BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1055800 przez nadinchen
Ja używałam Jelp i Lovella.

Marysia mi ostatnio Pani dr mówiła, że jeszcze dzieci do 36 tc mogą zdążyć się jakoś obrócić.
Moja już długo jest głową w dół (tak jak poprzednia córka), ale ta jest wyjątkowo nisko, więc u mnie już raczej nie ma jak się obrócić - na szczęście na razie jest dobrze ustawiona.
Podziękowania: Marysia87

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055804 przez Marysia87
Nadinchen do 36.... to mam 2 tygodnie jeszce :laugh: wiec zobaczymy!!! Wyczytałam ze jak się leży to pod pupę poduszki się wkłada i nogi o ścianę oprzeć wysoko i tak 10 minut leżeć. ... zrobiłam tak i po 2 minutach miałam taką zgage ze myślałam że umrę hehe
A tak jeszcze ze śmiesznych rzeczy... to wyobrażacie sobie ze mój lekarz tylko 2 razy powiedział ze na 80 % chlopak będzie a tak to przez to ułożenie nie da się nic zobaczyć. .. ale będzie ubaw jak się okaże na porodówce ze córka jednak hehe teraz jest tak ścisniety ze nie miał jak zajrzeć. .. zmierzenie kości udowej tez było mega trudne hehe
Trzymajcie kciuki żeby jednak to był chłopak bo jak nie to coreczka będzie chodzić w chlopiecych ciuszkach hehe
Aaa waga mojego Maluszka 2270g hihi grubasek mój kochany :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055813 przez Mala_ewa
Dzięki Dziewczyny! :)

Odnośnie tego, o co pytala Marysia87 - nie znam sposobów, ale byłam zszokowana, kiedu dowiedzialam się, że połozne potrafią ręcznie (namacalnie) określić ułożenie dziecka! :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055861 przez nadinchen
Marysia - no ty to będziesz jedną z pierwszych chyba, która urodzi :)
A po córce nie masz już ciuszków?

Jakby u mnie trafił się jednak chłopak to też będzie chodził na początku w ciuszkach po córce :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055862 przez aNusia90
Dziewczyny - Nadinchen i Marysia jeśli moja dziewczynka okaże się chłopczykiem to też będzie miał różowo-motylkowy świat :laugh: ale co tam, najważniejsze by było zdrowe...
A propo zdrowia jakieś sprawdzone domowe sposoby na zatkany nos?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1055863 przez kasia1616
Są krople dla kobiet w ciąży Prenatal czy jakoś tak ja nie używałam. Ja stosowałam maść majerankową, inhalacje z soli morskiej lub sól bez inhalacji w formie wtrysku.... :) U mnie jak się urodzi chłopak w razie czego też będzie różowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055905 przez Miluniaa
ja na katar uzywalam normalnie afrin lekarz moj pozwolil ale z glowa i z koniecznosci ponoc mniej to szkodzi niz niedotlenianie podu.

Kochane ja jak pjechalam na porodowke w 37 tyg to polozna dotknela brzucha i stwierdzila jaka bedzie mniej wiecej waga :ohmy: :ohmy: to bylam w szoku ;p

ja w koncu popralam i poprasowalam tak sie ciesze ze mam z grubsza z glowy bo juz ciezko mi strasznie...
Wy tez ledwo chodzicie? bo ja to jak kaczka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055911 przez Marysia87
Ciuszkow po córce nie mam- wydałam kolezanka wszystko bo myślałam że nie będę chciała drugiego dziecka jednak macierzyństwo było silniejsze ode mnie i zapragnelam drugie :laugh: koleżanki poodawały co się jeszcze nadwalo ale wybierałam juz te chłopięce hehe.
Madrze napisalas anusia najważniejsze żeby było zdrowe...
Ja na katar używałam tylko soli fiziologicznej, ale Milunia ma rację jak katar meczy lepiej szybciej wyleczyć niż narazić maleństwo na większą szkodę.
Co do chodzenia to ja jeszcze spoko, nawet czasem uda mu się biegac- uroki spacerów z coreczka.
A jak z odczuciem ruchów u was?! Bo ja już kopniakow nie czuje, raczej takie przesuwania no i czkawka bardzo często hehe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055916 przez maga4
Ja tez chodzę jak kaczka :) Rano zawsze czuje sie dobrze a im pózniej sie robi tym mi ciężej.
U mnie jeszcze czasem sa kopniaki ale coraz mniej. Największa radochę ma mój syn jak go kładę spać wieczorem i sie przytulamy. Wtedy on leży na boku i pupą dotyka brzuch i czuje jak sie dzidzia rusza. Strasznie mu sie to podoba :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055923 przez Miluniaa
U mnie bardziej rozciaganie czuje niz kopniaki czasami az boli ale ładnie widac jak dupcie wypina :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055927 przez Mala_ewa
Dziewczyny, mój to będzie jakiś gigant! Waży 1800 i wysysa że mnie wszystko, co zjem, bo ja od 10 stycznia nie przytyłam grama. A Młody rooośnie. Matko, czy ja taka kulkę urodze?! Jestem przerażona. Bardzo dużo się ruszam, ćwiczę, a on rośnie. Mega... Dr mówi, że wyprzedza nas o tydzień
Te czuję rozciąganie. Mały jest ułożony pośladkowo póki co (głową przesuwa mi zebra. :-D)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055997 przez Miluniaa
Ewcia nie ma co sie matwic na zapas usg czesto podaje błedna wage moze byc tez dlugi i dlatego tak wychodzi ale jak bedzie powyzej 4 kg to raczej lekarz nie pozwoli Ci rodzić naturalnie . A moze dzidzia wie co robi ze sie nie odwraca :) JA nogami po zebrach dostaje ale to to nic w porownaniu do kopania po pecherzu jak nawet 2 minuty wczesniej bylam i kopie w pecherz to mam wrazenie, ze sie posikam bardzo mnie to meczy bo latam do lazienki i robie po 2 kropelki ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056026 przez nadinchen
Moja też się wierci i rozpycha. Na zatoki i katar polecam jeszcze tabletki ziołowe sinupret - pomagają po ok 3 dniach brania (tak mniej więcej) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056034 przez Mala_ewa
Miluniaa dzięki za miłe słowa. :) Fakt, lekarka mówiła, że ma wyjątkowo długie nogi... Mam nadzieję, że waga jest przekłamana, bo ja byłam klockiem. Moja mama najprawdopodobniej tez miala cukrzycę ciążową, ale wtedy chyba się tego nie badało/nie przestrzegano aż tak (?)

na zatoki też polecam sinupret albo okłady z rozgrzanej soli: na lnianą sciereczkę sypiemy sól, zawiązujemy szczelnie, podgrzewamy na patelni i przykladamy w obolałych miejscach. Uwaga, sól może być bardzo gorąca (w zalezności jak podgrzejecie). ja po takich okładach spałam jak zabita. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056282 przez aNusia90
Witajcie Brzuchatki:) dzieki za rady w walce z przeziebieniem.
Teraz sie chcialam poradzic odnosnie podkladow. Jakie polecacie? Bella mamma, canapol czy baby ono? Mamy macie cos sprawdzonego?
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl