BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #556387 przez mami_nka
Naszą listę utworzę w przysżłym tyg jak spłynie więcej danych :) po niedzieli sie za nią zabiorę... albo jutro jak znajdę chwilkę bo mam jeden wolny dzień wiec planuje sprzatać :)
:laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556465 przez Gro-szek
Kasiu gratujue synka i dobrych wieści.. takie to są jak balsam dla uszu! Super...
My postanowiliśmy, ze zdecydujemy sie na usg 3d w okolicacj 20tc. Nie mogę sie doczekac... :)
Super brzuszki macie! Muszę sie zmptywować do zrobienia kilku zdjęć.. fajna pamiątka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556533 przez Niesia
Kasiu na wstępie gratuluję synka!!! Zdjęcia są super.

Ale naprodukowałyście. Postaram się nadrobić...

Farbowanie włosów? Lekarz odradzał ze względu na mdłości, które miałam gdy go pytałam, ale powiedział że jeśli muszę to farba musi być bez amoniaku, co nie było problemem bo ta której uzywam jest bez.

Rozstępy... używałam oliwki ale dostałam od znajomej farmaceutki próbki FOLIACIT Pharmacerisa. Podoba i się w nim to, że tak szybko się wchłania... nienawidzę uczucia lepkiego brzucha po oliwce. Chętnie kupię pełną wersję tego produktu.

We wtorek lekarz, obaw więcej i więcej :(

I ten głód!!! Ciągle jestem głodna! Budzę Krzyśka w nocy żeby mi robił kanapki bo się budzę z głodu !!! Z jednje str się cieszę, bo mniej więcej od 7 do 10 tyg jadłam mało i nieróżnorodnie przez wymioty, więc teraz nadrabiam ale to takie męczące... Dobrze, że w pt byłam na urodzinach, wczoraj pierwsze podejście do Złotych Godów Krzyśka dziadków a dziś pełnowymiarowa impreza, więc na brak dobroci nie narzekam :P

Zaczął się 13 tydzień :laugh: jeszcze 7 dni i będę w tzw "lepszej fazie" ciąży :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556556 przez Martazytka
Witam
Dzisiaj jstem po 24 godzinnym maratonie pracy- na szczęście takiej w której mogę sobie w nocy pospać :) śpię wtedy w małym makijażu i rano wstałam przerażona- po fluidzie skóra na twarzy mi się złuszczyła drobnymi łuseczkami- po prostu chyba jest taka przesuszona kosmetykiem. Jutro czeka mnie zmiana kosmetyków.. i dobry krem nawilżający plus kosmetyczka.
Wizytę mam dopiero 18 lutego- starsznie długo i tęsknie bardzo za zobaczeniem dzidziusia na USG- może pokaże teraz co ma międy nóżkami. U mnie brzuszek jest wielki jak mam wzdęcia- a jak spuści się ze mnie trochę powietrza to prawie nie widać :( więc narazie czekam ze zdęciami.
Przeglądałam ostatnio fora o porodach w mojej okolicy- w sumie ma 3 szpitale do wyboru i opinie są bardzo różnorodne- czytając można zgłupieć. Trafiłam na prywatną klinikę w które można rodzić na kole porodowym- w sieci są nawet filmiki porodów na tym kole- wygląda kosmicznie:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556557 przez misskate
Rany, chwilę mnie nie było, a Wy tak się rozpisałyście, że sporo czasu zajęło mi, zanim nadrobiłam zaległe posty :laugh:

Śliczne zdjęcia, brzuszki macie urocze. Mnie się wydaje, że mój ostatnio maleje... W ogóle, mdłości minęły, wszelkie męczące objawy ustąpiły i dopada mnie przez to taki lęk, czy aby na pewno wszystko z moją Malutką jest w porządku? Następna wizyta dopiero 19, trudno będzie mi wytrzymać w niepewności jeszcze tyle czasu...

Jeśli chodzi o farbowanie, od początku ciąży nałożyłam tylko 2 razy szamponetkę, taką do 8 myć, dla odświeżenia koloru. W przyszłym tygodniu mam zamiar farbować, ale używam farby bez amoniaku, więc myślę, że nie ma przeciwwskazań :)

Smaruję brzuszek serum Perfecta Mama i oliwką, ale taką suchą, która nie pozostawia uczucia tłustości na skórze. Póki co, jestem zadowolona, brzuszek jest nawilżony, skóra wygląda ładnie. Na piersiach mam trochę rozstępów, z okresu dojrzewania i powiem Wam, że odkąd używam serum i oliwki, stały się prawie niewidoczne :) Choć pewnie to trochę za sprawą tego, że biust się powiększył, jest pełniejszy i ładniej się prezentuje.

Paznokcie raczej same z siebie mam mocne, bo od długiego już czasu używam odżywek, ale zauważyłam zdecydowaną poprawę kondycji włosów. Mniej wypadają, są błyszczące i nie przetłuszczają się tak, jak wcześniej. Na twarzy od czasu do czasu coś tam wyskoczy, ale nie jest jeszcze tak źle.

A jak Wasza waga? Tyjecie powolutku, czy jeszcze się utrzymuje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556580 przez Niesia
Ja jak przystało na I trymestr przytyłam 2 kg :)

Mam pytanie do mam, które mają dzieci, lub reszty która zna taki przypadek.
Chodzi mi o pieprzyk na brzuchu. Mam taki wystający koło pępka. Zawsze uważałam go za mój atut ale później zaczął wystawać, zahaczałam go, a teraz gdy skóra na brzuchu troszkę już się naciągnęła pieprzyk mnie piecze :/ czy któraś z Was miała coś takiego? Usuwałyście pieprzyki w ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556592 przez klauduska89
co do wagi to wydaje mi się że w końcu coś się ruszyła, przytyłam 1,5 kg chociaż moja waga w domu nie jest taka dokładna więc pewna będę po wizycie w lekarza w piątek 15,02 :) a jak z waszym ciśnieniem? Ja za każdym razem co mierze u lekarza to mam 80/140...zastanawiałam się ostatnio czy nie jest troszkę wysokie, lekarz nic nie mówił na ten temat więc może niepotrzebnie zaprzątam sobie tym głowę..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556608 przez misskate
Moje ciśnienie wręcz przeciwnie. Zazwyczaj podczas wizyt wychodzi mi ok 90-95/60, więc niziutkie.
U mnie jednak to normalne, jestem niskociśnieniowcem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556616 przez mami_nka
klauduska89 napisał:

co do wagi to wydaje mi się że w końcu coś się ruszyła, przytyłam 1,5 kg chociaż moja waga w domu nie jest taka dokładna więc pewna będę po wizycie w lekarza w piątek 15,02 :) a jak z waszym ciśnieniem? Ja za każdym razem co mierze u lekarza to mam 80/140...zastanawiałam się ostatnio czy nie jest troszkę wysokie, lekarz nic nie mówił na ten temat więc może niepotrzebnie zaprzątam sobie tym głowę..



chyba 140/80 :) kochana to ciśnienie wyższe ale praidłowe w ciazy to normalna a tez takie mam u gina jak bylam 26.01 mialam idealnie 120/60 a teraz wlasnie juz dochodzi do 140/80 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556641 przez mami_nka
pokazywarka.pl/sierpniowki2013/

pokazywarka.pl/sierpniowki2013/

pokazywarka.pl/sierpniowki2013/

pokazywarka.pl/sierpniowki2013/

pokazywarka.pl/sierpniowki2013/

TABELA TABELA TABELA :lol:

Wszytsko wpisałalam a zapomniałam o swoich imionach :) Lena/Oliwier dopisze w następnej fazie zmian :)

Musze ją dopracować bo to na szybko było Print Sc :D widac po podkreślaniu wyrazów ale chcielyscie macie moze byc?? :) ulepsze ją jak będę mieć więcej czasu w tygodniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556648 przez klauduska89
tabelka super. Oby nas tam tylko przybywało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556681 przez ziii
Tabelka fantastyczna :)
Kasiu, co do TSH i FT3/FT4 - ja bym na Twoim miejscu zrobiła badanie TSH. U mnie zmieniło się ono diametralnie w ciągu kilku miesięcy (TSH w marcu na poziomie 3, a w grudniu - już w ciąży! - 5,69), dlatego wyniki z 2011 mogą nie być miarodajne. Z drugiej strony skoro Twój lekarz nie widzi wskazań, to nie namawiam - zwłaszcza że co jak co, ale własnemu lekarzowi powinnyśmy ufac ;)

Ja też skusiłam się na farbę - byłam u fryzjerki w zeszły wtorek i jak mnie zobaczyła to powiedziała tylko: O matko, ALE ODROSTY :P Ale znam się z nią już tyle lat, zawsze byłam regularnie co 5-6 tyg na pokrywanie najmniejszych nawet odrostów, a tu nagle wielki czarny odrost do połowy głowy :woohoo:

Fajnie tak sobie z Wami pogadać - od razu się człowiekowi robi raźniej na duszy...

Byłam w weekend u rodziców i wróciłam rozwalona z powodu jednej z ciotek, która 'nie chcąc mnie straszyć' oczywiście opowiadała o jakichś strasznych przypadkach porodów z dziećmi okręconymi pępowiną, rozszczepami wszystkiego... Ma-sak-ra. Niby w dobrej wierze, ale ja się pytam: po co takie rzeczy opowiadać przy kobiecie w ciąż?! :angry: Nawet moja mama i mój M. nie wytrzymali już tego wszystkiego i zbesztali biedną ciotkę. Niby nie chciała źle, ale trochę mnie postresowała....

Poza tym wkurzam się komentarzami na temat swojego wyglądu. Nie wiem, jak to jest, ale jak tylko kobieta przyzna się, że jest w ciąży, to od razu każdy myśli że ma prawo komentować zmiany w jej fizjonomii. Teksty w stylu: w boki ci idzie, będziesz mieć wielki brzuch i wgapianie się w te część ciała doprowadzają mnie do szału! Nigdy nie miałam kompleksów na punkcie swojego wyglądu (trzymam się, można powiedzieć, całkiem nieźle), więc takie coś to dla mnie szok. I najśmieszniejsze, że obcy ludzie (w stylu: sasiedzi, znajomi rodziców etc.) nie czują obciachu wygłaszając takie komentarze (cytat z sasiadki, której nie widziałam kilka lat, drącej się na całe gardło: 'A ty czasem w ciąży nie jesteś? Brzuch masz jakiś duży!' Nosz @@$#%$#^%#$%^^!!!!). Brakuje tylko tego, żeby mnie po brzuchu macali. Ale niech no tylko któryś spróbuje... :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556714 przez agataxii
Niesia , wszelkie wypukłe pieprzyki trzeba poddawać konsultacji z lekarzem. Jeśli chodzi o samo usuwanie, to jest to przy znieczuleniu miejscowym, więc nie powinno być z tym problemu. Jednak prawidłowej i wyczerpującej odpowiedzi udzieli Ci lekarz.

Moja waga ciągle spada :( 5kg od początku ciąży, że lekarz zaczyna się niepokoić.

Ciśnienie niskie 100-90/60. Ale biorę leki przeciw skurczom, które m.in. obniżają ciśnienie.

Tabelka super :) tylko coś tak nas mało...

Oj... z tymi komentarzami w ciąży to bywa różnie. Niekoniecznie pozytywnie, ale mnie też doprowadzają do szału opinie o tym gdzie mnie więcej przybywa. Ale to jeszcze nic! Najbardziej mnie wkurza, jak jest już kobieta w zaawansowanej ciąży, a idąc ulicą ludzie potrafią ją trącać i ignorować jej zaawansowany stan. :angry: :angry: :angry: :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556736 przez misskate
Tabelka rzeczywiście super :) Mam nadzieję, że będzie nas przybywało :) Widzę, że nas 6-sierpniówek jest najwięcej :laugh:

Dziewczyny, spadkiem wagi póki co, jeszcze się nie martwcie. Pierwszy trymestr jest najtrudniejszy, mdłości i brak apetytu towarzyszyły większości z nas. Ja schudłam 3 kilo, a od kiedy dolegliwości ustąpiły i apetyt wrócił, powolutku zaczynam przybierać.
Mimo początkowego spadku wagi, dzieciątko i tak pobiera najpotrzebniejsze mu składniki z naszego organizmu. Dodatkowa suplementacja też wspomaga Maluszka.
Cieszmy się, najbardziej niepewne pierwsze 3 miesiące powoli kończy, bądź skończyła już większość z nas, oby teraz było tylko z górki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556749 przez cukierecek27
Witam serdecznie,
ja weekend tez spedziłam u rodziców :) a co do tabelki super tylko poszukam meila i rownież się dopiszę:) bo jakoś zagapiłam się.

Ciągle się zastanawiam choć już po fakcie bo zamówiłam - dzienniczek ciąży firmy brioko znany tutaj na portalu. Mam nadzieję że szybko przyjdzie :laugh: co myślicie na temat tego typu notatników?

We wtorek odbieram wyniki toxo i w czwartek do lekarza w Walentynki :kiss: już nie mogę sie doczekać czwartku chyba nie wysiedze w pracy hehe.

Miłego wieczorku życzę

ps. nie moge sie przekopac przez ilosc postów i prosze o przesłanie meila "tabelkowego" z góry dziekuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl