BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #918848 przez ggabii
Dzień doberek :D
Kolejna ciężka noc za mną. Mały ciągle wołał o jedzenie a potem nie spał 2,5 godziny. Dla mnie to już męczące bardziej psychicznie bo o mnie to niech je ile da radę no ale przy mm tak nie wolno. A nie mam serca patrzeć jak ciągle pcha rączki do buzi i się denerwuje :( Może za słabe to mleko?? Ech... Wasze pociechy też tak mają????? Wczoraj koło 22 wtrąbił 2 butle po 120ml... Masakra... A nie potrafiłam go przetrzymać ani oszukać bo cwaniak wiedział, że go chcę przechytrzyć. Dramat dla mnie... Teraz tak samo. O 9 dostał znów 120 i oczywiście wołał o jeszcze więc go chwilę oszukiwałam smokiem choć nie jest to proste zadanie, a potem zrobiłam mu herbatkę ale dalej nie pomaga. Teraz cały czas się kręci i widzę po jego minie o co mu chodzi :/

Właśnie fajna ta karuzelka choć droga bardzo, z Fisher P też nie tania, ale z kolei ta pierwsza jest na długo można ją przerobić na lampkę nocną, a ta druga to tak tylko do miesiąca, więc chyba zainwestuję w droższą.

MarzenaBZnie pomogę bo ja karmię mm ale mój miś ma też strasznie często czkawki. Rzadko kiedy po jedzeniu jej nie ma. Daję mu wtedy trochę do popicia i przechodzi.

Misiana wspaniały prezent dostał Twój maluszek. To duże odciążenie finansowe. Tobi też dostaje pełno prezentów. Są to przeważnie ciuszki rozm 68 więc jeszcze trochę poczeka zanim je założy ale lepiej większe dostać niż za małe ;) A i ma kolekcje gryzaków i grzechotek :D A lista gości ciągle jeszcze nie zamknięta hahaha. No i świetnie, ze ominęła was gorączka. Ja chyba zwariuję jak Tobiasz dostanie po szczepieniu bo pewnikiem będę sama w domu i w nocy i zaś będę się telepać ze strachu o niego :/ I z pewnością u kardiologa wszystko będzie dobrze. Musi być i nie ma innej opcji!!!

Dobrego dnia Kochane :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918857 przez magduska
witam

nie tylko u mnie noc ciezka,widze,ze u ggabii i lyanki tez ;) moj maly tez strasznie marudny, na dodatek wczoraj nie zrobil kupy i przez to noc prawie wyjeta z zycia,nie tak jak ostatnio,ze budzil sie 2 razy i spal do 9-10 ;) . Do tej pory widze,ze ciezko mu idzie, cos tam popuscil,ale to nic,caly czas sie prezy ,denerwuje,rzuca raczkami i nozkami,a ja biedna nie wiem, jak mu pomoc, serce sie kraje,jak patrze,jak sie meczy :( teraz udaje,ze niby spi w bujaczku ;)

misiana z tymi prezentami,to wlasnie dobrze, ja naszczesie nie musze kupowac chodaczka i krzeselka do karmienia,bo mam po moim chrzesniaku,ktory malo go uzywal :laugh: dostalismy tez bujaczek od mojego L siostry i taki skoczek-super sprawa :P juz nie moge sie doczekac,jak maly bedzie szalał w nim

mam pytanie czopki,zeby maly zrobil kupke sa na recepte,czy nie? i jak sie nazywaja,bo jak maly dzis nie zrobi,to musze mu kupic w aptece :(

martyska jak ty to robisz,ze twoj maluszek tyle wypija, moj wczesniej pil prawie 100,a teraz jak wypije 10-20 przez caly dzien,to super, tez mam herbatke z Hummana na brzuszek,ale tylko zabarwiam wode,bo tam jest laktoza :( a samej wody nie chce,a glukoza nie mam go zamiaru przepajac,bo to sam cukier,zreszta probowalam i wypluwal :(

a tu moj szkrab,jak spi na cycu mamusi:

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918862 przez rewelka1312
Ggabii co do karuzeli to ja kupilam z fisher proce z projektorem i u nas okazal sie nie wypal bo nie pasuje do lozeczka nie ma regulacji na szczebelki a poza tym jak zobaczylismy jakie baterie- 4 te duze gdzie u mnie jedne 5 euro kosztuje to sie wogole nie kaukuluje a ta karuzela zre baterie niesamowicie wiec drogi interes i mdle kolory jak dla mnie dziecko nie bedzie zwracac uwagi a pozniej kupilismy tini love tez i ma regulacje ze nawet do lozeczka turystycznego wsadze tylko inna ale jest bardzo ladna zgrabna kolorowa, ja kupywalam obydwie karuzele uzywane ale jak nowe bo uwazam ze 200-300 zl to one nie sa warte:D

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918864 przez rewelka1312
Nansel uzywasz tych pampersow z aldika? Ja dzis ide do aldi z mala na spacer to spojrze bo u nas tez nest ten niemiecki i popatrze na ceny i moze na probe pozniej kupimy ale na pampersa duzo promocji jest.
Moja mala to ja nie wiem ja juz chwilami nie mam sil... Placze ciagle z nia a czasem krzykne bo juz nie wiem co temu dziecku dolega, w nocy co zasnie poloze ja to sie prezy zaczyna stekac i sie wygina i placz.. Ma te zaparcia napewno i ja nie wiem co mam robic bo tu debile tacy ze nic nie powiedza, w pl pewnie by kazali mleko zmienic ale ja nawet nie wiem na jakie...:( i jestem bezradna i zalamana
A poza tym ciagle sie denerwuje bo gdyby mala w nocy spala to moglabym zaczac cwiczyc mialabym sily i czas a tak to nie dosc ze jestem zla bo nie moge w lustro patrzec to jeszcze bezradna no juz nie wiem jak malej pomoc:(
A co do tego krohmalu jak to sie robi woda z maka i do wanienki? Ale ile tej maki ile wody bo ja sie nie znam a dzis ja tak wykapiemy

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918894 przez ggabii
Lyanka ja używam w stanach kryzysowych czopki viburcol. Są świetne i skuteczne. Jest to lek homeopatyczny i bez recepty.

Rewelka dzięki za info. Mi się też wydaje. że Tiny love jest lepszy niż FP. Tylko że na allegro nie ma używanych więc jestem zmuszona kupić nową. A jak z tą mąką ziemniaczaną to Ci nie pomogę, bo jak położna mi tak kazała wykąpać małego to nie wiedziałam za bardzo jak to zrobić i kupiłam nadmanganian i w tym wykąpałam bo to tylko pastylkę trzeba było lekko rozpuścić we wodzie i tyle a też fajnie pomogło. Haha wygodna ze mnie matka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918922 przez MarzenaBZ
Rewelka trzymaj się i nie załamuj, chociaż ja też już jestem bliska załamania, gdy staram się żeby mała w końcu zasnęła i przespała przynajmniej 3 godziny....

Kochana jeśli chodzi o krochmal to ja robię tak że łyżeczkę kopiastą mąki ziemniaczanej mieszam w odrobinie wody i zalewam wrzątkiem. Staram si, żeby nie zrobił się kisiel, bo za pierwszym razem to łyżka stała, takie gęste zrobiłam i nie miałam jak przemyć tym buźki. maka osiada mi na dnie miseczki ale mieszam i biorę wacikiem z dna i tak przemywam. Do kąpieli można to wlać, ale też czytałam że można po prostu wrzucić garść mąki ziemniaczanej do wanienki.
Są też w Polsce gotowe saszetki z krochmalem. Mam jedną ale jeszcze nie używałam, za to w aptece nam to polecali.
Oto fotka: może przez Allegro zamówisz albo u Was poszukasz.



W Internecie piszą: "Rozpuść skrobię w pojemniku zimnej wody, następnie dolej ją do wanny i dobrze wymieszaj.Nie spłukuj ciała ze skrobi".

Ale nadmanganian też jest ok - mi położna mówiła, żeby robić lekko różową wodę na potówki. Rewelka a próbowałaś Oilatum??????

Kochane ja mam jeszcze pytanie: CZY UŻYWACIE CZEGOŚ ŻEBY ZWIĘKSZYĆ LAKTACJĘ???? BO Z WCZEŚNIEJSZEGO POSTU DOWIECIE SIĘ DLACZEGO MAM WĄTPLIWOŚCI CO DO PRAWIDŁOWEJ ILOŚCI POKARMU W MOICH PIERSIACH.... MOŻE POWINNAM COŚ PIĆ: JAKIEŚ HERBATKI CZY BAWARKĘ???????? Ze szkoły rodzenia pamiętam że nie trzeba niby i że jeśli regularnie przykładam dziecko to pokarmu naprodukuje się odpowiednia ilość...ale skąd w takim razie te nerwowe krzyki i wypuszczanie piersi z buźki podczas karmienia???? Poradźcie coś proszę... :dry:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918925 przez marzena25
]Witajcie dziewczyny, u mnie pogoda beznadziejna pada więc dalej będziemy się kisić w domu. Malutka teraz szaleje w łóżeczku z karuzelą :) fajna sprawa polecam. Współczuje Wam tych ciężkich nocy u mnie sytuacja jest już opanowana, mamy harmonogram i jest łatwiej , je co 4 godziny po 110 ml i w dzień i w nocy także wychodzi 6 posiłków, idzie się wyspać i coś zrobić, nie mamy narazie problemów z kupka która jest czasem codziennie czasem co drugi dzień, ani z kolką ale to są uroki dziecka na butelce na cycu jest inaczej. o 19 jest kąpiel, mleczko , odkładam-ją do łóżeczka i tak z półgodziny się powierci powypluwa cumla i śpi. Zdarzają się dni kiedy jest marudna ale to ogarniam jakoś zwłaszcza że jestem sama nadal. Ale powiem Wam że na początku też nie chciała spać w nocy ale to dlatego że wysypiała się w dzień a teraz w dzień jest bardziej aktywna na pianinku kopie bawi się gaworzy i w nocy wtedy ładnie mi śpi. W zasadzie wróciłam już do normalności ważę tyle co przed ciążą, nawet mniej 53 kg :) okres już miałam i pierwszą wizytę u gin i postanowiłam wrócić do tabletek które zażywałam YAZ bo nie było jakichś skutków ubocznych.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918936 przez malgorzatawalak
Hej dziewczyny :)
Ja właśnie korzystam z okazji ze mały śpi, obiad mi sie grzeje i chwilkę mam dla siebie :) ostatnio nie ma tych chwil za dużo choć jest coraz lepiej albo po prostu ja sie przyzwyczaiłam :)
Ggabii nie wiem czy tak można dziecko karmić. Mój synuś jak przeszłam z cycka na mm to tez non stop był głodny i by jadł co chwila ale na mm musi być minimum w 1 mc co 3 godziny bo to mleko gorzej sie trawi niż matki i mogą być problemy z brzuszkiem i kupkami. W 2 i 3 mc życia przerwy są jeszcze dłuższe bo minimum 4 godziny i wtedy na jedno posiedzenie synuś mi zjada 100-120 wiec jest ok :) czy mam rozumieć ze twój synuś zjadł dwie butle po 120 jedna po drugiej? :huh:
A i super ta karuzela tez bym taka synkowi sprezentowała ale jak na razie inne wydatki wiec sie wstrzymam :(
Rewelka nasz smyk tez miał na początku zaparcia i był wielki płacz jak kupa nie chciała iść. Musisz dopajac i do bardzo dużo. Mnie pediatra powiedziała ze jak nie ma upałów to nie dopajac i jeden dzień nie poilam i to był mój błąd. Potem trzy dni sie mocowalismy z małym zeby mu ulżyć. Próbowałaś może termometrem i mydelkiem coś podziałać? Mnie kiedyś pomógł i synuś raz dwa sie załatwił. Zreszta tu dziewczyny mi podpowiedziały ten sposób :)
Magduska odnośnie glukozy to my tez nie chcieliśmy dopajac woda slodzona ale jak kiedyś musiałam małego oszukać bo tez by jadł i jadł to trochę mu poslodzilam. Mojemu mężowi sie to nie podoba i mnie tez raczej nie wiec teraz mały pije herbatki rumiankowa i kopru włoskiego i przegotowaną wodę i jeśli jest głodny a jest jeszcze trochę do jedzenia to wypija i często zasypia przy butli :) podobno glukozy dobrze wpływa na rozwój mózgu bo dostarcza energii ale ja tez wole zeby jednak pił czysta wodę :)

Miłego dnia wam życzę dziewczyny i maluszki :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918940 przez ggabii
Małgorzatawalak no właśnie wypił jedną po drugiej ale było to w rozciągłości 1,5 godziny ale to i tak stanowczo za dużo a ja już naprawdę byłam bezradna i nie wiedziałam jak go uspokoić i dałam kolejną. Teraz mam wyrzuty sumienia. Ale nie boli go brzuszek, kupa już była i ogólnie wszystko ok. Ale dziś ma szlaban na takie obżarstwo i pije herbatkę zamiast dodatkowych porcji mleka. Póki co jakoś z mękami ale dajemy radę. Teraz śpi. Kolejne karmienie o 15, zobaczymy jak to pójdzie do końca dnia. Tobiasz bardzo lubi te herbatki z hippa i rumiankową i koperkową. Na dzień dzisiejszy wypił już 130ml. Nie wiem czy też tak może pić herbatki bo czysta woda odpada - pluje tym i się denerwuje.... a cukru z pewnością żadnego nie będę dodawała bo jestem tego przeciwniczką i mam nadzieję, że nigdy nie będę do tego zmuszona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918961 przez martyska
Bo ja Magduśka zawsze daje mu herbatkę przed jedzeniem jak jest głodny zanim kapnie się że to nie mleko to zdąży trochę wypić jakieś 30 ml a mleko później też pije ale mój nadal zjada 90 ml mleka i starcza mu na 3 godziny a w nocy na 4

No i mój skarb waży uwaga 6300!! No masakra nie wygląda on jest po prostu duży i silny jak to lekarz powiedziała :-)

A nocka u nas jak zwykle jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #918978 przez gabi28
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918980 przez ggabii
Haha muszę Wam pokazać jaki mój szkrab jest już samodzielny B-) :-D


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919004 przez malgorzatawalak
Ggabii herbatki dziecko może wypić dziennie tyle ile zjada mleka na jedno posiedzenie czyli około 120 ml jak mówisz ze tyle mleka zjada :)
Więcej dopajac woda :cheer:
Ja jak przeszłam na mm to nie wiedziałam jak karmić mm bo tak to podasz pierś i jest wszystko a tu i dopajac i trzymać sie godzin ...masakra :angry:
Proszę ggabii jak twój synuś sobie sam radzi :laugh:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919055 przez martyska
Dziewczyny jak ja wam współczuje tych sensacji z maluchami :( naprawdę jak czytam co wy się macie to moje dziecko to anioł na ziemi jeszcze ani jednej nocy nie mieliśmy zarwanej mały budzi się raz jakoś miedzy 24 a 2 w zależności o której zaśnie wieczorem a później nad ranem ba on nawet w nocy oczu nie otwiera placze że do jedzenia- zamknięte je- zamknięte odbicie -zamknięte zmiana pampersa -zamknięte powrót do łóżeczka gaszenie światła łączny czas 20 min

Dziś mi też już cały dzień śpi z małymi przerwami i tak co dzień od kiedy się ochłodziło aż się zastanawia czy to normalne :P

Musicie dać rade dziewczyny wszystko się unormuje my tez na początku myśleliśmy o zmianie mleka bo były problemy ale przetrzymaliśmy synek się przyzwyczaił do mleka i teraz na pewno bym nie zmieniła

Co do trądziku to nie pomogę bo mój mały nie ma ale jak miał potówki to krochmal pomógł także tak... no nic IDE sobie jakieś jedzonko zrobić miłego wieczorku :kiss:

AAA i taką fajna Wodę morską kupiłam Igorkowi bo ma katarek jak psikam to tak fajnie delikatnie leci jest małe ciśnienie i synek się nie boi i ta końcówka którą wkłada się do noska jest fajnie wyprofilowana :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919124 przez staślubania
Cześć Dziewczyny
Chociaż padam na twarz, postanowiłam napisać choć kilka słów. Staś waży 5629. Ostatniej nocy tak mu sie zachciało rozmawiać , że teraz ledwo patrzę na oczy. Właśnie zasnął, dlatego korzystam z okazji;) Od położnych dostałam pieluche ortopedyczną do szerokiego pieluchowania. Agni, u mnie nawet aktywność powiek spada :laugh:
Jeju, piękne zdjęcia ślicznych dzieciątek :kiss:
Marzena, fajna sukienusia na chrzciny, ale nie dla Stasia:(
Dobrej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl