BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 4 godzin temu #1060610 przez GosiaO
Ewa u nas windi nie zdało egzaminu na kolki :( każde dziecko inaczej, pamietam Oskara ratował espumisan a na Olka zero reakcji- zalagodzilismy podając dicoflar oraz delicol przed każdym karmieniem 4 kropelki i w trakcie 4... bede miała jeszcze Sab simplex- niemiecki lek, ale ze teraz majówka to pewnie dopiero w czwartek :/ Rozmawiałam jeszcze z panią ordynator ze szpitala w Wawie i wiecie co mi powiedziała, zeby nie kapać Olka w Oilatum ani innych specyfikach bo zatykają pory, najlepiej woda i dodać kilka kropli odciagnietego mleka ewentualnie troche oleju kokosowego. Co do czkawki to pojawia sie jak dziecko odbije i połknie, wiec dobrze troche dłużej ponosić po jedzeniu, ewentualnie z zimna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 godzin temu #1060611 przez nadinchen
GosiaO u mnie w szpitalu to kąpali w ziajce :) Co położna i lekarz to inna historia. Myślę, że najlepiej każdy sam wie w czym ma kąpać dziecko czy jak je karmić :)
Jadwiga ma 56 cm i ja jej zakładam ciuszki na 50 cm i są akurat :) Ciekawe jak długo ponosi :)
Czkawka póki co to zdarzyła się może dwa razy, no ale u nas dopiero 4 doba mija :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 godzin temu #1060615 przez AsienkaZet
U nas też czkawka się pojawia, pytałam o to już w szpitalu to się mnie położne pytały czy w życiu płodowym miała czkawkę to ja mówię, że tak i to często i powiedziały mi że skoro miała w życiu płodowym to teraz też będzie miała, po prostu taki urok i że nic się za bardzo nie da z tym zrobić, spróbować ewentualne dać łyczka mleka i czekać aż przejdzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060619 przez maga4
Asienka dobrze wiedzieć. Mój mały tez właśnie miał często czkawkę w brzuchu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060621 przez Mala_ewa
Mój dawno czkawki nie miał, ale wczoraj tak. :-D Nadinchen, w Twoim szpitalu kąpie się dzieci? We Wrocławiu można zapomnieć. Tu teraz panuje trend, by nie kąpać dzieci codziennie.
;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060623 przez nadinchen
Mała_Ewa - tak można było codziennie wykąpać swojego malucha. Panie, które przychodziły pytały czy chcemy żeby było wykąpane. U mnie w pokoju stała szafka z wagą, zlewem i przewijakiem gdzie można było "ogarnąć" dziecko. U nas też mówiły położne, że dziecko można kąpać co 2-3 dni, ale ja uważam, że warto wprowadzić od urodzenia rytuał dnia i kąpanie u nas będzie codziennie wieczorem, a później karmienia i sen. Ze starszą córką tak robiliśmy i teraz to się sprawdza. Ona wie, że po kolacji jest bajka, później kąpanie i mleko :) Zasypia od razu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060626 przez Mala_ewa
Zgadzam się z tym w zupełności! Ale tak się praktykuje - z tego, co mówiła położna - w naszym szpitalu. Osobiście znam rodziców, którzy nie kąpią dzieci codziennie. Druga znajoma zaś mówi, że jak nie wykapie dziecka, to zauważa inny sen. Może to źle porównanie, ale ja nie wyobrażam sobie położyć się spać brudna. Jak się było młodym i głupim i wracała się z imprez, to od razu do łóżka, no i źle się spało. Więc ja jestem zwolennikiem codziennych ablucji - mimo że nie mam doświadczenia.
;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060641 przez Paula1704
Dziewczyny czy jako przeterminowana kwietniówka mogę z wami zostać? :laugh: :prosi:
Bo mojej Poli tak się spieszy na ten świat, że już nas maj zastał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060642 przez kasia1616
Paula ale głuptas z Ciebie :laugh:
Podziękowania: Paula1704

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060646 przez Mala_ewa
Ja też się nie chcę z Wami rozstawać! ;-(

Mój Bobas też siedzi cicho, zabunkrowany jak żołnierz w okopach. Czekamy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1060650 przez aNusia90
Dziewczynu Skoro wsrod kwietniowek znalazly sie marcowki to i dla rownowagi i urozmaicenia musza byc majowki :laugh: no a my juz po chrzcie byl wczoraj. Zuza o dziwo przespala cala Msze i impreze nawet ja woda nie obudzila a w domu to spi jak zajac pod miedza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060681 przez nadinchen
No pewnie dziewczyny! :)
aNusia90 Wy już po chrzcie? Szybko :) Ja to dopiero w lipcu będę chrzcić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060684 przez Mala_ewa
ANusia, ekspres z Ciebie! Wcześnie, ale termin idealny - majoweczka, wszyscy pewnie w domu, nikt się nie spieszy do pracy. Bomba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060686 przez aNusia90
Może i experes, ale musiałam się zgrać z chrzestnym tj. z moim bratem, który żadko w Polsce bywa a teraz akurat tak sie zgrało, że swięta i majówka i był na dłużej. A poza tym, tak jak mówisz (piszesz) Mala_ewa nikomu sie do domu nie spieszyło bo majówka, a i My moglismy po chrzcie odsapnąć...a miałam stresa :lol: zresztą mój mąż też, ale to pewnie przez to, że to nasz pierwszy raz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060691 przez Mala_ewa
He he, no tak jak brat był w domu, to fajnie z Waszej strony, że trochę pod niego się dopasowaliscie. :-):-):-):-)

U mnie cała strona od męża jest przyjezdna, więc muszę zapewnić nocleg 7-8 osobom (niby 200km,ale wiadomo...) , a to już naprawdę wyzwanie, dlatego z każdą większą impreza wyglądam jakiegoś dłuższego weekendu, żeby posprzątać, przygotować, PRZEŻYĆ, a na koniec jeszcze odpocząć.
:-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl