BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 3 miesiąc temu #1051649 przez zubi
hej mamuśki - my spokojnie bez objawowo na cokolwiek :)

śliczne macie te swoje kąciki :)

MaKa co do spraw po porodzie, masz chyba 14 dni lub 21 ( nie jestem pewna na złożenie wniosku u pracodawcy o wszystkie trzy urlopy:
20 tyg macierzyński
6 tyg dodatkowy macierzyński
26 tyg rodzicielski
wtedy masz naliczane co miesiąc 80% wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy lub mniej jeśli zmieniałaś pracodawcę

Potrzebne dokumenty to:
- wniosek(i) o UM
- akt urodzenia
- wypis ze szpitala ( tylko nie pamiętam po co dokładnie, ale do czegoś był potrzebny)
- od lekarza zaświadczenie że byłaś pod opieką od max 10 tyg ciąży- (jeśli chcesz starać się o becikowe)

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051658 przez mavi31
Kochane nie wiem gdzie skończyłam was czytać dlatego wybaczcie jak coś ominęłam
Jestem w domu choć wyjście ze szpitala nie było łatwe w dniu wpisu ktoś się dopatrzyl złych przepływów i robili mi kolejne usg na szczęście wszystko ok każdy lekazucos innego nie wiadomo kogo słuchać crp zmalało do1,7 z18 więc super no i mam grzecznie leżeć przez te dwa tygodnie potem mogę rodzic
Misio waży 2994 wie można powiedzieć 3 kg łożysko mam już drugiego stopnia i biocenoze też teraz idę do wanny się zrelaksować
Buziaki trzymam kciuki wszystkie szpitalne mamusie i za te które w donu tez

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051665 przez Megi
Czop odchodzi z krwią-jestem przerażona :( Chyba nie przetrwam 2ch tygodni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051670 przez Mulian
Megi spokojnie, czop może odejść kilka tyg wcześniej i jak dziewczyny piszą z nitkami krwi.

Mavi relaksuj się ile wlezie, a Misiak już konkretny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051681 przez mavi31
No jest co nosić gdybym wytrwala do końca do aż się boję jak ja go urodze hihi
Megi będzie dobrze może tylko czop powolutku a a ty jeszcze cały tydzień wytrzymasz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051698 przez Mulian
Honka co tak ucichłaś, jak się czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051703 przez honka_18
Mulian jestem :) i to nadal 2w1 podczytuje Was od rana ale siostra była na kawie wiec nie miałam jak odpisać, teraz wróciłam z synkiem z przedszkola i pichce obiad

Joanna z tymi sterydami to dobrze wyszło lepiej dmuchać na zimne ;)

Mego spokojnie, mi odszedł chyba z tydzień temu a Kubuś badał w brzuchu siedzi :P

A u mnie chyba się uspokoiło, miałam kilka skurczy ale takich znosnych i są tak co ok 1-1,5 . godziny. Mo i coś mi pociekło ok 11 rano, taka jakby woda z 1/4 szklanki :whistle: I tak się zastanawiam co to było ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051705 przez honka_18
Teraz mi się przypomniało ze któraś pytała o skurcze :blush: no więc przy skurczy mocno spina Mo się cały brzuch tak ze można dokładnie 'wymacac" macice i boli mnie podbrzusze ( tak od ok 3cm pod pepkiem do samej kości łonowej )

A i dzisiaj mi znajoma powiedziała ze mam bardzo nisko brzuch i ze w każdej chwili mogę urodzić :whistle: doświadczona z niej kobitka ma już 3 porody za sobą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051711 przez Sander
Honka w twoim wypadku to i tak super się trzymasz :-) zdawaj nam proszę relacje cały czas.
Megi stataj się nie denerwować bo sprawę przyspieszy. Ale ja pewnie też bym się denerwowala...
Piękne łóżeczko!!! I wózek tez fajnY!!! To chyba wszystkie jesteśmy gotowe??
Byłam u gina i wszystko pozamykane. Pobrany gbs. Zlecone hbs, morfologia i mocz. Mała znow ładny równomierny puls.
Czy bolą was piersi?? Moje jeszcze bardziej urosły teraz i bolą. No i też mi się częściej brzuch twardnieje. No i bolą mnie kości pupy strasznie!! Jak wsiadalam do auta to aż się płakać chce.
Pozdrawiam!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1051714 przez Mena
Dzien dobry :lol:
Ale naskrobalyscie :woohoo: , mi została do wyprasowania ostatania pralka ciuszkow :whistle:
Wogole ostatnio czesto czuje jak stoje albo chodzę, wypuklosc nad blizna po cc :huh: tak jakby kawalek Kalornelki czuła, bo glowe znowu wyczuwam pod blizna
honka ze wyprzedzisz mnie i pierwsza sie rozpakujesz :woohoo: , trzymaj sie dzielnie w dwupaku
Wogole wszystkie trzymajcie sie jeszcze 2in1 :silly:
Sander ja mam wrażenie ze mi zaraz eksploduja :blink:
mavi mojej Neli wagowo nie przebija :P :laugh:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Ciekawe co u Kejt
Przypomniałam sobie tez o Lilafron ciekawe czemu przestała sie odzywać :blush:

No i wiecej zapomniałam co miałam napisac :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051722 przez Megi
Leżę grzecznie-dostaje tabletki na podtrzymanie, wciąż lekko mi odchodzi czop
Zobaczę, jak nocka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1051727 przez Joanna90
Cześć dziewczyny, leżę na położnictwie w sali dla oczekujących porodu, bo na patologii nie ma miejsca :woohoo: małe bobaski płaczą za ścianą :) ale przynajmniej ten plus ze to sala 4-osobowa. Jeden zastrzyk już dostałam, teraz czekam aż kroplówka z magnezem zejdzie... Na KTG wyszły skurcze pomiędzy 60-80. W ogóle
byłam cały dzień na nogach od rana i teraz mnie brzuch boli w dole :blink:
Przyjmowali mnie na sali porodowej bo byly dwa porody i polozna nie mogła zostawić rodzacych bo to była sala ogólna nie do rodzinnego... Ale się krzyków nasłuchałam i jęków, wolałabym tego nie słyszeć bo się przeraziłam :blink:

Megi leż :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051736 przez olcia1989a
Ale sie dziewczyny rozkrecilyscie.Pewnie zaczniecie rodzic jedna po drugiej :)
Joanna to sie nasluchalas :ohmy: troche to niepowazne jak dla mnie bo mialas prawo sie przestraszyc.Ale pamietaj ze kazda kobieta inaczej znosi bol,ja nie krzyczalam w ogole nawet lekarz sie pytal czemu nie krzycze :whistle: ja wolalam zostawic sily na koniec,ale mi ich niestety zbraklo :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051748 przez Agutka
Wody przy cc przebijaja pęcherz po napięciu macicy i one wyleja a się na stół i poza niego czasem :) ale najczęściej wciągają serwety lub odciągaja ssakiem . Tak jak przy krwawieniu . Mi dziś przyszedł zestaw do przechowywania krwi pepowinowej bo jednak zdecydowaliśmy że pobierzemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051762 przez honka_18
Joanna współczuję :( chyba każda z nas by się przestraszyła, ale pamiętaj ze każda kobieta jest inna i każdy poród jest inny. Ja z Adamem tez się darłam bo ja lubię sobie pokrzyczeć :P łatwiej mi przy wysiłku .

U nas 12 a ja już nie śpię tak mnie gardło dla odmiany boli :angry: w ogóle śniło mi się ze mnie skorpion w nogę ugryzł :blink:

Dziewczyny jakie macie normy na cukier bo mi na badaniach z krwi wyszło 5 i sis mówi ze to jest za dużo :evil:
Podziękowania: Agutka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl