BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 6 miesiąc temu #782044 przez monisia100100
Kurna chyba mnie dziś coś trafi, miałam ważną sprawę załatwić, bo jak nie to może się to wiązać ze sporymi kosztami za każdą kolejną dobę, a zostałam olana jak zwykle jak potrzebuję pomocy. Wychodzi że można liczyć tylko na siebie. Człowiek się kurna stara a i tak wszystko o h.. rozbić.

Natala no właśnie z tymi lekarzami to czasem sobie myślę że gadają co mi się chce i każdy twierdzi co innego. U mnie ten problem że w tyg. nabieram +2kg. Ale postanowiłam sie na razie tym nie martwić jak z małą wszystko ok.

Gosica nie zamartwiaj się bo to błędne koło i nakręcanie się. Zrób sobie ciepłe kakałko, i pod kocyk zmykaj wypoczywać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #782073 przez moofka
Winka kurczę tylko 2 usg przez całą ciążę :ohmy: ja bym chyba uświrkła :cheer: jak lekarz mówi, że jest dobrze to tak musi być :)

WhiteB szalejesz z tymi kolorami :) podoba mi się to drzewko :)

monisia olej te kilogramy, są jakie są i tyle :) mój ginek zawsze mi sprawdza wagę na wizycie ale nigdy nic nie skomentował, więc w sumie nie wiem jak się zapatruje na moje tycie - mam 11 kg na plusie.

Gosica miałam taką załamkę ze 2 dni temu, też już miałam dość ciąży.... no ale mi przeszło, więc i u Ciebie to pewnie chwilowe i jutro znowu będziesz nam tu szaleć :P

wczoraj mąż skręcił łóżeczko i już stoi na swoim miejscu, czyli obok mojej strony łóżka w sypialni :) mam taką radochę, że siadam na łóżku i się gapię jak głupia i zastanawiam się jak to możliwe, że już za niedługo będzie tam spało dziecko :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782098 przez mała82
WhiteBlackberry kolorki fajne :) Ale widać jak prawdziwa kobieta, do końca niezdecydowana :) Oby do porodu zdążyć z malowaniem :)

Agacior tylko podają na szpitalnej liście żeby zabrać, a jak coś to mąż będzie się musiał martwić :)

Natala 500zł za tydzień, to faktycznie nie dużo w porównaniu do Klinicznej, gdzie za tydzień w sali jednoosobowej wyjdzie 1400zł :ohmy: A jak to jest w Trójmieście wogóle z opłaceniem swojej położnej, orientujesz się może?

moofka wizytę mam na 17:30, potem jeszcze skoczymy na zakupy bo jakbyśmy czasem wybrali się na to 25-lecie ślubu mojej cioci to nie miałabym czego założyć. Więc wieczorkiem dam znać co tam moja ginka powie na wyniki. Śliczne łóżeczko :) Podobają mi się te imiona nad łóżeczkami, może naszemu też kupię :)

anitka90 może i ja niedługo zabiorę się za kupowanie prezentów, bo potem pewnie faktycznie głowy do tego nie będę miała :) Na święta nigdzie nie jedziemy w tym roku, wiadomo z jakich względów :) Ale chociaż dzieciakom po prezencie wyślemy :)

Kristi ja to jestem ciekawa jak tam nasz mały urósł, dzisiaj się okaże. Kilka wizyt wstecz nasz mały też miał spory brzuszek, ale nasza ginka mówiła, że może być po prostu opity i że nie ma się czym martwić. To może moje wyniki też nie są takie złe, dzisiaj się dowiem :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Pyśkaaaa gdzieś czytałam, że w najlepszym przypadku nasze brzuchy po porodzie będą wielkości brzuszków z 5-6 miesiąca ciąży.

A ja lecę się pakować, bo jutro rano wyjeżdżamy i wracamy we wtorek. Ostatnie odwiedziny rodzinki w tym roku, a przy okazji dwie imprezki rodzinne. Nie chcę mi się jechać, ale trzeba.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782099 przez Gosica
Mnonisia1000, Moofka ja sie dziewczynki nie zamartwiam ani nie załamuje, tylko kurde jak mnie tak boli wszystko to z niecierpliwoscia wypatruje konca :blink: jeszcze 5-6 tyg a tu juz "szału ni ma"

Moofka super kącik dla Malenstwa,nie moge sie napatrzec jak ładnie :) ja w koncu musze zamowic komode,i jak juz bedzie to zagonie mojego Ł. do skrecania i robienia kącika dla naszego Szymusia-Pumpusia :lol: Tez sie zastanawiam czy nie postawic łozeczka zaraz przy swojej stronie łożka ale to jest blisko kaloryfera,wiec Małemu moze byc za gorąco no i plus suche powietrze a po drugie to wtedy maz by nie wstawal podac mi Szymka a tak byc nie bedzie :laugh:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #782111 przez Natala
moofka ślicznie ta Twoja księżniczka będzie miała, też nie mogę się napatrzeć :)

mała82 no tak mi sie wydaje, chociaż 100 % pewności nie mam, no ale ceny w Gdańsku a w Wejherowie to na pewno się różnią :) czekamy na relację z wizyty :) co do położnej to nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda...
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

chyba wszystkie powoli zaczynamy mieć dość... podsyłam Wam na pocztę fotki Marysi :) wracam do robienia naleśników :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782132 przez anitka90
Hej mamuśki!

Winka faktycznie mało tego usg jak tylko 2. mi robi lekarz co wizytę. ALe będzie dobrze:) jak główka na dole to nic tylko się cieszyć :)

moofka ślicznie macie! ja dopiero muszę swojego mężusia zapędzić do przemeblowania, bo jak na razie łóżeczko mamy pod skosem (jesteśmy na poddaszu) więc się troszkę boję, żeby czasem maluszka nie uderzyć biorąc go z łóżeczka.

WhiteB
jak to dobrze w końcu sie na coś zdecydować :D a co z włoskami? :)

mała
jak widzę te reklamy w telewizji to nic tylko święta :) mam nadzieję, ze to będą najlepsze święta w moim życiu :) fajnie byłoby mieć brzuszek z 5 mies ciąży - to prawie bez brzuszka :)

Gosica w końcu kiedyś musiałaś opaść z sił ;p ileż można ciągle coś robić Kobitko! teraz się weź za odpoczywanie.


A ja już dziś odwiedziłam teściową. Teraz idę pościerać kurze i sruuu do koleżanki na herbatkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782160 przez mała82
anitka90 mnie na szczęście omijają wszystkie świąteczne reklamy, bo nie mamy telewizji :) Raz tylko w markecie jakiś czas temu natknęłam się na mikołaje czekoladowe i myślałam, że powariowali, żeby w październiku już takie rzeczy wystawić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782163 przez Winka_
Z kilogramami to ja prawie jak Pyskaaa bo jestem 15+ . No ale jeszcze tylko miesiąc...

Acha, mam takie pytanko odnośnie palców mnie bolą palce zwłaszcza z rana jak wstaje tak że nie mogę zgiąć ręki i tak od około tygodnia mam. :dry: W ogóle jak nimi poruszam to czuje ból, niby czytałam że takie coś się zdarza w ciąży ale czy któraś z was tak ma?? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782167 przez mała82
Winka_ mam dokładnie to samo z palcami i też tak mniej więcej od tygodnia, więc nie jesteś sama :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782255 przez Kristi
Hejcia :laugh:

My dzisiaj siedzimy w domku razem mieliśmy sprzątać w wszystko już na gotowe praktycznie zrobić ale mamy lenia i dopiero jutro się za to weźmiemy :silly:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Winka_ 2 usg w ciągu ciąży chyba bym oszalała ja mam co wizytę i nigdy nie mogę się doczekać kiedy moją kluseczkę zobaczę :silly: A z imieniem to masakra teraz jak jakieś mi się podoba to mojemu nie i tak w kółko.Ja nic takiego nie mam z palcami za to czasem nogi mi puchną i zastanawiam się czy się tym martwić czy nie bo to nie jest codziennie tylko co kilka dni więc to chyba normalne może być.

A jak wam się podobają imiona Maja i Lidia? bo teraz nad takimi się zastanawiamy :silly: ale jeszcze trochę czasu to może się zmienić :silly: Mój się nie chce zgodzić na Lili a mi się podoba...

Pyśkaaaa Ja chciałam się spakować w jedną torbę ale się nie da.... będę musiała w 2 i to nie wiem czy się zmieszczę :silly:

WhiteBlackberry Jak to mówią tylko krowa zdania nie zmienia :silly: chociaż te kolorki były super :) Hehe ale masz sny. Mi się po tej wczorajszej wizycie śniło że zrobili mi cesarkę bo była niunia duża a później zabrali na jakąś operację obudziłam się cała zapłakana :dry: :dry:

monisia100100 Mój wczoraj też w jakichś tabelkach patrzył to na ten tydzień co jestem to może ważyć nawet 2800 a jak popatrzyłam w kartę ciąży to okazało się że dokładnie waży 2770 :silly: więc chyba jeszcze się mieści w normie.Ja na wymaz jutro idę bo ja chodzę prywatnie a akurat nie miał próbek ze sobą więc jutro idę jeszcze będzie patrzył czy pępowiną się nie okręciła bo miała na twarzy na usg.

Gosica Może zbliża się godzina ,,0,, :silly: jak masz takie objawy :) Powiem Ci że też tak mam że ciężko chodzić i w ogóle ruszać się ale na szczęście to już końcówka :blink:Jest to jakaś myśl przynajmniej zawsze będzie wstawał wtedy kiedy Ty ja też zawsze spałam od strony kaloryfera ale teraz ciężko się przeczołgać żeby to toalety wstać i śpię z drugiej strony i tak już zostanie chyba...

moofka Śliczny kącik macie dla malutkiej :blink:

mała82 To miłej podróży życzę :blink: ja już nigdzie się nie ruszam z domku na żadne wyjazdy w tym roku :blink:

anitka90 Ja lubię te świąteczne reklamy bo tak sobie myślę żę jak dojdzie do mikołaja to malutka już powinna być z nami :blink:

Natala Fajny ten Twój brzusio taki zgrabny mój taki wielki już i jak tak patrzę na Twoje zdjęcie to mój brzuszek chyba zaczął opadać bo jakoś nisko mi się wydaję że już jest.

Idę się dalej wylegiwać :silly:
Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782315 przez uska
Witajcie.
Ale tu już przygotowania pełną parą widzę.i święta się przewijają...raju,ja kompletnie jeszcze o świętach nie myślę,najpierw urodzę :P

Ja jestem na etapie prania i prasowania,lekko nie jest,ale przeciez mogło być gorzej :laugh: mam +6kg póki co.

i za 3tygodnie zostanę mamą,lekarz planuje mnie na CC jak skończę 38tygodni :lol:

Spakowana też już jestem w większości,zostały jakies tam pierdółki do kupienia.i sie cholerka nie zmieściłam w jedną torbę :P

pozdrawiam Was serdecznie,trzymam kciuki za pierwszy grudniowy rzut :woohoo: ciekawe która będzie pierwsza :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782323 przez Winka_
moofka dopiero zobaczyłam zdjęcie, pokoik cudny lepszego córcia nie mogłaby sobie wymarzyć:) Jak dla księżniczki :blush:
mala82 to widocznie kolejny z objawów wyczytałam że dużo wody się zbiera w organiźmie w tym czasie i puchną ręce, nogi... Ja ostatnio zrobiłam zdjecie brzuszka ( a raczej już wielkiego brzuchala) to mąż się śmiał że mogłabym w horrorze zagrać z taką ręką. Rzeczywiście żyły wystające i palce jak serdelki.

Kristi jak od czasu do czasu puchną nogi ale przechodzi to bardzo normalne:) Kurczę z tymi imionami to mamy te same dylematy. Jeśli chodzi o Lilę to mi się bardzo podoba ale mojemu już nie, za to jeden z jego typów to właśnie była Lidia za to ja mam opory jakoś mi nie pasuje to imię. Maja jest bardzo ładne ale ze względu na to że jest ono teraz bardzo popularne to ja się na pewno nie zdecyduje. No i szukam czegoś oryginalnego i ładnego i pasującego ale weź i wybierz coś jak zaraz zostanie skrytykowane :dry: W końcu wezme i sama zadecyduje imię a najwyżej mąż będzie miał pole do popisu przy następnej dzidzi :laugh: kiedyś :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782325 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Moni31-bardzo mi przykro z powodu Twojej straty...
Pyśkaaaa-ja w pierwszej ciąży miałam bardzo mały brzuszek,który od razu po porodzie zrobił się płaściutki,kiedy wzięli mnie na salę poporodową i zobaczyłam kobiety z brzuchami zastanawiałam się co ciężarne na tym oddziale robią :) Teraz już nie będzie tak fajnie,przytyłam 12 kg i brzuch mam dużo większy,więc nie liczę na cud.
WhiteBlackberry-rozumiem,że nie możesz się zdecydować,teraz jest taki wybór w sklepach,że szok.
Anitka90-ja w tamtym roku większość zakupów świątecznych miałam skończonych w listopadzie,tu kupujemy wyłącznie dla dzieci(dużo ich) i w listopadzie jest wiele przecen i promocji na zabawki.Za to teraz nie zdecydowaliśmy jeszcze czy wybierzemy się do Polski na święta czy tu zostaniemy(wszystko zależy od pracy męża),więc się jeszcze wstrzymuję.
Gosica-widzę,że jednego dnia odpoczęłaś a nastepnego razy dwa.
Moofka-łóżeczko ślicznie wygaląda!!!Bardzo mi się podoba.
Ja też miałam tylko 2 usg w całej ciąży,drugie,połówkowe było bardzo dokładne,więc się nie martwię.
Winka-może dzidziuś naciska na kręgosłup i stąd te drętwienie rąk.Ja mam skoliozę i kiedy mi się pogarsza to zawsze zaczyna się od palców i dłoni,a później kręgosłup zaczyna boleć.
Teraz też mnie boli,bo brzuch obniżył mi się dosyć mocno i naciska na odcinek lędźwiowy.
Kristi-mnie się podoba Maja(imię mojej siostry,no więc mam sentyment)

U mnie ciągle akcja prania i prasowania,dziś mieliśmy ładną pogodę,więc z córką i psem wybrałyśmy się na spacer do parku-prawie dwie godziny-do domu prawie biegłam taki pęcherz pełny miałam...
Dalej prawie nie śpię,2-3 godz max i pobudki co godzinę,albo częściej.W tamtym tygodniu zamówiłam sobie poduszkę rogala na Amazonie i miała przyjść w ubiegły czwartek-dotarła dopiero wczoraj,kiedy dzwoniłam do firmy kurierskiej to powiedzieli,że adresu nie mogą znaleźć(adres ma 3 lata).Tak czy inaczej trochę nerwów mnie to kosztowało i napisałam do Amazona,że żądam jakiegoś zadośćuczynienia za moje nerwy i telefony.Wysłali mi 10 funtów kupon na moje konto-już planuję nowy zakup...Co do poduszki to wydaje mi się,że lepiej spałam,choć możliwe,że po prostu byłam tak padnięta(dwie ostatnie noce to koszmar),poduszka też jest do karmienia dzidziusia.

Co do mojego porodu w tym centrum rodzenia to wszystko stoi pod znakiem zapytania,niestety.Kiedy miałam spotkanie z położną i powiadomiłam ją,że zdecydowałam się tam rodzić to ona,że musi sprawdzić czy mogę,bo miałam dużą niedowagę na początku ciąży i zadzwoniła do tego centrum sprawdzić.Położna tam nie była pewna i wzięła moj numer telefonu,że oddzwoni.Kiedy byłam w pracy zostawiła mi wiadomość,że niestety nie mogę,że jest ryzyko,że dziecko może być małe i słabe itp.Pomyślałam,że trudno,ale nie dawało mi to spokoju,więć przedwczoraj oddzwoniłam do niej i poprosiłam,żeby jescze raz przemyśleli swoją decyzję.Użyłam argumentów typu:moja córka ważyła 3350 gram,ja teraz przytyłam 12 kg. itp,powiedziała,że porozmawia za swoją kierowniczką i oddzwoni.Po kilku godzinach zadzwoniła do mnie,że mogliby się zgodzić jeśli zobaczy mnie ginekolog(tu się ich widzi tylko w wyjątkowych przypadkach) i wyrazi opinię,że nie widzi przeciwskazań.Powiedziała,że zadzwoni do mojej położnej i załatwi skierowanie.Dziś zadzwonili do mnie ze szpitala,że nie dość,iz mam spotkanie z ginekologiem to jeszcze dodatkowe usg już jutro.Nie mogę się już doczekać.
Ale się rozpisałam,sorki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782333 przez motylek270
Hejka,

moofka piękny pokoik, Zosia będzie czuła sie w swoim kąciku na pewno komfortowo.

Natala Ty robisz naleśniki, a ja dziś na śniadanie robiłam. Takiego miałam smaka na naleśniki z kremem czekoladowym.

Słuchajcie jestem po wizycie. Lekarz moją ciążę szacuje już na 36 tydzień. Następną wizytę mam 26.11 i na wtedy mam zrobić sobie ktg i wymaz z pochwy.
Spotkałam się dziś ze "złotą" położną. Słuchajcie kobieta jest genialna. Bardzo miło nam się rozmawiało.

Dostałam liste do szpitala na Staszica. Jeta jeśli jesteś zainteresowana to potem ją tu przepiszę.

Słuchajcie dostałam też kilka cennych rad, którymi się z Wami dzielę. Pani Kasia doradziła mi kupić ciekłą parafinę lub żel Durexa (taki fioletowy). To bardzo przydaje się podczas porodu, daje poślizg np. przy badaniu czy wyjściu główki dziecka. Poza tym dostałam kilka przepisów do stosowania od 37 tygodnia ciąży po to aby usprawnić macicę, czy spowodować lepsze przygotowanie do porodu.

M.in. jest tam przepis na wywar z liści malin, które to wpływają na skurcze macicy.Przepis na wywar z liści malin: 6 łyż liści z malin, 1l wody- zagotować, 20 min gotować na wolnym ogniu. Na początek pić 1 szklankę dziennie, a potem 3. To od 37 tygodnia ciazy.

od 38 tyg. 2 łyż. siemienia lnianego mieszać z jogurtem naturalnym i jeść. To na przemianę materii.

od 37 tyg. co trzeci dzień dopochwowo stosować wit. C ,a od 38 co drugi dzień na zwalczanie bakterii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #782344 przez Iwona23
Witam dużo mam do poczytania wiec na razie napisze ogólnikowo :P Jesteśmy po wizycie wszystkie badania w normie ciąża wzorowa waga dziecka w 35 tygodniu 2235g pani Gin powiedziała że do porodu będzie 3300-3500 więc wzorowo :) ułożone jest już główką w dół wymaz z pochwy zrobiony czekam od 3-7 dni na wynik następna wizyta 2 grudnia i to już ostatnia przed porodem i ostatnie badania moczu morfologii i wr. KTG miałam w 32 tyg wiec teraz nie będziemy robić mamy się na KTG zgłosić dopiero w terminie porody gdyby nic się nie działo :) Pytałam o wymaz powiedziała że jeśli coś będzie nie tak i coś tam wyjdzie nie dostane teraz antybiotyku tylko będę mieć podany antybiotyk około porodowy co lekarz to co inne :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl