BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922549 przez gabi28
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922558 przez misiana
Gabi28 niestety sama nie robiłam fryzury,bylam u fryzjera. ja sama nawet dobieranca nie umiem zrobic ani sobie ani nikomu hehe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922563 przez rewelka1312
Meniado wlasnie zamowilam emolium do kapieli kolezanka mi wyslala wiec w tym bede mala kapac ale widze juz chyba poprawe po 2 dniach, troche te krostki sa bledsze i mala tak sie dzis w nocy nie drapala.Kupilam wczoraj krem hipoalergiczny do bardzo suchej skory i ja smaruje kilka razy dziennie.
co do zageszczacza to ciagle jej dajemy juz od 3-4 tygodni. po zmianie mleka mimo zageszczacza 2 razy zwymiotowala ale teraz juz je bez zageszczacza!szok. poza tym dzisiaj to ja sama w szoku jestem nie ma dziecka..
Tyle ze jeszcze dodam mala jadla po 150ml a teraz zjada 70-80-90 czasem 120-140 ale je mniej moze te mleko bardziej wartosciowe?nie wiem.
juz bylam zalamana ze znowu noc bedzie ciezka ale tak jak mowisz moze to po zmianie mleka, jestem dzis szczesliwa bo wkoncu widze jak moje dziecko nie placze i nie wije sie ciagle z bolu tylko sobie lezy rozglada sie i gaworzy co dla kazdej matki jest chyba najwspanialasza chwila. teraz z tatusiem ejst troche marudzi bo spiaca jest ale takie marudzenie to bajki, lezy w lezaku ziewa przysypia i marudzi.
Wogole to dziewczyny dzieki za wsparcie bo chwilami to juz myslalam- jeju wezcie ode mnie te dziecko bo nie wytrzymam.. heh i tak sie emczylismy 1,5 miesiaca a to wystarczylo mleko zmienic bo mala ma skaze bialkowa odziedziczyla po tatusiu genetycznie;/ ehh ale sie ciesze ze juz widac lekka poprawe a dla mnie to naprawde duzo.
Staslubania ja juz nie moge sie doczekac az mala zacznie sie smiac ale Twoj synek bardzo szybko 2 miesiace i juz w glos sie smieje!!szok:)
Dzisiaj jedziemy ponad 100km z mala do "dziadka" , mojej mamy maz przyjechal do holandi na 2 tygodnie na gruszki to jedziemy zeby mala zobaczyl i od razu podam mamie rzeczy juz 3 torby nazbieralam, jak jest promocja to kupuje mamie chemie , ciuszki dla dziewczynitp zawsze to jej lżej bo przy marnej wyplacie i 2 dzieci to nie jes t lekko;/
Mala juz glodna placze ale eszcze z pol godzinki ja musimy przetrzymac i moj juz marudzi ze tylko pisze i pisze a jak on gra to jest wporzadku heh..

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922569 przez agnieszka89
Dziewczyny powiecie ze jestem walnieta (sama bym tak powiedziala gdyby ktoras takie glupoty pisala) ale moj synek od wczoraj jest ciagle wystraszony Przedtem zdarzalo sie ze jak się czegos wystraszył to wrzucał rączki do góry tzw odruch Moro, ale odwczoraj robi tak ciągle mimo ze jest cisza i nikt go nie dotyka nawet, jal zaczyna zasypiać to zaraz rece w gore oczy jak 5 zl, dzisiaj od 4 nie spal prawie wcale bo ciągle wystraszony jest No a teraz przejde do tego ze sie w głowę postukacie, bo mądry internet pisze i mowia babcie ze dziecko jest zauroczone, juz sama powolo zaczynam w to wierzyć bo już nie rozumiem co ku jest i jak pomóc Mąż sie ze mnie smieje ze wosk chce przelewać ale nie mam innych pomyslow i co szkodzi spróbować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922571 przez agnieszka89
rewelka moj mial uczulenie ostatnio i doktor przepisala namkropelki fenistil po nich skora tak nie swędzi Kazała dawac do 4 krople dwa razy dziennie i nasz maly spokojniejszy się po nich zrobil A i 10 dni tylko kazała stosować nie dłużej Wiec z czystym sumieniem moge polecić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922651 przez elmirka_20
Witam Mamusie! :)


Ggabii, wczesniej nie napisałam a chciaam dodać: fajny ten Twój Tymuś !!! ;)

Asiczka07, ja używam samego Oilatum - bez mydełka. Czytalam, że mydelka wysuszają dzieciom skórkę, dlatego mydłem tylko myję wanienkę :) Używam samego Oilatum i skórkę Tomcio ma całkiem gładziutką ;) Udało nam się :)
My mamy USG bioderek - kontrolne - 16 września (miało być jutro, ale mi przenieśli). Boję się, bo miałam miesiąc szeroko pieluchować Tomka, ale nie wiem czy robiłam to jak należy. Najpierw robiłam jak w szpitalu pokazał mi ordynator pediatrii, ale jak poszłam do lekarza z małym, to mnie zbesztano, że pieluszka flanelowa jest za gruba i mam używać tetrowej. A tetrowa to taka cienka że nawet złożona tak się układała, że szerokim pieluchowaniem to tego bym nie nazwała.... I teraz się martwię, co z bioderkami Tomka.... Eh...

Malgosiawalak, mój syn robi przerżne kupy - czasem takie musztardowe, czasem musztardowo-wodniste a czasem sama woda i nawet był orkes, że same wodniste jak siusiu leciały, ale lekarz powiedział, że ma prawo skoro jest karmiony piersią i jak przybiera na wadze to nie ma powodów do zmartwień.

Martysia, widzisz, fajnie, że możesz Igorka wziąc ze sobą do kuchni - ja mam tak małą kuchnię na wynajmowanym mieszkaniu, że musiałby stać na podłodze w ciemnym przedpokoiku, który do kuchni prowadzi i widziałby tylko bok lodówki :/ Lipa straszna.. Tak samo z łazienką - też wejdę tam tylko ja i nikt więcej - tzn z leżaczkiem bo na stojąco to by dwie osoby weszły :)
A co do uśmiechów synka.... Dzisiaj muszę przyznać, ale byłam zazdrosna o męża.... :/ Nie dość, że mąż ciągle pracuje i sam potwierdza, że jak widzi synka w niedzielę (bo w soboty też pracuje i dom tak naprawdę to traktuje jak hotel), to widzi, jak rośnie !!!
A nasz Tomuś dzisiaj tak za nim wyglądał i tak się pieknie do taty usmiechał aż mnie serce ścisnęło... Bo ja ledwo momentami na nogach stoję jak się Tomusiem zajmuję a aż tak za mną synio nie wyglądał i aż tak się do mnie od razu nie uśmiechał jak do taty... Niesprawiedliwe, co nie? :/ :) ....

Staślubania, ja również nie mogę się doczekać jak Tomek zacznie mi tak się śmiać na całego ! ;) To naprawdę musiała być wspaniała niepowtarzalna dla Was chwila! ;)

Lyanka, Misiana - ładnie wyglądacie Mamusie! ;)
Misiana, ale CI fajnie, że się tak wybawiłaś ! ;) Jejku, też bym tak chciała! ;D

Lyanka, Gabi28 - a jak wygląda ta ciemieniucha? Mój synek ma teraz schodzącą skórkę z czółka i przodu główki, ale to tak jak mu z całego ciałka wcześniej schodziła. Nie wiem czym się różni od tego ta ciemieniucha - jakies zgrubienia schodzacej skórki się robią? ...

Agnieszka89, weź mnie nie starsz, proszę! ;) Dzisiaj odkąd wróciłam z Tomkiem ze spaceru nie mógł zasnąc, bo wlasnie co chwila się sam wystraszał! Tak jak piszesz - te odruchy Moro co chwila. Az w końcu nagle tak się żałośnie rozpłakał, że nie mogliśmy uspokoić i dopiero z cyckiem w buzi się uspokoił, ale wystarszony był bardzo :( ... I teraz po tym cycku na razie spi i nie wiem co będzie dalej..... Biedactwo malutkie.... :( .... Może od tych wertepów na chodnikach tak się nam dzieci wytrzęsły, że im się to ciągle potem przypominało i stąd te odruchy?.... Tak jak po długiej podróży pociągiem czy busem jak się kładziesz spać to odnosisz wrażenie, jakbyś wciąż była w tym pociągu czy busie.... Może nasze dzieci maja tak samo z wózkiem? Byłaś dzisiaj z nim na spacerze?...

Miłego i spokojnego wieczoru i nocki Kobietki! ;) Trzymajcie sie ciepło z dzieciątkami slicznymi! ;) ;***

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922652 przez elmirka_20
Jejku, ale mi mega-bydle wyszło :/ A nie post :D ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922675 przez ggabii
Hej Mamunie :-)
Nie odzywałam się bo mój mężulek przyjechał na weekend a jak jest w domu to to nie mam kiedy co napisać. Dzisiaj maluch miał mega długi spacer bo najpierw kościół a potem zaraz poszliśmy na obiad do restauracji więc zeszły jakieś 4 godzinki ;-) teraz już śpi ale nie wiem jak to długo potrwa. A jak też został zauroczony?? :-P ostatnio bynajmniej jak już zaśnie tak koło 21, 22 to budzi się po 3. Ale wczorajszej nocy to mnie zszokował bo obudził się niby po tej 3 ale tak jakoś przez sen i nawet pić nie chciał tylko tak od niechcenia trzy łyki zrobił i musiałam odłożyć go do łóżeczka bo na nic było budzenie do jedzenia. I spał do 6:30. Gdyby nie mój stres czy wszystko jest ok to nieźle bym się wyspala ;-)

Elmirka wiem co czujesz mając tak małe mieszkanko. Ja mam prawie jedno na drugim poustawiane żeby jakoś się poruszać po mieszkaniu. Takie chodzenie z leżaczkiem też raczej u mnie odpada. Bioderka u nas wyszły ok, kolejna wizyta kontrolna bodajże 25.09.

Misiana my też się wybieramy na wesele ale to w październiku. A tydzień po planujemy chrzciny. Tak więc październik będzie obfity w imprezy. A za tydzień jestem zaproszona na wieczór panieński więc też jest szansa na super zabawę :-D I śliczne wyglądaliscie wszyscy razem. Ale super sprawa tak móc znów się wystroic i poczuć piękną prawda?? :-)

Co do ciemieniuchy to ja się też przestraszylam ze i u nas się zaczyna bo raczej ten problem się przewija bardzo często w naszej rodzinie. Ale jak pokazałam położnej (a była to też łuszcząca się tylko skóra tak jak na ciałku) to powiedziała że to absolutnie nie jest to, że ciemieniucha to aż taka skorupka w zabarwieniu lekko żółtawym. I tego sie nie da pomylić. Ale ostatnio w rossmanie widziałam na to jakis płyn. Jak któraś ma ten problem można wypróbować. Kosztował coś koło 15zl.

A tu kruszynka z mamusią B-)


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922690 przez gabi28
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922728 przez ggabii
Dzień dobry wszystkim :-) ja tylko na chwilę bo mały jeszcze do końca nie zasnął więc czuwam. Chciałam tylko napisać Gabi że herbatki z hippa są w rossmanie. Koper i rumianek mam w torebkach. Ale widziałam że są też w granulkach ale to od 4. miesiąca. Właśnie zaraz muszę przygotować herbatkę mojemu małemu pijakowi ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #922743 przez Cania
hej Dziewczyny!

Przepraszam ze nie było mnie tuta tyle czasu, nawet nie będę się ludzic i oszukiwać ze dam rade Was nadrobic... Ostatnio za dużo się u nas dzialo, mam nadzieje ze Gabi28 Wam cos pisala i przekazala pozdowienia.

Zaczne od tego ze dwa tygodnie temu zmarla moja babcia. Nigdy nie wiecie kiedy Wasze spotkanie z kims bliskim jest tym ostatnim. Z babcia widziałam się w niedziele na grillu u rodzicow, we wtorek zabrala ja karetka a w piątek zegnalismy ja na pogrzebie. Bardzo trafne wydaje się powiedzenie: spieszmy się kochac...

Wczoraj mielismy chrzciny Juleczki. Mala przespala cala msze, trochę się tylko krecila jak ja ksiądz polewal, ale spala ladnie Krolewna :) potem male spotkanie rodzinne w lokalu, obiad, tort, sałatki i lody. Pogoda się udala i było tak cieplo rodzinnie. Niedlugo wrzuce jakies zdjęcia, szwagier pstrykal :)

Tylko najgorsze ze mala znow zaczela mieć wczoraj popołudniu biegunke... je antybiotyk celowany w tego gronkowca i jako jeden ze skutkow ubocznych możliwe sa biegunki, wiec pytanie czy to antybiotyk czy gronkowiec... lecze ja tym co leczyli ja w szpitalu, czyli Smecta. Dzis już jest dużo lepiej. Nie chce znow jechać z nia do szpitala bo na zakaznym to przychodzi się z jednym dziadostem a wychodzi z innym. Nie potrzebujemy przywlec jeszcze jakiegoś rotawirusa... Także szpital w ostateczności. No i sczepienie nam się ciagle przesuwa, bo w takim stanie na pewno nie pozwole jej zaszczepic...

Powiem Wam ze Julka jest przecudowna :) Już tak coraz bardziej swiadomie się uśmiecha jak się odpowiednio do niej mowi lub uśmiecha. Sama tez gada w swoim niemowlęcym jezyku i nie może się nagadać :) Smieszne dzwieki wydaje :) I skubana kreci się nad ranem i doskonale wie, kiedy ja przelozymy z kolyski do naszego lozka, bo wtedy jak reka odjal - przestaje się krecic! mala cwaniara :)

Także tyle u nas się dzieje. Do tego jeszcze maz caly czas jedzie z remontem mieszkania. Julka ma już pomalowany pokoj na turkusowo :)

Stesknilam się za Wami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922749 przez ggabii
Cania wspaniale że już wróciłaś do nas!! My też tesknilysmy za Tobą. :-)
Strasznie mi przykro z powodu babci. To straszne jak taka tragedia dzieje się nagle i człowiek zostaje postawiony przed takim faktem jakby dostał po głowie. Masz rację spieszmy się kochać ludzi....
Czekam na zdjęcia z chrztu! Super że Wam się pogoda udała i spotkanie w restauracji. My jeszcze nie zdecydowaliśmy jak będziemy świętować dzień chrztu. Uciekam bo mały się rozpłakał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922750 przez staślubania
Cześć Dziewczyny:-) Elmirka, my ze Stasiem na usg bioderek jedziemy 17. I też się boję czy wszystko dobrze będzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922752 przez misiana
Hejka ;*

Cania miłoznów czytac twoje posty, fajnie ze wrociłaś ;* a z powodu babci bardzomi przykro .. Czekam na zdjecia z chrzcin !

Ggabii ale ładnie wyglądasz !! :) a takie wystrojenie sie bylo mega fajne, od razu czulam sie o niebo lepiej ;) teraz tez staram sie troche zadbac o wloski, makijazi pazurki tak sama dla siebie i dla lepszego samopoczucia ;)

gabi28 no cos sie z forum dzailo, od rana nie moglam wejsc ;/ my mamy dla malego herbatke humana na brzuszek, humana na dobry sen- te dwie granulowane, koperkowa, rumiankowa- te dwie w saszetkach. Widzialam ze w biedronce sa owocowe chyba i ziolowa od 4 miesiaca w granulkach. tez wole granulowane, skoro mowisz zemaja wycofac moze warto kupic juz na przyszlosc ..

Wczorajsze pogaduchy popoludniowe z moją siostra :)

Załącznik nie został znaleziony



a tu poranne z mamusią :)

Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony



i z wczorajszych poprawin ;)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922967 przez misiana
Ale tu dzisiaj cisza .. hehe

Dzisiaj kupilam czekolady, male wodeczki dla żuli (u nas troche ich jest i zawsze zatrzymuja kazde wesele) i pomaranczoey krawat dla mojego M zeby mu ładnie do kwiatkow pasowal :)

Mój mały śpi od 30 min, takze mamy chwile dla siebie.. :)

A jak tam u was ? :) co porabiacie ze taka cisza ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl