BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 5 miesiąc temu #797075 przez Tośka27
Agusiak tez Myslalam ze on Glodny ale bylam wczoraj wazyc Synusia i wazy prawie 6 kg wiec mysle ze oki polozna pow by nie dokarmiac bo on ladnie nabiera poczekac,wiec mysle ze ok
A poza tym czy Waszych Dzieci Kupka Smierdzi ???? Nasz wczoraj rano i dzis rano tak dosc luzno zrobil kupke i nie za fajny zapach a ciesze sie w sumie ze poszlo mu tak lekko bo zazwyczaj robi male kleksikia tu o masz co rano pozniej juz tak nie duzo czy to wszystko jest w porzadku widzicie drugie dziecko choc po prawie 8 latach i ja szczerze Ciemna jestem caluje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797111 przez Elusia
Cześć kochane :*
Ja już chyba w końcu wyzdrowiałam! :laugh: gorączki brak, ból głowy minął, trzęsiawki nie mam więc wygląda na to, że wróciłam do siebie :) oczywiście znowu od wczoraj jesteśmy sami..
Mimo iż dzisiaj zimno- rano było -3C :ohmy: to piękne słoneczko wyszło i jak maluszek się obudzi to go zabiorę na spacer :) chociaż może nie powinnam bo chusty jak na razie nie używam(jednak za zimno by mu było) a wózek jak znoszę to później mój kręgosłup nie może dojść do siebie :P ale jakoś trzeba samej funkcjonować, pies się nie wyprowadzi a zakupy nie zrobią same ;)
Ignaś od paru dobrych dni, je non-stop i krótko śpi, czasem dosłownie 0,5h! dzisiaj skończył 6 tydzień a właśnie w 3 i 6 tygodniu i 3 miesiącu przypada kryzys laktacyjny :dry: mam nadzieję, że od jutra będzie lepiej... chociaż czeka nas szczepienie więc raczej się nie nastawiam.
Co do kup, to męczy się całe nocki- nie płacze, tylko stęka, i nic, dopiero rano zaczyna walić takie kupska, że pieluchy nie dają rady :P a sika... aż nie chce mi się zliczać ile razy przebierałam go dziś w nocy i rano :dry:
Tosia To nie Twoja wina, ale na pewno lekko Ci nie jest, dobrze, że chociaż córcia pomaga, bo przecież zwariować by można było.
Groszek Oby maleńka szybciutko wróciła do zdrowia! :kiss:
Kasia wspaniale, że mały tak się spisał :) a może na wyjeździe byłaś bardziej odprężona i on to czuł? albo zasypiał w innym jakimś łóżeczku i było mu łatwiej, może było twardsze albo bardziej miękkie? myślę, że warto przeanalizować wszelkie opcje i posprawdzać :) a nóż widelec się uda i mały będzie zasypiał jak u dziadków :)
Nusia ale Cię pogoda porobiła, no nie ma co, złośliwa i tyle. My na usg bioderek w czwartek i też napewno będziemy mieli kontrolę po kolejnych 6 tygodniach.
Myszka Jak poradził sobie Adaś zostając z Twoją siostrą? mi sąsiadka taka starsza, zaoferowała się, że jak mały nie będzie mógł zasnąć albo coś to zostanie z nim a ja wyjdę z psem... miłe, tylko nie wiem czy będę umiała chociaż na te 10 min zostawić maluszka z kimś obcym :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797156 przez myszka85
Witam!

Adaś jest ostatnio kochanym dzieckiem. Czekam na jakiś armagedon (w sensie skok rozwojowy, kryzys laktacyjny czy coś) a on tymczasem budzi się w nocy co 3h jak w zegarku, w dzień to w ogóle co 4h, przesypia ok. 18 godzin dziennie i nawet ulewanie stał się rzadkością. Wczoraj obudził się na karmienie jak przyszła moja siostra, zrobił siku i kupę i zdążyłam go przewinąć i wyjść. Widziałam, że nie śpi, więc zadzwoniłam do siostro 15 minut po wyjściu czy sobie radzi, powiedziała, że mały coś płacze i stęka ale jest ok, wsadziła go na bujany fotelik i cisza. Nie spał od 15.30 do 18 jak to ma w zwyczaju ale nawet nie zapłakał. Z kupą i potrzebą jedzenie czekał na mój powrót a jeszcze był tak grzeczny że dał mi 15 minut na zjedzenie obiadu za nim zaczął się domagać jedzenia. Moja siostra musiała go tylko przełożyć z łóżka na bujaczek i z bujaczka na łóżeczko - oto cała jej praca. Powiedziała, że jej się podobało. A ja jej i mm i swoje naszykowałam spodziewając się jakiejś katastrofy :D

Elusia - powodzenia z Ignasiem - obżartuchem. Ale jak Tobie mleko leci jak z fontanny to gdzie tu kryzys laktacyjny? Dobrze, że już wyzdrowiałaś. Też mykam zaraz na spacerek korzystając z tego, że Adaś niedawno zjadł i śpi :) Adaś też wali wielkie radzkie kupska, że ledwo pampers daje radę i trzeba go myć kompleksowo pod kranem. Jak ktoś dużo je to musi i dużo się wypróżniać, logiczne :D

Groszek - zdrówka dla Zuzi, fajnie przynajmmniej, że Ci tak pospać daje.

Tośka - Agusiak ma chyba rację, powodzenia i dużo siły życzę. Na pewno nic nie robisz źle. Jak piszesz, że śpi na spacerach to może go na balkon wystawiaj cieplutko ubranego? Moja koleżanka była tam wychowywana przez swoją mamę jakieś 20 lat temu, że spała na balkonie i tylko w razie potrzeby jedzenia była zabierana do domu na karmienie. To trochę dziwnie brzmi ale zdało egzamin, koleżance nic nie dolega pomimo takiego wychowania. Co do kupek to ja spokojnie wytrzymuję przy przewijaniu, więc chyba nie śmierdzą. Co do dzieci karmionych piersią to mogą robić dużą kupę raz dziennie ale mogą równie dobrze nie robić w ogóle przez 12 dni i wszystko jest w normie (tak twierdzi doradczyni laktacyjna, która mi na początku pomagała Adasia nauczyć do czego piersi służą).

Kasiaa - współczuję z Wojtkiem, taki duży chłopiec, że już mógłby się nauczyć, że się nie je co 1,5h tylko co 3. Mam nadzieję, że mu się niebawem unormuje.

Miłego dnia mamuśki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797205 przez Agusiak
Tosia to już nie wiem co może być przyczyną, no ale to że przybiera na wadze nie koniecznie musi oznaczać że nie jest głodny...no ale ja w sumie nie wiem jak to jest z cycem i jak lekarz mówi że jest okej i żeby nie dokarmiać to trzeba mu zaufać. A może pić mu się chce, jakaś herbatka, albo woda z cukrem przegotowanym?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797265 przez Edzia04
Hej kochane!

My dziś byłyśmy na USG bioderek, wszystko super, nie kazał nam robić żadnej kontroli już, więc sama nie wiem czy to kontrolować czy nie , co byście zrobiły??

Zosia dziś miała rekord spania spała po kąpaniu siedem i pół godziny :cheer: oby tak dalej:)

Tosia współczuje, ale pociesz się, że już niedługo Alanek będzie miał trzy miesiące i wszystko minie.

Elusia super, że już z Tobą lepiej, a Ignaś szaleje:) Bardzo miło ze strony sąsiadki, taka pomoc nieoceniona jest i nie wiadomo w której chwili będzie potrzeba, więc bardzo fajnie, że masz kogoś takiego w pobliżu. :)

Dobra lece robaczki papa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797326 przez Agusiak
Edzia super, że z bioderkami wszystko okej :)
Ja bym jednak wybrała się na kontrolę po 3 miesiącu. Nam tak kazano przyjść i z pierwszą córcią też kontrolowaliśmy się ok 12 tyg. a potem lekarka powiedziała że jeśli do roku nie zacznie stawać na nogi to też przyjść. Na szczęście córcia jak miała 11 miesięcy to już chodziła więc nie było takiej potrzeby.

Ale Ci Zosieńka pięknie spała, oby tak dalej.
A powiedz mi używacie tych sab simplex?
Bo ja nie wiem czy to zbieg okoliczności ale jak odstawiłam simplex i espumisan to już nie mamy krzyków wieczorami :unsure: Obecnie nic nie podaje, jedynie herbatkę koperkową jak jest problem z kupką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #797349 przez Kasiaa
Byliśmy na zakupach z męzem i małym chyba ze 4 godz mały spał jak suseł.. wrócilismy zjadł zrobił 2 razy kupke zjadł znowu i krzyk...dobrez ze zasną zaraz ale oczywiscie na rekach....
Tosia tak karomię piersią, ale jak czytam ze dziewczynom tak ładnie spią po mm to tez bym tak chciała... Heh chociaz mam tyle mleka ze az od soboty do wczoraj kapuste do piersi przkładałam bo mialam nawał pokarmu w jednej piersi ze az kanaliki mi sie zaczeły zatykac i strasznie zaczeła bolec:/ ale dzieki bogu kapusta pomigła. Heh...
Tosia Nasze Aniolki ochrzczone a zachowuja sie jak diabelki...;/ przynajmniej mój...a jescze wczoraj taki grzeczny w dzien był...a o nocach nie wspomne 5,5 godziny spał i taka szcęsliwa byłam... a terazz od nowa to samo...
ELUSIA tak sobie mysle ze moze chciał sie popisac przed dziadkami i goscmi na chrzcinach... Bo zawsze jak przyjezdzali na weekend goscie to był grzeczny a jakk nikogo nie było to dawał nam popalic ...Moze bardzo gościnny jest:)
Agusiak ja tez odstawiłam delicol bobotic tylko podaje bio gaie- na perystaltyke jelit i czasmi espumisan i nie widze zadnej róznicy jak podawałam chociazby delicol...czyli zaoszczedzone 40 zł (delicol) bo jak widac nie robił ani lepiej ani nic...
Mój mały nie chce pic herbatek tylko i wyłącznie cyc..

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797435 przez Edzia04
Agusia ja kochana stosowałam sab simlex dwa dni, ale po nich Zosia dostała boleści okropnych i przestałam je stosować i już nie będę . Jak by któraś potrzebowała to mam do sprzedania 2 buteleczki płaciłam 35 zł za jedną. A espumisan podaje tylko jak widzę, że Zosia bardzo się męczy i wtedy pomaga, ale unikam tych specyfików i jest lepiej, więc ja nie wiem czy czasem te krople nie potęgowały bólu. Chociaż tak jak napisałam espumisan podaje od czasu do czasu i pomaga.

Kasia to musisz z Wojtusiem raz na zakupy raz w gości hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797440 przez Kasiaa
AA i jeszcze co do kupek to Wojtusia tez są strasznie sierdzace...

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797451 przez Elusia
Kochane spacerek w miarę udany, kolejna sąsiadka (starsza pani) mówi, że po co się sama z wózkiem męczę, mogłabym zejść i poprosić to ktoś zawsze pomoże... miło z jej strony ale nie chcę nadwyrężać starszej Pani, która i tak w domu ma pracy jak w ulu, bo i okna myje i dźwiga, a synowa 28 lat siedzi na dupie bez pracy, nic nie robi! :angry: jakby ona zaproponowała to tak, bo młoda a nie będę biedną babcię prosiła o pomoc, i tak już mi raz pomogła i się bałam czy na pewno nic jej nie będzie. A obok też starsza pani chudzinka, to też przecież nie poproszę. Już wolę męczyć własny kręgosłup i tyle.
Myszka Fajnie, że Adaś taki grzeczniutki :) a właśnie u mnie piersi mimo tego iż normalnie mega dużo mam pokarmu, to od tygodnia ciągle miękkie są i wydają się puste, ale wiem że nie bo jak nacisne to leci :P maluszek normalnie śpi góra godzinę! jak tylko go odkładam oczy jak 5zł, mimo że śpiący ciągle albo je, albo robi do pieluchy i tak cały dzień, usypianie, przebieranie, karmienie... w nocy też było nie zaciekawie bo nie spał tak jak się ładnie nauczył 4-5h tylko po 2... :dry: i wtedy to krzyczy przy przebieraniu jak oparzony jak minie od jedzenia więcej niż 2h... :(
Edzia Pewnie, że dobrze mieć taką osobę, tylko trzeba jeszcze się nauczyć korzystac z pomocy... ja jeszcze nie bardzo umiem... a z bioderkami nie wiem co doradzić.
Kasia Hehe to chyba Wojtuś lubi jak jest w okół niego zamieszanie po prostu ;)
Agusia właśnie nigdy nie wiadomo z takimi rzeczami... może małej się już wszystko zwyczajnie wyregulowało.
Uciekam bo maluszek się obudził :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797656 przez Edzia04
Hej kobietki!

Mam pytanie do Agusi i Ewe powiedzcie mi kiedy waszym dzieciaczkom pojawiło sie uczulenie na mleko??? Ja zauważyłam u Zosi od wczoraj taka kaszkę na buzi i nie mam pojęcia od czego to może być, zastanawiam się czy na mleko, ale dopiero po miesiącu by wyszło? Jeszcze się zastanawiam czy to czasem nie od mojego pudru bo jak ją całuje albo trzymam na ramieniu to się pewnie ociera o moją buzie i teraz nie wiem co za przyczyna.

Dobra lece buziaki pap

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797715 przez Elusia
Dzień dobry- a raczej nie wiem czy będzie dobry... Nocka koszmarna :( w ogóle od paru dni i nadal jest do dupy... mały jak już zaśnie to cały czas stęka, co 15 sekund normalnie, i niby nie krzyczy więc wszystko ok, ale czasem to aż się wybudzi i dobre 10 min stęka aż zaśnie na 15min i tak w kółko. Czasami zapłacze, to biorę go na brzuszek albo masuje mu brzuszek, nóżkami do brzuszka przyciskam, i nie widzę poprawy, cały czas tak samo. Czasami te stękanie to tak jakby się mu miało ulać, czasem bo kupę robi a czasem bo... chce jeść! nie miał tak do tej pory, żeby non-stop stękanie :( ja już nie wiem co mu jest :( bo widać, że nie sprawia mu to przyjemności, cały zaraz się zwija przy tym stękaniu, dużo ulewa, cały czas robi kupki, non-stop je i przez to też mało śpi, a ja to już prawie wcale. Ledwo na ślipia patrze, a muszę jechać z małym, no bo sama jestem, załatwić pieprzony papierek od lekarza na becikowe :dry: nad ranem już ryczałam jak bóbr normalnie bo jak mam mu pomóc? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797756 przez P@ul@
Hejka. My tylko na chwilę. Nocka ok. Spanko po 21, pobudka o 2.30 i 6. 30 :) Teraz uciekamy na śniadanko, i kawkę z mężem, bo idzie dziś do pracy na 12.00.

A Agatka kończy dziś 2 miesiące :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797775 przez Agusiak
dzień dobry :)

Elusia masz rację że do pomocy to mogliby się młodzi zgłosić a nie staruszki no ale zaraz widać jakie tamto pokolenie było i jakie to niestety jest.
Ogromnie współczuję nocki i tego że maluszek się tak męczy. Nie wiem co mam porodzić bo chyba już wszystko z tego wypróbowałaś.
Oby przeszło.
My też męczymy się z kupą, od poniedziałku nie było, wtedy była ostatnia :( A mała się męczy...cholerne pepti :angry:

Edzia kochana u nas ta kaszka pojawiła się ok 3-4 tygodnia. Nie wiem czy to alergia bo taka alergia to nie tylko wysypka ale też problemy ze strony układu pokarmowego, jakieś inne kupki, ulewania a u nas po za tym wszystko było pięknie i cacy. Teraz po tym pepti jest gorzej bo wysypka jak była tak jest, może ciut mniejsza, no ale smaruję też emolium więc to może on pomógł, mała na pepti się męczy z kupą, robi zielone a na dodatek strasznie ulewa. Mam jeszcze dwie puszki i je wykończę a potem wracamy do normalnego mleka.

Kasia ja też tak miałam z Pauliną że jak ktoś był u nas albo my u kogoś to ideale dziecko a jak sami to diabełek ;) Często było tak że mąż w pracy, mała dawała popalić a jak ten wrócił to dziecko Anioł i do mnie że co ja chcę od tego dziecka jak ona taka grzeczna :P Małe potworki :silly: :blin: :lol:

Ja mam dziś ginka ale taaaaak mi się nie chce jechać...

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797941 przez Tośka27
hey Kochane
u nas spokojniej lecz lepiej nie chwalic dnia przed zachodemm sloncaa.
wczoraj Synus usnal o 19 i o 21 pobudka i tak w kolko rowno co 2 godziny myslalam ze ja wogole nie spie. TYle razy wstawac szok ale przynajmniej bez wlk. placzu jak ostatnio RZECZEWISCIE DZIECKO NERWY WYCZUWA STRASZNIE WIDZE JAK PO TYCH OSTATNICH NERWACH WYRZUTY MIALAM OKROPNE I POW ZE SIE NIE ZDENERWUJE NA DZIUBULKA I ON JEST INNY SPOKOJNIEJSZY I NAWET JAK ZACZNIE PLAKAC TO ZA CHWILE SIE USPOKOI A WTEDY JA KRZYK ON TEZ KRZYK PRZEZ TEL ROZMAWIALAM TEZ PLAKAL JAK JA UNOSILAM GLOS BOZE ALEZ MI Z TYM ZLE, :*( :*(
Kasiu wiec nie martw sie Mamy to samo moze MInie mnie okropnie kregoslup boli poprasuje w wolnej chwili i ledwo chodze juz ciagle czuje wtedy.
Agusiak ja juz bylam i zapewne dlugo nie bede jak to ja hhihhhi tabletk iwypisal i dziekuje boje sie tylko dodatkowych kg :*( tak ladnie schudlam 15 kg a przytyam w ciazy 3,5kg to ile do tylu mowia ze wracam do figury z 18-stki :D to fakt :D tylko brzuch juz nie ten,

A my jutro do Poradni Neonatologicznej do laboratorium niestety i do Hematologa Tata mnie chyba??? wiezie nic jeszcze nie wiem a to juz jutro ach jak sie denerwuje o 8 jedna poradnia a o 13 druga wrosne tam.
Pijecie Herbatki laktacyjne ja pije codziennie ale jakos mao tego pokarmu mam takie male piersi i miekkie:*(
I czy wpsikujecie cos do udroznienia - nawilzenia Noska Dzieciom Ja stosowalam z Corka Disnemar i jade jak wstanie Skarb do apteki popytam co mozna bo moze nie bedzie ta kichal jak bedzie mial nawilzony nosek :D pozdrawiam
Elusia Kochana a moze on tak sobie przez sen poplakuje moze nie ma potrzeby latac do niego bo mu sie to spodoba moj tez lubi jak przy nim jestem abym tylko siedziala.i czasami krzyknie ja leceeee a on spi lobuziak.
Paula Ty to masz Lajcik ja widze zyc nie umierac :D
Nasz Tez Skonczyl dwa Miesiace :D
Edzia a ja nie wiem jak wyglada uczulenie na mleko moj tez ma drobne krostki niewidoczne takie nie duzo ale ma duzo prawdopodobnie wyczyta sie z Kupek dzieciaczkow zapach konsystencja ilosc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl