BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 2 miesiąc temu #572165 przez karolina238
Znalazłam fajna stronkę z przepisami: www.maluchy.pl/kuchnia_malucha/zupki/5.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #572196 przez Ingrid29
Artek kaszki je łyżeczką. A mleczko przez smoczek nr. 2 (używamy butelek Tomme Tippe), a teraz mam zamiar kupić już smoczki nr.3 - bo one są zaznaczone jako 6m+ (czyli 6 miesięcy plus).
Karolina spójrz sobie tu
allegro.pl/silikonowe-smoczki-na-butelke...bki-i2991225103.html

Zejdź na dół i tam jest napisane, że 6m+ to są smoczki nr. 3, a 9m+ nr.4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572355 przez larita
karolina dzieki za linka, zapisze w ulubionych :D

ingrid ja mam pare butelek, bo probowalam wcisnac jej kaszke z butelki,ale nie dalo rady,wiec mam rozne butelki i smoczki,do kaszek sa te z dziurkami krzyzykowymi, a kaszke lyzeczka wcina. ale butelki tez rozne probowalam i teraz pije herbatki i wode z avent ( smoczek ktory dostosowuje sie do wieku i na zmiane z koncowka "niekapek") i z tommee tippee "II" wiem,ze mala dziurka,ale taki mi zostal i nie dokupowalam na razie innego smoczka ,ale na wode w sam raz :)

a dziewczyny, moze to glupie pytanie.. Ale, kto pyta.. :D
ja do spania daje jej piers,ale juz wkrotce chcialabym ja odzwyczaic i dawac mleko w butelce, widze,ze pokarmu prawie juz nie mam, wiec zanim skonczy rok i bede mogla dawac jej zwykle mleko, na pewno bede musiala kupic modyfikowane. Chcialam zapytac jak jej to dawac, bo teraz do spania lezymy na lozku i ona przy piersi zasypia i czy dawac jej butle w takiej samej pozycji, tez lezac???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572469 przez aga2+1
karolina my mamy smoczki 6+ czyli powyżej 6 miesiąca zwykły do herbatki, a 3-przepływowy do mleka z kaszką na noc. Kaszkę taka gęstą jemy łyżeczką.
larita mała super:) Moja też ściąga buty, skarpetki nawet rajstopki próbuje hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572496 przez karolina238
Kurde to ja nie wiem co jest, mi mała krztusi się przy tym smoczku dwójce-właśnie przez niego daje jej kaszkę i boje jej się dawać żeby mi się nie zakrztusiła bo później nie chce jeść

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572504 przez aga2+1
karolina jak młodej zmieniłam smoczek też mi się krztusiła, bo ciągnęła tak samo mocno jak przy tym z mniejszą dziurką, ale jak załapała, że lepiej leci to się nauczyła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572528 przez Mirella
Hejka, wiecie że u nas na blogu do wygrania bardzo fajny przewodnik: pierwsze dwa lata życia dziecka? Zajrzyjcie bo wygrać baaardzo łatwo :lol:

wrolimamy.pl/konkurs-poznaj-aplikacje-moje-dziecko/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572603 przez beadka7
Larita musisz spróbować jak małej będzie pasowało, mój Krzysio zje w każdej pozycji w każdym miejscu i okolicznościach ;)

Spróbuj najpierw w ten sam sposób co by mała nie miała na raz kilku nowości, a potem jak się przyzwyczai do butli to i inne pozycje też przyswoi. Szczerze to ja już nie pamiętam jak to u nas było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573218 przez Ingrid29

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573317 przez Poziomka
Martio Gratulacje serdeczne !
Larita Witaj !
Nie bardzo mam czas żeby coś pisać, ale staram się być na bierząco :)
Zastanawia mnie pewna sprawa, nie wiem czy była poruszana na forum, ale właśnie sie zastanawiam, jak długo dziecko powinno pić mleko modyfikowane ? Znalazłam dwie informacje, jedna, że do 3 latek, a druga, że już półrocznemu dziecku można dać mleko krowie. Ja szczerze mówiąc bardziej ufam mleku modyfikowanemu, tylko wszedzie jest tyle sprzecznych ze sobą informacji, że czasami niewiadomo już której ufać.
Pozdrowionka Mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573437 przez Ingrid29
poziomka ło matko jak dawno Cię nie było :ohmy: A co tam u Ciebie słychać?
Ja to długo będę modyfikowane dawać, bo Artek ma skazę białkową i musi specjalne pić mleczko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573486 przez Poziomka
Hehe w sumie wszystko po staremu :) Karolek ani chwilki nie chce zostac sam, no moze na 10 minut maksymalnie jak sie czyms zajmie. Spać sam nie chce, więc śpi z nami, kąpać się sam nie chce hehe taki cycuś się zrobił. Zębów jak nie było tak nie ma :P Ale podobno ja też mialam późno, więc sie nie martwie. Ma kilka swoich ulubionych piosenek, miedzy innymi Kaczuczki, Jagodowy tort, albo Głupotki :D Zawsze taki uśmiechnięty jak mu je włączymy :D Poza tym zasypia narazie tylko przy She wolf, no coż do niedawna było to Ona tańczy dla mnie, ale mu się zmieniło :D
Czytałam o tych nakładkach sylikowoych o których piszecie, też je miałam, tylko, że my korzystaliśmy z nich zaraz po porodzie, jak jeszcze karmiłam i faktycznie fajna sprawa.
Chciałabym się jeszcze tylko zapytać czy któraś z Was miała może zamrażaną nadżerkę, jeśli tak to jakie wrażenia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #573500 przez Poziomka
Trudno za jednym razem ogarnac forum :p dlatego pisze na raty :D
Co do nocnika, to podejmowałam już próby nauki korzystania z niego, ale narazie nic z tego, myśle, że na wszystko przyjdzie pora, ale nie powiem, bo fajnie by było, jakby Karolek już umiał z niego korzystac :P
Co do smoka, to nie mamy z tym problemu, bo Karol w ogóle go nie chce, nie wiem czy miesiąc korzystaliśmy.
Co do bajek i telewizji, to owszem zdarza mu sie oglądac, ale nie zajmie sie nimi długo, wszystko mu sie bardzo szybko nudzi.
Uwielbia sie za to bawić telefonami, pilotami, myszką do komputera, ale od kiedy wrzucił mi moj telefon do wody, to już mu nie daje go do zabawy ^^ Telefon działa :D
Co do drzemek, to Karolek wstaje zazwyczaj 6-7, potem ok 9 ma drzemke godzinną, i potem około 12 ma drugą drzemkę, czasem spi nawet 2 godziny i idzie spac 19-20. Zazwyczaj budzi się w nocy na jedzonko jeszcze jedno, ale to zje i spi dalej :)

Karolek też już hmm no chyba można powiedzieć, że mówi mama i tata. Ostatnio miał faze i cały czas było tylko mama mama mama, potem tata tata tata, a teraz już rożnie, zazwyczaj jak chce zeby wziąć go na rece to woła mama.
Jak coś nie jest po jego myśli, to się złości, albo jak np już nie chce jesc to kręci głową.
Z jogurcików to kupujemy mu w rossmanie te z babydream, bo bardzo je lubi, a kosztują o połowe mniej niż te z nestle.

beadka7 czytałam, że macie problem z uchem. Karolek też miała zapalenie ucha, ale szybko wyleczone na szczęście, jak byś chciała to u nas w Częstochowie jest rewelacyjny laryngolog, pełno zawsze jest ludzi do niego i cieżko sie dostac, przyjmuje prywatnie w Częstochowie i chyba jeszcze w Warszawie, ale nie mam pewności czy tam też.

dziewczyna ogromne gratulacje, naprawde podziwiam Cię !

Ingrid29 podziwiam Cię, że tak sama sobie świetnie radzisz z maluszkiem, pomaga Ci ktoś, jak mąż jest w pracy ? Mama bądz teściowa ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573514 przez KAMI
karolina238 napisał:

Aga u nas jest tak samo, mała pobawi się z 15 min i po wszystkim, jak mnie nie ma to wyje i pełznie do mnie, jak z nia siedzę i się bawię to tez nie posiedzi długo-zaraz pcha się na kolana i chce na rączki. Z kompa też nie da za bardzo skorzystać bo zaraz leci i wali raczką w klawiaturę albo paluszkem pyka :) Jak zobaczy ze coś jem to nie ma przepuść też musi dostać. Nigdzie nie mogę siąść bo jak zobaczy że siedze to zaraz na kolana i nic nie da zrobić nawet się napić.

[


mogłabym użyć tych samych słów, żeby opisać to co się z Maksiem dzieje więc się nie wysilam tylko cytuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #573535 przez karolina238
Kami więc nie tylko ja mam przylepe :D teraz jest jeszcze gorzej bo zęby idą i marudzenie jest, a najlepiej jak nosze na rekach po całym domu (a łapy odpadają)

Poziomka witamy ponownie :D moje dwie siostry leczyły nadżerkę jedna zamrażała, a druga usuwała laserowo i powiem szczerze, że laserowo o niebo lepiej tyle że miała zabieg robiony prywatnie i płaciła coś kolo 300zł ale to było półtora roku temu.

Mleczko modyfikowane mam zamiar na pewno dawać do półtora roczku albo dwóch, jeszcze zobaczymy :)

Aga Twoja Tosia śpi w łóżeczku turystycznym?jak się sprawdza i jaki masz mniej więcej model?bo zamierzamy kupić i nie mam pojęcia jakie :huh:

A i jeszcze Mamusie do robienia zupek używacie blendera czy takiej końcówki ze zwykłego miksera????zastanawiam się nad kupnem blendera i też nie wiem jaki, może coś podpowiecie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl