BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #919144 przez meniado
hej dziewczyny!
my jesteśmy od wczoraj wieczorem u teściów, dzisiaj mała była całkiem spokojna o dziwo - wieczorem tak tylko popłakała nie wiadomo dlaczego ale teraz znowu śpi :). Jak czytam ile Wasze maluchy jedzą to zazdroszczę - Helenka jak zje 80 ml na raz to się cieszę - zwykle to jest to 60-70 ml i dlatego nadal karmię ją co 2,5-3 h i w nocy też się tak staram - chociaż nie zawsze mi wychodzi. Poprzedniej nocy chyba przez sen wyłączyłam budzik jak dzwonił i przetrzymałam małą 6h bez jedzenia no i miałam wyrzuty sumienia - bo ona bardzo rzadko budzi się do jedzenia taki to szkrab.

ggabii - Oluś super no i jak dorośleje że sam już butelkę wcina :p

martyska - no to ciesz się że masz takie grzeczne maleństwo - chociaż ja w nocy na Helenę nie mogę też narzekać - w miarę przesypia, czasami tylko popłacze, a jaką tą wodę używasz?

staślubania a byłaś już na usg bioderek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919191 przez martyska
Hej :-)

Meniado mój synek też mało je 70 ml czasem 90 co 3 godziny ale przybiera bardzo właśnie bo juz prawie ma 3 kilo na plusie . A ta woda to STÉRIMAR baby no ja jestem bardzo zadowolona :-)

Igorek obudził się o 7 a o 7.40 zasnął i tak śpi :-) a ja na 10 jestem umówiona w banku mam nadzieje ze będzie grzeczny i da porozmawiać :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919245 przez misiana
Hej ;*

Ja tylko nachwile bo zaraz jade z siostrą do urologa.
Chcialam wam tylko opowiedziec o wczorajszej wizycie na echo serca u kardiologa. Wizyte mielismy na 17:15 a weszlismy okolo 19..
Pani doktor bardzo mila i dokladna, 15 min badala serduszko malego. Iguś leżalbardzo grzecznie, nie ruszal sie pani, czasem tylko ja kapac chcial hehe
Dowiedzielismy sie ze serduszkomalego nie jest powiekszone, ale co prawda sa dwie malutkie bo 2,5mm dziureczki. Prawdopodnie zamkna one sie same. Teraz mamy wizyte w marcu, jesli same sie nie zamkna bedziemy skierowani do poradni kardiologicznej..
Mam nadzieje ze jednak wszytsko sie ulozy dobrze..

Bylam tak roztrzesiona przed wizytą i zdenerwowana, ale zawsze mogę na moją magdalen liczyc ! Ona mnie wspierala duchowo .. Dziękuje kochana !:*

Mały za to ze byl taki dzielny mial dostac prezent od taty, pojechalismy do tesco i kupilam malemu kombinezon na zime za 32 zl ! Wiecie jaki fajny i cieply :)

Ggabii ale fajnie Tobiaszek sam wcina mleczko ;)

Gabi28 jaki sliczny maleńki Oluś :) do schrupania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919248 przez MarzenaBZ
Dzień dobry Mamuśki:)

Tak tak, wczoraj spanikowałam na całego... Dziś już wiem, że mam pokarm bo w nocy znów zalałam cała koszulę nocną, a wkładki można było wykręcać!

Ale nie obeszło się bez telefonu do doradcy laktacyjnego. Świetna jest ta kobieta. Wytłumaczyła mi, że tak naprawdę tylko ważąc dziecko mogę określić czy się najada czy nie. A to czy ssie 15 czy 5 min lub ile śpi, nie ma tak ogromnego znaczenia. I w ogóle ABSOLUTNIE NIE POWINNAM DOPAJAĆ NICZYM DZIECKA, BO TO MOŻE ZABURZYĆ MOJĄ LAKTACJĘ. Do 6 miesiąca moje maleństwo ma jeść tylko mleczko matki:)
I mam zmieniać pozycje karmienia na różne, nie tylko klasyczne.

A ja wczoraj w ogóle kupiłam sobie Preatal Femaltiker - pije się to z mlekiem - i tego się bałam, ale jest przepyszne;) Dodatkowo piję herbatę z kopru włoskiego i duuuużo wody. Może pomoże. Teraz muszę ważyć mała, pewnie będę często chodzić do przychodni w tym celu - mam nadzieję, że mi nie będą robić problemów. W domu raczej nie zważę na wadze kuchennej, bo niby w jaki sposób???

A tu wstawiam informacje jak obliczać prawidłowy przyrost wagi naszych maleństw!

Jak obliczyć przyrost wagi dziecka? Należy zważyć niemowlę, a następnie od otrzymanego wyniku odjąć najniższą znaną wagę swojego dziecka (na ogół jest to waga z dnia wypisu ze szpitala, znajdziemy ją w książeczce zdrowia swojego maluszka). Otrzymany wynik należy podzielić przez liczbę dni czy tygodni. Średni przyrost dobowy to 17-34 g, tygodniowy zaś 120-240 g.

A tak sobie słodko śpi moja córcia u tatusia na kolanach;)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919249 przez MarzenaBZ
Misiana trzymam kciuki żeby te paskudne dziury się zamknęły!!!!
Wrzuć zdjęcie kombinezonu! Ja mam kilka - oczywiście ze "szmateksu":):):) Ale jak nowe!
Jednego mi szkoda-taki różowiutki z uszkami króliczka - ale w zimie będzie za mały na 100%

Buziaki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919251 przez Lyanka
Cześć mamusie ;)

Pisałam...pisałam....i wszystko zniknęło :angry:
No ale zanim synio śpi, to jeszcze szybko coś naklikam do was, bo jakieś pustki na forum.....i nawet domyślam się czemu ;)

U nas nocka nawet całkiem dobrze, tylko ja już od 5 nie śpię przez stękanie Kubusia. Ech.... Ale strzelił rano mega kupsko i już jest lepiej :)

Dziewczyny, mam zmartwienie. Zauważyłam, że mój synek otwiera jedno oczko bardziej niż drugie. Teściowa mówi, ze ona nic takiego nie widzi, ale ja przecież jestem 24h na dobę z synkiem i wiem lepiej no nie.
Czasami otwiera dwa oczka tak samo, a czasami ma prawe otwarte, a lewe jeszcze przymknięte :( Nie ma w oczku żadne ropy ani nic, bo sprawdzam cały czas. No i nie wiem, czy to normalne, czy mam już się martwić. Może jemu się jeszcze wszystko kształtuje. Jak myślicie??
W poniedziałek mamy szczepienia, to zapytam panią doktor o to, bo nie chciałabym czegoś zbagatelizować.

U nas dzisiaj pogoda ładna, słoneczko od rana świeci, tylko jest trochę chłodno jak na razie...ale w południe zbieram synia i na spacerniak :) Muszę jeszcze jakieś zakupy spożywcze zrobić Czekałam z większymi zakupami na męża, ale wydłużyła mu się delegacja o TRZECI tydzień. Jestem trochę zła, bo ciężko mi czasami samej....i smutno. No ale to nie wina męża, tylko pracodawcy. Mąż też jest wściekły, bo tęskni za nami....ech. Trzeba zacisnąć ząbki i dawać radę, bo nic nie zrobimy.

Dobra, już nie smęcę :)
Puki synek śpi idę jakiejś kiecki na nacie poszukać na chrzciny, bo zdałam sobie sprawę, że wszystkie sukienki, które mam, są zakładane przez głowę i nie nadają się do karmienia :) Musiałabym albo całą kieckę podciągać, albo zupełnie zdejmować :laugh:

Buziaki kochane....miłego i spokojnego dzionka wam i waszym maluchom życzę :kiss:

A to my ;)



Marzena super wygląda twoja córcia :) taki słodki pulpecik mały hihi

Misiana mam nadzieję, że do następnej wizyty u kardiologa wszystko będzie już ok. My też za pół roku mamy wizytę z jąderkiem Kubusia....i też liczę ba to, że wszystko się unormuje. Najgorsze jest to czekanie... No ale trzeba być dobrej myśli ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919334 przez meniado
Lyanka Helenka też często nie otwiera lewego oka tylko patrzy na nas taki cyklopik :) dopiero jak jest dobrze rozbudzona to oboje oczu otwiera. Jak byłam na kontroli u okulisty bo z powodu niskiej wagi musiałam z nią iść to pytałam o to pani doktor. Powiedziała że to sie często zdarza że podczas porodu zostaje nadwyrezony dzwigacz w oku i trzeba to na razie obserwować i gdyby tak do pół roku to sie nie zmieniło to wtedy ponownie do okulisty
Podziękowania: Lyanka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919351 przez Lyanka
Meniado bardzo ci dziękuję za te informacje o oczku.
A jednak nie jest to tylko moje przewrazliwienie.... Będę to obserwować i w poniedziałek podpytam jeszcze nasza panią doktor.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919419 przez ggabii
Dobry wieczór Mamunie :)

Ale dziś spokojny dzień hehe :):) Wreszcie, ale ciiiiiiiii.... żeby nie zapeszyć ;)
Byłą u nas położna. I wiecie co powiedziała?? Że ona też by zrobiła tak jak ja, że jak chce jeść to niech je :p Więc kamień spadł mi z serca, ze nie popełniłam przestępstwa. W końcu ani nie jest pulpet z niego, kolek nie ma, kupy regularne i ładne. Więc nic się nie dzieje. Na szczepienia już jesteśmy umówieni w przyszłym tygodniu. A byliśmy jeszcze dziś na badaniu bioderek. I wszystko w jak najlepszym porządku. Tobi był bardzo grzeczny a jak opierdział pana doktora hahahaha :D Uśmiałam się jak nigdy. A pan doktor stwierdził, że go w ten sposób pozdrawia :P

Lyankaale z Ciebie laska!!!!!! A Kubuś super chłopak i z oczkiem też się sprawa unormuje. Mój Tobi z kolei ciągle robi zezy. I to nawet jednym okiem. Ja nie wiem jak on to robi ale póki co nie panikuję, bo wiem, że takie maluszki mają to w swoim zwyczaju.

Misiana te dziurki na serduszku z pewnością zarosną. Są one miniaturowe i wraz ze wzrostem dziecka zanikną. Tak jak Ci mówiłam kiedyś - u mnie też zaniknęło wszystko i jestem w 100% zdrowa.

MarzenaBZi widzisz a tak martwiłaś się o mleko. Teraz to wykarmiłaś by nie tylko swoją córcię ale i może mojego Tobiaszka bym Ci tam podstawiła hahaha :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919429 przez rewelka1312
Hej dziewczyny ja od kilku dni jestem na skrajuwyczerpania. Ale od dzisiaj zaczynam uczyc mala spania samej bo ja juz tak dalej nie pociagne.. Co prawda to jest wygodne ale dla bezpieczenstwa musi spac u siebie w lozeczku bo zaowazylam ze na rekach sie uspokaja a nie chce jej nauczyc bo potem bedzie problem choc i tak juz pewnie jest nauczona:(
Lenka potrafi plakac nawet godIne dotad az jej nie wezme alemteraz plakala wzielam na chwile i znow polozylam i tak 4 razy i spi!! Ale w ńocy moze byc gorzej bo ja taka zaspana chodze ... Zmienilismy sami pokarm na mleko przeciw kolkom i zaparciom tej samej firmy i zobaczymy bo najgorsze te stekanie ja wybudza widze ze kupy nie moze zrobic ale robi tak 1-2 razy dziennie. A co do mleka Gabi ja teraz sie wystraszylam po Twoich postach bo mala w nocy potrafilasie po 2 godzinach budzic glodna pchala raczki i dawalam jej mleko i cala but
E zjadala i moze przez to te zaparcia ma, ale daje jej teraz wode do picia zeby duzo pila choc niechetnie pije ale zobaczymy musimy dac rade. Lekarz oczywiscie nic niepowiedzial ze zywe dziecko ion nie widzi problemy zbadal brzuszek itp... Ehh tutaj Ci lekarze .. Moja mama mi mowila ze ja bylam taka sama ciagle beczalam ona nieprzytomna chodzila i tak do 4 miesiaca i tez do lekarzy chodzila to lekarka sie z niej smiala, mowila ze tak dzieci maja i trzeba przeczekac....

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919442 przez misiana
Dziekuję dziewczyny ze zawsze mozna nawas liczyc ;) mam nadzieje ze wszytsko z biegiem czasu zarośnie samo ! ;*

MarzenaBZ Wrzucam zdjęcie kombinzonu. Ja niestety nie mialam zadnego, w szmateksach nic nie moglam znalezc, a na allegro to tez koszt okolo 40-50 zl za taki uzywany cieplejszyna zime.

Załącznik nie został znaleziony


Załącznik nie został znaleziony



Moje dziecko bylo tak padniete, nie spal od okolo 13, przy cycku tak plakał pod koniec jedzenia, ze tak sie w moje cycki wtulil i spi sobie od 18:20 ;)


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919474 przez ggabii
Ale mi się udało fajną aukcję na allegro wygrać. Za 10zł fajne bluzy i kurteczki dla malucha. Jestem bardzo z tego zadowolona bo takich mi właśnie brakowało a tu taka cena :D
a z fajnych prezentów dostaliśmy takiego pajaca z uszkami. Przekochane ale chyba załozymy dopiero na wiosnę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919477 przez MarzenaBZ
Lyanka właśnie mi uświadomiłaś, że też muszę znaleźć jakąś sukienkę w której będę mogła karmić. Zupełnie o tym nie pomyślałam wcześniej. A faktycznie, jak się mała w kościele na całego rozryczy, to pójdę z nią do zakrystii i będę karmić, więc muszę mieć odpowiednie wdzianko!
A jeśli chodzi o oczko synka, to ja tak panikowałam z zezem. Bo od razu jeszcze w szpitalu zobaczyłam że Emilka robi zeza i się przeraziłam, że może ma tego zeza na stałe... I mnie wyśmiała położna bo przerażona zapytałam czy by mi o tym powiedzieli lekarze gdyby miała zeza :blush: Okazało się że dzieci tak mają...


Ggabii możesz podrzucić synka:D Chociaż moje dziecko to taki żarłok, więc pewnie by się obraziła, że musi się dzielić mlekiem mamusi:D

Misiana ładniutki ten kombinezon:) mam nadzieję, że zima będzie w miarę "ładna" żebyśmy mogły często wychodzić na spacerki:)

A w ogóle to moje dziecko od wczoraj nie robiło kupki i zaczynam się martwić bo ma strasznie twardy brzuszek.... nażarłam się wczoraj czekoladek, więc to moja wina....mam nadzieję, że w nocy zrobi...

No nic, pustki na forum straszne jesteśmy zapracowanymi mamuśkami (aczkolwiek ja na forum bywam nadzwyczajnie często) ;)
Dobrej nocki i spokojnego snu dla Maluszków!!!
:kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919481 przez ggabii
Marzenka a masz viburcol? jak tak to bez obaw podaj małej. z pewnością pomoże. polożna mi dziś powiedziała że jak najbardziej można bo przede wszystkim nie szkodzi
Podziękowania: MarzenaBZ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919530 przez agnieszka89



A to moje serduszko najkochansze

jutro rano idziemy ważyć Kacperka ma już 5 tyg i pewnie z 5 kV będzie ważył

linka co do oczka mój też tak miał Teraz już się mu unormowalo
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl