BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

13 lata 1 miesiąc temu #91209 przez Madzia89862
No to z moim jest podobnie tyle ze on ma 92 cm i ma 13kilo niecale

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #91237 przez _aga86_
Wiece co ja ostatnio mierzylam Julke zwykla miara i wyszlo 80cm (napewno niezbyt dokladnie), wiec jak czytam ile maja Wasze maluch jestem w szoku!!! a ciuszki kupuje raz na 80 raz na 86. Wazy 11 kg, ale tez na zwyklej wadze. Napisze Wam dokladniej jak bede w PL, bo ide do pediatry na ogolna kontrole. Julka ma jedna kolezanke miesiac starsza- jest wyzsza, ale druga tez miesiac starsza, ktora jest nizsza, wiec myslalam, ze jest srednia, a tu w porownaniu do Filipka, ktory jest 2,3 tyg. mlodszy to jest malenka!!! Nastraszylyscie mnie. No, ale moze dlatego,ze to dziewczynka, bo wedlug siatki z ksiazeczki zdrowia idzie caly czas po tej samej lini. Do Klaudii nie porownuje, bo jest kilka miesiecy roznicy i do tego czasu jeszcze Julcia pewnie nadgoni. No chyba, ze niunia poszla w moje slady, bo ja tez sie duza urodzilam, ale az do gimnazjum bylam jedna z nizszych, a jak wybilam to nalezalam do czolowki tych wysokich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91245 przez Mirella
Aga, spoko, nie porównuj bo nie masz do kogo tutaj tak naprawdę, bo siatka centylowa dla chłopców wygląda inaczej niż dla dziewczynek :) Mnie się wydaje że Julka spoko, z Klaudią jakoś podobnie było parę miesięcy temu :) Poza tym dziecko dziecku nierówne, nasza sąsiadeczka ma trzy latka i jest na wysokość taka jak Klaudia, ma niskich rodziców więc i ona maleńka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91261 przez _aga86_
No, ale my niscy nie jestemy :) Moja kolezanka ma corke w wieku Klaudii; urodzila sie 12 maja 2009 i nie widzialam Jej miesiac- bylam w szoku tak urosla. Moja kumpela mowila, ze wszystkie ciuszki musiala wymienic :) Wszystkiego dowiem sie u pediatry, bo w UK to zaponieli o bilansie mojaj corki!!! Kontrola jest miedzy 9-12 m. A jak byla na szczepieniu miedzy 12/13 m powiedzialam, ze nie miala zrobionego bilansu to uslyszalam odpowiedzi, ze mam czekac na list, bo badania przeprowadza inna przychodznia. Wiec czekalam jeszcze miesiac i znowu ich poinformowalam, a oni znowu mnie zmyli tekstem : prosze czekac!!! Juz sie nie upominam, bo jade do PL i tam pojde do pediatry.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #91289 przez Mirella
A u nas się nie robi bilansu na roczek, na dwa latka dopiero, i potem co dwa :D także my niedługi idziemy się "bilansować". Już dwa latka, kiedy to zleciało?

Planujecie drugie szkraby?

Aga, zajrzałam do siatek centylowych w książeczce Klaudii i Julka bardzo ładnie mieści się w normach, także nosek do góry :)




Coś mnie napadło i mogę w kółko słuchać.
Piosenka z całkiem sympatycznej, aczkolwiek chyba mało znanej peerelowskiej komedyjki o nic nie mówiącym tytule "Cesarskie cięcie"

Ja ją lubię i często oglądam, można przy okazji popatrzeć jak to się kiedyś rodziło i jak się czasy zmieniły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91317 przez Madzia89862
aga tak siatka chlopcow i dziwczynek troche sie rozni.a moj smyk urodzil sie majac 62 cm wiec przez prawie 17 mies urosl 30 cm.nie masz sie czym martwic jednak:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #91558 przez _aga86_
Dzieki za slowa pocieszenia :)
My dzisiaj mielismy tak piekna pogode, ze cale popoludnie spedzilysmy w parku, potem poszlysmy do kolezanki, ktora ma 5 m-cy starsza coreczke. Julka tak sie wybawila, ze usnela w 5 minut :) Pierwszy raz w tym roku chodzilam w krotkim rekawku!!! Zreszta nie liczne osoby mialy dlugi rekaw (nie liczac dzieci oczywiscie). A oto niunia na dzisiejszym spacerku:

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91563 przez Manga
Aga to nie żadne pocieszenia, to fakty!
U dzieci najważniejsze jest, żeby trzymały się mniej więcej stabilnie w centylach. Skoro piszesz, że tak jest to luz. My mamy kontakt z wieloma dziećmi w wieku Aleksa i różnice między nimi są niesamowite.

Mirella, jest bilans na roczek. Ważą, mierzą i pytają o takie różne rzeczy, jak ilość zębów, stanie, chodzenie itp...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91569 przez _aga86_
W sumie racja :) Nie ma co panikowac!!! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91574 przez Mirella
Manga, taki bilans to mamy na każdej wizycie praktycznie, myslałam że bilans to coś więcej, sama nie bardzo wiem co. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91583 przez jedynaczka
Dokładnie u nas tak samo, przy każdym szczepieniu pytają o te rzeczy Manga. a bilnas typowy jest w 2 roku życia, tak jest nawet w książeczce u eM napisane.

Aga mój mały też ma 82 cm i waży 11 kg na zwykłej wadze, ale wybieramy sie powoli na szczepienie to sie dowiem dokładniej :)
I Mikołaj jakby nie było przytył dopiero po wyjściu ze szpitala 3 kg tak to ważył 9 kg tylko, ale rozwija sie bardzo dobrze, jest bardzo wesoły, strasznie ruchliwy i wspaniały :D
Więc sie nie martwie.
Każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #91584 przez _aga86_
Wiem, ze nie ma co porownywac- sama na forum juz nie raz to pisalam :D Juz sie nie martwie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91586 przez jedynaczka
i dobrze! bo szkoda sie tylko stresować :)
najważniejsze że Julka jest zdrowa i wesoła :)

Piękne zdjęcie, i zazdroszcze pogody! u nas dzis strasznie pochmurno i mroźny silny wiatr... brrr zakupiliśmy zabawki do piachu a nie mamy nawet jak wyjść na dłużej bo normalnie głowe urywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91587 przez Manga
Wracając do bilansu - musiałam sprawdzić, bo nie dawało mi to spokoju i znalazłam w sieci info, że rzeczywiście bilans rocznego dziecka jest w Polsce nieobowiązkowy.
W naszej przychodni robi się go standardowo, więc myślałam, że jest tak wszędzie. Jest to specjalna wizyta - rozszerzona o dokładny wywiad z rodzicem (nie pamiętam już pytań, ale m.in. właśnie o chodzenie, rozwój mowy i takie tam).

Co do ważenia i mierzenia taż macie racje - jest przy każdej wizycie, ale przecież jeśli dziecko nie choruje i szczepienia są np. odroczone lub rodzice nie szczepią w ogóle, to wtedy nie pojawiają się w przychodni. Dobrze więc, że bilans dwulatków jest już obowiązkowy wszędzie.

A propos spraw zdrowotnych - mam zaległe badanie moczu na posiew Aleksa i przymierzam się psychicznie, jak tego dokonać... ech.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91588 przez Mirella
Znaczy pobrać mocz? U chłopca to chyba jeszcze łatwiej niż u dziewczynki, a Alex przecież sam siusia to nie nasiusia do buteleczki czy pojemniczka w ramach zabawy? Czy problem jest głębszy a mnie wyobraźnia zawiodła?
Normalnie to się dziecku woreczek przykleja, ale Was to już chyba nie dotyczy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl