31 tygodniu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879652 przez Lyanka
A ja dzisiaj mam szkołę rodzenia o 15 ;) dzisiaj będzie o laktacji i ćwiczeniach dla kobiet w ciąży. Już się nie mogę doczekać. My jeździmy do szkoły rodzenia do Warszawy, a mieszkamy pod Warszawą i ta szkoła rodzenia ksztuje 600zl. Tylko my akurat nic nie płacimy, bo w Warszawie prezydent miasta w ramach wspierania młodych matek wprowadziła bezpłatne szkoły dla matek zameldowanych w stolicy :) a ja jeszcze mam warszawsku meldunek, więc skorzystałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879653 przez Lyanka
A ja dzisiaj mam szkołę rodzenia o 15 ;) dzisiaj będzie o laktacji i ćwiczeniach dla kobiet w ciąży. Już się nie mogę doczekać. My jeździmy do szkoły rodzenia do Warszawy, a mieszkamy pod Warszawą i ta szkoła rodzenia ksztuje 600zl. Tylko my akurat nic nie płacimy, bo w Warszawie prezydent miasta w ramach wspierania młodych matek wprowadziła bezpłatne szkoły dla matek zameldowanych w stolicy :) a ja jeszcze mam warszawski meldunek, więc skorzystałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879670 przez kinngga87
Dzień dobry :)
Ja wczoraj byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Moja szkoła jest raz w tygodniu i jest za darmo, nie musiałam się rejestrować wystarczy przyjść i się usiąść wtedy kiedy ma się czas i np połowa osób była wczoraj pierwszy raz inne dziewczyny drugi lub kolejny raz od 21 tygodnia ciąży do 37. Bardzo mi się podobało było co należy ze sobą zabrać do szpitala,że należy spakować się w dwie reklamówki a nie w żadne torby, i wiem co potrzebuje do mojego szpitala, później były ćwiczenia ale nie wiedziałam,że trzeba mieć zaświadczenie od lekarza,że można ćwiczyć więc nie poszłam na ćwiczenia, wiem też,że w czerwcu ma być "wycieczka" do szpitala aby zobaczyć jak oddział i porodówka wygląda.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879687 przez Cania
Reklamowki? :D o matko :p pierwsze slysze :) moze nie maja co w szpitalu z torbami zrobic :) mi mowili zeby brac torbe a nie usztywniana walizke :D ale reklamowki? :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879695 przez Agnilla
hehe co szpital to inny :) my dostalismy ostatnio liste i ...zgubilam ją :D wiec sie pakuje wg tej listy co Wam wysylalam. mieszkam rzut beretem od szpitala, wiec w razie co maz pojedzie i przywiezie :)
Cania, no wlasnie ja jestem zdziwiona, ze Pola tak malo wazy, bo ja ją juz o 2 kg podejrzewalam ;) teraz juz wiem, czemu ona mnie czasem kopie w tylek od srodka, skoro tam gdzies ma nogi. ja w ogole juz mc temu mialam od mojego ginka pelen opis badania i bylo, ze ulozona posladkowo, ale to przeoczylam. i wczoraj ukladalam swoje wyniki, zeby ewentualnie wziac najswiezsze i dzwonie szybko do meza, ze mamy ulozenie posladkowe. i wczoraj gin przylozyl tylko raz usg i od razu "uuu posladki?" dlatego tez wiem, czemu moje zebra nadal są oszczedzone ;)
Lyanka, na szkole jak meilismy we wtorek lekcje o laktacji to babka nam masaze piersi na tv pokazywala, to dostalismy z mezem takiej glupawki, ze dawno tak ze smiech unie ryczałam :P
no nic, czas na lans i jedziemy do znajomych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879707 przez gabi28
dzien dobry popołudniu... :)

uff.jaka jestem z siebie dumna. Rano T poszedł do pracy,a ja na zakupy,potem sprzątanko,pranie,gotowanie obiadu... T wybył na mecz i do późna wieczora go nie będzie. Kupiłam rabrar i własnie w piekarniku piecze się placek z marcepanem ,wiśniami i rabarbarem-zobaczymy co z tego wyjdzie :) modifikowałam dwa przepisy w jeden. :)

Elmirka,no ciesze się,że Twoje dziecie obróciło się tak jak trzeba. :)

mam tak jak Agnii,nie chcę jeszcze rodzić,podoba mi się mój brzuch,wręcz ostatnio się nim zachwycam :) Olek dokazuje wieczorami gdy mu tata śpiewa :)

Chyba w przyszłym tygodniu wezmę się za pranie ubranek i pakowanie torby. We wtorek mam wizyte i gin a w poniedziałek robie morfologie i mocz. Mam nadzieje,że tym razem wyniki badań wyjdą dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879722 przez kinngga87
Cania tak reklamówki,że w jedną kładziesz koszulę papcie w to co się przebierasz na izbie przyjęć i do pustej torby kładziesz rzeczy które miałaś na sobie i mąż może je zabrać a do drugiej resztę rzeczy, bo w moim szpitalu nie muszę mieć pieluszek ani kosmetyków i ubranek dla dziecka dopiero na wyjście. I pani to tłumaczyła tak,że torbę kładzie się koło szafki na podłogę,gdzie jest pełno zarazków,a potem gdy chce kobieta coś wyciągnąć to kładzie taka torbę na łóżko na pościel.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879787 przez Cania
Hej Dziewczyny :)

wczoraj już nie zdazylam Was doczytać :) Byliśmy z mezem na zakupach, potem u teściowej na chwile. Jakos zaczelismy później ogladac eurowizje i wytrzymaliśmy do samego końca :P stwierdzam, ze chyba się ludzie ogarnęli z tym konkursem bo nawet niektóre kawałki dalo się posluchac :) co do wygranej to sobie daruje komentarz :P ale niektóre utwory były nawet niezle.

Dzis ma nie być zbyt piekna pogoda, wręcz przeciwnie, wiec mamy w planie wybrać się w pare osob na bilarda :)

kinngga87 widze ze co szpital to inne zwyczaje :) ale wniosek: im mniejsze jest to, w co wkładasz ciuchy, tym lepiej :D i najlepiej żeby nie trzymać tego w szpitalu :)

Agnilla no może lekrz cos zle ja pomierzyl, zle sobie ten okrag narysowal i tak mu wyszlo :) bo wychodzi na to ze z Julka waza tyle samo. Pojdziecie w najbliższym czasie, to zobaczycie :D a co do ulozenia to oby się jeszcze obrocila. Tak naprawdę ma jeszcze chwile czasu, ale chyba im szybciej to zrobi tym lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879805 przez malgorzatawalak
Dzien doberek mamuski :)
Cania odnosńie eurowizji zaczelam ogladac ale niestety nie mialam drzemki poobiedniej i mnie zmoglo... :) maz ogladal do konca i powiedzial ze delikatnie mowiac mu sie nie podobalo... ;)


Magdalen mam pytanie..cos kojarze ze masz juz rozwarcie od jakiegos czasu....powiedz co powiedziala ci twoja lekarka. Czy musialas isc do szpitala?
Wiem ze takie przykre tematy od rana ale boje sie cos ze i mnie sie robi rozwarcie...dobrze źe jutro ide do gin...dowiem sie moze ile moj synus wazy i jak duzy juz jest...

Milego dnia wam zycze mamuski :)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879807 przez Agnilla
dzien dobry :)
Cania....tylko, ze ja nie wiem czy ja chce, zeby mloda sie obrocila :P znowu zaczynam myslec nad cc :P a z waga to moze spowolnila, bo slyszala jak mama prosila, zeby wiecej jak 3,5 kg nie miala ;) zobaczymy za tydz co powie inny ginek, choc na przykladzie siostry i nie tylko wiem, ze usg moze sie mylic nawet do 0,5 kg
a mozna jakos po sobie rozpoznac, ze rozwarcie sie juz robi :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl