BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #283069 przez Marti
Ode mnie też wielkie gratulacje dla pierwszej wrześniówki 2012 !! My już na finiszu oczekiwań i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie było źle :) Tobie też życzę spokojnych miesięcy bez nadmiaru nieprzyjemnych dolegliwości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284062 przez majsterka
Witam
Jestem regularną podglądaczką staraczek, teraz sie ujawniam jako mamusia wrześniowa 2012 :)
Mam nadzieje, że będzie wszystko wporządku, bo test wyszedl pozytywny w 34dc, a dziś mamy zaledwie 36dc.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284373 przez agnesssa
Witaj Majsterka to jest nas już dwie :lol: Serdecznie gratuluję. Na pewno będzie wszystko dobrze :woohoo: Kiedy się wybierasz do lekarza :unsure:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284720 przez majsterka
Do lekarza wybieram się za jakieś 2 tygodnie. Chcę mieć pewność, jeszcze zrobię z parę testów, powiem mężowi i rodzince :)

Razem z mężem staraliśmy się od lipca.... podchodziłam do tego z wielkim dystansem, ale kiedy był już paździenik zaczęłam się zastanawiać, czy wszystko wporządku??
Podczas szperania w necie znalazłam to cudowne forum :)
Przez następny miesiąc czytałam cały wątek staraczek.... naprawdę nadaję się do wydania jako książka :). To tam własnie dowiedziałam się, że są testy owulacyjne... głupio sie przyznać, ale nie wiedziałam, że coś takiego wogóle istnieje... kupiłam w grudniu i ostatnia @ miałam 15, potem robiłam testy i okazało się, że moje dni płodne nie przypadają jak liczy kalkulator, czy w połowie cyklu, ale moje dni płodne po 15 grudnia, przy 32dniowym cyklu wypadają 6 stycznia, czyli 23dc :)....
Poza tym to juz jest moja druga ciąża, mam słodką córeczkę Olę, ma 2 i pół roku :). Jestem po CC i po całym szpitalnym upokarzaniu :)

Z góry przepraszam za wszystkie błędy... te ortograficzne i stylistyczne.... ale jestem typowym inżynierem, wiec pisać nie za bardzo potrafię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284735 przez agnesssa
Majsterka fajnie, że trafiłaś na to forum, tu jest po prostu super :lol: Ja się starałam oficjalnie od czerwca 2010, w zeszłym roku udało się i zaszłam w ciążę ale niestety w 10tc ją straciłam :dry: Pewnie dlatego też do lekarza umówiłam się już w 5tc, kolejną wizyt mam jutro i co chwilę czuje się inaczej, z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej boję się iść i słyszeć, że coś jest nie tak... Ale z całych sił wierzę, że tym razem się uda :blush: A jak się czujesz? Ja mam mdłości, ale nie wymiotuję bolą mnie piersi i czasami brzuch pobolewa, więc wszystko ok :)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284871 przez kamila85
hejka!jestem tu nowa:)
jestem mama 3 letniej Anitki i w 5 tygodniu ciąży cieszę się i jednocześnie boje bo w listopadzie 2011 poroniłam w 7 tygodniu.Termin wstępnie wg moich obliczeń mam na 21 wrzesień.We wtorek byłam u lekarza było zbyt wcześnie żeby móc zobaczyć czy jest ok zlecił mi badanie Hcg jedno robiłam wczoraj wynik 317,6 jutro zrobie drugi raz.
z objawów ciążowych to mega wielką zgagę,bolące piersi czasami brzuch i jajniki pobolewają i mdli mnie z rana w ciągu dnia też i ciągnie mnie na słodkie hehe mam przeczucie że będzie druga dziewczynka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284941 przez majsterka
Agnesssa, myślę, że będzie wszystko wporządku. A wczesna wizyta u lekarza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Ja mam mojego jednego jedynego ginekologa, którego nie zamienie na zadnego innego, pomimo, ze obecnie mieszkam w Lublinie, bede do niego jeździć do Radomia. W poprzedniej ciąży byłam u niego w 7 tygodniu i mysle, ze teraz pojde podobnie. Biore folik, jakies witaminki, zdrowo się odrzywiam. Właśnie moj lekarz zwrócil mi uwage w poprzedniej ciąży jakie wazne jest to co jemy. Nie powinno się jeść kurczaków kupnych, ale sporo warzyw, ograniczyc słodycze, jesc sporo ryb oraz białka i oczywiscie pic duzo wody. Białko jest bardzo wazne poniewaz pod koniec ciąży często puchną nogi i organizm gromadzi sporo wody, a białko wlasnie pozwala zeby zbedna woda w nas nie zostawała :)

Bardzo mi przykro, ze poprzednia ciążę poroniłaś, ale myślę, że tym razem napewno będzie wszystko wporządku :) Najważniejsze to dobre nastawienie.

Mogę powiedzieć, że pierwszy sygnał, że mogło nam się udać w tym miesiącu, była widoczna zyla na lewej piersi koło 28dc. W 30dc temp. mi spadła o 0,2 i dostałam strasznych boleści brzucha jak na @ i trwały jeden dzień. Byłam pewna wręcz, że @ się zbliża. Ale następnego dnia temp. podskoczyła spowrotem i @ nie było widac. A zawsze miałam tak, ze tylko mnie brzuch zabolal i juz dostawałam.
Puki co czuję się calkiem dobrze, bóle brzucha prawie przeszły całkowice, od czasu do czasu odezwie się jajnik. Temp. cały czas w granicy 37,1; piersi mnie aż tak nie bolą, ale są bardzo wrażliwe. Jeszcze mnie nie mdli :). Najgorsze co może być to mam okropne humory, z natury jestem spokojna, a teraz to wpadam w szal w kilka sekund o jakas bzdure i po wielkiej awanturze, w której najczesniej tylko ja krzycze, siadam i zastanawiam sie o co wogole mi chodzilo?? Koszmar!!!
Aaa i oczywiście nie mogę się nad niczym skupić a koło 13 zasypiam na siedząco :)

Kamila85 trzymam kciuki za udaną ciążą, mam nadzieje, że będzie rownie szczęśliwa jak pierwsza :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
Cieszmy się każdym dniem bo to naprawdę wyjątkowy stan, a czas tak szybko leci.... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284967 przez agnesssa
Kamila Witaj :laugh: Gratuluję, i nie martw się tym razem musi się nam udać :ohmy:
Majsterka wiem, że trzeba się zdrowo odżywiać, ale czasami popadam w paranoje i nie wiem już co mogę jeść i pić :huh:

Ja właśnie biegnę do ginki, trzymajcie kciuki, tak bardzo bym chciała, żeby było widać już zarodek :dry: Ale znowu mam przeczucie, że jeszcze nic nie będzie widać i będę panikować :dry:



No i wróciłam od lekarza, jest zarodek, jest serduszko, generalnie wszystko rozwija się prawidłowo, tylko że jak to ginka określiła losy ciąży są nie pewne z powodu pierwszego poronienia. Muszę zrobić antygeny TG i TPO, i jak wynik będzie nie prawidłowy to dostanę jakieś sterydy, no i mam lekką niedoczynność tarczycy.






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285425 przez majsterka
Agnesssa myślę, że będzie dobrze... Malutkie serduszko mieszka w Twoim brzuszku. Jesteś teraz troche jak królowa, o którą trzeba dbać i która musi dużo odpoczywać :)

Ja pójdę do lekarza w przyszłym tygodniu, coś bardzo dokucza mi brzuch.

Tak bardzo chciałabym, żeby było wszystko wporządku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285439 przez kamila85
hejka odebrałam dziś wynik badanie bety hcg 614 więc rośnie martwi mnie że pobolewa mnie brzuch i jajniki boje się że zakończy się tak jak tamta ciąża obsesje jakąś mam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #285441 przez agnesssa
Kamila nie martw się jak też mam obsesję, ale już się trochę uspokoiłam, bo przy poprzedniej ciąży nie widziałam zarodka :dry: Ale nie martw się będzie dobrze, a ból brzucha to normalna sprawa, mnie też boli. Ale dla pewności wybierz się do lekarza, albo chociaż sobie zadzwoń :kiss: :kiss:

Majsterka
idź kochana do tego gina bo jestem ciekawa jak Twoja fasolka :) Na pewno będzie dobrze :kiss: :kiss:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285444 przez kamila85
agnesssa ja kolejną wizytę mam dopiero 31 stycznia,pozatym ja jak byłam we wtorek na wizycie nie było widać jeszcze nic więc żeby mnie uspokoić zlecił bete wzrosła od środy ale mnie to nie uspokaja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285452 przez agnesssa
Kamila spokojnie beta ładnie urosła a do kolejnej wizyty już tylko 10 dni :blink: Ja po pierwszej wizycie też panikowałam, bo mi ginka powiedziała, że pęcherzyk jakiś mały :huh: Ale po dwóch tygodniach z 0,58cm urósł do 2,5cm :woohoo: Trzymam kciuki z całych sił, żeby wszystko było dobrze :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Ne denerwuj się, bo to nie wskazane :lol: :lol: :lol: wiem wiem, i kto to mówi :silly: ;) Ale to prawda :woohoo: :kiss:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285462 przez kamila85
agnesssa martwi mnie troszke ten ból brzucha fakt dziś dużo chodziłam i może dlatego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285530 przez majsterka
Kamila mnie też sporo pobolewa brzuch, w pierwszej ciąży tak nie miałam :(
Troszkę zaczynam się martwić....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl