BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1054730 przez Marysia87
Ewa a masz możliwość telefonu do lekarza?! Preferuje taki kontakt?!
Pewnie to nic nie jest... a czemu wiążesz to z kremem na rozstepy?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054732 przez Mala_ewa
Nie mam nr :-( zastanawiam się czy to po prostu nie jest początek rozstępów - skóra nie wyrabia? Nie wiem, takie blond myślenie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054734 przez Marysia87
Hmmm możliwe... ja się niczym przeciw rozstepom nie smaruje rozstepy mi wyszły dopiero po porodzie albo może w trakcie hehe... skóra mnie swedziala ale nie czułam igielek...
Ja bym poczekała do wizyty. W końcu za niedługo weekend a potem tydzień ci zleci...
A pozatym nic ci nie dolega prawda?!
Może tak jak piszesz brzuszek nie wyrabia z naciagnieciem skóry a Maleństwo się pcha i rozciąga i może to tak odczuwasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054738 przez Mala_ewa
Może, może... Teraz się wykąpałam, pobalsamowałam i jest ok. Marysiu, może to i racja z tym rozpychaniem się. Dzięki za dobre słowa! Trochę mi lepiej, ale uczucie nie było fajne... Dobrej nocy, dziewczyny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054776 przez kasia1616
Ja też mam twardnienie brzucha kilku sekundowe ale dość często.... Najczęściej jak leżę na płasko z wyprostowanymi nogami. Jeszcze też nie mam rozstępów ale brzusio mnie swędzi czasami więc też na pewno się ich doczekam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054784 przez Mala_ewa
Ja właśnie na leżąco/siedząco odpoczywam :-D kiedy zdarzają się takie twardnienia brzucha, to najgorsze dla mnie jest stanie lub chodzenie. Ech

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054922 przez AsienkaZet
Dziewczyny dziś ja potrzebuje wsparcia! Pytanie szczególnie do tych, które są pod opieką endo i mają problemy z tarczycą, Bogii pamiętam, ze Ty też masz Hashi to może coś będziesz wiedziała w temacie :)

Ja jak już wczesniej Wam pisałam mam niedoczynność tarczycy Hashimoto i dziś jak co miesiąc robiłam badania krwi, między innymi tsh i ft4 - i pierwszy raz od początku ciąży ft4 wyszło mi poniżej normy (TSH OK). Wynik mam 11,76 pmol/l a norma jest niby 12-22. Na internecie czytałam, że dla każdego trymestru te normy powinny być inne (i że właśnie dolna granica powinna się obniżac z każdym trymestrem) a labolatorium w którym robie badania od początku ciąży podaje tą samą niezmienną normę 12-22... No i tak się nad tym zastanawiam, może któraś miała podobną sytuację lub wiedze w tym temacie i podzieli się doświadczeniami :( Lekarz komentując mi wynik badania napisał, że prosi o PILNY kontakt - czekam na umówienie wizyty, ale odbędzie się ona pewnie w przyszłym tygodniu a nie chce sie stresowac cały weekend :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054929 przez Bogiii
Asieńko,nie masz czym sie przejmować...to niewielkie odchylenie od normy...moja endo mówi że lepiej miec nieco niższy wynik,niż za wysoki...tym bardziej przy Hashi
Podziękowania: AsienkaZet

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054930 przez Bogiii
Kurczę ucielielo mi wiadomość.... :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054931 przez Bogiii
Dziwi mnie jedak,ze Twój lekarz robiąc Ci ft4 nie robi ft3...ja robię badania w vitalabo oni chyba jako jedyni maja wskaźniki dla każdego trymestru.
Podziękowania: AsienkaZet

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054932 przez Bogiii
Pociesze Cie jeszcze ze ja miałam przy ostatnich badaniach podwyszone tsh 2,33 gdzie 2 podobno jest juz niebezpieczne(ale tylko wtedy gdy utrzymuje sie dłuższy czas) wiec zwiekszylam dawkę i wszystko wrocilo do normy
Podziękowania: AsienkaZet

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054933 przez Bogiii
Odchylenia od normy,oczywiście tylko te ekstremalne-Twoje wyniki z pewnością nie kwalifikuja sie do tej grupy :) sa niebezpieczne szczególnie na poczatku ciazy - w pierwszym trymestrze.Teraz kiedy nasze dziedziaczki maja swoje własne tarczyce, stan naszych hormonów nie wpływa juz tak inwazyjnie na stan maluszka
Podziękowania: AsienkaZet

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1054936 przez AsienkaZet
Bogiii baaardzo Ci dziękuje za odpowiedzi :) Od razu mi lepiej i jestem spokojniejsza :) Właściwie pewnie bym tak nie spanikowała, (odchyłka od normy też wydaje mi się minimalna) ale komentarz lekarza, że prosi o PILNY (lekarz napisał to słowo drukowanymi literami :P) kontakt sprawił, że wpadłam w panike :P Hmm może mi teraz zleci to ft3? I może dawkę zmieni czy co... A Ty masz za każdym razem oznaczane TSH, FT3 i FT4? :) Bo ja tylko tsh i ft4... tsh mam już od kilku miesięcy cały czas poniżej 1 :P Ufff ufff - w I i II trymestrze wszystko było w normie - także wychodzi na to że w okresie kiedy najbardziej dzidzia tego potrzebowała wszystko było ok i dostawała wszystkiego w takiej ilości ile trzeba :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054943 przez Marysia87
Asienka ja też jestem pod opieką endokrynologa ale ze względu na ciśnienie które miałam bardzo wysokie, za każdym razem dawał mi skierowanie na 3 wskaźniki tsh ft3 i ft4, ostatnio miałam blisko dolnej granicy i mówił ze w ta stronę lepiej niż w druga tak jak pisala Bogi. Ja dodatkowo po porodzie mam zrobić jeszce przeciwciala przeciw tsh...może zrób prywatnie jeszcze raz te badania wszystkie 3 czynniki i idź do lekarza, może jego pilny kontakt będzie polegał na wysłaniu cie na badania bo może to jednorazowe odchylenie. Trzymam kciuki
Ja też mam pytanie do mam które zażywaja dodatkowo żelazo? ?! Jak z wypróżnianiem po takich tabletkach? Bo czytałam ze powodują zaparcia a ja mam wręcz odwrotnie- biegunka :S
Podziękowania: AsienkaZet

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1054946 przez AsienkaZet
Dziękuję Marysiu za odpowiedź :) Uspokoiłam się jeszcze bardziej, bo już drugi raz potwierdzona informacja że lepiej niżej niż gdyby było za wysoko :) No rzeczywiście byc może ten pilny kontakt oznacza, że chce wysłać mnie na badania, zmienic dawkę albo w koncu dac tez skierowanie na to ft3 - dopytam go dlaczego tego wlaściwie do tej pory nie robił... Co do żelaza to tak się składa, że przez 2 miesiące brałam (tardyferon), a jak wyniki były już w normie to mi ginekolog kazała odstawić i jeśli chodzi o wypróżnianie po tym leku to ja o dziwo nie miałam zaparć - wręcz przeciwnie nawet mi się bardziej wszystko uregulowało (codziennie rano o tej samej porze ;) :D), no ale biegunki też nie miałam... teraz już nie biorę i mam częściej problem w toalecie - ale to już pewnie uroki IIIciego trymestru :P A długo już zażywasz? :) Bo jak początki to może organizm tak jakoś zareagował na te tabletki, może się wszystko zaraz unormuje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl