BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 7 miesiąc temu #1008070 przez Elusia
Agulka Powiem ci, że wszystko okaże się po porodzie :) ja też miałam dużo różnych pomysłów i zamiarów, a że jestem pedagogiem z wykształcenia to i miałam jakieś swoje ideały jak ja będę z dzieckiem postępować:P też miał spać w własnym pokoiku a ja wstawać tylko:) ale jak urodziła się ta niepowtarzalna istotka, której nie da się wpisać w żadne ramy, która jest tak indywidualna, że żaden poradnik nie opisze jak mogłabym najlepiej się nią zająć to trzeba było zmienić swoje plany:) jak się urodził to od razu wiedziałam, że nie będę umiała nie spać tuż obok :) no i młody budzi się w nocy do tej pory, więc ja tak naprawdę ciągiem 8godzin nie przespałam od dwóch lat:P a kolejne przede mną ;) Agulka ja skurcze przepowiadające miałam dopiero po terminie porodu:D w ogóle innych wcześniej nie doznałam:P jak się tak czeka to czas zawsze się dłuży, tym bardziej, że chcecie poznać płeć :)
Andziula Witaj :) ja będę robić prenatalne bo mi p. doktor wypisała skierowanie do poradni przyszpitalnej :) chociaż nie musiała bo przecież chodzę prywatnie, ale twierdzi, że trzeba NFZ trochę naciągnąć ;) w tamtej ciąży płaciłam 200zł ale ja chciałam bardzo zrobić, bo nie miałam wtedy pełnego zaufania do mojego ginekologa:P Myślę, że skoro czujesz, że jest ok i dr też tak twierdzi to masz odpowiedź :) co do wesela ja byłam z synkeim właśnie jakoś w 20tc i super się czułam, bawiłam a synek w najlepsze spał :) zdjęcie maluszka super :)
Aha synuś ma ospę jednak :/ no i będziemy teraz siedzieć całe dnie w domu:/ zwariuje, będę musiała jakoś kombinować, żeby w ogóle z psem wyjść z domu...
Ale będzie miał chociaż za sobą, no i szybko dostał leki i maść więc może łagodniej przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008072 przez Andziulaa
Elusia to masz fajną Panią doktor :D ja też chodzę prywatnie a dostałam refundowane tylko to pierwsze .. a u nas prenatalne w pobliskiej klinice kosztuje 450 zl z testem pappa .. ;/ Wkurzające jest to że każdy ma inne ceny to badanie powinno być wogóle refundowane moim zdaniem ;/
Oby moja kruszynka też sobie przespała całe wesele gorzej jak sie przestraszy i mi da popalić :P
Biedaczek swędzi go pewnie strasznie, mi zawsze jest tak żal dzieci bo się muszą męczyć z tą ospą .. ;/ ale lepiej że ma teraz bedzie miał za sobą podobno orzej jak dorosły chwyci ospe ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008110 przez Lili9
Hej dziewczyny, już jutro mój dzień :) nie wiem czy dzisiaj usne, aż mnie skręca :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008119 przez AgulkaKrk
ELUSIA masz racje nie da się tego zaplanować. Trzeba czekać co przyniesie los :) Też mamy swoje wizje na wychowanie i postępowanie z małym człowieczkiem, ale zdajemy sobie sprawę, że życie je zweryfikuje :P Zdrówka dla małego :D
ANDZIULAA ja miałam test pappa robiony przy pierwszych badaniach. Płaciliśmy 300. Wtedy nam mówiono, że ten test da się zrobić do określonego tygodnia, a tu widzisz tobie powiedzieli, że teraz. Zgadzam się, że te badania powinny być refundowane dla wszystkich kobiet. To tak jak z mammografią. Mogą je robić za darmo kobiety starsze, a przecież młode też chorują na raka piersi. Z resztą jak by iść ich tokiem myślenia to młode kobiety mają więcej do stracenia bo np jeszcze dzieci nie odchowały, są za młode żeby umierać itp. Paranoja ogólnie, ale co zrobić. My też chodzimy prywatnie bo na NFZ to bym chyba zwariowała :)
LILI powodzenia :) Daj znać co i jak po wizycie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008120 przez Andziulaa
Każdy robi inaczej dziwne to wszystko no ale cóż taki ten nasz piękny kraj .. Chyba myślą że młodzi mają kupe kasy i mogą sobie wszystko prywatnie robić chore to..
Jeszcze mała ma dzisiaj jakiś strasznie ruchliwy dzień a brzuch mam taki napięty dziwnie że przez chwilę się niepokoiłam ale czytałam że to normalne też tak macie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008122 przez Gosia 2712
Hejka :)
Weszlam dzisiaj na wage i sie przerazilam :whistle: 5,5kg na plusie :S masakra :S Pochwale wam sie moim brzusiem z dzisiaj :P jak tam wasze?

Andziula witaj i rozgosc sie :) przykro mi z powodu straty malenstwa, ale teraz bedzie dobrze :) Co do badan polowkowych to ja robilam w pierwszym trymestrze i teraz tez bede robic polowkowe , ale ja mam na nie skierowanie wiec mam za darmo... A moze dopytaj sie czy aby to pirwsze skierowanie nie liczy sie tez na badanie polowkowe? Ja w 11 tyg jak zanioslam skierowanie to mi od razu ustalili termin polowkowego i powiedzieli, ze juz skierowania drugiego nie potrzebuje... Jestes ze Slaska, a gdzie robilas te pierwsze badania?

Agulka ja w poprzedniej ciazy do tego 25tyg nie czulam tych skurczy przepowiadajacych :S nawet nie czulam, ze cos sie zaczyna dziac nie tak :S

Elusia zdrowka dla synusia :)

Lili trzymam kciuki za jutro :)

A to moj brzuchol :P

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008127 przez Andziulaa
Właśnie rozmawiałam z lekarze powiedział że połowkowe już tamto skierowanie nie obejmuje i oni tego nie przyjmują.. A następnego skierowania z powodu jednego poronienia nie może mi niestety wystawić chyba że bym więcej razy poroniła.. ;/ A badania robiłam w Sonomedico
Czy mam się obawiać tego napinającego brzucha czy też to przechodziłyście ? Bo czytam i czytam i wszedzie pisze ze obawy są jeśli przy napinaniu jest silny bol brzucha lub krwawienie a mi oprocz tego twardego brzucha nic nie dolega innego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008131 przez Gosia 2712
Andziula skoro nic Cie nie boli i nie krwawisz to moze zaczely Ci sie juz skurcze przepowiadajace? Niby wszedzie pisze, ze to po 20tyg sie pojawia, ale moze Ty masz je juz teraz? Nie wiem, nie znam sie :) dopytaj lekarza najlepiej o to :) Moze dziewczyny sie bardziej orientuja? niech sie wypowiedza :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008138 przez Andziulaa
Dzwoniłam teraz kazał brać nospe 3x1 tab. Powiedział że jak po nospie nie minie to mam przyjechać na badanie. Znowu sie zestresowałam... :( ah mam nadzieję że wszystko jest dobrze tylko ja znów panikuje.. ;/ Czytałam że może brzuch się stawiać jeśli mała jest bardzo aktywna a rusza się dzisiaj bardzo może to też dlatego. A też mam zaparcia i też się to może przyczyniło nic no zobaczymy jaki efekt da nospa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008141 przez AgulkaKrk
ANDZIULAA te skurcze przepowiadające to tylko chwilkę trwają i faktycznie jeśli po za twardnieniem brzucha nic się nie dzieje to nie ma się czym martwić :) Ja mam czasem cały dzień taki jakiś wypchany brzuch, ale u mnie jest tak zawsze jak mi obwód rośnie. Takie mam skoki, a przed każdym skokiem obwodu brzucha, uczucie jakby mega przejedzenia :) Ja to tak przynajmniej postrzegam bo jak się po takim dniu mierzę to zawsze centymetr, albo dwa więcej. Mam tak od początku ciąży. A ty jak to czujesz? Mnie się te przepowiadające dopiero zaczęły, ale i tak zamierzam o tym z lekarzem porozmawiać :)
GOSIA piękny brzuchol :woohoo: Nie przejmuj się wagą, ja już 8kg :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008152 przez Gosia 2712
Andziula jak moge Ci doradzic to bierz tez sobie magnez, nawet 3 razy dziennie mozesz, bo to tez pomaga i obserwuj co sie dzieje :) ja tez mam nadzieje, ze to nic groznego i przejdzie... :) To prawda, ze dziecko tez gdy jest bardzo aktywne to moze wywolywac skurcze...

Agulka pewnie, ze powiedz o tym lekarzowi, bo takich rzeczy nie mozna zlekcewazyc, wiesz czasami jest cos co wydaje sie nie grozne a jednak lekarz ma inne zdanie na ten temat... A co do kg hehe to w 22tyg jak bede to pewnie dogonie Cie z waga hehe :P :whistle:

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008163 przez Andziulaa
właśnie tak dziwnie się czuję tak jakby ktoś mnie i pompował od srodka co pare minut ale juz jest lepiej jakos przechodzi o dziwo samo i teraz nie wiem czy brac ta nospe czy nie ale paniki narobiłam oczywiscie .. Coś mi się wydaje że to może być przez zaparcia .. bo przepowiadajace to by było za szybko chyba.. trzeba poczekac do jutra i zobaczymy co dalej .. :) Jak nie minie to do mojego lekarza muszę się wybrać :) Tyyyyyle stresu w tej ciąży ahhh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008164 przez Andziulaa
Właśnie też czytałam żeby magnez brać z nospą jak jutro bedzie to samo to zaczne to brać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008165 przez Andziulaa
Gosia brzusio ładnie rośnie :D Super widok lubie takie brzuszki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008170 przez AgulkaKrk
ANDZIULAA z tym magnezem to racja. Ja biorę prawie od początku bo ja miałam takie skurcze mięśni brzucha, że nie raz mnie zginało w pół, ale to był skurcz podobny do tego w łydce. Lekarz kazał mi brać Aspargin. To magnez i potas w jednym. Najpierw brałam rano i wieczorem po jednej, a teraz biorę po dwie bo mi ręce w nocy zaczęły drętwieć i lekarz mi powiedział, że spokojnie mogę dawkę zwiększyć 3x2. Oglądam kanał takiej dziewczyny na yougube i ona miała skurcze przepowiadające od 18 tc. Więc chyba może tak być. Wiem, że nospa jest dozwolona w ciąży, ale ja bym brała w ostateczności :) Skoro nic po za tym ci nie jest to się nie denerwuj. Spróbuj najpierw ten magnez :)
GOSIA ja długo miałam +5, ale po 20 tyg zaczęło szybko rosnąć i w ciągu 2 tyg +3kg. Ale myślę, że to świadczy o szybkim wzroście maleństwa :) Tak to sobie tłumaczę :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl