BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 5 miesiąc temu #785777 przez Kristi
Hejcia

dziewczyny jakich kremów używacie na rozstępy? bo ja się dałam naciągnąć Pani w aptece na bio oil ale jak teraz czytam opinie to jestem wsciekla :angry: używałam kiedyś palmers ale oczywiście nie było tej zapizdziałej aptece więc dałam się naciągnąć wrrr.... :angry: :angry: :angry:

WhiteBlackberry Widzę że nie tylko my będziemy zmieniać imię na koniec :silly: śliczna sukieneczka bluza też:)

monisia100100 To może i u Ciebie się zaczyna pomału dziać :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #785808 przez Agacior
Hej brzuchaliki :kiss:

Jak na razie jeszcze spokój po długim weekendzie :)
Dziś miałam wizytę, malutka ma już 3kg :laugh: . Ogólnie wszystko ok, rozwarcie na opuszkę czyli znikome, tylko bilirubina wyszła mi w moczu wiec jutro dodatkowe badanie na zatrucie ciążowe na cito mam zrobić ale jestem dobrej myśli, że będą ok :)
Przez te Wasze objawy uświadomiłam sobie, ze to może być lada dzień :cheer: i dzięki Wam w końcu się wzięłam i zdecydowałam na kuchnie po kilku miesiącach wybierania hehe :laugh:

Co do imienia to my też nie mamy 100% :dry: A ostatnio przeczytałam, ze jak się już nawet zarejestruje dziecko to ma się prawo zmienić imię w ciągu 6m-cy ale nie wiem czy ktoś się na to w ogóle kiedykolwiek decyduje ale opcja taka jest jakby co ;)


Iwona23 - doskonale Cię rozumiem bo jedziemy na tym samym wózku. Też mam paciorkowca no i konflikt i mam takie same obawy jak Ty. Ale każdy mnie pociesza, że spokojnie pierworódki tak szybko nie rodzą nie ma tak pięknie ;) Także zdążymy na pewno abyśmy nie czekały do ostatniej chwili :)

WhiteBlackberry- słodkie te ciuszki a szczególnie ta bluza :) a badaniami na zapas się nie martw.

monisia100100 - to przedsmak skurczy już poznałaś :) chyba powoli się zaczyna rozkręcać aj :)

Kristi - ja na początku też używałam Palmersa potem zastanawiałam się nad bio oil ale postawiłam na olejek eucerinu. Ogólnie jestem zadowolona mimo, ze małe rozstępy mam na piersiach ale są dni, ze ich nie ma więc chyba działa ten olejek i dodatkowo je zmniejsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #785844 przez mała82
Witajcie mamuśki :)

Dzisiaj wróciliśmy z długiego weekendu spędzonego u rodzinki.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Już jakiś czas temu zaczęłam nadrabianie Waszych wpisów, ale jeszcze trochę mi zostało. Ale nie uda mi się każdej z osobna odpowiedzieć.

Ja u mojej lekarki płace 150zł za wizytę, USG na każdej wizycie, mierzenie ciśnienia, ważenie. Po badaniu odpowiada na moje badania.

Cytologię miałam robioną na początku ciąży.

Na kolejnej wizycie 28 listopada będę miała pobierany wymaz, o którym sporo pisałyście.

No i widzę, że i na nasze grudnióweczki zaczynają się rozkręcać.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #785866 przez motylek270
mała82 dobrze ze weekend udany i wszystko załatwione. Widzę że tylko ja w 38 tygodniu będę miała pobierany ten wymaz. Przeraza mnie fakt, że tak późno.

Załatwiłam przychodnię, lekarza rodzinnego i tym samym pediatrę. Poszłam do apteki, kupiłam Oeparol Omega 6 z olejem z wiesiołka i za tydzień zaczynam kurację usprawniająca zbliżający się poród :)

W ogóle jestem zmęczona tragicznie. Właściwie cały czas pobolewa mnie brzuch- to chyba skurcze... Też tak macie. Jak pochodzę to z kolei bolą mnie plecy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #785883 przez mała82
motylek270 ja na pobranie wymazu idę na początku 37 tygodnia, więc tylko tydzień przed Tobą :) A na co ten Oeparol Omega 6 i co się z nim robi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #785987 przez moni31
Cześć

Widze dziewczyny, że się powolutku zaczyna rozkrecać:) I już niedługo bedziemy sie rozpakowywać...
Kurcze nie ma dnia żebym się źle nie czuła, zmęczona i problemy żołądkowe, ale przedewszystkim ta cholerna zgaga która często kończy się wizyta w toalecie..

Kirsti nie zamartwiaj się tak tą pępowiną. Mój lekarz ostatnio tłumaczył nam ,że pępowina jest luźna , unosi się w wodach płodowych i zagrożenie jest znikome. Wiec głowa do góry bedzie dobrze!!!

anulka27 witaj:)

Gosica Ty to masz ze swoim mężem przeboje.. Nie daj się ...Panowie muszą wiedzieć, gdzie jest ich miejsce..

DOmi trzymamy kciuki za maleństwo:) Dużo sił Ci życze...

Dziewczyny ja za wizytę płacę 100 zl do tego mam mierzenie ciśnienia, waga, badanie ginekologiczne, usg...

WhiteBlackberry śliczne ciuszki


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #786135 przez Nutka
Hej dziewczyny.
Ja tylko przelotem.

Chciałam wam przekazać informacje od Mefiany.

Wszystko u niej ok, w dalszym ciągu w dwupaku. Maja sie z córeczka dobrze.
Mam Was od niej przeprosić za to ze sie jeszcze nie odzywa. Jak tylko wszystko sie unormuje odezwie sie do nas.
Potrzebuje jeszcze troche czasu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786150 przez Kaś_O
Hej Kobitki a ja znowu po długiej nieobecności.. Przepraszam ze tak wpadam a pozniej cisza.. Troche ostatniomial miałam na głowie, częste wizyty w szptalu i badania.. Nie wiem czy pamiętacie ale jakiś czas temu pojechałam do szpitala bo bolał mnie brzuch i młodego slabo czułam.. I okazało sie ze mam zapalenie pęcherza ale na USG wyszło tez ze mam sporo wód a mlod jest 11% większy niż norma.. Brałam antybiotyk i w sumie niczym sie nie przejmowalam do puki moja siostra nie powiedziala mi ze to jest wielowodzie i oczywiście sprawdziłam w necie co to jest.. Od razu zeszlo ze mnie powietrze i zaczęłam doszukiwać sie wszystkiego.. W szpitalu wizyty miał jeszcze 3 z czego zrobiono mi znowu glukozę i badanie krwi na rozne infekcje.. Wód nie przybywa, choć nadal jest ich troche za duzo... U mnie nie znaleziono przyczyny która mogłaby powodować ten stan wiec to nic strasznego.. Ale co sie wystraszyłam to moje.. U mnie 38tc ale czy jakos cos przepowiada porod, chyba nie..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786182 przez Iwona23
Hej :)

Na rozstępy żadne kremy nie pomogą swojego czasu wydałam dużo kasy na kremy nic to nie daje najlepszy sposób to zwykła oliwa z oliwek albo olej rzepakowy Wiem brzmi to dziwnie ale taka prawda.

Za wizytę u lekarza W Warszawie prywatnie płace uwaga 90 zł w tym jest wywiad, ciśnienie, badanie ginekologiczne usg czynność serduszka i zawsze gratis foteczka :)do tego bezproblemowy kontakt mailowy i telefoniczny moja gin jest z powołania pracowała w ramach nfz ale nie podobały jej się ograniczenia i limity dla tego otworzyła swój gabinet i nigdy nie odmówi pomocy

Rozmawiałam z gin na temat zgagi Ja nie mogę brać żadnych tabletek do ssania cofa mnie po nich powiedziała ż mam kupić sobie ranigast i spokojnie brać nie leczona zgaga prowadzi do wrzodów i nie ma co się męczyć jedna tabletka przed głównym posiłkiem i mam zgagę z głowy

motylek270 podobno wymaz robi się 35-37 początek 38 tygodnia więc spokojnie ważne żeby zdążyli.


Agacior Namnożyło nam się problemów ale damy radę ja zachodzę w głowę skąd ja tego Paciorkowca mam Ale ważna jest wiedza że on jest Damy radę musi być dobrze.

A u mnie nogi puchną piję jak smok i sikam na potęgę niedługo przeprowadzę się do łazienki Mały ułożony jest na pęcherzu i żołądku . Plecy mnie nie bolą więc nie jest źle latam jak szalona i chyba do końca będę :P delikatne skurcze chyba już mam ale nie jest źle

Była bym wdzięczna za podanie tego wspólnego maila chętnie bym poczytała te książki :cheer: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786205 przez WhiteBlackberry
Hej :)
Ja wczoraj chodziłam dosłownie jak wulkan... "bez kija nie podchodź". Wszystko mnie denerwowało i wybuchałam, a to przez te cholerne wyniki. No i z czym ja dzisiaj pojade na wizyte?! Zamiast z siuśkami i morfologią, to mam tylko morfologie! :angry:
Dzisiaj wizyta, będę mieć robiony kolejny wymaz-powtórka. Dziewczyny... apropo tego wymazu... Bo dostałam wtedy od lekarki wyniki i recepte z lekami, więc na drugi dzień wykupiłam i miałam brać 1x na noc Fluomizin, po skończeniu miałam brać 1x na noc Lactovaginal i 2 tabletki z rana Luteina... no i ja ten Fluomizin skończyłam, ale nie skończyłam jeszcze tego Lactovaginal'a (zostały mi jeszcze 4 tabletki) więc wzięłam go wczoraj na noc, ale dzisiaj z rana nie wzięłam tych Lutein ze względu na to, że dzisiaj mam mieć robiony wymaz... nie wiem właśnie czy to dobrze, że wzięłam na noc Lactovaginal, czy nie 'sfałszuje' wyniku czy coś? Nie wiecie?
Mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze, że z małą będzie wszystko jak najlepiej...

Ja już kompletnie nie mam sił... ciągle brzuch się napina, wczoraj bolał jak na okres, tak jakby jajniki mnie bolą, całe plecy, no porażka jakaś :( Taka do niczego jestem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786218 przez monisia100100
Kristi mam jednak nadzieję że to jeszcze chwilka, zanim córcia zacznie pchac sie na zewnątrz. Co do kremów ja używam Palmersa z tym że cały czas zdawał egzamin świetnie, a od około 34tyg, niestety przestał sobie radzić. Rozstepy mam i to pożądne na brzuchu. A jeszcze dwie wizyty temu gin pytał czym smaruję brzuszek że nic się nie dzieje. No i masz.

Agacior malutka już całkiem sporawa. Tak jak mój klocek mały

Mała82 ale spędziliście weekend imprezowo, no i tańce do 4 rana, super. Trzeba kożystać ile się teraz da.

motylek dobrze za przypomniałaś o pediatrze też muszę się rozejrzeć i wybrać kogś

nutka dzięki za info od Mefiany, dobrze że ma się ok.

kaś_o nie napiszę że się nie przejmuj bo już wszystkie panikujemy jak tylko się coś doczytamy, czy jakieś badania są nie po naszej myśli. Ale bądz dobrej myśli już niedługo zostało.

iwona przesłałam Ci na PW dane do maila.

Ja odpukać czuję się z rana lepiej, myślę że po mału psychika zaczyna szwankować i włączają się nerwy co to będzie.
Dziewczyny czy wymaz na GBS miałyście tylko z pochwy, czy też z odbytu?
Mam jeszcze pomysł co do naszej tabelki, niedługo się wszystko u nas zacznie, i pewnie będziemy mieć mniej czasu aby sie tym zajac. jAKIS CZAS TEMU MAJECZKA PROPONOWAŁA NAM SWOJĄ POMOC, POMYŚLAŁAM że może poprosiłabym aby zajęła się ta nasza tabeleczką. Na listopadóweczkach Majeczka o to dba i jest dopracowana w każdym calu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786224 przez monisia100100
WhiteBlackberry może powiedz na wizycie że brałaś te leki, i dopytaj czy nie wpłynie to na wynik. Choć myślę że nie powinno tak być.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786229 przez Iwona23
Dziękuję za dane do maila :)

ja miałam robione z pochwy i odbytu (mało przyjemne) ale pani Gin powiedziała że to konieczne bo w czasie porodu można troche popuścić i jeśli paciorkowce wyjdą w odbycie a w pochwie nie to personel starannie dba o higiene :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786254 przez anitka90
Witam środowo :*

wczoraj odebrałam wyniki badań tego wymazu.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Oczywiście po wczorajszym spacerze po Krakowskim rynku przyszedł czas na spacer po galerii handlowej. Wystroje świąteczne już są, ale co mnie zaskoczyło - jeszcze nie puszczają typowo świątecznej muzyki. Po powrocie do domu to już taka padnięta byłam, że ledwie do łóżka trafiłam :)

WhiteB jak zrobisz badania z siusków to zawsze możesz przecież przedzwonić do swojego gin.

Kristi ja kremów typowo na rozstępy nie używam. Od czasu do czasu jak mi się przypomni to smaruje się balsamem nawilżającym z avonu i jak na razie brzuszek, piersi i uda bez rozstępów.

Dziś już byłam na kolejnych badaniach. Po 12 mam jechać po wyniki, ciekawa jestem czy choć troszkę ten mocz mi się poprawił, zawsze tyle z nim problemów.... a podobno wszystko od słodyczy.... i ciekawe co z moim ph w moczu. Jak na razie nic już się nie wylewa, ale mam zakaz ćwiczeń i wysiłku.
Chciałam zabrać się za mycie okien to jak mój M się dowiedział, to taka awantura była a na dodatek mój tatko dołożył do tego, bo powiedział, że jak zacznę myć te okna to od razu żebym się pakowała. W sumie to już prawie spakowana jestem :)
Wczoraj przyszła mi ostatnia rzecz do torby do szpitala - pantofelki. jeszcze 1.5 tyg i możemy jechać :)

Dobrze, ze z Mefianą wszystko w porządku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786307 przez jeta
motylek270 - dzięki za wszystkie informacje! Nie wszystko brzmi super - ale najważniejsza miła opieka po wszystkim. :)

WhiteBlackberry - śliczne te ubranka! My szukamy koszul podobnych do koszul taty ;)
Reklamacji nie możesz złożyć czy znowu będziesz musiała za siuśki płacić? Moja morfologia ost też nie była najlepsza, a gin powiedziała, ze jest piękna. Ciężarówki mają chyba odchyły od normy i nie powinniśmy się tym zbytnio martwić.
O lekach nie mam pojęcia...
A samopoczucie... no cóż wielki dzień coraz bliżej. Ja tez czasem się czuję jak by stado bawołów po mnie przebiegło.

Kristi - ja teraz używam bio oil. Coś Ty tam wyczytała??? Zaniepokoiłam się...

Nutka - dzięki za info o mefianie. A z Tobą co się dzieje? Zaniedbujesz nas.

Iwona23 - pozazdrościć lekarza... Ja też co prawd płacę 90 zł za wizytę. W tym waga, ciśnienie, wywiad i usg ze zdjęciami, a jak jest usg dokładne, z pomiarami to sobie dolicza kolejne 90... Ale czy ona jest z powołania... Chociaż jak to mówi mój M - bananów w d... szukam. Mam dobrą ciążę nic się nie dzieje, więc wizyty są dość szybkie.

monisia100100 - ja miałam z obu dziurek ;) Jutro jadę po wyniki. Mam nadzieję, że ujemny. Co do tabelki - pewnie masz rację. Zaraz znikniemy w pieluchach i czasu będzie malutko. Ciekawe ile z nas tu zostanie i będzie utrzymywać kontakt...

Ja dziś wolne :) Spałam do 10, śniadanko, herbatka przed komputerem, z Wami :) Zaraz wstawiam pranko już chyba przedostatnie i wstępnie spakuję torbę. No i troszkę porządków mnie czeka, bo wczoraj wreszcie zrobiliśmy przemeblowanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl