BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #820825 przez mała82
moni31 też kupiłam laktator elektryczny Medela Swing ale chyba niepotrzebnie. Zamówiłam go dzień przed wizyta położnej laktacyjnej i od wtedy karmię piersią. I mleka mam chyba sporo więc go nie używam. A mały i tak cały czas płacze :(

anitka90 kieliszek wódeczki - dobre :D

Natala mi babka od laktacji kazała przystawiać małego co 1,5h w dzień i w nocy i potem jeszcze odciągać laktatorem. Pić dużo i jeść od 6 rano do północy, małe porcje a często.

A ja nie wiem co z naszym Filipem. Często płacze, nie poleży sam spokojnie ani chwili. Często się denerwuje, napina. Pomaga tylko noszenie. Aż się boję co to będzie jak mąż pójdzie za tydzień do pracy. Jak ja sobie dam z nim radę :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820832 przez Kristi
Natala ją pije dużo bawarski i kawy zbożowej i raz dziennie karmi na wieczór i sciagam co 3 h po ok 160/180 a co 6 w nocy prawie po 180 z każdej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820893 przez Agacior
mała82 - moja Iga tez ostatnio jak leży sama to płacze a na rekach przestaje ale mam nadzieje, ze to chwilowe :( i tak myślę, ze to może ta szczepionka ja boli co ropieje.

Ostatnio też mam problemy z karmieniem bo Szkrabik jak tylko zaczyna jeść to słychać jak się przelewa w brzuszki i od razu jest krzyk, zaczyna się prężyć, stękać, wiercić a w konsekwencji się denerwuje i przestaje jeść. Mleko mam na pewno. Chyba coś znowu z brzuszkiem, bo tez jak tylko dostaje cyca to robi kupę a już od dłuższego czasu robiła tylko 3 dziennie. Ech jutro chyba lece prywatnie do lekarza, niech obejrzy naszego Skarbka dokładnie.

A dziś byłam w szoku malutka spała od północy do 6.20 :cheer: Szkoda tylko,że tak późno zasypia.No właśnie o której godzinie Wasze pociechy zasypiaj w sen nocny ? bo moja to najwcześniej o 23 ;/ kąpiemy ją ok 19 i potem musi być ciągłe trzymanie na rękach do tej 11 bo jak tylko odłożę do łóżeczka, łóżka zaczyna się wybudzać i płakać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820897 przez Agacior
monisia100100 - trzymam mocno kciuki żeby lek pomogły i obeszło się bez szpitala a jak się nie uda to pewnie lepiej, zebu przebadali dokładnie i w końcu postawili trafną diagnozę. Dużo cierpliwości, trzymaj się mamuska ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820938 przez monisia100100
Mam pytanie do dziewczyn które dokarmiają mm, jkie witaminy podajecie dzieciom, ja podawałam/ do wczoraj tylko k+d, a właśnie wczoraj nowy pediatra mówi co innego kazała tylko dawać wit d3 co 2 dzień, i już teraz nie wiem co dawać. Lilka jest dokarmiana a nie w całości na modyfikowanym więc wydaje mi się że do końca 3 miesiąca powinna dostać wit. d+k.
Ale co najważniejsze zostajemy na razie w domu :lol: za tydzień szczepienia i czekamy na delikatne skutki uboczne, czyli biegunkę, po podaniu, bo to prawdopodobnie niszczy florę w jelitach i może cos się w tym naszym brzuszku ruszy. Te ich teorie jakieś dziwne, ale najważniejsze aby pomogło.

Agacior dzięki za słowa. Pewnie lepiej gdyby małej zrobili te badania, ale u takiego małego dziecka prześwietlenie to nic dobrego, a najbardziej poję się podania narkozy do pobrania biopsji z jelita, cały czas tylko modlę się aby nas to ominęło.
A moja Lilka tak jak Igusia chodzi spać około północy , pierwszej , kąpię ja tak o 19/20 no i trzeba nosić bo jest straszny krzyk aż do uśnięcia, ale dziś mi spała do 5 rano więc sama się wyspałam, później pojadła i pospała jeszcze do 9.30

mała82 karmienia co 1,5 godz to chyba przy większości dzieci raczej nie realne, Lila jak zacznie cycać to potrafi spokojnie godzinę ssać, nie miałąbym nawet jak siku zrobić ;)
Wiem jak jest z noszeniem i współczuję, też bałam sie zostać sama ale trzeba było dać radę , chociaż nie powiem że nie jest ciężko, trzeba wybrać niejednokrotnie czy zrobic sobie herbatkę, pozmywać, nastawić pranie, ale cos za coś. trzymam kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820967 przez Gosica
Hej:)

No wlasnie z tym pokarmem jest tak ze nie mam go az tyle co by laktatorem sciagac bo jak przystawie do laktatora cyc to ledwo co kapie,musialabym ręką a i tak szalu nie ma,a znow nie jest go az tak malo.I musze malego dokarmiac od czasu do czasu.Poza tym on jak pisalam je na raty i to jest meczace bo juz sie wydaje najedzony,czy to z butelki czy to z cycka a za chwile chce jeszcze.Moze sie mu unormuje.

Monisia100100 ja daje wit k+d mam to w jednej kapsulce tak mi w aptece polecili.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820973 przez Kristi
minisia ja tez daje k+d do 3 miesiaca pozniej tylko d nam kazali.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821090 przez monisia100100

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #821094 przez motylek270
Przyszła mi dziś chusta, ale to dobrodziejstwo!!! już przetestowałam i Jaś jest zadowolony od razu zasypia.

Agacior mój Jaś chodzi spać o 21.30 albo 22.00. Potem z dwa razy się budzi do rana.

Dziś zaryzykowałam z łóżeczkiem. Tzn. chciałam zobaczyć czy syn się przyzwyczaił do spania ze mną i na szczęście nie było problemu do 4 spał u siebie. Potem go zabrałam bo miał strasznie nos zapchany i wolałam mieć go przy sobie. Oczyszczałam nos jak spal.

monisia ja daję k+d bioaron 2 w 1 i oprocz tego witaminy multicebion

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821128 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!

Gosica-nasz Jasiek na początku też wisiał non stop na cycku,ale to minęło,teraz najada się w 10 minut.Oczywiście chciałby wisieć na cycku,żeby pospać,ale staram się go odrywać,żeby mu to w nawyk nie weszło.
Natala-po prostu przystawiaj jak najczęściej,nie licz jak często i nie patrz czy dzidziuś mocno głodny-po prostu wykorzystuj każdą okazję.Nasz Jasiek w pierwsze dni cały czas wisiał na cycu-przez co naprodukował mi tyle mleka,że doszło do ogromnego nawału,który skończył się zapaleniem piersi i antybiotykiem-Tobie oczywiście tego nie życzę,ale to pokazuje,że dziecko jest najlepszym 'laktatorkiem'.
Monisia100100-ja miałam tak samo.Już tylko plamiłam,a tu nagle takie skrzepy i krew zaczęły leciec od nowa.Teraz już lekkie plamienie tylko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821151 przez mała82
monisia100100 jak podawałam małemu mm to dawałam mu wit. D, a teraz jak karmie tylko piersia to podaję wit. D+K i tak do 3 miesiaca. Pediatra mi mówiła, że jak podaje się chociaż jedną porcję mm dziennie to stosujemy samą wit. D.
Co do przystawiania co półtorej godziny dziecka do piersi to tak zalecała mi położna na rozbudzenie laktacji. I robić tak przez 1-2 dni. Wtedy nie ma się jeszcze tyle mleka w piersiach zeby karmić długo :)
Ja to się zastanawiam czy na toalete bede miala chociaz czas jak maz pojdzie do pracy przy tym naszym nerwusku.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gosica a próbowalas elektrycznym laktatorem? ja najpierw uzywalam recznego a potem zainwestowalam w elektryczny i jest roznica!

motylek270 tez zaczelam zastanawiac sie nad chusta. A jaka kupilas i czy sama ja wiazesz czy musi ci ktos pomoc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #821183 przez Kaś_O
Monisia a czy to nie jest okres przypadkiem? bo tak jak miałaś dwa tygodnie przerwy w krwawieniu to raczej wątpliwe. a kiedy do ginekologa? Ja niedługo sie wybieram na badanie chociaz tutaj tylko ogólny więc eh.. ale krwawienia już dawno brak i mam nadzieję że okres sie nie pojawi aż do końca karmienia skoro nie będzie owulacji. Niestety po pierwszym porodzie pojawiał sie jak ta zmora co 24 dni i w sumie chyba jakoś własnie niedługo po połogu sie pojawił :| a krwawiłam prawie 6tyg.:|

Hej Monia.. Fajnie że do nas zawitałaś.. pewnie że pamietam..Faktycznie mała się pośpieszyla ale ważne że zdrowa i wszystko dobrze :) tak sama robię zdjecia.. Czasem mąż :) tylko od razu się przyznam że ja sie trochę fotografią zajmuję, co prawda sesja dziecięca to dopiero raptem druga moja ale zawsze trzeba zacząć od czegoś..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821205 przez anulka27
Witam wszystkie szczęśliwe mamusie chciałam was poinformować ze i ja zostalam szczęśliwą mamą:-) 28 grudnia przyszła na swiat siłami natury moja cudowna córeczka Lenka z wagą 3220 gr.i 53 cm dł. Poród był wywoływany ponieważ mała miała za malo wód płodowych i 27 grudnia popołudniu miałam zgłosić się do szpitala i tam podłączyli mnie do KTG i podali żel do pochwowo i tak byłysmy pod obserwacja do rana , i rano znowu żel i przebili pęcherz i tak po 10- tej zaczęły się skurcze i o 19:17 urodziła się nasza kochana dziewczynka. Teraz się docierały i poznajemy juz sobie nie wyobrażam życia bez niej .to by było na tyle pozdrawiam wszystkie mamy i życzę wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku i oby nasze maluszki się zdrowo chowały .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821222 przez majeczka22
MAŁYMI KROCZKAMI TABELKA SIĘ UZUPEŁNIA DANYMI MALUSZKÓW GRUDNIOWYCH


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #821259 przez anitka90
Monisia ja kilka dni temu też zaczęłam krwawić, ale to trwało tylko dwa dni. A już się bałam, że to okres wrócił.

Motylek mój maluszek też przespał sam całą noc, tzn od 23 do 7 rano, później już go wzięłam do siebie

Dziewczyny piszecie, że tak dużo pokarmu potraficie odciągnąc, ile czasu zajmuje wam odciąganie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl