BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #832624 przez ilona88
Jestem zła!!! W firmie gdzie pracowałam na pół etatu księgowa nie dość, że z wypłatą się spóźniła to jeszcze przelała mi za mało kasy, nie policzyła mi 100% tak jak się liczy kobietom w ciąży. Z kolei zleceniodawca dla którego pracowałam w grudniu nie ma kasy, żeby mi zapłacić i mam czekać aż uzbiera. ZUS też się nie spieszy, żeby mi zapłacić za styczeń. O wszystko muszę walczyć sama. I jak tu odpoczywać??? Dziewczyny, które są na zwolnieniu kiedy dostałyście kasę z ZUSu? Długo czekałyście?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832665 przez wiolcia1004
ilona w moim przypadku jest tak, ze zus przesyla kase do mojego zakladu a on mi przesyla na moje konto. Co to jogurtu naturalnego i kiwi to kiedys tez mialam 2 dniowa taka przygode z tym ze ja jadlam serek homogenizowany i po tym mialam takie rewolucje ale nie jak jelitowka tyko poprostu luzny stolec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832669 przez ilona88
wiolcia ja mam własną działalność. Jestem na zwolnieniu pierwszy miesiąc więc zakład pracy mi płacił za styczeń a za działalność ZUS, tyle że jeszcze kasy nie mam:( Strasznie pić mi się dziś chce, drugą butelkę wody wciągam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832693 przez Cania
hej,

ja jakos bardzo sceptycznie podchodzę do prowadzenia ciąży w nfz... korzystam z pakietu lux med i jestem zadowolona, zwłaszcza ze oprócz ginekologa, usg i standardowych badan ciążowych dochodzi mi jeszcze comiesieczna wizyta u hematooga i również komplet badan z ta wizyta zwiazanych. No i mam komfort umawiania się na konkretna godzine a nie przepychania przez kolejke... to tez jest ważne, zwłaszcza jeżeli chce się ciagle pracować. Niby pracodawca ma obowiązek udzielić wolnego na badania związane z ciaza, ale...

Jeśli o USG chodzi to lux med. faktycznie ma w planie trzy badania, jednak ja uważam, ze jeśli wszystko jest w porządku, to nie ma co przesadzac i badac się na każdej możliwej wizycie. Choc nie przecze, ze kazda możliwość podglądania maleństwa jest niesamowita! :) I najchętniej podgladalabym caly czas! Ale tak jak mowie, nie ma co przesadzac jeśli lekarz uważa, ze nie ma potrzeby, bo malec rozwija się prawidłowo.

tez zapisałam nas do szkoly rodzenia na kwiecień :) a na przygody kiwi niestety nic nie potrafie Wam poradzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832699 przez agnieszka89
z Zusu pierwsze pieniazki dostałam równe 13 dni od daty ostatniego zwolnienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832713 przez Agnilla
Ilona, ja na początku ciązy cały czas załatwiałam się na rzadko, nie wiem po czym, z czasem samo przeszło, nie goniło mnie jak na rozwolnienie ale jak szłam to wiadomo. marzena może mieć racje, moze to od witamin?
co do zusu, to za kazdym razem jak mam L4 do danego dnia, to na drugi dzien, max 2 mam pieniądze na koncie. zalezy o ktorej godzinie zus wykona przelew. jesli dlugo nie dostaniecie kasy dzwoncie tam, bo to moze pracodawca nie spelnic wymogow i miec braki w zusie. u mnie byly jakies niedociagniecia, zus zadzwonil do pracy, ksiegowa uzupelnila co miala i wszystko gra. teraz moge sobie rozplanowac zakupy, bo wiem kiedy kasa wplynie ;)
uzupełniłam tabelke :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832731 przez martyska
Muszę się jeszcze wtrącić do tematu o ciąży prowadzonej przez NFZ i muszę powiedzieć ze ja jestem bardzo zadowolona chociaż chodze przez nfz. Zawsze dostaje się w terminie nawet mogę sobie godzinę wybrac . USG mam na każdej wizycie a chodze co dwa trzy tygodnie i zawsze mi wszystko dokladnie tlumaczy i w ogóle jest bardzo mily i otwarty na pytania, a w razie jakiś problemów mogę w każdej chwili dzwonić wiec to chyba trzeba trafić na dobrą przychodnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #832834 przez margollka
hej dziewczyny wiem jakie to wspaniale uczucie podgladac dzidziusia co chwile i ja tez bylam oburzona i zawiedziona jak sie dowiedzialam, ze mieszkajac w Anglii bede miala wykonane tylko dwa usg - jedno w 12tyg i drugie w 20, no chyba ze cos bedzie nie tak to wtedy robia dodatkowe badania... oburzenie i niedosyt przeszly po przeczytaniu ponizszego artykulu i stwierdzilam, ze nie ma co podwazac kompetencji lekarzy, bo oni chyba jednak najlepiej wiedza co robia. Zachecam do przeczytania

www.rodzicpoludzku.pl/Ciaza/Badania-USG-w-czasie-ciazy.html

moze dobrym pomyslem byloby kupic sobie stetoskop za niewielkie pieniadze i podsluchiwac jak dzieciaczkowi bije serduszko, zeby zaspokic swoja ciekawosc, co wy na to?

Agnila, jakie informacje trzeba podac, zebys mogla uaktualnic informacje w tabeli?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832861 przez Agnieszka_H
Ja chodzę do ginekologa prywatnie.Koszt wizyty 100 zł i chodzę co 4 tygodnie.Za każdym razem mam robione usg.Po pierwsze usg nie szkodzi dziecku a po drugie ja jestem spokojniejsze ze z malenstwem jest wszystko wporzadku, tymbardziej ze dwie ciaze już straciłam.
Plus usg 3d 4d na ktore sie wybieram za dwa tygodnie.

Ja jeszcze na zwolnienie sie nie wybieram myśle ze pójdę w 8 miesiacu(oczywiście jak wszystko będzie dobrze).Tymbardziej ze mi nie łatwo iść na zwolnienie mając swoją firmę a nie chce wszystkiego zostawiać na głowie męża:)



Mama Aniołka~Józio 5.04.13
Mama Aniołka~12.08.13

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832882 przez malgorzatawalak
Ilona ja czekałam pieniądze z ZUS-u prawie miesiąc :( niestety...taka biurokracja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #832887 przez magwoj
Mój mąż załatwił stetoskop i oboje wsłuchiwaliśmy się z bicie serduszka,
fajne uczucie. Trochę zajęło mi czasu zanim udało się znaleźć serducho :lol:
Szkoda, że nie ma możliwości podglądania malucha wtedy kiedy ma się ochotę.

Kochane, czy któreś z Was farbowały? bo ja niestety posiadam już niezbyt estetyczne
odrosty i zastanawiałam się jakiej farby ze spokojnym sumieniem mogę użyć?
Polecicie coś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832906 przez Agnilla
ja farbowałam włosy już 2 razy, kupiłam farbę do włosów 0% amoniaku :)
margo masz tabelkę na 1 str, podeslij mi swoją datę porodu i płeć, jeśli już znasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832910 przez magwoj
Ja zastanawiam się nad użyciem farby REVLON, reklamują się że też są bez amoniaku.

www.rossnet.pl/Artykul/Farby-do-wlosow-R...-juz-w-Polsce,199199

Trochę mam wątpliwości przed tym farbowaniem :dry: , ale bycie w ciąży raczej nie powinno być powodem do tego, żeby czuć się zaniedbana i źle.

Co myślicie?

Datę porodu mam wyznaczoną na 23 lipca, płci jeszcze nie znam 17 lutego idę na USG i mam nadzieje, że się dowiem, bo chciałabym powoli zacząć kupować te wszystkie słodkie rzeczy :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832955 przez alisek
hejka

co do farbowania włosów to powiem szczerze, że przez pierwszy trymestr bardzo się męczyłam bo wcześniej robiłam odrost u fryzjera co miesiąc, a naczytałam się jak to źle wpływa na dziecko czułam się niefajnie z tymi odrostami ale stwierdziłam, że dzidziuś jest ważniejszy niż wygląd(powiem szczerze że opinie są podzielone i jedni lekarze twierdzą,że można jak najbardziej farbować a inni lekarze zabraniają).
Na początku drugiego trymestru(ponoć wtedy już można) poszłam do fryzjera i powiedziałam, że jestem w ciąży,w końcu Jestem zadowolona :) A co do farb to najlepsze są ziołowe henny ale to raczej na kolory typu rudości lub ciemne.Moim zdaniem blondy bez amoniaku nie wyjdą
www.khadi.pl/farby-do-wlosow-dla-kobiet-w-ciazy
www.lorealparis.pl/koloryzacja/kolor/cas...-hebanowa-czern.aspx

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #833010 przez ilona88
Kochane moja bratowa ma swój salon fryzjerski...przez wszystkie 3 ciąże malowała włosy, zmieniała kolor, robiła odrost a dzieci piękne i zdrowe (najstarszy ma 18 lat i żadnych skutków ubocznych oprócz klapek na oczach:))

Ja dziś zaczynam pić Smecte. W nocy obudził mnie ból brzucha i oczywiście biegunka...rano zjadłam śniadanie...ból brzucha i biegunka...Powiedzcie mi czy po doustnym probiotyku Lacibios Femina może wystąpić biegunka? Bo właśnie sobie przypomniałam, że w sobotę łyknęłam jedną tabletkę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl