BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #918580 przez marzena25
Witajcie dziewczyny :) stęskniłam się za Wami więc wracam mam nadzieję że przyjmiecie mnie, postaram się częściej tutaj zaglądać ale o nadrobieniu Was nie marzę nawet. U nas wszystko dobrze pierwsze szczepienia mamy już dawno za sobą 17 września mamy drugie, zdecydowaliśmy się na skojarzone ale tylko podstawowe żadnych dodatkowych nie braliśmy. Nie wiem jak wy, napiszcie . :) Mała rośnie waży już ok 5300 g :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918585 przez Agnilla
W końcu mogę Was doczytac Pola mnie uziemila. Miała beknac i usnela na mnie ;) u nas sen to "produkt" deficytowy wiec uciekamy na spacer bo w tędy mała śpi a ja mam spokój. W nocy narzekać nie moge bo budzi się raz czasem dwa i w dobre dni ciągnie jeszcze po jedzeniu ok 6-7 do 10.wtedy jemy sciagam i na spacer do bólu.dziś piękna pogoda miałam iść na drugi spacer a ta odjechała, pierwszy raz tak na mnie śpi wiec nie budze niech się poprzytula, zawsze ja odkladalam. Może czuje ciepło bo siedze w samym staniku ;)
Madzia u mnie już wszystko gra, nawet kilo na wadze mam mniej;)
Pola waży już 4960 g Wasze maluchy takie slodziaki;) jak każdy bobo wiadomo;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918588 przez Agnilla
Muszę zrobić post pod postem przepraszam
Ps.Gabi i ja gratuluje! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918611 przez meniado
Ali ja zdecydowałam się na szczepionki standardowe + mam darmowe pneumokoki - ale jakby Helenka nie miała darmowych to i tak na nie bym się zdecydowała.
Andreasek ładnie już podnosi główkę :) a jaką ma czuprynę - super! My też na razie wszystkie ładniejsze ubranka mamy za duże mimo że 62.
misiana u nas po szczepieniu najgorzej było wieczorami przez 2 dni - płacz i brak snu a tak to w dzień normalnie ale każde maleństwo inaczej to przeżywa
marzena25 witaj spowrotem :)
Agnilla dawno Cię nie było - ale Pola rybkę zrobiła :)

My za niedługo jedziemy do teściów na 2 dni - 250 km i tam niestety tylko internet w telefonie ale cieszę się bo odpocznę - babcia nosi, chuśta, gotuje i opiekuję się małą a się nie wtrąca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918613 przez magduska
rewelka u mnie maly cos takiego mial, ale on ma skaze bialkowa, po mnie :( niestety, mleko lekarz kazal zmienic ze zwyklego Bebilonu na bebilon HA, ale moj maly mial tam sucha skore,a ty mowisz,ze u twojej malutkiej nie ma czehos takiego. Moze cos zmienilas, wykapalas ja w innym plynie, cos upralas nie w tym co zawsze, ciezko powiedziec. Nie karmisz piersia,wiec napewno nie od twojego jedzenia,ale po mleku modyfikowanym,tez wystepuje skaza, ale najlepiej dowiedz sie jakiegos madrego lekarza,bo u kazdego dziecka,taka wysypka bedzie oznaka czegos innego, glowa do gory :laugh:

meniado sesja cudna

agni, to wracasz pomalutku do formy hehe i tak juz super laska jestes, mi to brzuch zostal ;) czlowiek by pocwiczyl,ale nie ma kiedy i nie chce sie hihi wymowke zasze sie znajdzie

ali, ten twoj przystojniak nie jedno serce dziewczynie zlamie :P juz widze dziewczyny za nim latajace hehe

misiana my do szczepienia za tydzien,juz sie boje, jakie w koncu wybraliscie,jedno wklucie czy trzy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918618 przez marzena25
Dziewczyny ale wkurza mnie to forum znim post się pojawi to godzina minie masakra, a chciałam edytować ale to już napiszę w nowym, przeglądałam na szybko wasz zdjęcia i widzę że niektóre szkraby już na prosto nosicie bo główkę trzymają sztywno moja jeszcze nie trzyma więc dalej na płask ją noszę . a u nas też była wysypka na twarzy ale lekarz stwierdził ze to prosaki i same znikną i już jest prawie zeszły tylko na szyi trochę jest. Teraz walczymy z ciemieniuchą już tydzień cały nakładam jej żel z emolium i działa już jest coraz mniej tego cholerstwa. A mam jeszcze do Was pytanie czy wasze dzieciaczki układają główke zawsze w te samą stronę nmp do spania, bo moja uwielbia spać z główką na lewa stronę , w ciągu dnia jak jest aktywna to kręci w różne strony ale jak zasypia do na lewo martwi mnie to trochę podkładam jej rulon z pieluszki ale i tak w ciągu nocy się przekręci . Napiszcie jak jest u Was.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918621 przez Agnilla
Ja to ćwicze tylko powiekami góra dol jak padam ze zmęczenia ;)
Młoda się chyba na spacerze dotlenila bo cały czas śpi :)
Madzia mój brat tez miał skaze, ja alergii wiec tez obserwuje Pole. Sama wiesz co to ta skaza, nic przyjemnego :( choć teraz te mleka chyba lepsze są niż 20 lat temu, bo mój brat miał takie... Sorry... Sojowe gówno niedobre strasznie
Ps.zaraz się posikam;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918630 przez MarzenaBZ
Maz zajmuje sie Emilka to moge w spokoju Wam odpisac,juz sobie nawet sciage zrobilam i notatki. Tylko ze pisze z telefonu wiec jak mi wykasuje to sie wkurze!

LYANKA moja mala nie sika i nie robi kupki po kapieli,wiec recznik jest tylko czasem brudny,gdy jej sie uleje. Za to pokrowiec na przewijak jest ciagle brudzony. Daje na niego pieluche ale jak sa siuski,to i pokrowiec zamoknie. Mamy dwa reczniki wiec na zmiane suszymy,a jak sie wybrudzito pierzemy.

ELMIRKA to rzucanie glowa mnie strasznie martwi. Moje malenstwo tez nie raz juz gibnelo lebkiem. Musimy bardzo uwazac gdy ja trzymamy. Najbardziej wkur***a mnie moja tesciowa. Eh temat rzeka wiem,ale ostatnio zlapala mala jakby na siedzaco i broda przycikala glowe. Mnie szlag trafial bo mowie,ze trzeba uwazac na ciemiaczko przeciez. Ale nie ona wie lepiej. Tak samo emilka ostatnio byla marudna i szukala cycka poplakujac mi na rekach to na sile chciala mi ja zabrac bo ona ja ponosic chce. Ja mowie,ze ona szuka cycka,ale moja tesciowa w zaparte szla ze srobujmy a noz sie uspokoi. Postawilam naswoim i sie wkurzyla. A maz stwierdzil ze co ma zrobic skoro ona chce dziecko ponosic. A w dupie ja mam. Niech w nocy przyjdzie ponosic,a nie w dzien,gdy akurat mala zaraz zasnie i nie trzeba nia wywijac bo zaraz jej sie ulewa i jest marudna. Aaaaaaa...no dobra,caleszczescie ze mieszkamy sami,nie z tesciami!

MENIADO cudowna sesja,Helenka jest przesliczna - "tfu,tfu,tfu".

MALGORZATAWALK czkawka u Emilki tez mnie dobija. Zazwyczaj ma w nocy,lub wtedy gdy maz ja ode mnie bierze gdy jest marudna i gdy ja juz chce odpoczac. A ze spaniem jest ten sam problem co u Was-na rekach super i przy cycu,ale w lozeczku juz jest zle...zaraz stekanie,placz,trzepanie nozkami i raczkami...

Szczepienie i bol-ja slyszalam zeby przylozyc malenstwo do piersi,bo dziecko w czasie karmienia nie czuje bolu.
A wlasnie jak to jest z ta goraczka? Bo nasza doktorka powiedziala ze goraczka po szczepieniu to norma i kazala kupic kropelki Pedicetamol. A znowu polozna powiedziala ze goraczka absolutnie nie moze wystapic,zwlaszcza do 3miesiaca zycia dziecka. W sumie bardziej polegam na slowach lekarza.

REWELKA moze fakrycznie te krosteczki sa z ulewania. Myj swoja ksiezniczke w Oilatum lub w czyms z parafina,albo w krochmalu. Dokladnie myj i osuszaj te miejsca trudno dostepne,szyja,paszki,pachwiny,pod kolanami itd.
PS. Slicznie wygladacie razem.

AGNI ale Twoja Pola zrobila sliczna minke! Pysiaczek maly!

MARZENA25 moja corcia tez w jedna strone lubi klasc glowke. Jak lezy na pleckach to zawsze patrzy odwrocona w prawo. A w lozeczku klade ja na boczku,raz na jednym,raz na drugim. Mam zrobione z recznikow dwa walki,zeby oprzec jej plecki. Jakos sie boje zeby sie nie przewrocila na plecki i nie zadlawila gdyby jej sie ulalo.

A propos PESELU, moj maz tez dzis odebral pesel mojej corci.

Dobra,chwila prawdy. Jak mi wykasuje to sie wkurze!
Buziaki. Czekamy dalej na gosci. Dzis nasza wspolna przyjaciolka odwiedza nas. Papapapa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918710 przez misiana
Magduska my klulismy malego 3 razy .. zawsze troche kasy w kieszenia a maly poplakal chwile dluzej i w przyszlosci tego nie bedziepamietal ..

Marzena witamy spowrotem ;)

Agnilla moj maly tez wali taka minke jak spi mi na piersi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918739 przez ggabii
Dziewczyny jestem na etapie kupna karuzelki do łóżeczka (wcześniej nie było tej rzeczy u mnie na liście ;) )
Co myślicie o takiej? Bo ja już chyba wszystkie fora przeczytałam na temat różnych karuzel i szczerze to zbaraniałam. Wcześniej brałam pod uwagę Fisher Price ale chwalą też takie:

allegro.pl/tiny-love-magiczna-karuzela-z...kow-i4546592462.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918771 przez hansel
witam Was Mamuski i witam nowa koleżankę Kropkę :-)

dawno się nie odzywalam, parę razy podczas karmienia napisała post i mi zezarlo, wiec rezygnowałam i szlam spać :-\ ale dziś się zawzielam, Mały śpi po karmieniu, ja odciagnelam resztę mleka, bo w nocy tyle nie zjada i pisze do Was. czytalam Was na szczęście na bieżąco ;-)

super focie, rewelka, lyanka i reszta nieźle z Was laski, tylko pozazdroscic formy, ja wyglądem jak widmo, nawet strach w lustro spojrzeć czasem :-( Mały w dzień daje ostro podpalić, trafił nam się egzemplarz z dzienna kolka, którąś chyba o tym pisała, w nocy jest na szczęście ok, dwie pobudki, ale przed południem się zaczyna bonanza. nie zawsze oczywiście, ale bardzo często, wyginanie, czerwona Buzka, kopanie i wyciąganie sutków do kolan :-\ śmieje siee, ze po karmieniu będzie trzeba zainwestować w rekonstrukcję sutków, bo są w strasznym stanie :-\ eh czego się nie robi dla tych Szkrabow.
oczywiście bez kropelek Sab simplex nie da rady i masaże parę razy w ciągu dnia, ale kulek jest ok 7

te krostkti, o których piszecie, to mój Mały tez ma, ale woda z rumiankiem jest ok, łagodzi i pomaga, są mniejsze i bledsze.

my tez juz używamy Pampersow 2 na przemian z takimi z aldika, nazywają się mamia, są ok i na razie nie mogę narzekać, a są prawie polowe tańsze od tych oryginalnych, jeśli chodzi o szczepienia, to jeszcze się nie dowiadywalam jak tutaj to wygląda, wiem tylko, ze te skojarzone są refundowane, ale nie wiem za duzoi, 4. 09 mamy pediatrę to się dowiemy, co i jak,

dopiero co się ogarnelam z urzędowymi sprawami tutaj jest masa papierów i biurokracja jak cholera, z każdym wnioskiem kupa zachodu i załączników, dobrze chociaz , ze ten socjal jest porządny, bo jakby tak było tyle roboty o takie . rodzinn ejak w Pl, to szkoda zachodu z tymi papierami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918772 przez hansel
gabbi. wszystkiego dobrego na nowej drodze!!!


marzenabz, moja ciocia jest położna, ale juz nie pracuje od paru lat i tez mi mówiła o tym krochmalu z maki ziemniaczanej, podobno działa cuda, ja nie robilam go jeszcze, ale jakby co to się nie będę zastanawiac


a propo zasilanych przewijakow, to my kładziemy na przewijał takie podkłady do przewijania, idzie tego sporo bo wypadki się zdarzają często, na szczęście tylko z siuskami, ale juz nie raz fontanna była na mnie, na męża, na babcię i potem zawsze Mały się uśmiecha, jakby wiedział, co nawyprawial :) na to chyba nie ma rady, przykrywamy mu fujarke gazikiem , jak przwijamy, ale tak się kręci, ze to niewiele daje, trzeba tylko pamietac, żeby w pampersie sprzęt był skierowany w dol, bo inaczej to wszystkie ciuszki i pościel od razu do wymiany :)

zmykam spać, bo mam Jesse ok 2 godzinki pewnie di następnego kartmienia, to może cos się przespie,

buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918778 przez misiana
Hej ;*

Maly spi u mnie na poduszce bo o 5 bylo straszne marudzenie. Ogólnie nocka jako taka, najpierw pobudka po 4 h a potem co 2..

Dziś czeka mnie ciezki dzien: o 10 mam gin, poem jakies zakupy bo lodowka pusta, jakis obiad i o 15 musimy wyjechavc z domu żeby na 17 do kardiologa z malym być i pewnie wroce jakoś pozno bo nie wiem jak nam tam zejdzie dlugo ..
Mam nadzieje ze wzytsko bedzie dobrze ..

Po szczepieniu u nas nie wystapila goraczka, maly tylko troszke marudzil.
Wczoraj dostalam od kuzynki kojec dla malego, wiecie jak sie ciesze ;) chcialam kupic na allegro juz mialam nawet wybrany a tu taka niespodzianka i pieniadze zaoszczedzone :)

ggabii karuzlka fajna, ma wiele opcji fajnych i moze jej maly uzywac dluzej niz taka zwyklą :)

Milego i spokojnego dnia :*
Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918810 przez Lyanka
Dzień dobry mamusiom :)

Jak tam nocka u was? Bo u mnie dzisiaj jakos średnio, niby tylko 3 razy synek cyca jadł, ale tak stękał i tak go gazy męczyły, że nie szło spać. Dopiero koło mnie w łóżku jako tako było, ale też bez rewelacji. Czasami to już nie wiem jak mu pomóc i co robić, bo nie mogę tego już słuchac ani patrzeć jak on się męczy :( I nic nowego nie jadłam...ech, kiedy to wszystko już się unormuje.
Dzisiaj też jakiś marudny mój Kubuś.... No ale co zrobić. Ooo, już mnie wzywa.
Buziaki kochane, może później coś więcej napisze :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918837 przez MarzenaBZ
Cześć Mamuśki.
U mnie nocka też w miarę spokojnie, co mnie bardzo zdziwiło. Chociaż Emilka poszła spać dopiero 2 godziny po kąpieli - ok 21. Na szczęście wstała tylko dwa razy o 1 i 4 i za każdym razem szybko zjadła i zasnęła od razu. I tu szok - aż ja nie mogłam zasnąć, bo jestem przyzwyczajona już do godzinnego noszenia jej na rękach po nocnym karmieniu...
Za to teraz marudna jest okropnie.
Wiecie co ja już czasem nie ogarniam i nie wiem, czy nie muszę dokarmiać jej. Piersi są pełne bo czuje, ale nie aż tak, jak na początku - czyli nie czuję, że zaraz eksplodują. Czy to normalne, czy może brakuje mi pokarmu?
Albo gdy mała je a zaraz krzyczy i wypuszcza cycka i się denerwuje, to znaczy że nic jej nie leci czy może pobolewa ją brzuszek, jak już któraś z Was pisała????
Skąd Wy wiedziałyście że trzeba dokarmić i czy na pewno trzeba było dokarmiać??????????? Skąd wiadomo ile ml mniej więcej potrzebuje dziecko????????
Ja już sama nie wiem...

ggabii karuzela super! Kupuj tą:) Przyda się na kilka lat:)
misiana z tymi prezentami fajna sprawa - gdy ludzie kupują to co naprawdę się przydaje a nie kolejne body;):):) my gromadzimy pampersy i chusteczki, no i inne przydatne rzeczy:) Tak jak ty dostałaś kojec to my dostaliśmy to krzesełko do karmienia:) I też kasa w kieszeni zostaje, albo będzie na inne potrzebne rzeczy:) Mamy do kupienia jeszcze fotelik i spacerówkę:)

Jak u Was z pogodą???? U mnie masakra-nie dość że zimno to i deszczowo. Nawet o spacerze nie ma mowy.... A w nocy tak zimno w mieszkaniu. Do dziś przykrywałam Emilkę kocykiem, ale dziś już wyciągnęłam jej kołderkę.

O kurcze i czkawkę znowu ma moje maleństwo...ja się nie "uwolnię";):):) Doktorka kazała mi zawsze przykładać ją do piersi, gdy ma czkawkę - a ma często.
nic uciekam.
miłego dnia!

a tu moje kochane malutkie 8-centymetrowe stópki:)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl