BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #557442 przez mami_nka
Ja co 3 tygodnie ale tez sie dłużyyyyyy :) Kochane uciekam do pracy działajcie na forum :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557443 przez agataxii
Co do wózków 3w1. Są one dobre tak do 11-13miesiąca życia dziecka. Mają one jedną zasadniczą wadę, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze: niskie oparcie spacerówki. Dziecko najzwyczajniej szybko z niego wyrasta.
Jeżeli zamierzacie się kierować rozsądną ceną, to nie warto przepłacać 3w1, a później jest lepiej zainwestować w porządną spacerówkę.
Warto też zwrócić uwagę na wagę wózka by nie był za ciężki, oraz na wielkość po złożeniu, by nie było problemu z podróżami samochodem.
W przypadku gdy przednie koła są skrętne indywidualnie (nie polecam z osią z przodu), warto zwrócić uwagę, czy z przodu rozstaw między kołami nie jest zbyt mały, bo wówczas koła mogą na siebie nachodzić i kantować się, gdy np. będziecie chciały bujać dziecko przód tył.
Dobrze jest by wózek miał jakieś amortyzatory. Dziecko ma większy komfort jazdy.

To chyba na tyle... :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557449 przez Gro-szek
Ja tak na prawdę stresowałam się tą drugą wizytą u lekarza... (pierwszą miałam w 5tc). Szłam na takich miękkich nogach, ze dziwię się że w ogóle tam weszłam.
Podczas wizyty lekarz rozwiał wszystkie moje wątpliwości i był luz. Teraz to z niecierpliwością czekan na każdą następną bo wiem że zobaczę dzieciątko na usg :) zawsze to niesamowite wrażenie (przecież wiecie :))))
Co do wagi to ja stoję w miejscu - waga sprzed ciąży, fakt ze w pierwszych miesiącach poleciałam bardzo z wagi przez jadłowstręt, ale teraz wracam do siebie.
Tabelka: Super.. właśnie też wysłałam maila z moim terminem, nad imionami się zastanawiamy.. mamy trochę typów, więc jak dojdę do porozumienia z mężem to poproszę o dopisanie, teraz to i miejsca w rubryczce by brakowało :P
Co do wózka: słyszałam opinie od doświadczonych mam i twierdzą, że jakby miały takie doświadczenie jak teraz, na pewno nie kupiły by wózka nowego, ponieważ ponoć te spacerówki z 3in1 są dość niewygodne, a później i tak kupowały zwykłe, lekkie spacerówki.
Ja się zastanawiam, ponieważ bardzo bym chciała nowy, ale też bez przesady żeby wydawać tyle kasy. Byłam w sklepie, porozglądać się trochę i sprzedawca polecał bardzo Bebetto Luca i X-landera. Polecał również firmę Tutek. Ponoć są to polskie i dobre firmy (nie wiem tylko czy x-lander też).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #557473 przez Monix
Moje dziecko jeździło w gondoli do 5 miesiąca, potem strasznie się denerwowała i próbowała wstawać, więc woziłam ją w foteliku samochodowym ( ponieważ na spacerówkę było jeszcze za wcześnie) przypiętym do stelaża i było ok, jeździła tak 2 miesiące. Potem kupiłam spacerówkę. Tej spacerówki z wózka 3 w 1 nie używałam wcale

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557483 przez Gro-szek
Monix właśnie o to mi chodziło, ze doświadczone mamy nie są zadowolone z tych spacerówek.
Śliczny wózek wybrałaś... Ja zanim potwierdziliśmy, ze w brzuszku jest jedno maleństwo, też je oglądałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557499 przez EwelinaB87
Nie wiedzialam o tych spacerowkach ze sie nie sprawdzaja, na pewno moje kuzynki kupuja lekkie pozniej, ale to tez inny region mieszkaja na wsi wiec nie chodza z dzieckiem wozkiem tylko albo zajezdzaja pod sklep autem itd.
Ciezko tez kupic zestaw 2w1 z gondola i fotelikiem.
osobiscie 3kolowce u mnie absolutnie odpadaja, uwazam ze nie sa stabilne na wybojach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557502 przez Monix
Gro-szek napisał:

Śliczny wózek wybrałaś... Ja zanim potwierdziliśmy, ze w brzuszku jest jedno maleństwo, też je oglądałam.

Fajny jest bo jest wąski :) Nie podobaja mi się takie standardowe szerokie, chyba nawet nie można takim wózkiem wjechać do kasy w supermarkecie :unsure: :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557504 przez Gro-szek
Monix napisał:

Gro-szek napisał:

Śliczny wózek wybrałaś... Ja zanim potwierdziliśmy, ze w brzuszku jest jedno maleństwo, też je oglądałam.

Fajny jest bo jest wąski :) Nie podobaja mi się takie standardowe szerokie, chyba nawet nie można takim wózkiem wjechać do kasy w supermarkecie :unsure: :S


Teraz Kochana to masz wybór...36 lat temu jak urodziły się moje siostry, rodzice musieli kupić taki, jaki obecnie był w sklepie, a po powrocie do domu okazało się że nie wjechał przez drzwi, Tato przerabiał futrynę razem z drzwiami :) hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557516 przez Monix
Hihi ale historia :lol: Oj, tak dobrze że zyjemy w takich czasach gdzie wszystko jest - od koloru do wyboru, tylko jeszcze żeby pieniądze były...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557532 przez klauduska89
Oj czuję że tych pieniążków będzie nam z portfela ubywało i nie będziemy wiedziały kiedy :) Ja sama się boję jak to będzie jak ruszę na zakupy i wszystko w tych sklepach będzie mi się podobało:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #557535 przez Monix

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557541 przez Magda-87
Witam wszystkie mamusie po weekendzie :) Kasiu gratuluję synka, zdjęcia w 3D robią rzeczywiście wrażanie, my z mężem planujemy się wybrać jak dzidziuś troszkę podrośnie :)

Dane do tabeli wysłałam, bo jakoś wcześniej mi umknęło :silly:

Co do wagi, to po początkowym spadku o 2 kg co było zapewne spowodowane mega nudnościami i wielką awersją do jedzenia, obecnie nadrobiłam stratę. Tylko zauważyłam, że robię się o wiele szybciej głodna. Tak jak przed ciążą po zjedzeniu rano śniadania mogłam spokojnie wytrzymać do obiadu tak teraz po 2 godzinach robię się strasznie głodna :) więc staram się jeść częściej a mniejsze posiłki :)

Ciśnienie u mnie też niziutkie 90/60 - ale przed ciążą zawsze takie miałam.

Co do wózka to jeszcze się nie rozglądałam i chyba czas się powolutku za to wziąć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557556 przez Gro-szek
Śliczna ta Twoja dzidzia :)
Oj zdecydowanie pieniądze się przydadzą.. a racji, ze te rzeczy są takie śliczne... a pewnie oprzeć się będzie ciężko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557565 przez Niesia
Po wczorajszej imprezie jestem strasznie zmęczona. O 9 wróciłam z tych badań, spałam do 11.30 i cały czas leżę. Czuję, że tak mi minie cały dzień. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #557566 przez misskate
Śliczna dziewczynka :)

Te cuda dla dzieci kuszą już teraz. Tyle jest ciuszków, dodatków i wszelakich akcesoriów, że zapewne nie łatwo będzie wszystko rozplanować sobie w taki sposób, żeby nie wydać kosmicznej sumy na wyprawkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl