BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 9 miesiąc temu #908585 przez elmirka_20
Dzień dobry Kobietki! :)

Tosienka! Moje serdeczne gratulacje ! :) Fajny chłopczuś - nie taka drobinka jak mój ;) Ale mój już nadrabia: na wczoraj 3200 gram ;) Czyli od urodzenia jest równe 500 gram do przodu ;)
Niestety tez nie widzę zdjecia, ale cierpliwość mam, to na pewno niedługo coś pieknego dodasz to zobaczymy Twojego synka :)

MarzenkaBZ, ja Ci sie wcale nie dziwię, że puszczaja Ci nerwy i że masz kiepskawy humor.... Te bóle świadczą tylko o tym, że poród lada moment juz się zacznie, tylko wiem jakie to frustrujące cierpieć jak nic się z tego postępowego nie dzieje.... Choć każdy skurcz i twardnienie brzuszka to kolejne ćwiczenie przed samym porodem ;) Już niedługo i będziesz nam tu wklejać zdjęcie swojej slicznej pociechy ;) Mocno trzymam za Was kciuki :)
I za Maggi :)

Jakie ładne te dzieciątka.... :) Choć nam nie daja spać i odspapnąć w wiekszości, to jednak kiedy widze usmiech zasypiającego na moich rekach synka - choć to uśmiech mimowolny i ręce od jego ciężaru już mi mdleją - to jednak na widok tego uśmiechu robi mi się ciepo na sercu i wszystko odchodzi w niepamięć.... Zdenerwowanie, że synek marudny a ja nie mam jak mu pomóc usnąć czy zaspokoić jego potrzebę bo nie zawsze od razu wymyślę, o co mu chodzi.... Ten usmiech.... ;) Moje Serduszko Kochane ;) ...... Macie tak samo Mamusie, prawda? :)

No, Misiana, ja tez nie mogę się doczekać Twojej fotki ze ślubu, ale spokojnie poczekamy :) Najpierw się wybaw i przeżyj ten cudowny jedyny dzień w życiu :) Wspaniale... ;) Ja gdybym tylko miała mozliwośc to jeszcze raz poszlabym slubowac, by sie tak wybawić jak na sowim przyjęciu weselnym .. ;) .... To był Dzień.... :)

Kobietki..... Wiem, że jakiś czas temu przez chwilę była rozmowa o szczepionkach.... Teraz ja jestem na świeżo z tematem, bo wczoraj byłam u pediatry na takiej pierwszej wizycie i miałam przedstawioną sprawę szczepionek.... Powiem Wam, że chciałabym zaszczepić synka na pneumokoki i na roatwirusy, ale po prostu mnie nie stac, żeby dać teraz 750 lub 820 zł (w zalezności czy 5w1 czy 6w1 + pneumo. i rota.), potem za 6 tygodni znowu tyle a za kolejne 6 tyg. 440 lub 510 i na jeszcze następnej wizycie znowu tyle samo.... Po prostu nas nie stać :( Na pneumokoki są 4 dawki po 320 zł każda, na rotawirusy 2 dawki po 310 zł każda, nawet gdybym nie brała szczepionek 5 czy 6w1, to jednak na tą chwilę jesteśmy zbyt spłukani :( Żal mi serce ściska, jak mój synek będzie kłuty 14x zamiast 7 czy 5 - nie licząc szczepionek na pneumokoki i rotawirusy bo wtedy to 21 kłuć zamiast 14 czy 12 :( ...... Makabra.... Może chociaż byśmy zaszczepili na rotawirusy, nie wiem czy można zaszczepic na pneumokoki np. w późniejszym okresie.... Będe musiała jeszcze panią od szczepień o to zapytać...... Mam czas na wymyślenie czegoś do 27 sierpnia, bo wtedy mamy temrin pierwszego szczepienia.
A jakie Wy wybrałyście czy wybieracie rozwiązania?

Miłego, spokojnego dnia Mamusie! ;**
Podziękowania: MarzenaBZ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908593 przez maggi
Elmirka z pneumokokami to jest tak ze tych szczepien może byc mniej w zaleznosci w jakim wieku sie szczepi dziecko. Ja moja córke szczepiłam też od razu i szlismy torem 4 dawek. Ostatnio własnie szczepilam ja na ostatnia dawke i jak rozmawialam z pielegniarka to mowila mi ze jakbysmy wtedy zaszczepili pozniej to by bylo mniej tych dawek. Ale ja o tym nie wiedzialam, zreszta szczepienia zaczelismy wtedy w innym miescie i tam pneumokoki byly refundowane przez Urzad Miasta. Ja placilam dopiero za 2 ostatnie dawki bo sie przeprowadzilismy do Krk i tu juz nie bylo refundacji. Zapytaj pielegniarki od szczepien jak to rozwiazac, bo wiem ze mozna poprzestac nawet na 2 dawkach tylko jak pozniej bedzie szczepienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908603 przez gabi28
Wiolcia ja daje małemu 50 ml tej herbatki dziennie.

Elmirka..ja właśnie wczoraj rozmawiałam z położną na temat szczepień... i u mnie jest 3 dawki na pneumokoki,Chyba jednak z niej skorzystamy.. a co do rotawirusów.. to rezygnujemy,to jest tak jak ze szczepien przeciw grypie nie wiadomo jakie wirusy zaatakują.

Cania ja mam położną z mojej przychodni..tj. nr4.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908627 przez Cania
Gabi28 to witam w klubie :p u mnie polozna z 4 byla w poniedzialek :) ja mala zglosilam pod rej 4 bo tam moja mama pracuje :)

Misiana ja swoja suknie slubna ciagle probuje sprzedac :p ale tez nie mam noza na gardle wiec za bezcen nie oddam, jakby wszyscy chcieli :) takze ogloszenia wisza sobie w necie a suknia na wieszaku :) zdazycie z tymi zaproszeniami? Bo to juz by pasowalo rozwozic :) duzo gosci bedzie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908633 przez meniado
Hej dziewczyny :)
Tosienka gratuluję maluszka - w sumie to nie taki maluszek:) podziwiam że urodziłaś sn takiego Igorka - życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia no i oczywiście maleństwu duuuzo zdrowia - żebyście szybko mogli być w domku
MarzenaBZ i maggi trzymam za Was kciuki - my tu wszystkie już o kupkach, brzuszkach a u Was to wszystko jeszcze przed Wami :) Marzena mam nadzieje że te bóle spowodują szybki poród i obyście się jak najkrócej męczyły
misiana też nie mogę się doczekać zdjęć - szykuje się na pewno fajna impreza :) ja swoją suknię też próbuję sprzedać i lipa :)
gabi28 a jaka to herbatka bo gdzieś przeoczyłam jej nazwę w postach
Miałam jeszcze coś napisać ale mała już płacze - znowu nie może zrobić kupki i męczymy się tak od 2 dni - dziś woeczorem idziemy do innego lekarza może coś doradzi
Podziękowania: MarzenaBZ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #908652 przez martyska
Spokojnie Misiana poczekam:-)

Oj tak Elmirka chociaż potrafi mnie ten mały mój wymęczyć i też ręce mi od tego mojego chłopa odpadają (4720!) To i tak mnie rozczula tymi uśmiechami albo jak czasem marudzi to kładkę go obok siebie na boczku i się przytulam do niego to on też tak się slodko kuli i wtula to szczęście mnie rozpiera :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Ja mojemu daje acidolac beby bo podobno przy sztucznym mleku to się podaje i bio gaje i czasem espumisan jak jest kryzys a mój mały tej herbatki pije dziennie 100 ml czasem więcej no i tą jedną kupe dziennie bez naszej pomocy mamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908708 przez Lyanka
Hej mamusie :)
Mój synuś po dłuższych staraniach zasnął, a ja korzystając z chwili zaglądam do was.
Chciałabym się podzielić jednym z najlepszych środków na kolke. Jest to sprawdzony niemiecki lęk w kropelkach, który ostatnio też uratował moich znajomych, padnietych po kilkugodzinnej walce z kolka córeczki.
Lek nazywa się Sab Simplex. Można go podawać już od 3 tygodnia życia. A nawet jeśli dziecko nie ma kolek, to można 3x dziennie po 15 kropelek profilaktycznie podawać.
Lek ogólnie nie jest dostępny w aptekach, ale można załatwić zakup przez znajomych, albo przez Internet.
Mam nadzieję, że komuś się przyda taka informacja :)
Wklejam zdjęcie tych kropelek i polskiego zamiennika, który jest silniejszy i zalecany od 4 tygodnia życia dziecka.

Jeśli chodzi o szczepienia, to my dodatkowo decydujemy się na rotawirus i pneumokoki. Nasze dziecko będzie niestety chodzić do żłobka i przedszkola, więc te szczepionki są zalecane w tych wypadkach. No ale koszt niezły....ech
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908710 przez martyska
Mąż zabrał Igora na spacer :woohoo: co ja mam zrobić z wolnym czasem :woohoo: wykąpać się zjeść spać :whistle:

Lyanka też o tym słyszałam i kupiłam ten bobotic ale u nas się nie sprawdził niestety :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908715 przez wiolcia1004
Tak sie ladnie rozpisalam i tu dupa :( zniklo wszystko:(
Meniado jak bedziesz wiedziala cos o sposobie na kupki daj znac:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908721 przez Lyanka
Martyska my zamowilismy te niemieckie kropelki. Jutro mąż odbiera. Dam wam znać co to jest warte jak będziemy maluchowi podawać ;)

A tu foteczka z naszej wspólnej kąpieli....nawet grzecznie było ;)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908727 przez martyska
Lyanka daj znać koniecznie może się przyda:-) u mnie nie tyle co takie typowe kolki co problemy ze zrobieniem kupki ale od paru dni daje mu to samo i mamy tą jedną kupkę dziennie więc już jest postęp i jak robi tą jedną to całkiem inne dziecko spokojniejsze :-)

Mój skarb uwielbia kąpiel obserwuje nas wtedy dużo do niego mówimy kąpiel to najlepszy czas dla całej naszej trójki:-) czasem jak jest taki bardzo marudny to kąpie go wcześniej i wycisza się wtedy :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908737 przez gabi28
Mam te krople,ale narazie ich nie podawałam małemu,bo nie widzę potrzeby. U nas Olek robi kupki raz dziennie,a zdarza się ,że raz na dwa dni i jeśli nie boli go brzuszek to wszystko jest w porządku-nie musi częsciej. tak mi powiedziała położna. :)

u nas Oluś uwielbia kąpiele,jest wręcz zachwycony. Ale to chyba po tatusiu lubi wodę..jak podrosnie troche to zabieramy go na basen. :)

Cania a jaką masz pediatrę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908741 przez Cania
moja mala kapiel lubi, ale wycieranie później to dramat :D a jak jeszcze jest choć trochę glodna, to przy wycieraniu drze się w nieboglosy jakby jej krzywdę robili! i uspokaja się dopiero jak dostanie cyca heh.

My tez byliśmy dziś na spacerku :) a później mama mi ja przybawila, a ja wzielam auto i pojechałam do galerii na godzinke, tak po prostu zmienić sobie choć na chwilke krajobraz :D :)

gabi28 dr Bugdalska. Wizyta troszkę trwa, ale jest bardzo bardzo dokladna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908786 przez misiana
Mój mały tez lubi kapiele :) jak go wycieram tez jest koszmar dlatego zostawiam go naminutkie pod recznikiem i skóra mu sie sama osusza :)

Załącznik nie został znaleziony



Cania wesele bedzie na pkolo 50-60 osob ;) a zaproszenia chcemy zaczac po weekendzie rozwozić ;) do25 chcemy miec potwierdzoną obecność, wiec zdążymy, mam nadzieje ;)

U nas niedawno było ciotka z rodzinatrochę smiechów chichów było, harmider troche i dla malego to chyba dosc duzo przezyuc bo do spania nie zamierza sie przygotowac ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #908880 przez MarzenaBZ
Dzien dobry wczesnym rankiem!

Godzina 3.48 a ja spac nie moge! Wiec od razu lapie za telefon i pisze.

No i bede sierpniowka:(
Ale dzis taka piekna,historyczna data,moze cos z tej okazji sie rozpocznie;)

Dziekuje Wam za pocieszenie,za mile slowa i wsparcie,nic innego nie pozostaje mi jak czekac i nie myslec o tym. I tak robie.
Bole minely-albo ja przestalam je zauwazac. Na razie zobaczymy,do poniedzialku jeszcze duzo czasu. Tez mamprzyjsc na oddzial,jesli nic sie nie rozpocznie.

No nic,zycze milego dnia! Przespanych nocy:*
Buziaczki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl