BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 5 miesiąc temu #801452 przez Tośka27
nasz wazy 6180 i wszyscy lekarze do ktorych jezdze zadowoleni ze dziecko na piersi tak ladnie przybiera :) nigdy bym nie karmila dziecko na czas bo dziecko je i pije z piersi wiec piers dostepna powinna byc zawsze.
A moj synciu zaczal ulewac boje sie dlaczego wczesniej tego nie bylo
a ja dzis u lekarza bylam o 7,30 juz ze soba Ale musialam wziac synka ledwo ale ludzie przepuscili i mam cos z gardlem w nocy nie spalam nie moglam przelknac sliny tak pieklo lzy az kapapy od meza chwycilam chorobe.
ciesze sie ze jest ale denerwuja mnie jego fochy jak trzeba wstac do dziecka jej i on wraca z pracy przemeczony a jak ja sama bylam tydzien i dawal mi popalic i zyje kazduy tylko kto nie obaczy to ze wory pod oczami i wychudzona no a jak jak ja jak wolna chwila nie spie tylko robie to co czeka a on mowi corci pobujaj go i kladzie sie bo on cos zle sie czuje a ja too wuł musze miec na obiady sily lekcje zakupy i dzicko dzien i noc az plakac mi sie chce kocham swoje dzieci ake pomoc tez mi potrzebna maly nie spi w dzien do 16 sama z nim wroci to krazy po chacie kreci sie aby tlko sie nim nie zajac na wieczor gdzie po kapieli spac to on wtedy ja go polulam i by chcial by orazu usnal,pierdnac nie moge nawwet,:*(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801645 przez Agusiak
Dziewczyny myślicie że mogę smarować małej buźkę tym kremem purelan 100 z medeli? On jest niby na popękane brodawki ,jest rewelacyjny, to niemal czysta lanolina więc może było by dobre? Jak myślicie?

U nas dziś w tym kompleksie otworzyli kolejne dwa sklepy, czekam na otwarcie pepko :)

Jutro jedziemy na obiadek do moich dziadków z okazji Barbórki bo dziadziuś jest emerytowanycm górnikiem :)


Tośka zdrówka dla Ciebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801710 przez Edzia04
Agusia ten trądzik niemowlęcy u Zosi wygląda jak małe czerwono różowe krosteczki, jednego dnia są widoczne, a innego ich praktycznie nie ma . Pani doktor jak zobaczyła to od razu powiedziała, że to to, powiedziała, żeby podczas kąpieli uważać i nie chlapać buzi. Tylko takie nam dała zalecenia niczym nie kazała smarować.

Ja właśnie wróciłam ze spaceru 2 godzinki dziś byłam, ale zmarzłam jak cholera. Teraz mąż karmi Zosię, to mogłam na chwilę wejść. Dziś i tak mała jest dużo spokojniejsza niż wczoraj. Mam nadzieję, że ten skok już powoli przechodzi. Wczoraj widziałam jej pierwszą łzę, aż serce pęka... Ale dzisiejszy świadomy uśmiech wszystko wynagradza:)

Miłego i spojonego wieczoru. Papa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801751 przez P@ul@
Cześć dziewczynki :)

Ja oczywiście tylko na chwilę. Mąż siedzi w garażu, mała coś tam gada w łóżeczku...
Od przedwczoraj ledwo żyję. Kaszel mam straszny, z nosa leci mi ciurkiem, gardło boli, głowa pęka w kościach łamie. Dobrze, że chociaż gorączki nie mam.

Dziś byli u nas znajomi z K. pracy zobaczyć Agatkę :) Nawet sympatycznie było, chociaż wszyscy dużo starsi od nas.

Uciekam. Może Agatuś trochę przyśnie, to ja też się na chwilę położę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801811 przez Elusia
Hej kochane:* ja byłam dzisiaj u ginekologa, wszystko super, przepisał mi jakieś tabletki i tam napisane jest że mam brać od 1 dnia cyklu... ale jak karmię to nie wiem kiedy będę miała cykl... to mam brać po prostu od dzisiaj?? bo ja nigdy tabletek nie brałam, tylko używałam krążka, a przy karmieniu nie można;/ stąd właśnie tabletki... eh.
Maluszek dzisiaj ok, naprawdę ładnie spał, więc nie wiem już czy skok czy nie skok...
Paula i Tośka Szybkiego powrotu do zdrowia! :kiss:
Edzia i Agusia Oby jak najszybciej się skończył ten skok...
Edzia mój Ignaś ważył 4,700 jak miał skończone 6 tygodni.
Agusia jak czysta lanolinka to nie powinno zaszkodzić, a może akurat zadziała :) Ja też lubię Pepco ale najbliższe mam jakieś 10km od domu :P
papa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801833 przez Agusiak
dobry wieczór :)

Elusia super, że u lekarza wszystko w porządku. Z tabletkami niestety nie pomogę bo nie wiem jak to jest przy karmieniu :( Lekarz powinien Ci wszystko wyjaśnić jak to zacząć stosować.

Edzia no właśnie czytałam żeby nie myć przy trądziku buźki taką zwykłą wodą a tylko przegotowaną. Kurcze może też spróbuję od jutra.

Lecę bo mała płacze i chyba trzeba iść ją kąpać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #801883 przez nuśka09
hej kochane ;*
Maksowi bilirubina spadła do 58 więc jutro szczepimy :) boję się tego szczepienia bo przechodzimy 2 skok rozwojowy i jest hardcor...
W nocy co godzinę się budził...wzięłam go do siebie bo myślałam że może ze mną lepiej będzie spał ale nie pomogło. No ale jego słodkie uśmieszki wynagradzają wszystko :)
Widzę że zaczyna go wszystko interesować, wyciąga rączki do zabawek:) kurcze jak dzieciaczki szybko rosną :P

Agusiak myślę że nic się nie stanieod lanoliny, ale bezpieczniejsza byłaby maść nagietkowa, jest rewelacyjna na podrażnienia skóry. Mój Maks też ma takie cholerstwo na buźce, lekarka najpierw stwierdziła że to przez pierze, a on często na mojej poduszce z pierza właśnie spał. Więc poduszkę kupiłam nową i dalej to jest...wczoraj czytałam że taka wysypka na policzkach, za uszkami, pod bródką to może być przez moje mleko.Tzn przez hormony moje, ponoć po 3 miesiącu powinno zejść. jeszcze jutro zapytam lekarki o to. Ale kurcze ty mm karmisz więc może to ten trądzik jak u Edzi.Super że będziesz miała pepco blisko :) ja mam niedaleko ale ostatnio coś rzadziej tam zaglądam...
EdziaMaks tydzień temu ważył 4,860kg. teraz pewnie już ponad 5 :P jutro się przekonam. Aha! i on miał 5 tyg, jak przez 2 dni musielismy na mm przejsc i dawalismy mu 120 po tyle go zaspokajało i nasza lekarka powiedziała że widocznie tyle potrzebuje i żeby się cieszyć że dobrze przybiera i chętnie je. :)
Elusiasuper że udały ci się zakupy w ikei :) ja chyba dopiero po nowym roku pojadę bo teraz to tam bedzie szał a ja nie cierpię tej przedświątecznej gorączki w sklepach...
a co do tabletek to nie mam pojęcia ale tak jak Agusiak pisze lekarz powinien Ci wszystko powiedziec

Trzymajcie kciuki żeby Maksio(i ja też:P)dzielnie szczepienie zniósł :)

Dobrej nocki ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802013 przez Agusiak
dzień dobry :)

My jedziemy dziś na Barbórkę do mojego dziadziusia, babcia przygotuje obiadek i pewnie masę innych pyszności :) :lol: :kiss:

A wczoraj udało mi się kupić buty :ohmy: :lol: Fajne bo ładnie wyglądają, są zgrabne a do tego ocieplane :) Ale wiecie przez te ciąże mam takiego kajaka że musiałam kupić rozmiar 39 :( szczególnie przy moim wzroście taki rozmiar niekoniecznie dobrze wygląda :S

Nusia super!!! Trzymam kciuki za szczepienie :)
Kochana smaruję tym purelanem bo doczytałam że jest także do suchej skóry i już widzę poprawę :)

Miłego dnia dziewczynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #802038 przez Kasiaa
witajcie:)
noc nie najlepsza pobudka co godzine... jeszce ja ledwie ciepła jestem z nosa leci i miedzy lopatkami mnie boli masakra:/ kurcze zebym malego nie zaraziła:/ juz drugi tydzien nie bylismy na spacerze bo Wojtus miał kaszel...a teraz ja chora..
Tosia Paula szybkiego powrotu do zdrowia zycze.
Nuśka super ze bilirubina sie unormowala i Maksio będzie miał szczepionke.
Agusiak super sprawa z tym Pepko ze tak blisko:), udanej barbórki życze:) ja tez do siostry Basi juz dzwoniłam z życzeniami:)
Elusia co do tabletek zacznij brac poprostu np od dzis to nie ma znaczenia kiedy sie zaczyna cykl bo nawet nie wiesz bo karmisz tak jak ja... i mi Kazał brac poprostu kiedy kupie tabletki i juz.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802130 przez Tośka27
Hey Kochane
Ja bralam od Niedzieli tabletk ii do niedzieli one sa :D i tak w kolko mam je brac.
A Nuska ciesze sie ze ilirubina spadla Super nie ma teg ozlego :D :*
Agusiak ja tez mialam Gire duzaaa 39 a wzrost 158 :O a teraz but 37 :P ale i waga mniejsza o duzo
Kasiu Kochana u nas co dwie godizny pobudka rowno a twoj maly chociaz w dzien spi moj jeden dzien pospi drugi nie wczoraj pospal to dal dzezu ok 22 musialam obolala chora go potulic b ou Meza Plakal wyczuwal jego zlosc serio to tak jest u mnie jak sie denerwowalam to samo bylo a uspokoilam sie i mowie duzo do Niego i jest OK a Maz do Malego bo w dupe dostaniesz phihihiihihi i mowie do niego ty bys przez tydzien oszalal jak ty 5 minut placze i siedzisz nie wiesz co robic, i nawet slowem sie nie odezwie zero poszanowania co ja mialam i przyznania racji.Jak ja musialam miec ciezko teraz tez wstaje karmie gotuje opiekuje sie synkiem spacreuje na podworku po 3 godziny chora a on wroci i nie wie za co sie wziac bo mu malo czasu a jak ja musze wszytsko od rana zrobic ech nigdy nie zrozumie MNie chyba i nie przyzna ze jestem Silna i sobie radze tylko niestety jego wsparce Mi Potrzebne aon nie potrafi tego robic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802444 przez Elusia
Dobry wieczór kochane :) maluszek dzisiaj w dzień znowu malusio spał... i na cycu co godzinę... nie wiem czy to od pogody zależy czy od czego ten jego apetyt i spanie :P mimo zimna byliśmy jak codzień na spacerku :) przyszła lampka do pokoju, więc pewnie na dniach narzeczony zawiesi:)- ale się cieszę! :) no i mama dzisiaj w nocy ma przyjechać i zostanie na parę dni :)
Nusia Jak Maksiu zniósł szczepienie? wszystko ok? a w Ikei rzeczywiście szał taki, że po 15 min głowa mi pękała od tego wszystkiego :dry: Fajnie, że maluszek już tak ładnie interesuje się zabawkami :) Ignasia na razie tylko muzyka zajmuje na dłużej, a żadne grzechotki mu nie w głowie :P
Tosia i Kasia dzięki za info w sprawie tabletek :) pisałam do doktorka i jest tak jak mówicie, mam brać od razu, cały czas, bez przerwy :)
Agusia Mam nadzieję, że wizyta u teściów się udała :) a rozmiar buta ja mam różnie w różnych butach ;) od 37-39 a też wzrost 158 ;) ważne, że buciki ładne i ciepłe są :)
Jestem dzisiaj jakaś taka wykończona że maskara, ale zima się zbliża a ja jestem niedźwiedź i najchętniej przespałabym ją :silly: muszę zacząć jakieś chyba dodatkowo witaminki brać, żeby funkcjonować.
Miłego wieczoru kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #802511 przez nuśka09
hej kochane ;*

Maksiu dzielny mój chłopak elegancko po szczepieniu:) samo szczepienie darł się w niebogłosy ale potem usnął w wózku i spał prawie cały dzień tylko się przebudził raz na jedzonko, o 18 rozbudził się, zjadł, trochę pogaworzył przysnął na jakieś 20 min i do 19.30 marudził, posmarowaliśmy mu miejsca wkłuć alctacetem i usnął w bujaczku,jak na razie go nie ruszam.:)a waży 4,950 i ma 56 cm :)

ELusiaa puszczasz Ignasiowi różną muzykę? my sprawdzamy co lepiej wpływa na Maksa i jesteśmy zadowoleni bo pasują mu nasze klimaty :P D. testował go na disco polo ( nie cierpię -nie urażając nikogo:)) ale Maks stanowczo protestował :P ja w ciąży dużo muzyki słuchałam może Maks się przyzwyczaił :) Super że lampka już doszła -pochwal się jak narzeczony zamontuje:) udanej wizyty mamy życzę :)

Agusiaki jak na barbórkowej imprezce? u nas niestety ani górnika, ani Basi więc dzień jak co dzień:P fajnie że buciki kupiłaś:) mi stopa tak jakby zeszczuplała bo jest węższa niż przed ciążą...a co do tej wysypki, trądzik niemowlęcy wygląda jak u młodzieży czyli ropne krosty na czole nosku policzkach. U nas to nie od moich hormonów bo tamto inaczej wygląda,mam ograniczyć mleko w diecie i obserwować. Ja Maksowi przemywałam to rumiankiem i możliwe że tym mu pogarszałam bo rumianek w kontakcie skórnym może uczulać :ohmy: mam przemywać wodą przegotowaną a na polko wychodząc smarować kremem hipoalergicznym ale nie za grubo. Dobrze że u Dorotki jest poprawa:)
KasiaPaula zdrówka!!

aa! zaczęliśmy dziś z D. oglądać serial Son's of Anarchy, jak któraś lubi motocyklowe klimaty to baaardzo polecam- jest świetny i jeden przystojniak tam gra :silly: heh :)

Dobrej nocki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802638 przez Agusiak
dzień dobry :)

Nusia super, że Maks tak dzielnie zniósł szczepienie :)
Kochana no my z mężem motocykliści i lubimy te klimaty, tytuł chyba obił mi się o uszy więc chętnie obejrzę. A to leci teraz jakoś w tv czy macie na płytach?
Tzn mąż jest motocyklistą a ja skończyłam teorię, zaczęłam jazdy, potem okazało się że jestem w ciąży z Pauliną a dalej to już wiadomo :) Chyba już na kurs nie wrócę, szkoda tylko że kasa przepadła. Tyle że my nie znosimy ścigoli :X U nas królują czopery, turystyki i klasyki :lol: :lol: T co chwilę konstruuje w garażu jakieś maszyny :P

Barbórka u dziadków bardzo udana, było jak zwykle miło, smacznie i wesoło :)

Za to w domu był wieczorem istny meksyk :(
Dośka się tak wydzierała że aż nie mogła złapać oddechu, Paulina swoje też dodała, ogólnie rzecz biorąc miałam pomysł żeby pójść się spakować i wyjechać :blink: :P :dry:
Nie wiem co z tym moim dzieckiem jest nie tak :( Nie zje normalnie jak człowiek tylko wygina się, głową rzuca we wszystkie strony, wierci się jakby miała robale i w ogóle MASAKRA jakaś! Już jej nawet nie trzymam podczas karmienia tylko układam poduszki i karmię ją na wpół leżąco. Jak mam ją karmić to już mam dość.
Po czwartej dałam jej butlę to stękała cały czas w łóżeczku aż w końcu chyba zasnęłam bo już nie miałam siły ciągle do niej wstawać. Zresztą doszłam do wniosku że nie będę do niej latać jak tylko zastęka tylko dopiero wtedy jak się faktycznie rozryczy, inaczej się przyzwyczai że tylko stęknie a mama już jest :angry:

Zamówiłam dla niej prezent pod choinkę i do tego może jakieś ubranko jeszcze:
allegro.pl/aniol-aniolek-stroz-z-dedykac...nia-i3745434828.html

Czyli u nas to na pewno nie trądzik, ech.

Miłego dnia kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802900 przez myszka85
Witam!

No u mnie podobnie Agusiak jak u Ciebie, wiercenie, stękanie, prężenie, wrzaski wieczorem, stękanie od 5 rano, wrzaski o 11 a że karmię piersią to nie mam jakichś stałych pór, więc przystawiam małego jak się tak wydziera, zasypia na chwilę, znowu stęka, wydziera się i ssie żeby się uspokoić przy kupie i tak to się powtarza już czas jakiś, około 20 - 22 i około 10-11, więc to chyba kolka niestety :( W innych godzinach spokój, trochę pośpi, trochę się pouśmiecha i ogólnie wydaje się być całkiem szczęśliwym dzieckiem. Normalnie jak stęka to olewam i przesypiam a dzisiaj wzięłam go do siebie na brzuch bo widziałam, że nie śpi, no to spał a ja nie bo się bałam, że krzywdę mu zrobię jak zasnę, więc tylko obserwowałam, głaskałam, uspakajałam żeby się nie wybudził a później otworzył oczy i zaczął zajadać stres (bo jak się stresuje to od razu piersi szuka choćby jadł 15 minut wcześniej) a tak chwycił, że myślałam że mi urwie tą brodawkę :( Teraz śpi słodziutko po maratonie ssania (jeszcze w dodatku to nie on zaczął ten maraton tylko ja, bo już mnie piersi zaczęły od nadmiaru mleka boleć a on akurat nie spał). Adaś co jakiś czas pochrząkuje i bąki lecą ale jest spokój.
Niby teraz przypada kryzys laktacyjny a ja mam po prostu wieczny nawał a im więcej on ssie tym większa produkcja i chyba nigdy mi się laktacja nie unormuje, trudno wolę tak niż żeby dziecko głodne było :)

Paula - zdrówka życzę

Nuśka - ja puszczam Adasiowi bardzo różną muzykę: klasyczną, relaksacyjną z różnych stron świata, śpiew ptaków, poezję śpiewaną, szanty a nawet metal oraz rock ale tylko spokojne kawałki żeby nie stresować, disco polo nie próbowałam i nie zamierzam.

Elusia a Twój Ignaś płacze jak robi kupkę? Ja bym swojego też chętnie trzymała przy piersi kiedy mu źle ale każde karmienie to kupa a każda kupa to rozpacz i takie błędne koło powstaje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #802901 przez Agusiak
hej ,właśnie wróciliśmy do domku,
Paulinkę zawieźliśmy do kuzyna, syna szwagierki to się razem pobawili a my z Dośką skoczyliśmy do marketu :ohmy: musieliśmy pozałatwiać sprawy w telefoniach komórkowych więc pierwszy wypad z małą mamy zaliczony.
Przy okazji strzeliłam sobie brylki w vission expres i o dziwo okazało się że moja wada znacznie się zmniejszyła :lol:
Ale jestem zadowolona bo super mnie przepadała na wszystkie sposoby :)
Dosia była bardzo grzeczna, jedynie w aucie w drodze powrotnej zaczęła marudzić no ale już była ponad godzinę bo swoim czasie jedzenia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl