BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 5 miesiąc temu #783164 przez moofka
jeta Ty jeszcze do pracy chodzisz a ja to już zapomniałam jak to jest :P pewnie że trzeba trochę odpocząć przed wielką zmianą :)

WhiteB fajne te fotki :) ja robię kolejną w weekend, położna wczoraj pytała czy mi się czasem nie obniżył brzuszek i mi też się tak zdawało parę dni temu. wyjdzie na porównaniu zdjęć czy rzeczywiście :) z dietą daję radę ale czasami mi tęskno do słodyczy bo ja łasuch :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783178 przez Kristi
Hej dziewuszki :laugh:

Ja dzisiaj byłam na tym wymazie i sprawdzeniu czy malutka jest owinięta pępowiną o okazało się że tak :dry: :dry: I nie wiem co o tym myśleć bo lekarz mówi że większość dzieci rodzi się z owiniętą pępowiną.. Za tydzień kolejna wizyta ktg i usg ale przez tydzień będzie świrować jak tylko przez chwilkę malutka się nie ruszy :dry: :dry: strasznie się boję żeby nic jej się złego przez to nie stało :( :(

GOSIA82 Koniecznie daj znać po wizycie ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


moofka Jak to mówią ,,darmówki są najlepsze,, :silly:

Agacior Ale mieliście akcję w szkole nieźle :silly: Sama bym wiała z tamtąd :silly:

jeta Podziwiam cię że jeszcze pracujesz ja bym nie dała rady :blink:

WhiteBlackberry Fajny Twój brzusio i wcale nie wygląda na spasiony :silly: tylko normalny ciążowy :)

Natala To ci mama zamiast trzymać na duchu i nawet ściemniać że jest super i w olóle nic nie przytyłaś itp. to ci nagadała... nie przejmuj się szybko zrzucimy zbędne kg po ciąży :silly:

Pozdrawiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783215 przez Gosica
WhiteBlackberry Moja droga,ja to z gatunku tych co raczej nie slodza, wiec jesli pisze ze cudo to tak faktycznie uwazam :) Hahaha Kochana ja sie wycwanilam :) Bo na tym naszym wielkim lozu to cos mi wlasnie ostatnio nie wygodnie,w salonie lepiej i dlatego tam poszlam :lol: Gdyby bylo na odwrot to by mnie sila nawet nie zmusil nikt do opuszczenia sypialni :silly: Poza tym, dzis powrot,nie umiem sie dlugo gniewac na tego mojego chopa, dzwoni co chwile z przeprosinami,skruszony taki no i zastosowal chwyt ponizej pasa- obiecal mi pizze :P no i to mnie przekonalo ostatecznie hehehe :laugh:

Jeta a mozliwe :silly: Kolega opowiadal niedawno ze zona jego kumpla,ktora byla w ciazy, sprzatala,i jak scierala kurz z szafek to stala na krzesle czy czyms tam no i wpadla pomiedzy te szafki,zaklinowala sie i z tego wszystkiego miedzy tymi szafkami odeszly jej wody i zaczela rodzic. Dobrze ze ten maz wrocil do domu i ja uwolnil i zawiozl do szpitala bo by urodzila miedzy szafkami :blink:
Promocja pieluch w Lidlu jest obecnie,mega paka chuba 186 szt jakos tak za 89zl

Natala no nie jest milo uslyszec cos takiego. Tym bardziej ze bardzo malo przytylas,co to jest 11 kg.Nie przejmuj sie :kiss:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783229 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Ja już po wizycie,usg trwało ok 20 minut,zbadali wszystko jak na połówkowym:serce,nerki,wymiary itp.Dzidziuś jest zdrowy,odwrócony główką do dołu,jeśli chodzi o wymiary i wagę to tu nie podają,ale powiedzieli,że mieści się w normach(jest tak po środku).Nie widzą żadnych przeszkód żebym rodziła w centrum :) :) :)
Tak się cieszę...nie tylko dlatego ,że mogę tam rodzić,ale to dodatkowe usg też mnie trochę uspokoiło i nastawiło pozytywnie(ostatnie miałam robione w 20 tygodniu).

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

WhiteBlackberry-brzusio piękny i zgrabny!
Jeta-zdrowe podejście ze szczepionkami,ja płaciłam za skojarzone i teraz własciwie myślę,że mogłam zainwestować w coś innego.Tobie natomiast polecam w ramach zaoszczędzenia na skojarzonych wykupić na rotawirusy(pitna szczepionka).Pneumokoki warto,ale pamiętam,że pediatra mojej Martynki mówił,że można później np.kiedy dziecko idzie do przedszkola.
Tutaj nie wykupuje się żadnych skojarzonych, plus pneumokoki,meningokoki i rotawirusy za darmo,więc bardzo mnie to cieszy.
Najwyższa pora kończyć z pracą,chyba jedyna zostałaś :)
Natala-niczym się nie przejmuj,jesteś w ciąży,nosisz pod sercem upragnionego dzidziusia i tylko to się liczy.Nie sądzę,że plus 12 to tragedia,wręcz przeciwnie.
Gosica-dobrze,że już zgoda.Oczywiście same korzyści z tego:wyspałaś się i pizza Cię czeka...mniam
Kristi-mnie się wydaje,że to normalne,w brzuszkach jest tak mało miejsca,że nie wiem gdzie indziej ta pępowina mogłaby się zmieścić.

A my jutro z mężem akcja ruskie pierogi od rana,farsz już zrobiony...Ale mam ochotę...Muszę się najeść przed porodem,bo później muszę uważać z nabiałem,moja Martynka miała skazę białkową,więc jest ryzyko,że Jasiu też może mieć.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783262 przez anitka90
Gosia82 super, że wszystko jest dobrze i możesz rodzić w taki miejscu. Nic tylko pozazdrościć :)

Gosica Ty cwaniaczku ;p a kopnę ją jak tylko urodzi ;)

Kristi spokojnie! do porodu już niedługo

moofka żebyś Ty kobietko sie za wcześnie nie rozpakowała

Natala kurcze, mama zamiast Cię wspierać to dobija. Sama wiem po sobie jak śmieje się czasem do mnie z moich kg dodatkowych to od razu mi sie tak smutno robi :(

motylek udanej podróży!

Wy planujecie sobie już weekend z męzusiami a mój M jutro jeszcze do pracy na popołudnie idzie (od 14-22) :( a miałam nadzieję na fajny weekend

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783353 przez jeta
Natala -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gosica - ale historia! Ciekawe czy któraś z nas nie będzie miała jakiegoś przypadku z porodem... Obyśmy wszystkie szczęśliwie porodziły!

Gosia82 - rozważam dodatkowe szczepienie na rotawirusy i pneumokoki i pewnie się zdecydujemy, ale jeszcze nie przedyskutowane do końca.

Ja już po wizycie. Maluch w pozycji bez zmian - główką do dołu. Wszystko z nim ok. Wymaz pobrany, muszę dostarczyć do laboratorium. Kolejna wizyta za 3 tygodnie.

A tymczasem idę sobie budyń malinowy zrobić i relaksik.

Buziaki mamuśki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783379 przez anitka90
ale robicie ochotę na budyń.... Jak nie naleśniki to teraz budyń.. nic tylko jeść ;)

Kobietki a miałyście robioną cytologie w ciąży? bo ja ostatnio miałam robioną 4 lata temu ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783397 przez Kristi
Anitka i Gosia. Pewnie macie rację ale strasznie sie martwię teraz i jak malutka przez chwilę się.nie rusza to już nią telepie żeby się ruszyła. Jeszcze 4 tygodnie będę się zamartwiac. Anitka ja cytologie miałam na początku ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783406 przez WhiteBlackberry
Ja w ciąży cytologie już 2 razy miałam robioną.

Byłam dzisiaj w Rossmannie kupić miniaturowe rzeczy do szpitala typu pasta do zębów, płyn pod prysznic Biały Jeleń, itd.

A tak w ogóle to mam pytanko na które ni cholery nie znam odpowiedzi i nie mam pojęcia skąd ją uzyskać, a może Wy wiecie? :)
Otóż chodzi o karmienie maluszka.
No jak nam się dzieci porodzą to co my mamy z nimi robić? Jak karmić? Tzn. ile i czego? Na samym mleku dziecko ma jechać? :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783467 przez motylek270
Kristi a te pępowinę to sprawdzałaś na usg? Ja juz do porodu usg nie będę miała robionego, a ktg mam dopiero 26.11, więc do tego czasu to nie wiadomo czy nie urodzę;)bo to będzie już prawie 39 tydzień. Nie martw sie z dzieciątkiem na pewno będzie wszystko dobrze.

Gosica a ta promocja na pieluchy to nie na jakieś większe rozmiary? Jak ostatnio byłam w Lidlu to widziałam 3 i 4, wiec takie póki co nam niepotrzebne. Dobrze, że wybaczasz mężowi- niech chłopak się nie dręczy dalej. Gosica dostałaś prenumeratę "mamo to ja"? Tam jest artykuł o spacerach w zimie. Bardzo ciekawy. Mowa jest o tym, że po 3 tygodniach od ur. można w zimie dziecko w rożku do wywietrzonego pokoju wnieść w rożku, następnie werandować w wózku prze otwartym oknie i potem dopiero spacery. Wymagania co do pogody tez są podane.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Gosia82 to co piszesz o szczepionkach to warte uwagi, bowiem powiem Wam nie byłam do nich przekonana, ale obecnie dziecko 1,5 roczne mojej sąsiadki leżało w szpitalu na zapalenie płuc i ucha środkowego, i w szpitalu złapało an dodatek gronkowca. To efekt wysłania dziecka do żłobka. Postanowiłam, że naszemu Jasiowi zapodamy wszelkie szczepionki żeby nie było obaw, że go coś dopadnie.

anitka90 ja właśnie u mamy zjadłam naleśniki z serem i musem truskawkowym. Pyszota. Cytologię miałam robioną na początku ciąży- jest zalecanym badaniem. Dziwne, zę Ci nie zrobili. Może powiedz kiedy ostatnio miałaś robioną?

White Twoje mleko będzie zawierało wszystko co potrzebne maluchowi. Na początku dziecko ma żołądek orzecha włoskiego i podczas pierwszych karmień zjada zaledwie dwie łyżeczki mleka, więc bardzo mało. Natomiast karmi się je na żądanie. Średnio co 3 godziny w nocy co 4 lub 5:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783504 przez jeta
WhiteBlackberry - mleko w zupełności wystarczy. Okaże się, czy tylko Twoje czy będzie potrzebowało dodatkowo butli. A dietę rozszerza się około 6 miesiąca i to bardzo powoli, by jeśli coś uczuli - wiedzieć co.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783517 przez WhiteBlackberry
No ok, ale co z herbatkami i wodą? Ponoć też się dopaja dziecko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783530 przez anulka27
witam was dziewczyny podczytuje was cały czas na bieżąco tylko nie udzielam sie zbytnio jakoś brak odwagi a jak czegoś nie wiem i chciałabym o coś zapytać to wy tu wszystkie tematy poruszacie ze nawet nie trzeba pytać:) chciałabym zapytać jak można wejść na tego maile prywatnego na którym znajduje się ta słynna książka o której tu ostatnio pisałyście bardzo jestem jej ciekawa :) to jak już zaczęłam to już trochę napisze o sobie zaczął mi się 33 tydzień ciąży jest już mi ciężko przed nami jeszcze przeprowadzka do naszego własnego domku :)i wszystko by było cudowne gdyby nie to ze nie znamy dokładnej daty naszej przeprowadzki bo tu w Irlandii niestety sprawy papierkowe trwają w nieskończoność już mieliśmy się wprowadzić w październiku a to dalej się przedłuża tracę pomału nadzieje ze nasza żabcia urodzi się na nowym domku:( a w dodatku mam przeczucie dziwne ze to może nastąpić przed planowanym terminem czyli przed 31.12 bo coś w ostatnich dniach mam podwyższone ciśnienie i wiem ze to jest bardzo niebezpieczne w ciąży byłam już z tym u lekarza ale kazała mi mierzyć i zapisywać ciśnienie do następnej wizyty która będzie 13.11 i zobaczymy co dalej zrobi nie wiem co mam o tym myśleć ale w końcu to lekarz i chyba wie co robi:(do tego jeszcze od 25 tygodnia jestem na zwolnieniu lekarskim bo mam zespól cieśni nadgarstka nie wiem czy któraś się orientuje co to jest ale ja tez nie wiedziałam dopóki mnie nie dotyczyło to polega na tym ze przeważnie w ciąży zbiera się woda w organizmie i uciska na nerwy w moim przypadku w nadgarstku i mam cały czas drętwe cztery i pol palca u prawej reki a później pojawiło się na lewej i tak jestem bez czucia w palcach :(a w dodatku lekarze nie mogą nic z tym zrobić dopóki nie urodzę bo może po porodzie samo zejdzie w co wieże albo będę musiała przejść zabieg i nadgarstki pójdą na sześć tygodni w gips tego sobie już nie wyobrażam nawet :( mam tylko cicha nadzieje ze wszystko sie dobrze skończy czego życzę wszystkim kobietkom na naszym forum :)no to jak się nie udzielałam to teraz się rozpisałam ze aż sama jestem zaskoczona ale musiałam się troszkę wyżalić tak jakoś lżej mi teraz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783554 przez Gosica
Witam sobotnio :)

I moja swiezo powrocona zgode z mezem trafil szlag :P Wczoraj wrocil, bylo ok,jeszcze udawalam ze sie focham ale tylko troszke :blink: Ale moj maz jako ze nie udalo im sie poprzednim razem ustawic u tego kolegi tej anteny,umowil sie znow z nim na wczoraj.Mowie no ok to jedz,spoko, nawet sie nie zloscilam,ta godzinka czy poltorej mnie nie zbawi,potem caly wieczor dla nas(tak obiecywal). Zabral sie z swoim najlepszym kumplem i pojechali.Mial byc za godzinke gora poltorej.Wrocil za 4.Juz nawet nie wydarlam sie na niego,tylko kazalam mu zejsc mi z oczu i wyjsc z sypialni.Ton mojego glosu musial mu wszystko wyjasnic, no pokornie wyszedl i kolejna noc spedzilismy osobno :blink: Po raz kolejny cos mi obiecal i olal to.Nie siedzi calymi dniami sam w domu,to nie wie jakie to przykre,wiec mu tlumacze ze zle mi z tym i chociaz ten wieczor chce spedzim z nim a nie sama no przeciez jest tyle rzeczy wazniejszych.Masakra z tymi chłopami

Jeta mam nadzieje ze az takie ekstremalne przygody nas omina :)

Anitka90 ja nie mialam cytologi robionej.Wogole wkurza mnie ta moja gin.bo za bardzo lajtowa jest,nie przejmuje sie niczym.W koncu sie wkurze i pojde do innego lekarza,bo kobita przegina

WhiteBlackberry wszedzie pisza ze jak karmi sie piersia, to dzieciatku juz nic innego nie trzeba :)

Motylek270 tak, czytalam ten artykul.Fajnie ze go zamiescili bo na pewno nam sie ta wiedza przyda :) W "Twoje dziecko" tez jest kilka ciekawych(przynajmniej dla mnie)atrykulow :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #783591 przez motylek270
Jeta oto lista dla Ciebie do szpitala, kto chce może z niej korzystać:) :

dokumenty: dowód osobisty, karta przebiegu ciaży, grupa krwi(oryginał), skierowanie do szpitala (choć niekonieczne), dane teleadresowe przychodni i położnej środowiskowej.

Wyniki badań: grupa krwi(oryginał), posiew z pochwy i odbytu w kierunku GBS, ostatnia morfologia i badanie moczu, USG (ostatnie i czasem potrzebne jest pierwsze), karty informacyjne jeśli byłaś w szpitalu w czasie ciąży lub na coś się leczysz.

Info niezbędne do załozenia dokumentacji medycznej w izbie przyjęć i na sali porodowej: dane osobowe i nr tel. do osoby, którą upoważniasz do info na swój temat; wywiad położniczy: pierwsza miesiaczka, długość i regularność cykli, przebyte ciąże, porody, powikłania po przebytych porodach, hospitalizacje w ciąży; wywiad ogólny- przebyte choroby, operacje, przyjmowane leki, uczulenia na leki (tu będą pytać o wszelki leki, które brałaś w czasie ciąży: witaminy, itp)

Poród: 1-2 koszule rozpinane z przodu(do porodu szpital zapewnia własne koszule), woda do picia z dziubkiem, chusteczki jednorazowe, klapki pod prysznic, 2 duze ciemne ręczniki, mydło(biały jeleń w płynie), landrynki(jeść nic nie wolno- te landrynki mogą Cie ratować), ciekła parafina lub zele porodowe lub żel intymny Durex.

Po porodzie: majtki jednorazowe z siatki, przybory toaletowe, kosmetyczne, wkładki poporodowe duże, papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, tantum rosa- saszetki, biustonosz laktacyjny, wkładki laktacyjne, laktator(? nie jest konieczny, ale może się przydać) żelowe kompresy

Dla malucha: kilka pampersów w najmniejszym rozmiarze, rękawiczki niedrapki, mokre chusteczki, maść Bepanthen, ubranka niekonieczne, bo szpital oferuje, a po co masz wieźć do domu florę bakteryjną ze szpitala?, pieluszka tetrowa

Metryka urodzenia dziecka: dowody osobiste rodziców, akt ślubu, wybrane imię :)

No to tyle. W poniedziałek po zwiedzaniu szpitala podzielę se wrażeniami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl