BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #895642 przez marta0488
Agnieszka 89 słodkie to :)
Ja po raz pierszy na forum o takiej porze, no aż nie wierze normalnie ;)
zawsze spie. Ale dzisiaj w nocy miałam z tym problem....Poszłam spac o 23 i przebudzałam się jakies 7 razy bo mnie plecy bolały. Ostatnio wstałam 5:05 i 6:05 i zaczął tez mnie bolec brzuch :blink: i wypróżniłam się na maxa...i mnie boli bardziej bo na początku to tylko jak leżałam a teraz w każdej pozycji. Myślicie ze takie skurcze przed porodem to sie mogą zacząć od bólów krzyza?? Może sobie wkręcam.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895652 przez elmirka_20
Cześć Mamusie! :)

Agnieszka89, ale sie rozbeczałam! Przeczytałam ten dialog dzieci... Za pół godziny będzie po mnie mąż bo jedziemy do lekarza, a ja tu beczę .... To śliczne jest !!! :) ....

Margolka!!! :) Jak cudownie że napisałaś i jakie dobre wieści !!! :) Z całego serca życzymy Ci wszystkie tu na forum, byście już jutro mogli zabrać Marcelka do domu !!! :) No wreszcie !!! :) Tak bardzo trzymałyśmy tu za Was kciuki ... ;) Zdrówka dla Was i wszystkiego, co najlepsze !!! :)

Cania, my dzisiaj mamy lekarza, prawda? :) Powodzenia! :) I innym Mamom również, jeśli jeszcze są dziś jakieś wizyty ;) Ja sie odezwę już po swojej - mam przed 12.00.

Wczoraj powiedziałam mężowi, że nasz synek będzie miał n aimię albo Tomuś albo Patryczek. I myślałam, że mi pomoże z dylematem, ale jednak jak go zobaczmy, to zdecydujemy :) Czyli nadal będę jedyną osobą w tabelce bez imienia dla synka....

Trzymajcie sie ciepło Kobietki! :) Miłego pogodnego dnia !!! :) ;***

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895653 przez marta0488
coś nie wyświetla postów.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895654 przez marta0488
teraz to mnie boli chyba co 15 min więc może pojedziemy do tego szpitala, anjwyzej powiedza ze mam wracac do domu :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895655 przez gabi28
Dzień dobry.

Margolka,świetnie ,że się odezwałaś :) Cudownie,że wracacie do domku. Bo przecież w domku najlepiej.

Cos miałam pisać i zapomniałam :) skleroza nie boli.

Musze się ogarnąć,bo koleżanka przyjdzie do mnie. A wiecie,że już za tydzień wielki mój dzień? :) zaczynam sie troszkę denerwować-zwłaszcza że nadal butów nie mam :)

Miłęgo dnia...

Brzuch mi napitala jak nie wiem.

Marta może weź prysznic sobie.. poleź..jak nie przejdzie to jedź.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895660 przez martyska
Marta może zacząć się bólami krzyżowymi ale tak jak Gabi napisała prysznic przechadzka po mieszkaniu zmiana pozycji i jak nie przechodzi a są mocniejsze to jedź .

Witam się powodzenia na wizytach i czekamy na dobre wieści w sensie szyjka już krótka rozwarcie itp ;)

No Gabi pewnie że się denerwujesz ale dasz rade będę trzymać kciuki jeśli rodzić nie będę ;)

Margolka no to super że u was wszystko dobrze bardzo się cieszę i trzy mam kciuki żeby już w tą sobotę Marcelek był w domku :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #895665 przez Lyanka
Cześć dziewczynki ;)

Ja już po śniadanku, stary odcinek M jak miłość obejrzany....teraz się pindrzę, bo pewnie wybiorę się na spacerek z tą moją koleżanką, która urodziła 1,5 tygodnia temu ;) Wczoraj też trochę pospacerowałyśmy...a malutka jest taka słodka :silly:

Ja też noce co raz gorsze mam....kręcę się z boku na bok i budzę się przy tym, bo a to kręgosłup zaboli, a to biodra, a to brzuch....ech

Wszystkim mamusiom, które mają dzisiaj wizytę u gina życzę powodzenia i czekamy na dobre wieści ;)

Poruszyłyście temat laktatorów. Ja na razie nie kupuję, bo w moim szpitalu jest dostępny i nie trzeba mieć swego....a tak na dobrą sprawę, to nie mam pewności, czy mi się przyda. Jak będzie trzeba, to się dokupi ;)
Jeśli chodzi o wybór, czy elektryczny czy ręczny, to pewnie od sposobu karmienia będzie zależało, tj. czy karmimy cycem, czy butelką. U mego kolegi z pracy też urodziła się córeczka pod koniec maja i niestety żona musi ściągać mleko i karmić butelką. Mieli kupiony ręczny laktator i była ponoć masakra, bardzo mało mleka się ściągało. Więc zainwestowali w elektryczny i są bardzo zadowoleni. No ale to oczywiście indywidualna kwestia każdej z nas :)

Margolka cieszę się bardzo, że już wracacie do domku z synusiem. Dużo zdrówka dla was!!! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895672 przez agnieszka89
marta0488 moze to taki dzien dzisiaj ja od 4;30 na nogach od wczoraj mnie w krzyzu lupie, dzisiaj wycieczki do WC i przed kapiela mnie taki skurcz sieknal ze masakra, no ale od 7 sie nie powtorzyl wiec to chyba nie moj dzien niestety :P Ale jak ty masz takie czeste to moze CI sie uda szybko malenstwo zobaczyc :)

margolka ciesze sie że u was wszystko ok i ze wkoncu mozecie wyjsc do domu, życze wam duzo duzo zdrowka :) i szczescia oczywiscie :)

co do laktatorow ja kupie po porodzie jak bede miala pewnosc ze bede karmic piersia, i pewnie kupie reczny bo zapewne sporadycznie bedzie mi tylko potrzebny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895676 przez agnieszka89
elmirka_20 nie martw sie moj synek ma imie w tabelce Kacper, ale jak jeszcze był w planach tylko miał być Frankiem, potem mezowi sie pozmienialo ze chce Kacperka ale nadal licze na to że postawie na swoim Choc uklad był że ja dla dziewczynki imie wybieram on dla chłopca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895680 przez MarzenaBZ
Cześć Dziewczyny!

Margolka!!! Cudownie, że już niedługo będziecie w domu z Marcelkiem! Wszystkiego dobrego życzę!

Agnieszka ten tekst super! Aż sobie na Facebook wstawiłam:D Trzeba głębszego przesłania też szukać w nim, bo identycznie jest z tym, czy wierzyć w życie po smierci :) ;) :laugh:

O! Marta, pewnie będziesz kolejną Mamuśka:) Prysznic, ruch i zobaczysz. Ja też słyszałam, że od bóli pleców może się zacząć, a jeszcze jak jest biegunka czy wymioty, to poród blisko!
Daj znać:)

Wiecie co, ja mam laktator Medela dokładnie ten:
www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/produ...g/mini-electric.html
Udało mi się go wygrać, bo ogólnie koszt wynosi ok 300zł-400zł (zależy od sklepu). Powiem Wam Dziewczyny, że już od wielu osób słyszałam, szczególnie położnych i doradcy laktacyjnego, że medela są najlepsze, bo ich ssanie jest identyczne jak ssanie dziecka.
Na ręczny nie warto się decydować, bo w przypadku, gdy np musimy bardzo często odciągać pokarm, nasze ręce nie wyrobią. A koleżanka - pracująca w sklepie z artykułami dla niemowląt - sprawdzała niektóre ręczne i większość nie była w stanie się przyssać do ręki nawet.
Oczywiście NIE NARZUCAM SWOJEGO ZDANIA - TAK SŁYSZAŁAM! Ostatnio czytałam tekst położnej z tego forum:
blog.zapytajpolozna.pl/polog-karmienie-p...est-zbyt-malo-czasu/

Rewelka - kochana, nie mów, że nie będziesz mieć pokarmu! Każda kobieta ma, tylko ostatnio jakaś moda się zrobiła, że każda mówi że nie ma a w szpitalu nie ma pomocy, żeby ktoś jej wytłumaczył. A wszystko dlatego, że im więcej się karmi, tym więcej jest pokarmu i tym więcej dziecko potrzebuje. W pierwszej dobie życia potrzebuje tylko małej łyżeczki mleka-a tyle siary na pewno będziesz w stanie mu dać. Na pewno u Ciebie będzie trudno z Doradcą Laktacyjnym, ale przystawiaj dziecko do piersi i próbuj. Znalazłam ten filmik - dokładnie to samo, co nam na Szkole Rodzenia mówili:
Polecam pooglądać!
pediatria.mp.pl/karmienie-piersia/prawid...ie-dziecka-do-piersi
Na blogu tej położnej z naszego forum jest też fajne zdjęcie i tekst o "braku pokarmu" biumi.pl/blog/maluszek-sie-urodzil-ja-ni...m-pokarmu-piersiach/

Kurcze, ja jakbym miała za reklamę co najmniej płacone!!! :dry:

Ja mam dziś po 17 wizytę u ginekologa, już się doczekać nie mogę!
Na razie lecę jeść:) buziaki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895682 przez ggabii
Cześć Słoneczka :)
Wczoraj się mało odzywałam bo miałam jakiś gorszy dzień. Załapałam jakiegoś doła i jeszcze mały mnie tak bombardował że zaczynałam mieć serdecznie dość. Jeszcze ten ból brzucha i kręgosłupa..... No ale dziś póki co jest delikatniejszy w stosunku do mamusi ;)

Margolka cieszę się bardzo że już tuż tuż i będziecie wszyscy razem w domku! To takie szczęście!!!! Mocno trzymałyśmy za Was kciuki i bardzo często o Was myśleliśmy :)

Gabi wielki dzień zbliża się coraz bardziej :) Będzie wszystko z pewnością tak jak ma być a nawet lepiej!!! To będzie taki wstęp do jeszcze większego dnia którym będzie pojawienie się na świecie Waszego maluszka :) Ach jak fajnie mieć taki miesiąc pełen wrażeń :)

Marta dziewczyny mają rację - na spokojnie najpierw prysznic, relaks, a jak nie przejdzie to dopiero do szpitala. Szkoda żeby mieli Cię tam zostawić i tam byś miała oczekiwać tych skurczy prawidłowych.

Co do laktatora to ja mam pożyczony ręczny. Z pewnością będę go używać :)

A i proszę się zameldować po wizytach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895688 przez wiolcia1004
Witam dziewczyny! U mnie piekny sloneczny dzionek:)
Margolka to super wiesci dobrze ze se odezwalas tak bardzo sie zastanawialysmy czy u was wszystko ok a ty pzynioslas nam znakomite wiesci super!!!!
Marta cos mi sie wydaje ze dzisiaj bedzie twoj dzien skoro mowisz ze jeszcze cie przeczyscilo i masz regularne skurcze to myle ze to bedzie dzis ale warto sprobowac tego prysznica.
Co do laktatorow to moja kuzynka miala reczny i taki mi tez pozyczyla ale zeby go chwalila to nie specjalnie bo podobno ciezko i malo mleka sciagal wiec jak cos kupie sobie elektryczny.
Wczoraj to sie tak napracwalam ze szok a w nocy tak mnie nogi bolaly ze musialam tabletke wziasc bo bym nie wytrzymala i mialam lekkie skurcze ale nie takie jak na okres tylko takie jakby skurcz w łydke zlapal dziwne?
Powodzenia dziewczyny na wizytach oby pojawily sie rozwarcia itp hehehe ja mam w poniedzialek wiec jeszcze musze poczekac:) Milego dnia dla was wszystkich:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895690 przez gabi28
Ja też mam ręczny laktator z aventu,czy się przyda to się okaże. :)

Gabi no lipiec pełen wrażen,tylko mam jakieś dziwne przeczucie ,że Olek nam zrobi psikusa i pojawi się wcześniej na świecie. Od poniedziałku mam dużo załatwień,bo poniedziałek USC ,wtorek póki co to wolny,środa ortopeda i obrączki,czwartek neurolog,piątek ślub. Nie wiem czy fizycznie dam radę. Dla mnie to jednak już za dużo, Nie wiem czy to wiek czy ciąża a może to i to..ale okropnie się męczę. A dzisiaj jeszcze ten ból krzyża jak na okres... w ogóle nie przestaje boleć. Olek też leniwy. Oj dobrze,że nie muszę za wiele robić w domku. Ale siłą mnie nikt nie wyciągnie nawet na spacer.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #895694 przez Agnilla
Dzien dobry, ja tak przelotem, bo sobie powolutku sprzatam, zeby w weekend sie poobijac z mezem, wroci to mi tylko odlurzy i podlogi zmyje i gra, bo nawet ostatnio balaganu wielkiego nie robimy ;) bywalo gorzej ;)
Marta, nie wiem jak to boli, ale sa te bóle krzyżowe porodowe no nie? informuj nas w miare mozliwosci ;) a jak na dluzej zamilkniesz to juz bedziemy sie domyslaly, co sie dzieje ;) a ja stwierdzilam, ze dzis od 17tej to juz mi wisi czy sie zacznie czy nie, maz obok wiec niech sie dzieje co chce.
czy ja mowilam, ze moja corka wczoraj byla taka zamulona, ze ledwo sie ruszala? to nie musze dodawac, ze z zegarkiemw reku o 23 zaczela sie dyskoteka :) a akurat szlam spac, bo mnie juz nudzi ten mundial ;) nie no przysypialam na kanapie to poszlam do sypialni...a raczej do pokoju malej i tam siedzialam i sie zachwycalam, pol godz tancowala az mowie koniec, idziemy spac :) dzis od rana znacznie bardziej ruchliwa niz wczoraj, fazy ma ;)
ja zakup laktatorow mialam z glowy, bo oba dostalam w spadku, w szpitalu maja elektryczne medeli, wiec jak co to mnie do dojarki podlacza ;) ale swoj zaraz spakuje, niech lezy w torbie w razie co, smoka te pakuje, choc nie chcialabym dawac, ale wiadomo co bedzie? ;)
czekam na wiesci po wizytach :) Gabi lipiec ma byc cieply, kup jakies ladne sandalki i gra :)
nie bede zapeszac, ja oprocz ociezalosci czuje sie dobrze ;)
Margo super wieści! Czekamy wszystkie z niecierpliwością na zdjęcia naszego pierworodnego forumowego :) :kiss:
milego dnia laski :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #895703 przez Cania
hej Dziewczyny :)

uf, już z mezem przyjechaliśmy do Tarnowa, jechal do pracy wiec od razu się z nim zabrałam żeby nie musial jechać po mnie drugi raz. Najwyzej jakby cos się dzialo to będę trabic i alarmować :D :) Zrobilam już zakupy na obiad - dziś losos z cytrynka :)

marta0488 skurcze mogą się zacząć od krzyza, ale tez mogą się pojawić na dobre pare dni przed porodem, niekoniecznie zaraz przed. To mogą być jakies przepowiadające. Mnie krzyże bola już tez chwile, wczoraj już bolały bardzo, praktycznie pol plecow mnie bolało jak na okres. No ale poki co nic z tego nie wynika heh. Ale jeśli boli Cie regularnie co chwilka to może faktycznie warto się przejechać do szpitala, jeśli po prysznicu nie przejdzie! Bo u mnie to raczej ciagle...

Elmirka, niestety to nie ja :) Już nie mam zadnego lekarza az do samego porodu (no chyba ze nie urodze w termine ODPUKAC! to mam się zglosic 10.07), teraz tylko chodze raz w tygodniu na ktg do szpitala :) Ale za Twoja wizyte trzymam mocno kciuki :) daj znac jak będziesz po!

Lyanka zgadzam się z Toba, rodzaj laktatora zależy od sposobu karmienia. Ja planuje karmic piersią a tylko czasami odciagac, jak będę miała w planie jakies wyjście czy do lekarza, czy do fryzjera etc no i żeby czasami maz pokarmil :) Dlatego reczny, bo tanszy. Ale jeśli planowalabym karmic butelka i odciagac caly czas, to pewnie bym poszla w elektryczy.

gabi28 to na pewno przez ciaze, mamy mniej sily. Bylam wczoraj z siostra w 2 sklepach w galerii i już odpadałam. Także zdecydowanie mamy mniej sil niż wcześniej :) Pamietam ze tez miałam dość zalatwien przed slubem, bo z narzeczonym widywaliśmy się wtedy tylko w weekendy, wiec w praktyce na sporo zalatwien mielismy tylko ostatni tydzień, jak wzielisy sobie urlop. I miałam naprawde dość! a jak do tego dorzucisz jeszcze ciaze i lekarzy, to już w ogole podziwiam, ze znajdujesz na wszystko sily! :) Ale będzie na pewno pięknie :) Lipiec pelen wrazen! :D :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl