BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 7 miesiąc temu #1009995 przez asienka87
Uffff, w końcu jesteśmy po remoncie i mogę być na bieżąco :)
lekarz przepisał antybiotyk - Duomox- na te zatoki, jedyny bezpieczny antybiotyk w ciąży, brałąm go też w poprzedniej ciąż, po tygodniu stosowania przesżło, ale katar nadal uciążliwy i spływa do tego do gardła :( taka gula w gardle siedzi, masakra;/
Jutro wizyta u gina, w koncu :) i badanie połówkowe :)

Elusia no my w końcu po remoncie, w weekend jeszcze mieliśmy gosci, wiec w koncu dziś odpoczywam :)
ja też włąśnie będę czekać, az maluchy mi pójdą do przedszkola i wtedy będe pracy szukać tutaj na miejscu..
ojej, to współczuje :( swoją drogą, co za lekarka, ze pomyliła ospę z czymś innym ? pewnie to jakieś uczulenie było...

Lili skoro zabieg w znieczuleniu ogólnym, to musi być wcześniej spotkanie z anestezjologiom, poniewaz musi przeprowadzić wywiad, czy dziecko nie jest na coś uczulone, trzymam kciuki :*

Kasia gratulacje Kochana :) ja jutro sie dowiem, czy synek sie potwierdzi :)

Martynka krótka szyjka, uważaj na siebie Kochana :* ale jak będziesz łykać luteine i nie chodzić dużo to dasz rade :* ja w pierwszej ciaży koło 28 tygodnia miałam 21 mm, synek główką w dół ( przez co naciskał na szyjke) luteine i dużo lezenia i utrzymałam ciąże do 37 tygodnia , tak wiec u Ciebie tez na pewno będzie wszystko dobrze , tylko musisz na siebie uważac :* fakt faktem dzidzia Ci sie bardzo szybko ułożyła główką w dół, wiec tym bardziej musisz dużo odpoczywać;* choc wiem Kochana , ze moze być ciężko, skoro masz już dziecko w domku, ale dasz rade .:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010008 przez Martynka__89
Biore Luteinke dopochwowo no właśnie Daria jest główką w dół:( no chyba że zmieniła pozycję. Też jestem już po remoncie sypialni. Jeszcze chciałam bym łazienkę ale nie wiem czy finansowo podolamy bo to duze koszty, a nie chcemy wydać wszystkich oszczędności.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010012 przez Elusia
Martynka, kurcze współczuje tego leżenia, tym bardziej że masz synka który pewnie też chciałby pobawić się z mamą. Dobrze, że jest już większy i zrozumie, że musisz leżeć. Wszystko dla dobra dzidzi:* Jakoś donosisz maleństwo z pomocą lekarza i leżenia:* Duuuużo wytrwałości:*
Asiu Dobrze, że jest chociaż jakiś bezpieczny antybiotyk, oby szybko przeszło!:) To koniecznie daj jutro znać, czy będziecie mieli synka potwierdzonego, czy też suprise dziewczynkę :) jak dobrze, że już remont skończony:) w końcu odsapniesz sobie :) no i mały urwisek będzie miał gdzie biegać :D u nas goście za tydzień żeby uczcić urodziny synka :)
A jak tam z samopoczuciem dziewczyny? Przez tą pogodą, kiepsko trochę bo mniej się na dwór wychodzi to i człowiek taki jakiś bardziej "skapciały" :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010016 przez Elusia
Martynka My też mieliśmy remontować łazienkę bo w zeszłą zimę założyliśmy własne ogrzewanie i trochę trzeba było po rozkuwać i wygląda to nieciekawie, ale jak zaszłam w ciążę, to jednak stwierdziliśmy, że trochę poczekamy, bo niby wszystko się ma po młodszym ale i tak zawsze dużo kosztów wychodzi, więc jak się uda zrobimy w przyszłe wakacje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010020 przez Martynka__89
Nie jest łatwo na szczęście Mateuszek jest samodzielny, mogę mu wytłumaczyć że nie moge iść z nim na spacer czy pobawić się w zabronione dla mnie zabawy. Tylko mam poczucie matki do d..y przez to wszystko, bardzo dużo czasu zawsze spędzaliśmy na dworze. Ale jak urodze dojde do siebie to wszystko mu wynagrodze. Mati jest przeszczesliwy że nie będzie sam, może dlatego dzielnie to znosi. Mąż mi pomaga tesciowa i moja siostra przyjeżdża to zabiera go na spacer i bawią się. Jakoś sobie radzimy:)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010090 przez Lili9
Hej dziewczyny, no zaglądam tu i aż się wystraszylam ze forum umarło. .. :/ ją w środę znowu wizyta i mam się przypomnieć co do płci :) nie mogę się doczekać. W piątek i sobotę źle się czułam. 2 x zaslablam :/
A moja mała ma kaszel mokry, od piątku, podaje jej syrop sosnowy domowy. I nie mija, dziś chciałam ją zapisać do lekarza ale nigdzie nie ma miejsca na dziś. I powiedziała ze jak nie ma temperatury to leczyć lekami bez recepty a w aptece ochrzanili mnie ze to nieodpowiedzialne i ze lekarz powinien ją osluchac nosz kuzwa i co robić :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010110 przez Martynka__89
W ubiegłym tygodniu byłam dwa razy z Mateuszem u pediatry, zawsze wolę żeby go osluchac. Za pierwszym razem miał czerwone gardelko, antybiotyk nie był potrzebny. A objawy jakie mial to gorączka, ktorej2 nie szło zbić, katar zatokowy i kaszel. Jakoś nie skarżył się na ból gardła, a bolało na pewno. Jednak po 2 dniach od wizyty temp. Się utrzymywała więc wolalam sprawdzić. Kaszel zrobił się mokry dostał mukosolvan o jest juz dobrze. Lekarka kazała przyjść gdyby po weekendzie nadal była temp. myślę że w środę pójdzie już do przedszkola. Niestety sezon przeziębienia plus pobyt w przedszkolu robią swoje :( dużo dzieci choruje. Zdrówka życzę dla córki:)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1010139 przez AgulkaKrk
Cześć dziewczyny. Jestem tu cały czas z wami, ale jestem w ferworze remontu. Kuchnia już pomalowana. Teraz pokój dla malutkiej. Dam znać jak skończymy, a jeszcze dentystę mam i padam już na twarz. Zdrówka dla dzieciaczków :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010178 przez Elusia
Martynka Super że ma ci kto pomóc :) jesteś najlepszą matką, bo dbasz by nic się nie stało Twojemu dziecku w brzuszku, a Mateuszek ma zapewnioną zabawę więc naprawdę nie myśl tak! :) U nas pogoda nie sprzyja zupełnie na spacerowanie, ale chociaż na pół godzinki wychodzę, żeby troszkę świeżego powietrza miał:)
Lili Może więcej witaminek, albo odpoczynku Ci trzeba, że aż zasłabłaś? Oby na wizycie okazało się, że jest synuś tak jak bardzo tego chcecie :) widzisz z lekarzami tak to już jest... pójdziesz jutro najwyżej i oby się małej mocno nie pogorszyło. U nas też katar, bo młodemu się tak jakoś pielucha przesunęła, że posikał koszulkę biedny i od tego troszkę się zaziębił.
Agulka Pochwal się efektami jak skończycie :) u nas czekamy już tylko na szafę... ale nie wiem ile to jeszcze potrwa:/ no i dywanik chcemy dokupić, ale to w późniejszym czasie.
Ja kochane was doganiam z wagą :P mam już 4kg na plusie:P a obwód brzucha zwiększył się (licząc od 6t.c) o 10cm :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010266 przez AgulkaKrk
ELUSIA pochwalę się na pewno, ale jak już będzie gotowy :) A to pewnie gdzieś w grudniu. Mam nadzieję, że wszystkie się pochwalimy co przygotowałyśmy dla naszych maluszków :) A jeśli chodzi o obwód brzucha to mnie też już pokaźnie się powiększył, już 110cm w najszerszym miejscu :woohoo: Z wagą trochę lepiej bo miałam gwałtowny skok i przez 3 tyg skoczyło o 4 kg, a teraz już się uspokoiło i delikatnie rośnie w sumie już 10 na plusie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010278 przez Gosia 2712
Hejka :)
Wpadlam sie pochwalic, ze moje malenstwo ma sie dobrze i wazy juz 305gram :) no i potwierdzil sie synus, wiec bedzie Piotrus :) Serduszko bije ladnie, przeplywy tez sa idealne :) Moja szyjka tez sie dobrze trzyma, nie skraca sie i nie rozwiera , a to najwazniejsze.... Niestety w posiewie moczu wyszly mi bakterie i dostalam antybiotyk na nie, bo sa dosyc niebezpieczne w ciazy... Rozmawialam z ginem i powiedzial, ze blizej 28tyg bedziemy zakladac pesser w razie "W" :)
Agulka z waga Cie nie dlugo dogonie :P mam 6kg na plusie :whistle: ale trudno w marcu sie pomartwimy :P teraz najwazniejsze jest to ze moje serduszko ma sie dobrze :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010374 przez AgulkaKrk
GOSIA super, że u was wszystko dobrze i że maleństwo się zdrowo rozwija. Ja też będę robiła teraz posiew i mam nadzieję, że nic nie wyjdzie :) Co do kilogramów to nie powiem żeby mi to było obojętne, ale tak jak mówisz będziemy się tym martwić w marcu :P Ja przed ciążą dużo biegałam z mężem więc do tego wrócę :) Co to jest passer? Na szyjkę się go zakłada żeby się wcześniej nie rozwarła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010398 przez Lili9
Widać? ?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1010399 przez AgulkaKrk
LILI nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się, że to buzia? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1010404 przez Gosia 2712
Hejka :)
Agulka ja przed ciaza schudlam 8kg i teraz je nadrobilam :whistle: (chudniecie zajelo mi prawie rok, a przytycie hehe 4 miesiace :P to troche nie sprawiedliwe :P ) Pesser to jest ten krazek zakladany na szyjke, zeby ona sie nie skracala i nie rozwierala :)

Lili chocbys mnie zabila to nie wiem co tam jest na tym zdjeciu :whistle: oko, ucho i buzia?

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl