BezpiecznaCiaza112023

Mamy kwietniowe 2016

8 lata 2 miesiąc temu #1029977 przez Pumcia
He he Mikulinka - napracowałas się :) zuch dziewczynka :whistle: dla mnie bomba B) :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1029980 przez Mikulinka
Pumcia mówisz ...
Ja tak dla przykładu tylko .Ale niech ktoras to zrobi i prowadzi .. ciężko dane było zebrać ... podbij dane będzie łatwiej bo nie wiem czy wszystko znalazłam ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1029986 przez Wietrzyca
Heathera, ja dostałam z gemini jakieś próbki kremów i kilka saszetek jakiś niemieckich kaszek dla dzieci. Kaszki dałam siostrzenicy - ponoć wciągnęła z radością i ze smakiem :D
A czy lekarz się wypowiedział, na co ta Twoja alergia?

Mikulinka, powiedz mi potem, co wymyśliłaś.:)
A skoro już zrobiłaś taką piękną tabelkę, to cóż ja mogę - jest super. :) Dziękuję. Mogę prowadzić dane, bo znając życie i przypadki rodzinne to ja w dwupaku będę do maja :P więc mam czas.

Pumcia, podbij dane :)

a co do spania - wczoraj zaległam 2 razy(!), dzisiaj raz. Ja nie wiem... jakaś taka pogoda jest. Masakra normalnie. Też próbuję ulubiony serial oglądnąć i lipa. Wczoraj usnęłam na katastrofach w przestworzach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1029992 przez Mikulinka
Dzień dobry dziewczyny .. ja zamiast odsypiać ( łapać sen na zaś ) to się budzę bladym świtem ....
Tradycyjnie u mnie spokojnie o tej porze .Więc czas dla mamy i błoga cisza uwielllllllbiaaaaammmmmmm .
Wietrzyca a tak to zrobiłam na szybcika nie wiem jak tam z danymi bo z tel. ciężko się szuka .. ale proszę cię bardzo baw się . Pumcia przypinaj te dane by były na wierzchu .. a reszta dziewczyn niech koryguje :)
Heathera ja 4 próbki jakiegoś kremu dostałam ale to chyba nie dla dziecka ( nie wczytywałam się ale firma nie dzieciowa ).. to u ciebie na bogato wow ....
Co z tą twoją alergią może testy zrób zapytaj czy możesz w czasie ciąży czy musisz odczekać ...( ale raczej skłaniałabym się na po ciąży i okresie karmienia .. najlepiej się robi w okresie zimowym z tego co pamiętam ale mogę się mylić ) ( ja wieku 18 lat dowiedziałam się ze jestem alergikiem :P ) Sa lata ze czuję się ok i jakby jej nie było a są takie nasilenia ze się duszę ...
No ja w ciągu dnia czasem mam takie odloty .. ale i wieczorem to już słaniam się na nogach 23 i już nie ma ....
Co u reszty dziewczyn ?
Mamusia jak tam sytuacja na froncie ?
Marta odezwij się tu ..
NataliaB jedna i druga NataliaK żyjecie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1029994 przez Pumcia
Pumcia - chłopiec SZYMON 24 kwiecień
Karii - chłopiec FRANIO 1 kwiecień
Nat B - dziewczynka HELENKA MARIA 2 kwiecień
Mamusia - dziewczynka JAGODA 1 kwiecień
Heathera - dziewczynka WERONIKA 18 kwiecień
Wietrzyca - dziewczynka ZOSIA 29 kwiecień
NatiK - chłopiec OLIWIER 23 kwiecień
Joana G - chłopiec KONRAD 8 kwiecień
Marta 1985- chłopiec WOJTUŚ 16 kwiecień
Anielka - dziewczynka 1 kwiecień
Mikulinka - dziewczynka Magdalena 30 kwiecień
Koticz - chłopiec JONATAN 27 kwiecień

Jussstyś - chłopiec ADAŚ 15 kwiecień
Blond22 - chłopiec Kubuś 20 kwietnia
Lena - ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1029997 przez Mikulinka
hehe Pumcia grzeczna dziewczynka :kiss:
tylko przy Marcie trzeba zrobić łamańca czyt. dopisać pana Pospieszalskiego Wojtusia ;)
Wietrzyca Pumcia się spisała kolej na ciebie :silly:
a reszta danych to może priv jeśli chcecie ..
U mnie nadal cisza dzieciaki śpią . Ja już jedno pranie wyprałam i rozwiesiłam ( dzieciaków ) cały kosz czeka malutkiej w kolejce ..
Myślę nad śniadaniem ale chyba zrobię naleśniki i nad obiadem ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1029998 przez Pumcia
hehe :evil: Mikulinka - od urodzenia :laugh:
JEzu Was też tak pachwiny ciągną? MAtko, chodze jak kaczka a muszę jechać dziś buty na chrzciny kupić bo od poniedziałku zostaję bez auta, bo mechanik w końcu drzwi zacznie robić :pinch: - chyba długo nie pochodzę :blink:

Moje dane - 1985r, pierwsze ruchy 20 tydz, ciąża pierwsza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030000 przez Mikulinka
Pumcia to tak jak ja :P zawsze swoimi drogami ...
Śniadaniowo to zmiana planów twarożek ze szczypiorkiem młody herbata a pierworodna kakao . Ja sobie popijam cieplutkie kakao mmmmmmm.
Co do dolegliwości to raczej mnie ciągnie krocze i w krzyżu napiernicza .. wczoraj to jakaś masakra była ... a dziś już lepiej choć przy normalnym chodzeniu po domu musze odpoczywać . Na zakupy jeśli tylko mogę to chodzę z córką . Najgorzej jest jak musze się nisko schylić ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030006 przez Wietrzyca
Hej Dziewczynki,
Teraz jestem na telefonie, ale jak otworzę komputer to zajmę się tabelka, dziękuję Pumcia i Mikulinka :)

Ja dzisiaj spałam zaskakujaco dobrze, nawet na sik w nocy nie wstawałam! Więc jak się rano obudziłam po 6, to gnalam do łazienki mega szybciutko :P
Zosia też dała pospać, wstała o 6:30 i rozpoczęła swój dziki taniec później niż zwykle.

Zajęłam się pieczeniem - dzisiaj na tapecie tarta brzoskwiniowa z książki z Lidla. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1030015 przez Mikulinka
hejo jak tam wasze wyprawkowe listy bo moje na dzień dzisiejszy wyglądają tak :

WYPRAWKA DO SZPITALA DLA MNIE:
Koszula (rozpinana) 4-5 szt. ( 1szt bez rozpięcia , 2 do karmienia po synku )
Szlafrok - jest
Kapcie
Klapki - jest
Majtki siatkowe 6 szt.( czasem nie pozwalają zakładać tych majtek to zależy od szpitala )
Biustonosz laktacyjny 2 szt. ( 1 szt )
Wkładki laktacyjne jest

Skarpetki 2-3 pary (ulubione) - jest
Podpaski poporodowe duże - jest

Podpaski nocne ze skrzydełkami
Podkład 2 szt.
Ręcznik 2 szt.( jakieś ciemnie )
Jasiek - jest
Opaska, Gumka do włosów-jest
Chusteczki higieniczne - jest
Szczoteczka i pasta do zębów - jest
Szczotka do włosów - jest


KOSMETYKI:

Dezodorant bezzapachowy -jest
Płyn micelarny - jest

Krem do twarzy nawilżający
Balsam do ust
Szampon - jest

Żel pod prysznic - jest
Tantum Rosa lub inny płyn do higieny intymnej - jest
Płatki kosmetyczne - jest
Patyczki kosmetyczne -jest


DOKUMENTY:

Dowód osobisty - jest
Karta ciąży- jest

Skierowanie do szpitala

WYNIKI BADAŃ:

grupa krwi i czynnik Rh (oryginał) jest
ostatnia morfologia i badanie moczu
zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, lub zaświadczenie o szczepieniu WZW B
odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
wynik ostatniego USG
wynik badania na obecność HIV
wynik posiewu z przedsionka pochwy i odbytu w kierunku Streptoccocus agalactiae - wykonanego po 35 tygodniu ciąży
wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży
inne istotne wyniki badań i/lub konsultacji np.: konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna itd.

pozostałe : woda w małych i dużych butelkach , kubek talerzyk sztućce jakaś ściereczka płyn do mycia naczyń, papier toaletowy , ręczniki papierowe chusteczki wilgotne i higieniczne

dla Małej :
Spanie
1 łóżeczko ( mam)
2 materacyk (mam)
3 przewijak
4 Prześcieradełko 3 szt. (dokupione 2 nowe )
5 Ochraniacz na łóżeczko x2 żeby zawsze jeden był na szczebelkach a drugi w praniu
6 kocyk lekki też ze 3 (2 sa niebieskie ...)
7 kocyk gruby ( jest)

8 rożek
9 kołderka (jest)
10 poduszeczka (jest)

11 pościel (jest) ( ale 2 dziewczyńskie dokupię )
12 karuzela do łóżeczka
13 śpiworek ( jest )

*Mycie
1 Wanienka
2 2 ręczniki z kapturkiem ( 2 szt jest)
3 myjki frotte, gąbeczka / jest
4 termometr do wanienki jest

6 gąbka do wanienki

*Higiena
1 Oliwka dla dziecka
2 Płyn do kąpieli ( myslę o emulium )( emulium i dzidziuś )
3 Zasypka jest
4 krem do pupy ( świetnie się sprawdza BEPANTHEN BABY EXTRA ) ( kupiony)
5 Krem do buzi i ciała (zależy od pogody ale my mieliśmy z apteki na słonko specjalny od 1 dni )
6 Chusteczki nawilżone do pupy jest
7 Płatki higieniczne( kupione)
8 płatki kosmetyczne ( kupione)
9 Sól fizjologiczna jest
10 octenisept jest
11 Proszek do prania / płyn do prania ( ja nie zmieniałam bo nie było reakcji uczuleniowych ) jest
12 Nożyczki do paznokci / obcinak
13 Szczoteczka do włosów
14 Patyczki bezpieczne do uszu / teraz jest spray do czyszczenia uszek ( patyczki sa)
15 frida a jeszcze lepszy jest katarek ( mam)

16 Pieluszki tetrowe i to sporo, bo przydają się w każdej sytuacji ja miałam grubo ponad 20 sztuk, ( kupionych 5 szt białych 6 kolorowych )
17 Pieluszki flanelkowe są super do przykrycia, czy jako podusia, ok 10 (4 szt) sa
18 Pieluszki pampers – New born ( 2 paczki )
19 termometr do mierzenia temperatury/ jest )

20 kocyki muślinowe/ otulacze szt 2 (szt 2 )

*Karmienie
1 Wkładki laktacyjne jest
2 Laktator ( mam ręczny aventa średnio zadowolona z użytkowania )
3 Butelka 250 ml. – 2 szt.
4 Butelka 125 ml – 2 szt.
5 Szczoteczka do mycia butelek
6 Smoczek jest
7 Łańcuszek do smoczka
8 Pojemniki do przechowywania pokarmu(? )
9 Termo opakowanie ( mam)
10 Sterylizator (?)
11 Podgrzewacz (?)

*Na spacer i inne
1 wózek
2 torba na akcesoria
3 parasolka
4 osłona przeciwdeszczowa
5 fotelik samochodowy
6 nawilżacz powietrza
7 termometr pokojowy
8 leżaczek bujaczek
9. matę może na samym początku się nie przyda ale tak ok 1,5 miesiąca może być już świetną atrakcją

*Ubranie
rozmiar 56
5 szt body krótki rękaw ( 4 szt) i 2 rampersy
5 szt body długi rękaw (4 szt)
5 szt pół śpiochy / getry (6 szt)
5 szt pajacy (12 szt )
lekki kombinezon / pajac na wyjście 1 szt / 62
2 szt czapeczki / 2szt
skarpetki 1 szt


rozmiar 62 i 68 ( tu tylko liczyłam 62 rozm. )
8 szt body krótki rękaw ( 1 szt)
8 szt długi rękaw (2 szt)
8 szt pół śpiochy (1 szt)

8 szt pajacy (3 szt )
czapeczka ( 62/ 1 szt )
8 szt rampersy
2 szt sweterek ..
2 szt bluzy ....
8 szt bluzki długi rękaw
8 szt getry (4 szt )
6 par skarpetki bez uciskowe bawełniane ( 0d 3 miesięcy 4 szt )
2 szt dresów

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030016 przez Mikulinka
Do tych co maja prysznic ... jak kwestia kąpania będzie wyglądać u Was? Ja myślałam ze całą toaletę w łazience będę robić tj. ze kąpanie w małej wanience (z ikei ... www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40248443/ ) i ubieranie na pralce i dopiero będziemy pachnące wychodzić :)
Myślę tez jeszcze nad butelkami .. od razu zestaw startowy kupić tylko jaki avent sa 2 rodzaje butelek .. czy całkiem innej firmy ?
Jeszcze zostaje do dokupienia paru ciuszków ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030018 przez Marta1985
Jestem zakochana ❤☺ byłam zanieść mleczko i czekałam na panią doktor. Dziś była super ciocia i na chwilkę mi wylaczyla lampy i mogłam popatrzeć na lobuza. Jest wiercipieta straszny a okulary od fototerapii to go wkurzaja na maksa i w miejscu nie ulezy ☺ A ze pani dr miala porod to zalapalam się na karmienie ❤ pije już z butelki nie przez sondę i wypija nawet 30 ml. Jedna ręka trzymałam butelkę a druga główkę ☺ a potem zasnął jak królewicz z bajki ☺ pani dr mówiła że jest super, do wtorku będzie leżał w inkubatorze żeby na 200 % wykluczyć bakterie a potem to już będzie coraz lepiej ☺ a to ze ruchliwy to bardzo dobrze bo takie dzieci szybciej dochodzą do siebie ☺

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030019 przez Mikulinka
Marta rewelacja :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Mega się cieszę i nadal trzymam kciuki za Wojtusia . 30 ml wow sporo ... mały głodomorek z niego . A jak duża ma ta bilirubinę ? A Ty jak się czujesz ? :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: od cioć . Czekamy na więcej informacji i może jakieś foto....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1030026 przez Pumcia
Marta w końcu się odezwałaś !!!! Kurcze cały czas o Tobie myślałam, martwiłam się ze się nie odzywałas - ale teraz jak mówisz, ze jest dobrze to i mi na serduchu lżej ;) a jak Ty się czujesz ? Jak poród ? Szybko poszło ?

Oj Wietrzyca zazdroszę przespanej nocy :evil: u mnie to nie przejdzie :lol: tarta mmmmmmmmmmmm pycha :whistle:

Mikulinka do szpitala większość rzeczy mi się nie przyda ale ogólnie liste przeleciałam i większość mam :silly: a nawet bym powiedziała, że wszystko co potrzebne mam :)

A co u reszty dziewczyn ? Jak Wam mija weekend ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1030028 przez Wietrzyca
Siadłam do komputera, zrobiłam tabelkę na podstawie wersji Mikulinki i danych od Pumci. Pierwsza wersja, wszelkie komentarze mile widziane :) Zastanawiam się, jak ją udostępniać, chodzi mi po głowie google docs, z dostępem tylko dla Was, albo w formie poniższej jako ukryty obrazek przed gośćmi. Co Wy na to?


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Marta, fantastycznie, że taki Wojtuś ruchliwy i głodomorek :) Cudownie, że mogłaś go widzieć bez lamp. Same dobre wieści. Bardzo się cieszę, że z Wami dobrze! :)

tarta wyszła super, Pumcia, nie zdążyłam nawet fotki zrobić, bo ją zjedli :P

Mikulinka, ja mam prysznic i jeszcze nie wiem, jak to w praniu wyjdzie z tym kąpaniem. Ale nad tą wanienką z ikei się zastanawiałam mocno. Nie wiesz, jak mniejsza ona jest od standardowych wanienek?

I nie mówiłam Wam wczoraj, ale mąż miał spóźniony prezent walentynkowy :) zabrał mnie do sklepu i kupił w HMie kurteczkę na wiosnę, a tak sprytnie skonstruowaną pod biustem, że teraz rosnąca Zosia się zmieści, a potem ściągnę ją na węższą i będę mogła dalej używać :) Jestem mega zadowolona, a jeszcze rabat trafiliśmy. :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl