BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 3 miesiąc temu #1051072 przez kasia1616
Ja akurat się cieszę że przybiera na wadze.... Dziecko jest wtedy silniejsze w razie nagłego porodu.... Więc jest dobrze Mala_Ewa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051081 przez maga4
My tez po wizycie. Mały wazy 630g i teraz zastanawiam sie czy nie za mało bo wasze dzieciaczki waza wiecej. Ale lekarz mówił ze w normie.
Co do krzywej cukrowej to nie będę miała. Mój lekarz w Irlandii powiedział, ze skoro wazę w normie i nie mam cukrzycy w rodzinie to nie trzeba :ohmy:
Tabelka super, tylko nie wiem jak ją edytować. Chyba jestem najstarsza bo mam 34 lata ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051083 przez Bogiii
Wchodzisz tylko w konkretny wiersz tabelki, ona się sama edytuje, wpisujesz to, co chcesz i wychodzisz - wszystko samo się z automatu zapisuje.

Jeśli chodzi o wage dziecka, ważny jest tez jej stosunek do długości malca. Może dziecko będzie drobne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051084 przez maga4
Na telefonie mi sie nie edytuje :( Sprawdzę na komputerze jak będę miała chwile.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051085 przez kasia1616
Maga4 nie wiem czy to prawda ale słyszałam że często jest tak, że chłopcy ważą mniej niż dziewczynki :) ale myślę że to sprawa indywidualna każdego dziecka ile waży... Moja mała 31.12 ważyła 560g i zobacz jak przytyla :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051090 przez Paula1704
Dziewczyny mam pytanie :) czy która z was ma dużą wadę wzroku? Jeśli tak to czy jest potrzebna jakaś konsultacja z okulista? Bo czytałam gdzieś, że jeśli się chce rodzić w sn to przy dużej wadzie okulista musi sprawdzić czy jest taka możliwość. Może, któraś z was wie coś na ten temat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051098 przez Mala_ewa
Paula, ja mam - 4 plus astygmatyzm i lekarz kazał mi w 7 miesiącu przyjść na badanie pod kątem ryzyka odklejenia siatkówki. Jeżeli okaże się, że ok, to idę na SN, jeżeli nie to jeszcze jakoś to można skorygować, jeżeli zależy komuś na SN

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051100 przez Mala_ewa
Przepraszam, że 2 osobne posty, ale na kom ucina mi dłuższe wpisy. Jeżeli chodzi o wagę to ja byłam bardzo tłusta i tego się boję, stąd moje wczorajsze wątpliwości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051102 przez Paula1704
Ja mam -4,5 i nie mówiłam o tym lekarzowi a że chodzę w soczewkach to on sam nie był w stanie nic zauważyć ;) zapytam go o to na najbliższej wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051110 przez Marysia87
Maga 4- mi też na komórce nie chciało się edytować ale wyskoczyla mi informacja żeby ściągnąć jakieś arkusze Excela i wtedy juz mogłam. Ja tylko przez kom obsluguje forum... jak tylko włączam laptopa to Młoda skacze po nim jak szalona :woohoo:
Ja też słyszałam że chłopcy mniejsi są. ..ale waga która któraś z was podawała jak najbardziej ok. Ja pisałam ze w 24 mój mały wzyl 700. .. podobno norma jest między 650 a 930 a i tak nie wielkie przekroczenie to sprawa indywidualna. Jeśli lekarz mówi ze ok to nie ma czym się martwić! !
Po zatym teraz taki okres naszych dzieciaków ze będę szybciutko "tyly" mój mały 24 tc 700 g a teraz 28 tc 1320g!!! Prawie podwoił masę hehe
Co do okulisty nie wiem nic w tej sprawie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051118 przez kasia1616
Jeśli chodzi o okukiste to ona kuzynka teraz rodziła która ma problemy dokładnie z siatkowką. Miała operację która kosztowała ok 10 tys bo siatkówka jej się odklejala. Lekarz powiedział że nie ma mowy jeśli chodzi o normalny poród bo może znowu sytuacja się powtórzyć i jeszcze się pogorszyć. Jednak poszła na konsultację do innego lekarza. Ten powiedział że może rodzic siłami natury no i miała dziewczyna dylemat. W końcu przed świętami urodziła normalnie nic jej się nie stało mimo obaw. Choć mała była malutka to i poród lżejszy ja bym chyba nie ryzykowala tak bardzo. Ale hotel strona zakończyła się happy endem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051179 przez kasia1616
Hej dziewczynki co taka cisza? :) w środę malujemy pokój małej a dziś zamawiamy mebelki :) wczoraj miałyśmy gorszy dzień... Brzuch pobolewal nawet Łucja była taka spokojna za to dziś od rana dokazuje w brzuchu :) chyba któraś ma dziś wizytę co? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1051181 przez Paula1704
Kasia pochwal się jakie mebelki;) my zamówiliśmy w tamtym tygodniu i czekam z niecierpliwością na nie, bo chciałabym już prac te wszystkie ciuszki i tam je składać :)

I znalazłam sobie nowe zajęcie na zimowe wieczory. Będę haftować takie piękne metryczki z bucikami dla siebie i znajomych, bo u nas teraz wysyp ciężarnych ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1051183 przez kasia1616
Jak będzie wszystko w pokoju już urządzone zrobię zdjęcie będzie lepszy efekt.... A Ty Paula jakie zamowilas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051184 przez kasia1616
Tyle się napisałam a jedno zdanie tylko się zapisało... Muszę pisać przez laptopa.... Pytałam się o pampersy na początek jakiej firmy kupujecie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl