BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 4 miesiąc temu #825067 przez Kaś_O
Czesc dziewczyny, niestety ostatnio brak czasu na internet tyle sie dzieje.. Max w ogole nie jest absorbujacym dzieckiem. Duzo sie usmiecha i gada do siebie :) dzieki czemu ja moge robi tyle innych rzeczy jak szycie dla niego poscieli i dla jego brata i pieczeniem.. a co do temp to takie niemowlaki mają temp do 37,5 i uznawana jest za normalna.. dopier 38 to juz podwyzszona. Pamietajcie tez ze jak juz wam sie trafi wyzsza temp to nie ubierajcie dziecka cieplej ale wrecz przeciwnie lekko, normalnie bo czesto z przegrzania maluszka wzrasta temp..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825168 przez paulainka
Czy ktoras z was zmieniala mm z jednego na drugie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825192 przez Marta82
Czesc Dziewczyny,

Przepraszam ze sie rzadko odzywamy ale Filip potrzebuje w ciagu dnia coraz wiecej uwagi a wieczoram marze juz tylko o tym zeby odpoczac.

W niedziele skonczylismy 2 miesiace - moj krolewicz wazy juz 5.5 kg i ma 59 cm.
Czas pedzi jak szalony i jeszcze 2.5 miesiaca i trzeba wracac do pracy :(

Wczoraj mielismy tez pierwsze szczepienie i wszystko byloby ok gdyby malemu nie spuchla nozka po ukluciu. Noga byla spuchnieta, czerwona i bardzo goraca. Na szczescie po podaniu paracetamolu maly usnal i po paru godzinach obudzil sie z usmiechem na buzi.
Aaaa i powiem Wam ze tez mielismy maly katarek ale lekarz zezwolil na szczepienie.


Nasz Filipek usypia ok. 21 - 21.30 po kapieli i spi do ok. 2-3. Od urodzenia mamy ten sam rytual wieczorny i chyba maly sie juz przyzwyczail bo zasypia ladnie sam wieczorem. Pozniej juz budzi sie co trzy godziny. Karmie go caly czas tylko piersia i w ciagu dnia je srednio co 2 - 2.5 godziny. Byl okres ze jadl czesciej i balam sie ze mam malo okarmu albo pokarm jest malo wartosciowy i Filip sie nie najada. Jednak przybral ladnie na wadze wiec lekarz powiedzial ze poprostu Filip ma taka potrzebe i zeby sie nie martiwc.

Postaram sie zagladac i udzielac czesciej. :)

P.S. dzisiaj bedziemy z mezem szukac biletow do Polski - nie moge sie doczekac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825231 przez Iwona23
Paulainka ja mleko zmienialam 3 razy juz pierwsze bylo nan 1 pro drugie bebiko confort teraz jest hipp bio combiotik i to jest strzal w 10 maly slicznie robi kupy ksiazkowe zolte 5 razy na dobe pieknie beka za kazdym razem i chetnie je pierwsze mleko polecil pediatra w szpitalu koszmar zaparcia placz krzyk wrzask drugie mleko pediatra w przychodni na pierwszej wizycie bebiko z poczatku bylo dobre ale stopniowo przestalam dawac mleko z piersi kiedy byl dzien ze nie dostal mojego mleka tylko samo bebiko brzuch wzdety zaparcia a niby mleko na kolki i zaparcia bo to bylo bebiko confort drogie bo 27 zl 350 g no i teraz hipp rewelacja dobra cena 36 zl 800 g wybralam je sama czytajac opinie mam w internecie super zaluje ze wczesniej sluchalam sie pediatry oni daja to mleko z ktorego maja kozysci dla siebie

dziewczyny gdy dziecko jest karmione mm to jakie witaminy sie podaje bo teraz jak byl na mieszanym dawalam k+d a teraz pediatra powiedziala ze d3 ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825277 przez motylek270
Iwona i dobrze ci lekarz powiedział. Ja do tej pory dawałam k+d ale wczoraj podczas szczepienia zweryfikowałam tę wiedzę, bo nawet sama zastanawiałam się czy nie odstawić k. No i lekarz mnie utwierdził, że jak jest mm to wtedy sama d3. No i z bioaronu na omegamed się przerzuciliśmy.

Paulainka jak byłam w szpitalu z małym to dostawał nestle nan, a w domu zaczęłam mu podawać bebilon pronutra i cały czas na nim jesteśmy. Planować nie zamierzam. A czemu Ty chcesz zmienić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825293 przez paulainka
Ja zmienilam bo kupki sie brzydkie Zrobily, zielone.... Teraz daje hipp od wczoraj i czekam na efekty.
A swojego juz praktycznie nie daje to zalezy ko zeby mleko bylo super, zeby kupki normalne byly;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #825296 przez Iwona23
Na efekty po hippie czekalam 2 dni dzis jest 3 i jest super kupa bekanie baczki wszystko jak trzeba i maly spi jak aniolek a kupe robi jak przy piersi poprostu leci nawet nie steknie teraz wiem dla czego takie dobre opinie ma w necie ale czlowiek uczy sie na bledach i zadko trafia sie w mleko za pierwszym razem pomalu wszystkiego sie nauczymy i bedziemy super mamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825300 przez paulainka
No to czekam na efekty;)

Ja za duzego wyboru nie mam tu w norwegii, jest Nan, Hipp i jakies nieznane... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825307 przez Iwona23
Nan ma duzo żelaza dla tego kupa moze byc zielna i pojawiaja sie zatwardzenia tak mi powiedziala moja pediatra

A czy wasze maluchy machaja raczki tak jak by muchy łapaly ? Mojego malego tak jakos nawiedzilo i kiedy nie spi macha raczki nie placze tylko sobie wzdechnie albo gada po swojemu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825340 przez Kaś_O
Z tego co wiem to przy mm sie podaje sama wit D gdyż K juz jest w mleku. A w mleku kobiet nie ma wystarczającej ilości dlatego zaleca sie dodatkowe podawanie tej wit dziecku.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825429 przez Natala
Z bólem serca dzisiaj oficjalnie koncze z cycem, probowalam ratować ta laktacje ale nic to nie dawało, rano sciagnelam z dwóch cyckow 30 ml, które i tak wylalam bo nie chciałam malej robić smaka ( Wczoraj nie chciała mm, po tym jak zjadła moje i wrzask był straszny a ja nie mialm co jej dac:( ) . doszlam dzisiaj do wniosku, ze to juz nie ma sensu się łudzic, ze cos z tego będzie. Trudno, szkoda, ze tak szybko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825463 przez Marta82
Czesc Dziewczyny,

Przepraszam ze sie rzadko odzywamy ale Filip potrzebuje w ciagu dnia coraz wiecej uwagi a wieczoram marze juz tylko o tym zeby odpoczac.

W niedziele skonczylismy 2 miesiace - moj krolewicz wazy juz 5.5 kg i ma 59 cm.
Czas pedzi jak szalony i jeszcze 2.5 miesiaca i trzeba wracac do pracy :(

Wczoraj mielismy tez pierwsze szczepienie i wszystko byloby ok gdyby malemu nie spuchla nozka po ukluciu. Noga byla spuchnieta, czerwona i bardzo goraca. Na szczescie po podaniu paracetamolu maly usnal i po paru godzinach obudzil sie z usmiechem na buzi.
Aaaa i powiem Wam ze tez mielismy maly katarek ale lekarz zezwolil na szczepienie.


Nasz Filipek usypia ok. 21 - 21.30 po kapieli i spi do ok. 2-3. Od urodzenia mamy ten sam rytual wieczorny i chyba maly sie juz przyzwyczail bo zasypia ladnie sam wieczorem. Pozniej juz budzi sie co trzy godziny. Karmie go caly czas tylko piersia i w ciagu dnia je srednio co 2 - 2.5 godziny. Byl okres ze jadl czesciej i balam sie ze mam malo okarmu albo pokarm jest malo wartosciowy i Filip sie nie najada. Jednak przybral ladnie na wadze wiec lekarz powiedzial ze poprostu Filip ma taka potrzebe i zeby sie nie martiwc.

Postaram sie zagladac i udzielac czesciej. :)

P.S. dzisiaj bedziemy z mezem szukac biletow do Polski - nie moge sie doczekac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825510 przez Iwona23
Natala ja mialam dokladnie to samo az dzis przyszedl dzien ze nie sciagnelam ani kropli a siedzialam dwie godziny walczylach chcialam staralam sie nie wyszlo licza sie dobre checi u mnie karmienie mieszane trwalo miesiac sama piersia 6 dni z czego maly stracil wtedy wage i ciagle plakal przykro mi jest ale mąż bardzo mnie wspieral i sam proponowal zebym sie nie katowala tym laktatorem dzis zamiast sciagc mleko wieczorem pralam zmywalam prasowalam wzielam porzadna kompiel a siostra pilnowala malego jestem spokojna i wypoczata. Mam tez nadzieje ze teraz szybciej zniknie Mackowi tradzik niemowlecy moze to moje hormony tak na niego dzialaly.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825593 przez Kristi
Hej mamusie :kiss:

Bardzo mi przykro że wasze przygody z piersią się zakończyła... gdybym tylko mogła chętnie bym wam trochę podesłała bo i tak już muszę wylewać w kanał bo nie mam gdzie trzymac...Największy wpływ pewnie miał stres związany z tym że mało leciało a z czasem już jak piszecie praktycznie nic. Ale uszy do góry większość dzieci jest tak karmiona Wy przynajmniej próbowałyśćie :kiss:

Odkryłam że moje nerwy rosną tylko jak jestem nie wyspana jak odpocznę to nawet nie przeszkadza mi tak bardzo jak mała płacze i wtedy bardziej mogę się skupić jak jej pomóc:)

Cośod wczoraj mamy problemy z kupką :( zrobiła tylko raz na cały dzień i to z takim wysiłkiem że nie mogłam na to patrzeć dzisiaj od rana to samo dawalam koperek ale nic nie pomaga macie jeszcze jakieś sposoby na kupke?

Czy Wasze dzieciaczki też mają ,,funkcję avatara,,? :silly: tzn. kiedy ja chcę się położyć spać wyedy ona wstaję wystarczy że ja zamknę oczy ona otwiera....

Kaś_O Super że Maksiu taki gadatliwy oby tak dalej moja Martynka też lubi czasem pogadać i pośmiać się to takie słodkie jest że wszystkie nerwy znikają od razu :blink:

Marta82 Rozumiem Cię też wieczorami to tylko marzę żeby się położyć i chociaż na 10 min usnąć taki ,,reset,, dla mózgu :blink:
To ładnie Filipek śpi jak od 21 do 2,3 to super. Ja jak ściągam pokarm to widzę czasem jak postoi w lodówce to jakby woda była na dnie ale nie zawsze więc może to faktycznie raz lepsza jakość mleka raz gorsza.

Iwona23 Tak jak dziewczyny piszą jak dajesz tylko mm do tylko d a jak mieszane to k i d.

Agacior Martynka też ma zimne jak tylko ściągnie rękawiczki ale nie zakładamy niedrapek bo znikają w mgnieniu ona tylko skarpetki na rączki są trwalsze :silly: a co do temp. to u nas jest ok 37

Gosica Mi też położna kazała przetrzymywać żeby herbatką oszukać itp. tylko że to nie ona musi słuchać jak maleństwo krzyczy bo jest głodne lekarka powiedziała też że moim mlekiem się nie przeje więc daję wtedy kiedy chce i są efekty mój grubasek waży ponad 6kg tak ok bo ważyliśmy go ze sobą na rękach wieć to takie niepewne jest.

anitka90 zabobnonami się nie przejmuj :blink: ważne że Kamilek rośnie i jest zdrowy. My szczepimy tymi nowmalnymi plus rotawirusy pneumokoki i meningokoki tak nam poleciła znajoma pediatra mówiła też że na te dodatkowe też nie szczepić bo karmię piersią ale wolę zaszczepić bo jak kiedyś braknie pokarmu to będzie stres.

motylek270 u nas jest ok 22-23 stopnie. To dzielna jesteś że trzymałaś sama Jasia na rękach ja się bałam mąż trzymał a ja ją mocno tuliłam jak płakała

moofka 20? :ohmy: ja to bym zamarzła zmarzluch jestem straszny te 21 jak jest u nas to już się ubieram ja to ciepłolubna jestem :silly: a chrzcin w ogóle nie planujecie czy narazie?

GOSIA82 też słyszałam o tym moczu na pleśniawki obrzydliwe ale podobno mega skuteczne.Ja nic nie słyszałam o tej bakterii w szczepionce dzięki za informację będę uważać a jak długo nie wiesz?

mała82 Uważaj z tymi kropelkami bo te wszystkie co dobre są na kolki powoduja zaparcia :dry: u nas właśnie teraz tak jest masakra już nie wiem co gorsze kolka czy to jak nie może kupki zrobić...A jeśli można zapytać czemu nie chcecie chrzcić?

Dziewczyny ma któraś wieści od DOmi martwię się bo pisałam do niej i nie odpisuje.

Not o chyba mi sie udało na wszystko odpisać :)


Pozdrawiam was cieplutko w te zimowe dni :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #825700 przez mała82
Kristi my nie chrzcimy bo sami do kościoła nie chodzimy, a ochrzcić po prostu żeby ochrzcić to nie dla nas :)Jak Filip będzie kiedyś chciał to się sam ochrzci jak już będzie tego świadomy. My na temat Kościoła mamy swoje zdanie :)
O tych zaparciach przez kropelki na kolki to nie wiedziałam! To teraz będę obserwować, bo nie wiem czy właśnie brzuszek go trochę nie męczy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl