BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #921592 przez martyska
Jak tak czytam ile wasze dzieciaczki ważą to tylko mój ponad 6 kilo waży :blink: ? klocek mały

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921598 przez MarzenaBZ
Ainoah ja karmię różnie. Zależy czy mała długo chce cycka czy naje się szybko i zasypia. Staram się w nocy karmić z jednej a później z drugiej piersi - a następnym razem zacząć od tej drugiej. Ale nie zawsze tak wychodzi. Bardziej patrzę a to która pierś mam pełniejszą i która bardziej mi "przeszkadza". Moja mała na początku jadła nawet do 15 minut, teraz wysysa pierś w 5, a potem przysypia i tylko "liże". A jak się obudzi to znowu tak samo. Wszędzie piszą,że aktywne ssanie ma trwać od 10 do 20 minut, ale doradca laktacyjny tłumaczył mi, że możliwe jest wszystko - nawet opróżnianie piersi w 5 minut. Ja prowadzę od 1 dnia notesik - zapisuję godziny karmienia i pierś.
I to jest pomocne, bo wiem ile i jak często karmię.
PS. Karolinka śliczniutka jest!!!!
A moja córcia już w 24 dniu życia ważyła 4260g:)

Właśnie zamówiłam jej buciki na chrzest:)
allegro.pl/buciki-szydelkowe-rekodzielo-...iej-i4506528565.html
Podziękowania: Ainoah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921603 przez Ali
Cześć dziewczyny!
Ainoah śliczna ta Twoja córcia :) odnośnie pytania - ja karmię jedną piersią, podczas kolejnego karmienia drugą, itd. i u nas karmienie trwa ok.15 minut. Zazwyczaj mały wypuszcza cyca i wtedy kończymy, ale jeżeli trwa to dłużej niż 15 minut i widzę, że bardziej się bawi (czy też przysypia) niż pije to go odciągam od piersi.
Misiana ja kupiłam będąc jeszcze w ciąży podgrzewacz na allegro, jakiejś firmy Sisi czy coś, ale wogóle go nie używam. Też mam butelki z tomme tippee i szczerze jak przymierzałam to tak ledwo ledwo pasują. Chyba drugi raz bym takiego nie kupiła. Przed zakupem upewnij się, że podgrzewacz będzie pasował do butelek. Aaa i super to body, chyba sobie zamówię ;) a ręczniczek Andreasio ma taki sam :D i nawet mam podobną fotkę ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


MarzenaBZ zdjęcie malutkiej z kocykiem cudne :) Mały aniołeczek :)
Lyanka mój też tak główkę podnosi wysoko i tak długo trzyma, że robi się czerwony jak burak i ja panikuję i go od razu biorę na ręce ;) Co do karmienia to ja też karmię mojego Andreaska na żądanie, aczkolwiek wygląda to tak, że w ciągu dnia mniej więcej co 2-3 godz, a w nocy co 3-4. A na gazy ja daje małemu espumisan 2-3 razy dziennie po 10 kropelek (tak zaleciła mi pani doktor). Mały nie narzeka, tylko "dymi" na okrągło ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



A u nas był dziadek w odwiedzinach i mały dostał mnóstwo prezentów. Chyba potrzebujemy drugi pokój na jego sprzęty ;) nawet dostał chodzik, ale jeszcze nie odpakowaliśmy, bo jest jeszcze czas ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


A jeszcze pytanie, czy Wasze pociechy noszą biżuterię? Bo mały dostał złotą bransoletkę, taka tycieńka na jego rączkę, ale bardzo się boje czy nie zrobi sobie tym krzywdy.

Miłego dnia!
Podziękowania: Ainoah, misiana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921620 przez misiana
MartyskaMój wazy okolo 5,5 kg moze tyci wiecej ;D io szalałaś :D

MarzenaBZ ale buciki sliczne !! :) takie delikatne a zarazem cudowne :) a i prosze o zdjęciej Emilci w bodzikach ;*

Ainoha ja patrze która pierś mam peniejszą. U mnie akuratjest tak ze lewa piers napelnia mi sie o wiele wolniej niz prawa, dlatego czesciej karmie prawa.

Ali wiec mamy takie same reczniki, takie same dydusie :D hehe a te body beda super pamiątką dla małego jak juz będzie starszy ;) zamawiaj ! :) tylko potem ładnie się pochwal zdjęciem ;*

Moi przystojni :*

Załącznik nie został znaleziony

Podziękowania: Ainoah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921627 przez martyska
I ja i ja ! :-). Też mam takie dydusie ale 3+ :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921667 przez misiana
Martyska mój mały juz ciagnie +3 ;D mialam te zwykle anatomiczne małeto mu nie podchodzily wypluwal je wiec kupilam te i wieksze ;D teraz zamowilam juz na zapas wieksze +6

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921674 przez Magdalen
Ja tez karmie raz jedna raz druga... a mala ciagnie kolo 10 minut i włacza jej sie len na jakies 10 minut i zaraz znow ciagnie troche ;/D
Misiana faaajne te Twoje chłopaki v;D Ale Iguch jest cudny ;D Beda pasowac do siebie z mkoja Nineczka ;D aah hyhy ;)
Podziękowania: Ainoah, misiana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921702 przez marta0488
hej, nie odzywałam się strasznie długo bo ponad dwa tygonie nie miałam laptopa (no zero kontaktu ze swiatem poprostu ;) ), a w dodatku Wiki jest dość absorbująca. Także bycie mamą to trudne zadanie logistyczne;) Podziwiam osoby które mają więcej pociech i wszystko ogarniają, ale to pewnie kwestia wprawy.

Nadrobiłam wszytskie zaległości i jestem zachwycona Waszymi pociechami :cheer: Śliczności same!

Matko jak ten czas leci. Wiktoria w zeszłą sobotę skończyła dwa miesiące! Waży 5,5 kg, ma ok 58 cm. Karmie ją piersią plus jedna butelka bebiko na noc. Jeśli chodzi o częste karmienia to za duzo się nie zmieniło....Może jak minie magiczna liczba trzech miesięcy to będzie już inaczej(wszyscy tak mówią- byle bym się nie zdziwiła ;) ). Wczesniej Mała wołała jeść co 1,5 godziny w dzien i w nocy. Tylko po butli ok 4 h wytrzymywała. Teraz woła co 2 godziny w dzien i co ok 3 w nocy. Oczywiście pije bardzo łapczywie i tylko ok 6 minut. Więcej jej się nie wciśnie bo nie chce i koniec albo śpi.... Lekarz i połozne twierdza ze czasem niektóre dzieci poprostu tak mają, taka ich uroda. A przybiera ładnie wiec ok. No i te ulewania, podobnie jak u Was, z tego co piszecie...Trzeba przeczekać.

Kolki tez nas nie ominęły, jak juz kiedys pisałam. U nas Espumisan sprawdził się tylko na poczatku, potem juz nie dał rady. Teraz Młoda dostaje Sab Simpex ale z racji ze często pije to co 2 karmienie, czasem co 3 i jest ok. Nie ma już dwu godzinnych płaczy wieczornych i popłakiewań w ciągu dnia.

Jestem po tygodniu bez produktów mlecznych. Wiktoria miała jakąś dziwną wysypkę i sucha skóre. Minęło a ja znowu jem mleczne rzeczy i narazie nic sie nie pojawia. Wiec chyba to jednak nie była nietolerancja na mleko krowie. Chociaz czasem nie ma objawów skórnych tylko samebóle brzuszka. Tylko czy ona teraz marudzi wiecej niz tydzien temu? Sama nie wiem. I bądz tu człowieku mądry....

Martyśka zazdroszcze ze Twój Mały dużo śpi. Wiki np. dzis przez cały dzień jedą godzinke przespała. Ewidentnie pod tym względem nie wdała sie w rodziców :P

Marzena i Elmirka współczuje takich przeżyć, dobrze ze szybko zareagowałyście. Wiki też bardzo czesto mi sie krztusi ale nie było nigdy az tak zle..

Jak mi sie uda to wrzuce jakies foteczki bo cos sie mi bład pojawia :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #921708 przez gabi28
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921726 przez staślubania
Cześć
Ainoah, ja podobnie jak dziewczyny, raz karmię z jednej piersi a jesli Staś chce jeszcze to z dwóch. Częściej z jednej.
A tak Staś trzyma główkę:

Załącznik nie został znaleziony

Podziękowania: Ainoah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921745 przez rewelka1312
Hej dziewczyny ja chwilowo bo mala pewnie zaraz zacznie plakac bo jak narazie to trze swoja glowa o mnie no na mnie kezy no tak ja musi ta buzia te pryszczyki swedziec bo normalnie tak sie wyciera..
Ali my tez mamy juz caly asortyment zlota bransoletke kolczyki :) ale niestety za duza jeszcze:( bo chcialam malej zalozyc jak wychodzilismy no jak spi to moze byc ale za luzna jest :( a kolczyki to chyba tak po nowym roku jej zrobimy.
Widze wlasnie prawie wszytskie maluch ze smoczkami, a moja dopiero teraz zaczela ciagac bo raz jej dalam jak plakala i pociagala tylko czasem zalapac nie umie i teraz problem no ja wiecznie chodze i szukam tego smoczka haha bo sama gdzies poloze

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921758 przez MarzenaBZ
Cześć
No widzę,że Wy już całą biżuterię kolekcjonujecie;) Moja córcia dostała na razie tylko od dziadków złote kolczyki:D
A tak przy okazji to kiedy zamierzacie przekłuwać uszka swoim ślicznotką???????????

Moje dziecko wczoraj pokazało różki :unsure: Po kąpieli zawsze spała do północy a wczoraj nie spała do północy :( już padałam na twarz... Dopiero gdy mąż wrócił z drugiej zmiany, mogłam się położyć. W nocy też nie za bardzo chciała spać....
Teraz leży w bujaczku i "chrapie" od czasu do czasu;)
Dobrze, że dziś ładna pogoda to z nią wyjdę na długi spacer-wczoraj było paskudnie więc nie byliśmy nigdzie. Może dlatego taka marudna była...

A i mam jeszcze jedno pytanie...Kiedy dzieciak powinien główkę trzymać???? I jak często kładziecie maluszki na brzuchu??? Widzę tu tyle zdjęć z podniesionymi główkami i sobie uświadamiam że my jej tak nie kładziemy!!!!!!!!!!!!!!!!!! A powinniśmy przecież....

Misiana już wysłali mi projekt więc jak tylko przyjdą body to wrzucę fotkę - zamówiłam rozmiar 74 więc jeszcze będzie duży:)

Rewelka moje dziecko nie chce smoczka. Czasami jej dajemy ale zaraz wypluwa. Moja pierś jest dla niej atrakcyjniejsza ;)

Staślubania ale słodziak z Twojego synka!!!!

A tutaj mój rozwrzeszczany króliczek z tatusiem:D

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Podziękowania: staślubania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921768 przez martyska
Hej :-)

U mnie nocka fajna :-) synek zasną o 19 obudził się o 1 , 5 i o 7 a teraz mi przysypia w łóżeczku :-)

Mój mały musi mieć smoczka do spania a jak już tak dobrze zaśnie to mu wylatuje i tak śpi :-)

Dzisiaj idę o 13 na spacerek z koleżanką :side: fajnie tak z kimś pochodzić :-)

Dobra synek zasną to IDE ogarnąć siebie chatę i obiad robić bo mąż po 12 już wychodzi :-)

Miłego dzionka :-)

Ps. Uroczy Staś :-) i Emilka :-) i Andreasek oczywiście :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921769 przez martyska
Hej :-)

U mnie nocka fajna :-) synek zasną o 19 obudził się o 1 , 5 i o 7 a teraz mi przysypia w łóżeczku :-)

Mój mały musi mieć smoczka do spania a jak już tak dobrze zaśnie to mu wylatuje i tak śpi :-)

Dzisiaj idę o 13 na spacerek z koleżanką :side: fajnie tak z kimś pochodzić :-)

Dobra synek zasną to IDE ogarnąć siebie chatę i obiad robić bo mąż po 12 już wychodzi :-)

Miłego dzionka :-)

Ps. Uroczy Staś :-) i Emilka :-) i Andreasek oczywiście :-)
Podziękowania: staślubania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921770 przez misiana
Hejka :*

MarzenaBZ my z mama siostrze uszka przebilysmy jak mialamiesiac ;) 'im mniejsze dziecko tym mniej boli' tak nam pani powiedziala wtedy u jubilera bo tam jej przebijalysmy ;)
Super ze bodziaki juz zamowione :)
A co do kladzenia na brzuszek, u nas mały lądował na nim od pierwszego dnia w domu na chwile takpo 5 min. Do tej pory nie specjalnie lubi na nim lezec ale kladziemy go kilka razy dziennie tak dlugo jak chce, jak zaczyna plakac kladziemy go na plecki
idąc na usg bioderek lekarz widzi od razu czy dziecko kladzone jest na brzuszek czy nie.
Śliczny ten Twój płaczliwy króliczek :)

U nas noc dzisiej cudowana, z dnia na dzien moj syn mnie zadziwia :) zasnał okolo 19, obudzil sie po 5 h czyli o polnocy i potem spal 4,5 h bo obudzil sie okolo 4:30. Potem zaczelo sie stekanie prezenie straszne, spal u siebie do 6:30, potem M dał mi go do łżka i spalismy razem do 8. Kupa poszla dopiero okolo 8;30. Nie wiedzialam jak mu ulzyc w tych prawie 4 godzinnych meczarniach .. ;/

Niuniek z moją siostrą :*

Załącznik nie został znaleziony


Załącznik nie został znaleziony

Podziękowania: MarzenaBZ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl