BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 9 miesiąc temu #905911 przez Lyanka
Cześć dziewczyny,

Ali, Agnieszka89 gratuluję cudnych dzieciaczków :) niech się chowają zdrowo ;)

Dziewczyny, widzę że powoli niektóre z nas dopada dołek :unsure: Ja też jakaś dzisiaj nie do życia jestem, nawet mąż to zauważył, że nie jestem uśmiechnięta jak zawsze, tylko jakaś smutna....ech
Sama nie wiem, może też pogoda do tego się przyczyniła, bo u nas pada od wczoraj :(
Synuś śpi teraz...ogólnie lepiej mu idzie spanie w dzień niż w nocy :) bo w nocy wstaje ze 4 razy...i są to raczej dłuższe pobudki. No ale co zrobić.
Wczoraj byliśmy u lekarza. Ogólnie z małym wszystko ok, tylko jakoś martwi mnie, że mało przybrał na wadze w 5 dni...bo tylko 50gr, ale pani doktor powiedziała, że jest w normie i że teraz dziecko się poci i przez to mniej przybiera na wadze. No ale on tyle mi wisi na cycu....chociaż w sumie nie wiem ile zjada.
A dzisiaj idziemy na USG żeby sprawdzić co z jąderkiem. Ale też podobno się już obniża i jest w dobrym kanaliku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905914 przez malgorzatawalak
Hej mamuski :-)
Korzystam z okazji że mały zasnął i powiem wam że w życiu was nie nadrobie ale cóż nie mam ostatnio za dużo czasu. Dziś wychodzę do domu :-) cieszę się jak małe dziecko. Marżę o tym by wejść w swoje ciuchy. Wykąpać się i zacząć organizować sobie życie :-)
Mimo zielonych wód mój synus rozwija się dobrze i nawet spory z niego lakomczuszek :-)
Mam pokarm od wczoraj i piersi stały się duże i twarde ale sutki mam płaskie i mały ma problem że zlapaniem chcą. Położnej poleciła kupno nakladek i chyba będę musiała bo nie wyobrażam sobie małego tak męczyć. Kolejny mój problem to nogi mi strasznie puchną i muszę je trzymać wysoko :-( a to dość trudne bo karmieniem małego na siedząco i moje nogi są niżej ale trudno.

Miłego dnia dziewczyny :-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905959 przez Lyanka
Misiana kaszelek i kuchanie to z reguły nic złego. Może maluszek po prostu czyścił sobie drogi oddechowe.
Moj synek cczasami tak dziwnie sapie jak je, ale jak śpi to ładnie i równo oddycha... Też na początku się wystraszyłam, ale wczoraj pani doktor osluchala małego i nic... Trzeba po prostu obserwować, czy to się powtórzy, czy to tylko taki jednorazowy incydent był.

Dziewczyny, dajecie już swoim maluchom witaminę K i D? My dzisiaj zaczęliśmy podawać i jeszcze ja jako matka karmiąca muszę brać Prenalen DHA - to takie kapsułki z kwasami omega, co ponoć ma wpływ na rozwój układu nerwowego malucha i wzrok.
Bierzecie coś takiego? Albo jakies inne witaminy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905960 przez Ali
Dziękuję dziewczyny!
Agnieszka gratulacje! Śliczne maleństwo! a włoski ma podobne jak mój :) widzę, że u nas podobna sytuacja, rozwarcie nie postępowało, ale najważniejsze, że juz po i mamy swoje maluszki :)
Małgorzatawalak jaki śliczny okruszek! :) Powodzenia w karmieniu, ja akurat z sutkami nie mam problem, ale czasem mi brakuje pokarmu i mały się denerwuje. Nie chcę go za dużo dokarmiać z butelki, bo się rozleniwi i nie będzie ze mną walczył o pokarm. A jesteśmy na dobrej drodze do nawału ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #905969 przez elmirka_20
Ali i Agnieszka89 !!! Gratuluje Wam wspaniałych synków! :) Ale maja podobne bujne czuprynki! :) Andreasek i Kacperek ;) Wspaniale, że już są z Wami ;)
Agnieszka, mój synek tez miał na dzień dobry antybiotykoterapię przez 5 dni, przez wenflon w główce i do tego 2 dni lamp, bo jeszcze sie żółtaczka przyszwędała..... Wiem, że jedyne czego chcesz, to wrócic do domu z dzieckiem i dojść do siebie ale czasem i tak się zdarza... Jeszcze mi się trafił baby blues i wylam jak ta dzidzia w przeciwieństwie do mojego synka, który chyba za mnie trzymał fason.... :) Ale już o tym pamiętam jak przez mgłę..... Obys i Ty tak szybko zapomniała i już to za sobą ;)

Hansel, fajny ten Twój kącik i przewijak wygląda na bardzo solidny - spodobał mi się :)

Maggi, dobrze że zapytałas o łożysko, przynajmniej jestes teraz spokojniejsza a to bardzo wiele dla dzidziulka ;)

Malgosiawalack - jaki pocieszny maluszek! :) Słodziutki! ;)

Lyanka, ja podaje wit. D+K i podawałam omega-med baby dha ale to smierdzi ryba i maly mi wypluwa. Bede musiala DHA kupic dla siebie i zeby przeszlo do mleka.... Takze nie polecam Mamusie Omega-Med DHA dla dzieci bo moze sie dziecko zrazic do mleka jak bedzie tak cuchnelo ryba a kapsulka bezposrednio do buzki tez nie jest wyjsciem bo smierdzi dziecko ryba i moje to wypluwa :/ ... szkoda kasy..... Musze cos innego kupic.

I znowu nici z mojego spacerku z synkiem... Pierwszego spacerku.... Leje jak z cebra..... :/

Buziaki, trzymajcie się Drogie Mamusie i uważajacie na siebie i swoje pociechy - w brzuszkach i poza brzuszkami ;) ;***

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905977 przez misiana
Lyanka my witamine D dostawalismy juz w szpitalu, teraz w domu kontynuujemy, a od 8 dnia wprowadzilismy witaminę K. Ja też biorę witaminy z DHA.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905987 przez gabi28
witam sie i ja w ten deszczowy dzień.

Mały śpi z przerwami,karmie go co 3 godziny,ale czasem zasypia i po pól godzinie znowu się budzi więc znowu dokarmianie. :)
W nocy był spokojniutki.

co do witamin d+k to ja biorę już tylko D. Bo jak się karmi mlekiem mieszanym,z zego wiecej mleka modyfikowanego to witamine k się już nie podaje.
ja biorę jeszcze witaminy te co w ciązy one są z DHA...

Jutro mamy wizyte w poradni patologi noworodków-mam nadzieje,że wszystko bedzie dobrze.

Ali i Agnieszka,ja również wam gratuluje. wrcajacie do pełni sił :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906011 przez martyska
Agnieszka gratulacje :-)

Ja też daje witaminę D od poczatku bo również dostawał juz w szpitalu witaminy K nie daje narazie bo dokarmiam mm ale walc że z moją laktacja i chce karmić tylko piersią wiec wtedy będzie dostawał a walc że z laktacja bo jego problemy z kupka to przez mleko juz mu zmieniałam i nic to nie dało a przy moim mleku powinno być lepiej :-)

Byłam dzisiaj w przychodni z moim synkiem to waży uwaga 4470 :ohmy: w dwa tygodnie ponad kilo i moja waga oszukuje bo wyszło mu mniej :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906038 przez Lyanka
Martyśka to pięknie twój synek przybrał na wadze :)
A mój tyle przy piersi i w nocy co 2h....i tak malutko jak na razie. No ale może się rozkręci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906048 przez martyska
lyanka jeszcze się rozkręci ja mojego dokarmiam mm wiec dlatego :-)

Dziewczyny jak myslicie pomogę synkowi na kupkę jeśli zjadłam jabłko wypiłam rumianek poczekam chwile i dam mu swoje mleko? Już nie wiem jak mu pomóc :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906056 przez Lyanka
Martyśka mój synek też ma problem z kupkami, a jest karmiony tylko cycem :(
Wtedy robię mu delikatny masaż wokół pępuszka, robię rowerek nóżkami tak delikatnie i kładę na trochę na brzuszku (tak na 5 minutek).
Może spróbuj...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906127 przez Ali
Dziewczyny, mam pytanie. Karmię małego piersią, ale okazuje się, że mam niewystarczająco pokarmu i muszę go dokarmiać. Sama nie wiem ile on może wypić, skoro mamy 5 dobę? Boję się, że wypije za dużo i będzie go bolał brzuszek... Mam ogromnego stresa, zaczęłam pić herbatkę na laktację, mam nadzieję, że coś ruszy.
Dziś zaliczyliśmy pierwszy spacer, bo wczoraj była położna i mówiła, że możemy już iść. Trochę pogoda nie dopisała, ale świeże powietrze uspało malutkiego na długo ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906145 przez staślubania
Cześć Dziewczyny i Witajcie Maluszki:)
Gratuluję Ali i Agnieszka 89:) Wasze maluchy mają też czarne czupryny jak mój Staś:)
Wczoraj Staś doświadczył pierwszej kolki, a ma 3 tygodnie i jeden dzień. Mam nadzieję, że nie będzie tak co wieczór, tym bardziej że trzymam dietę, piję herbatki na laktację, kupki robi często i luźne a poza tym kładę go na brzuszku. Nawet lubi spać w tej pozycji, ale pilnuję go w tym czasie. Na kolki oprócz masowania brzuszka i małych ćwiczeń z nóżkami, jak pisała Lyanka, sprawdza się też suszarka;) lekkie ogrzewanie brzuszka przynosi ulgę.
Staś był w środę ważony i od ubiegłej przybrał 230 g. Waży teraz 4715:)
Mamy problem z oczkiem. Od urodzenia łzawiło, potem zaczeło ropieć. Położne zaleciły przemywanie świetlikiem rumiankiem itp. Nic nie pomogło na tyle, żebym była zadowolona. Pediatra przepisała neomycynę-maść do oczka. Już 4 dzień stosujemy i średnio efektywnie. Powiedziała, żę jesli to nie pomoże to okulista się kłania. Ale boję się, że będzie ciężko się dostać. Może u nas też limity się skończyły :unsure:
Ali, jak chcesz więcej mleczka, przystawiaj dziecko jak najczęściej. To pobudza laktację bardzo.
Martyska, rumianek pomoże, ale jabłko niekoniecznie. W ogóle surowe jabłka na początku karmienia są niezbyt mile widziane. Mi położne zaleciły jedzenie pieczonych jabłek. Więc marmoladkę sobie robię i zajadam :P
Spokojnej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906241 przez Agnilla
Staś Pola tez miała ropiejace oczko tak mocno, ze jej się sklejalo i musialam jej pomagać, mylam i wodą przegotowana i solą fizjologiczną i nic nie pomogło. Mąż pojechał do pediatry zapisała nam kropelki tobrex przeszło jak ręką odjal
Witam kolejnego slodziaka i gratuluje mamie
U nas dziś nad ranem poszła w ruch suszarka, pola od razu odjechała i dala mamie pospac ;)
Ja nie wiem jak Wy macie czas na forum ja ciągle coś robię, umrę jak mąż wróci do pracy ;)
Podziękowania: staślubania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #906247 przez kinngga87
Hej dziewczyny jesteśmy po szczepieniu, mała dobrze zniosła jak narazie szczepienie zobaczymy co bedzie w nocy

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl