BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu #907742 przez Ada2424
Daria to mnie uspokoiłaś troche bo ja tez męcze się z brakiem apetytu kompletnie nic jeść nie moge, zmuszam sie do jedzenia ale to też ciężko mi idzie no i chudne :( wczoraj z tej bezradności że nic nie umiem z tym zrobic ryczałam.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #907746 przez daria8913
Ada2424 zapytalam sie tez zeby zbilabsowac jakis tam niedobor wit itd to powiedzial o witaminach o nazwie prenatal ja juz bede mogla na drugi trymestr brac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #907753 przez MagdaK
U mnie samopoczucie kiepskie. W prawdzie wczoraj odpukać miałam jeden z lepszych dni. Obyło się bez wymiotów, a mdłości pojawiły się dopiero późnym wieczorem, ale położyłam się spać. Dziś niestety już tak kolorowo nie jest, bo w pracy miałam bliskie spotkanie z kibelkiem :sick: i teraz piecze mnie zgaga i mdli. Pocieszam się że może pomału będzie więcej takich dni jak wczoraj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #907771 przez Marti
Daria, super wieści! Ale nie napisałaś w końcu, czy przez powłoki (już chyba tak powinien zrobić?)? Bardzo wcześnie udało się płeć ustalić, ale ja bym jeszcze na Twoim miejscu nie kupowała tony chłopięcych ciuszków i zabawek :P Te wczesne rozpoznania bywają zawodne (chociaż oczywiście życzę Ci, żeby nie było w Twoim przypadku). Jak byłam w 13 tyg. na USG w poprzedniej ciąży, to na moje pytanie o płeć lekarz powiedział, że coś tam widzi, ale nie powie mi, bo boi się jeszcze pomyłki. I powiedział mi dopiero na połówkowym.

MagdaK, strasznie współczuję tych atrakcji kibelkowych :( Ale to fakt, że już wkrótce wszystko minie (aż do końcówki ciąży, kiedy pojawią się inne atrakcje, ale wtedy będziemy już mocno nastawione na zakupy i urządzanie pokoików, więc może nie zauważymy :P )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #907833 przez daria8913
Marti zrobil mi i tak i tak. Bo stwierdzil ze bardzo sie wierci a badanie musi byc bardzo dokladne wiec zrobil pozniej przez pochwe. A przez brzuch tez bylo duzo widac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #907976 przez patio
Hej, no ja też już po USG. Z dzidzią wszystko ok, CRL ma już 66mm, przezierność karkowa ok, kość notowania tez i wszystkie inne parametry w normie. Lekarz nie zdradził płci, ale nie to było dziś dla mnie najważniejsze. Okazało się ze krwiaka nie mam za to mam torbiel, ale na następnym USG zobaczymy czy się zmniejsza czy powiększa czy co z nią. Ogólnie popłakałam się dziś ze wzruszenia, że wszystko jest dobrze ;) Usg miałam i przez powłoki i przezpochwowo bo bobas źle się ułożył i za żadną cholerę nie chciał zmienić pozycji. Musieliśmy zrobić przerwę w badaniu, musiałam zjeść coś słodkiego i znów próba, ale maluszkowi wcale nie chciało się obracać. Po wielu próbach w końcu udało się wszystko zmierzyć. Na wyniki testu Pappa musze zaczekać albo do jutra, albo dopiero za tydzień, ale wiem ze wszystko będzie dobrze.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #907999 przez MagdaK
patiosuper wieści bardzo się cieszę mam nadzieję,że każda z nas będzie miała tak cudowne informacje to nastraja optymistycznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908072 przez kocham_cie
Hej babolce :)
Kolejny upalny dzien za nami.. Uffff mam wrażenie że te upały nigdy nie odpuszczą :side:
Ja dziś o 7 rano zaliczyłam basen i coś czuje że stanie się to mój nowy poranny rytuał bo dał mi naprawdę niezłego powera na resztę dnia :)

daria gratuluję udanej wizyty i podziwiam odwagę lekarza że tak szybko odważył się określić płeć. Mój to nawet na tym etapie nie zagląda... A wogole to czytałam ostatnio ze na tym etapie narządy chłopca i dziewczynki wyglądają tak samo więc jak on tam skubany się już siusiora dopatrzył ;D
Aaa i jeszcze witaminy o których piszesz... Daria porównaj sobie skład innych firm z tymi bo myślę że znajdziesz dużo tańszy odpowiednik na rynku:) no i czemu dopiero od 2 trymestru.
Mi w poprzedniej ciąży polozne w szpitslu powiedziały żeby nie brać witamin jak wyniki badań są ok bo po tych wszystkich witaminach się bardzo duże dzieci rodzą :/

marti ooo ty bynajmniej na balkonie pod parasolem możesz posiedzieć a mały w baseniku się tapla ja to mam
balkon o wymiarach 1m* 2m więc co najwyżej mogę mu tam miskę na pranie wystawić ;p

patio no i dla was uściski i gratulacje za udaną wizytę , myślę pappa to tylko formalność :)
Kurka szkoda że nie dało rady dalej pociągnąć tych studiów bo kierunek fajny a ty magdak nie chciałabyś wrócić do zawodu???

Dobra uciekam spać bo jestem wykończona :) dobranoc

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908129 przez sylwiaja4
moje kochane przyszłe mamuśki...
Oczywiście z wrażenia nie napisałam jak przebiegła moja wizyta z USG genetycznym, a miałam ją tydzień temu. Oczywiście stres wielki myslałam ze mąż będzie musiał mnie z windy na siłę wyciągać bo chciałam już do domu wracać.
No i nie potrzebnie wszytko jak nalezy piekna przeziernosc , piekna kośc wszytko jak należy, co więcej... BIEGAJĄCE NÓŻKI oj ruchliwy bobo ruchliwy.
Płci nie znam bo miałam USG przez brzuszek... bardzo przyjemne to USG bo dopochwowo zawsze bałam sie ze można coś dziecku zrobć i lekarz mówił, ze przez powłoki brzuszne jest bezpieczniejsze dla dziecka i że płec jest teraz nie ważna ważne czy zdrowe. Może na kolejnej wizycie okresli co tam maluch ma między nóżkami mianowicie 11 sierpnia, jak dobrze się pokaże. By nie nastawiać na daną płeć jak to nie jest pewne :)
Mi tam już było wszytko jedno, popłakałam się jak dziecko jak usłyszałam bijące serduszko - pierwszy raz słyszałam bo wcześniej tylko pokazywał jak bije ale nie robił pomiaru ze względu na możliwy neatywny wpływ na dziecko przy USG dopochwowym.

Mam przeczucie ze to będzie chłopczyk, imię już mamy (Mikołaj, co do dziewczynki nie mozemy się zdecydować, mamy mały problem bo mąż nie mówi R a wiele pieknych imion ją zawiera), co oglądam w sklepie to niebieskie albo zielone (wózki ciuszki...). rózowe w oczy sie nie rzuca, mowie o im nie o niej ( nieświadomie oczywiście) o zachciankach i objawach nie bd pisac bo wiem ze to mity...ale te kwaśne tak smakuje a włosy na nogach rosną jak szalone :D
Ale marze o dziewczynce :) małej uroczej księżniczce...
Ważne ze zdrowo rośnie a co ma miedzy nóżkami w końcu może pokaże i nie będe miała zagwozdki :D

No a ja bym spała i spała .. te 2 godzinki w ciągu dnia musze przespać bo jestem nie do życia wtedy :D
Jedzenie ... odziwo jem mało, a straszny pożeracz ze mnie był jjak nie byłam w ciąży :D... obiadu jak głodna jestem to pół zjem ...sniadanie może bułeczkę i to na siłe...... w niegraniczonych ilościach jadłabym zupe pomidorową i frytki do tego, ŻADNEGO MIĘSA (momo ze przed ciążą mieso było na pierwszym miejscu)..... na deser cytrynka, albo dwie... :D

aaa odnośnie witamin... lekarz powiedział ze jesc to co w sklepach teraz jest warzywka owoce zadnych witamin nie brac bo nie ma sensu bo to sztuczna chemia i dopiero jak bedzie zima to pomyslimy bo nie ma sensu przesadzac bo dziecko przerośnięte się rodzi a dążymy do naturalnego porodu... kwas foliowy już kazał przestać brać bo nie ma już sensu bo dziecko wzieło ile potrzebowało wazne przed ciążą i na poczatku by brac....

JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAĆ JAK BD KOPAĆ :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908139 przez magda113
Witam u mnie też wszystko dobrze po badaniach prenatalnych ,przyzierność karkowa ok :) kośc nosowa obecna :) serduszko jest
U mnie też fikał nożkami ,teraz czekam na badania z krwi ,i chociaż wiem że wszystko dobrze to się denerwuje :) Patio ja też mam torbiel ,lekarz mówił że wchłonie się ok 14 tyg pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #908140 przez kocham_cie
sylwiaja4 gratuluję udanej wizyty :) widzę że nasi lekarze mają bardzo podobne podejście co do suplementacji witamin i określania płci na tym etapie ciąży :)
Co ile masz wizyty, chyba jakoś często co? Dopiero co byłaś a już 11 następna?

Kurczę ja przy antku poznałam płeć Dopiero w 24 tygodniu bo mały skubaniec za nic w świecie nie chciał się ujawnić i zaciskal nogi :) mam nadzieję że Tym razem fasol ujawni się troszkę szybciej :)

Edit
magda113 i u ciebie po wizycie dobre wiesci- cudnie! Gratuluję :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908159 przez sylwiaja4
kocham_cie wizyty mam co 3 tygodnie i kolejna 3 wrzesnia, prywatnie oczywiscie panstwowo nie da sie nigdzie u mnie dostać, na kazdej wzycie dostaje zwolnienie do pracy, i tak co 3 tygodnie wizyta....i wizyta i 120 .... i wizyta 120...... mialam już 4 wizyty, wszytkie badania zrobiłam jakie nakazał i mam z głowy na szczescie lekarka rodzinna dała mi wyjątkowo skirowanie na wiekszosc dzieki czemu nie musialam płacic za nie oprocz HIV i gr. krwi (70 za te 2 badania)...

Na szczescie lekarz jest dobry i wiem ze wie co robi ma gabinet w mieszkanku, zadnego czekania na wizyty po kilka godzin jak to w szpitalu bywało, (jak mi sie udawało kiedys dostac panstwowo na kontrole) nawet oddzwaniał jka nie mógł odebrać telefonu w danym momencie :D , a za wizyty płaci ojciec ( jego pierwszy wnuk w drodze i stwierdził ze bd płacil za wizyty i badania)...ja jak bym miała za to płacić nie miałabym chyba co jesc hahaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908160 przez sylwiaja4
Zawsze sie zastanawiałam co to za grudki na sutkach w okoł brodawki... a teraz są strasznie wyczulone i obilałe czasami nabrzmiałe... a już wiem :D na dole mała ciekawostka

Mit 8

Zalecana jest szczególna higiena - należy często myć brodawki bo znajduje się na nich cała masa bakterii.

Wręcz przeciwnie . Gruczoły Montgomery'ego znajdujące się wokół brodawek mają za zadanie wydzielać substancję , która nawilża skórę sutka - doskonale także spełnia rolę „zwalczacza „ bakterii . Mycie brodawek przed i po karmieniu przynieść może zaś odwrotny skutek gdyż w ten sposób narażamy je na pozbawienie naturalnej bariery ochronnej.
Higiena wskazana zatem ale taka jak zwykle – codzienne mycie całego ciała . Warto zwrócić także uwagę aby piersi spłukiwać samą wodą gdyż mydło może wysuszać skórę.
Przede wszystkim konieczne jest każdorazowe mycie dłoni przed podaniem dziecku piers

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908167 przez kocham_cie
Hmmm często masz te wizyty. Ja też chodzę do prywatnej kliniki i szarpie mnie za wizytę od 50-150 zł ale np teraz jak byłam w 12 tyg to na następną mam przyjść coś kolo 17-20 tyg no chyba że coś mnie zaniepokoi... Dopiero po 24 tyg wizytyco 4 tyg a po 36 co 2 tyg :)

A jeśli nastawiasz się na karmienie piersią to w okolicach 8 miesiąca zacznij smarować brodawki mascia Maltan i po kąpieli troszkę je suchym ręcznikiem pocierac... Wiem brzmi strasznie ale trzeba troszkę hartowac brodawki żeby nie bolały i pekaly przy karmieniu. Mi te metodę posunela położną w szkole rodzenia i nigdy nie miałam pięknietej brodawki a karmiłam tylko piersią przez 7 miesięcy.

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #908168 przez monique1983
Patio - super wieści, to chyba się uspokoiłaś teraz :)

sylwiaja4, magda113 - dziewczyny to super, zazdroszczę Wam, że Wy już po :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl