BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1054426 przez motylek270
Cześć Linusia, witaj serdecznie. Fajnie że kolejna mamusia do nas dołącza. Swoja droga niezła historia, ze aż tydzień termin Ci się przesunął, jak to sie stało? Z jakiego województwa pochodzisz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054429 przez Linusia
Dzidzia jest wielka :) jak byłam na prenatalnych w teoretycznie 20tg 4 dniu jak dobrze pamiętam to z usg wyszedł na 22tyg i 4 dzien haha. Na szczeście zdrowy jak ryba. Wystarczy zjeść słodkości aby dzidzia przybrała a ja miałam taki moment że pozwalałam sobie na troszke dobroci :)
Jestem ze Śląska :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054430 przez Bogiii
Witajcie Karolino i Tymku :) im więcej kwietniówek tym lepiej ;)

W stopce Nadinchen znajdziesz link do pliku, w ktory możesz wprowadzić info o sobie-terminie porodu,imieniu dziecka,itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054447 przez Marysia87
Milunia- tak lekarz zalecił mi żelazo 2 tabl dziennie... ale nie miałam czasu kupic :whistle:
Nadinchen- wielkie gratulacje!!!! Super ze córka bez smoczka moja dalej z dwoma spi...

Linusia -witaj!!! Im więcej na forum mamuś tym lepiej więcej informacji i doswiadczen, wiec rozgosc się wygodnie. Ja nigdy nie rozumiałam zmiany terminu porodu?! Może być w ogóle coś takiego?! To ze dziecko jest większe lub mniejsze to chyba sprawa indywidualna a wiek ciąży określa się na podstawie jednego z pierwszych usg gdzie bije serduszko i jeśli cykle regularne to tez na podstawie cykli.... jak ci to lekarz wytłumaczył? ! W sumie fajnie ze w ta stronę niż w druga ze dłużej byś czekała.... ja to mogłabym juz rodzic hihi tak bardzo chce juz przytulic synka :woohoo: ale termin porodu mi nic a nic się nie zmienia :S

A mój mały ma czkawke hehe cały brzuch mi drga... smiesznie :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054452 przez Miluniaa
maga ja bym prywatnie morfologie zrobila maly koszt a sie uspokoisz.
tez mialam zelazo tardyferon czy jakos tak ale jest super po 2 tyg podniosl wyniki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054453 przez Linusia
Wg wszystkich wymiarów był większy tak mi to w sumie wytłumaczył. Wiesz wg miesiączki termin miałam na 6 czerwca, wg pierwszego usg był 8 tydzien bodajże, miesiączki zawsze miałam nieregularne więc się nie dziwie że termin też inny. Usg mam na każdej wizycie. Jedynie brzuszek teraz jest mniejszy o tydzien. I tak uważam że termin jest tylko i wyłącznie przypuszczalny, dzidzia może chcieć wyjść już nawet w 35 tc kiedy będzie miał ochotę :)) więc nie nastawiam się że 23.04 urodzę. Z resztą oby nie bo mój gin jest we wtorki w szpitalu a tak to wypada niedziela hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054455 przez Marysia87
Linusia to faktycznie pokręcone z tym terminem no i prawda Maluszek sam zdecyduje kiedy chce wyjść na świat.
Ja tez z woj. Slaskiego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054463 przez maga4
Miluniaa nie mogę zrobić prywatnie. Mieszkam w Irlandii i potrzebuje skierowanie od lekarza rodzinnego żeby zrobić wyniki a to właśnie ona roladzie ciąże i mi tych wyników nie robi. Tu nie można tak jak w Polsce zgłosić sie do loboratorium i zrobić prywatnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054486 przez nadinchen
Witaj Linusia! Dopisz się do naszej tabelki (jest pod moimi suwaczkami). Mamy ten sam termin porodu :)
Maga4 ja też mam robić krew i mocz co wizytę. Dziwne trochę, że twój lekarz tego nie kontroluje. Może w Irlandii inne mają podejście do ciąży
Marysia 87 spróbuj parę nocy bez smoczka, bo potem będzie jeszcze gorzej jak się kolejny maluch pojawi - już w ogóle nie będziesz miała do tego głowy. Ja to się zastanawiam czy dam radę z odpieluchowaniem i cieszę się, że ze smoczkiem tak gładko poszło - jeden problem z głowy :)
Podziękowania: Marysia87

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054512 przez Mala_ewa
Jak dawno mnie tu nie było. Oczywiście wszystko przeczytałam! :)

Linusia witaj! :) bardzo mnie zainteresowałaś tym wpisem. Sama zaatanawiałam się, czy w moim przypadku lekarz się nie pomylił. Jak byłam u lekarza 31.01, to dziecko ważyło 1,3! to jest ponoć waga dla 30 tygodnia... ;/ a nie tyję - od początku stycznia waga bez zmian (są drobne różnice, a to 200 g mniej później więcej, ale nie ważę więcej niż na początku stycznia), a dziecko bardzo szybko przybiera na wadze.
Muszę dopytać się na kolejnej wizycie, bo w sumie też poszłam do niej, bo miałam nieregularne miesiączki i boję się, że ktoś tu coś źle policzył.

aNusia90 mnie też twardnieje brzuch. ;/ Bardzo to jest nieprzyjemne, wczoraj aż złapalam jakiegoś doła, bo ciężko było mi chodzić, czułam, że skóra tak mi się naciąga, że zaraz pęknie. mówiłam o tym lekarzowi, ale wówcas nie było to takie nieznośne i lekarka nic nie powiedziała.
Jak czuje takie napięcie, to musze się położyć. Wówczas trochę mi lepiej ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054517 przez aNusia90
Mala_ewa mi czasem twardnieje nawet, jak leże wieczorem, taki twardy jak kamień się robi wtedy muszę wstać i usiąść albo pochodzić, a znowu jak chodzę lub stoję to znowu muszę sie położyć, ale najbardziej pomagają głębokie i spokojne wdechy i wydechy-lekarz mi tak doradził i się sprawdza - narazie, bo nie chce łykać niepotrzebnie No-spy.

Linusia witaj :) ciekawy przypadek. Ja jak pytałam lekarza o wagę, czy odpowiada tygodniowi ciąży, to powiedział, że waga dziecka w danym tygodniu jest bardzo indywidualna dla każdego dziecka, a tydzień ciąży określa się na podstawie wielkości główki, długości kości udowej i czegoś jeszcze ale mi umknęło już teraz :(

Mam pytanie, powiedzcie mi co z laktatorem, warto kupić czy nie jeśli tak, to na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054706 przez nadinchen
Anusia 90 ja uważam że warto mieć pod ręką. Czasem pomaga rozkręcić laktację lub sobie trochę ulżyć z nawałem mleka. Jeśli chcesz od czasu do czasu korzystać to wystarczy ręczny. Jeśli jednak zamierzasz ściągać mleko kilka razy dziennie to lepiej elektryczny. Kiedyś już pisałyśmy jakie marki są dobre (np. medela, avent, tommee tippi ). Ja miałam medela swing (pożyczony od siostry) - rewelacyjny. Często ściągałam, bo starałam się czasem szykować mleko dla męża żeby miał gdy gdzieś wychodziłam. Mleko kobiece można trzymać w lodówce 24h,a mrozić (chyba) do 3 miesięcy. Ja miałam też ze sobą w szpitalu i przyspieszył mi pojawienie się mleka, bo dopiero w drugiej dobie po porodzie ruszyła laktacja. Córka miała trochę problemy z chwytaniem brodawki, więc laktator też mi ją trochę wyciągnął. Na co zwracać uwagę?W sumie to nie wiem, bo nie szukałam. To co napisałam to wiedza z doświadczenia i opinni koleżanek. Medela swing miał różne opcje - mógł szybciej lub wolniej ściągać mleko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054727 przez Marysia87
Anusia taj jak pisze nadinchen- medela jest świetna a ja przy córce używałam ręcznego tommee tippee- byłam zadowolona a miałam nawał naprawdę nawał mleka i dawał rade l. No ale nie mam porownania jak inny by działał.
Ja albo kupie medele (zależy ile kasy mi się uda uzbierac) albo kupie znów tommee tippe. Ja chcę mieć już w szpitalu laktator, pomoze przy rozkręceniu laktacji.
Nadinchen ja chyba jednak nie dam rady.. ja chyba bardziej jestem przyzwyczajona do smoczka niż córka. .. jak tylko płacze to jej daje... nie umiem jej nie dać smoczka wieczorem.... musze się zebrać w sobie bo fakt potem będzie duzo gorzej.
A ja coś dzisiaj kiepsko się czuje, chyba choroba mnie bierze do tego kręci mi się w głowie cały czas i jakaś słaba jestem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054728 przez Mala_ewa
Dziewczyny, help! Od wczoraj, kiedy czuje twardy, napięty brzuch, dodatkowo czuje (jak dotkne brzuszek) takie igiełki.najczescuej w podbrzuszu. Do lekarza idę dopiero 21 i ni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054729 przez Mala_ewa
Grrrrr
I nie wiem czy paniowicka? Stosuje kremy na rozstępy 2 razy dziennie. Może to za mało w tym okresie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl