BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 8 miesiąc temu #424018 przez aga2+1
labelo tak ja idę do specjalisty, który zajmuje sie tylko usg piersi ( ja już nie karmię, ale lepiej, żeby zobaczył to fachowiec).
Ingrid nie zrezygnuję z marchewki tylko czytałam, ze jak dziecko nie chce jeść danego dania to trzeba odczekac kilka dni i znowu spróbować, a między czasie podać coś innego:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424033 przez beadka7
Mnie też pobolewa prawa pierś, ale wydaje mi się, że to dlatego, że już nią nie karmię i tak jak któraś mówiła może to mleczko się "przepala", śmiesznie to teraz wygląda, bo ja mam pokarm tylko w lewej piersi i jak mam nawał to nawet 3 rozmiary większa jest hehe :) a prawa niestety flaczek :( aż normalnie żal patrzeć.

Powiedzcie mi z tą kaszką dziewczyny- ja kupiłam kleik ryżowy- czy to to samo??? bo powiem Wam, że jak zrobiłam małemu na noc to ni chciał ciągnąć, tzn ciągnął, ale chyba słabo leciało i wypluwał butlę. A nałożyłam już smoczek z nr 2 więc powinno dobrze lecieć. Tym bardziej, że dodałam jedną łyżeczkę tego kleiku na chyba 160 ml mm więc nie powinno aż tak znacznie utrudnić ssania.

A mój synek oczywiście też chce na rączki, ale jeszcze bardziej woli siezieć i jak mam go na kolanach na pół siedząco to się dźwiga żeby tylko usiąść, jak go karmię to kładę mu główkę troszkę wyżej żeby na płasko nie jadł to tak samo się dźwiga.

Natomiast wogóle się nie obraca na boczek, nawet nie próbuje. Jak go kładę na brzuszek to jak ma dość to rozkłąda ręce na boki albo wzdłuż siebie i leży i placze. Ja próbowałam z nim tak jakby ćwiczyć- przekręcałam mu pupę, żeby dźwignął resztę ciałka, ale nic to nie dawało. A jak z tym u Waszych szkrabów ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424060 przez aga2+1
beadka kleik ryżowy własnie podaję:) Ale zmień smoczek koniecznie bo przez 2 nie bedzie leciało niestety. Kup smoczek trójprzepływowy i tam są 3 stopnie w zalezności od gęstości kleiku. Ja dodaję na 160 ml 1 czubatą łyżeczkę i mała pije przez najmniejszy przepływ w tym trójprzepływowym. Na noc czasami daję jej 2 łyżeczki kleiku to już ciągnie przez ten srodkowy:)
Tosia tez już próbuje się podnosić do siadania i tak jak Twój maluch na brzuchu rozkłada ręce i nie przewróci się na plecy:( Ale jak leży na plecach to na boczki się przekreca po zabawki raz nawet jej się udało na brzuchu wylądować hehe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424085 przez dziewczyna84
beadka
u mnie z plecków na boczki przewraca się bez problemu. Ale sam na brzuszek jeszcze nie dał rady. "żyjątko" moje. Właśnie sie tak wzdrygnął ramionkami, i zaczął błogo usmiechać. Czyli robił siusiu- ale takie widoki są śmieszne ;)

No i dotarł jak czytacie na FB na top30 już! :)) Jeee. to teraz jeszcze większa mobilizacja by nie spadł :D
DZIĘKUJE WAM KOCHANE!!

www.facebook.com/PampersPolska?sk=app_34...2522%253A142021%257D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424106 przez Ingrid29
labelo u mnie synek z plecków na boczki przewraca się bez problemu. A co do obrotów z brzuszka , to szkraby mają na to jeszcze 2 miesiące :side: Ja też podaję kleik ryżowy przez smoczek 2 (Tomme Tippi) i mały bez problemu wciąga 150ml, ja daję płaską łyżeczkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424163 przez beadka7
Sylwia, Maciuś na 26 miejscu ;) super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424166 przez MartiO
u nas też Młody jak poda mu się palce to twardo ciągnie się do siadania :silly: nawet jak go się nosi przodem do świata ;) to też próbuje zwijać się w kuleczkę do siedzenia, no i z półsiedzącej też... w ogóle teraz to ulubiona pozycja ;) no i cały czas memla ręce w buzi... nawet gryzaka nauczył się sam memlać i smoka wyciągać bo łapeczki lepiej smakują ;) a co do przewracania z brzuszka... czasem się udaje... czasem nie choć mocno nad tym pracuje ;) a jak chce żeby go podnieść to podrzuca tyłek... czy z leżącej czy w bujaku lub foteliku :silly: no i przy przebieraniu to czasem faktycznie ośmiorniczka ;) z pleców na boczki też dajemy radę

zupki z warzyw mamy podać od 27 czyli jak skończy 4 m-ce mimo, że na cycku jesteśmy ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424215 przez dziewczyna84
MARTIO, u mnie też tak wygląda z łapakami i próby siedzenia. Jeżeli chodzi o wprowadzanie czegoś, tutaj od was się uczę, a 3 października mamy szczepienia i skończy 4 miesiące więc zapytam pani doktor.
A jak patrze na twoje zdjęcie - oj jaki ON SZCZUPLUTKI :))) hihi, bo mój to klucha mała ;)

BEADKA- wieeem:) teraz na 27, ale pare głosów i się wdrapie tam:) Najważniejsze by się utrzymał na którymkolwiek z TOP 30. ALe się cieszę :)))) A on nawet nie wie hihih.

A codo wdrapywania sie - wiecie nawet dobrze mu idzie- ale mówimy o milimetrach- czołganie się do przodu. Dłuuuugo próbuje - z 10 minut, zanim nie zacznie stękać że już dość. Ja go przecież nie zmuszam. leży na brzuszku, na przedramionach a tu nagle próbuje.czołgać się jak wąż i potem podnosi się..łapki do przodu, jak wąż i podnosi. jeszcze mu to przesuwanie nie wychodzi ale miło popatrzeć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #424230 przez MartiO
Dziewczyna Jakub waży 5.700 więc chyba nie jest tak źle... choć faktycznie jak się patrzy to może na pierwszy rzut oka nie jest grubiutki ;) ale trochę fałdek ma :silly: sprawia wrażenie dość długiego (na moje mierzenie jakieś 63-64 cm)... ale Tata też ma drobną budowę :silly: a ja jak byłam mała to też drobna byłam... pediatra stwierdziła, że gdyby miał kg więcej to można by poczekać z zupkami a tak mam podać... choć w ciągu 6 tyg przybrał 1.250 :silly: cały czas na cycu jest... ale mało śpi i jest "żywy"... :silly: a z tym siadaniem... to jak dostanie palce w łapki to się podciągnie zupełnie do pozycji siedzącej i twardo wtedy zapiera żeby nie kłaść :silly: a przesuwanie u nas działa na zasadzie dżdżowniczki... tak na boki ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424245 przez labelo
Martito,super fota,juz zupki macie zajadac?ponoc jak tylko na cycu, to od 5/6 mies, kazdy co innego mowi,ja juz nie wiem....:(





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424254 przez Dotka
beadka Moja Ala z brzuszka na plecki to tez nie chce sie przekręcić ale w drugą stronę jak najbardziej ogólnie lubi sie turlać z boku na bok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424255 przez MartiO
Labelo no właśnie też się zdziwiłam... :unsure: ale jak to uzasadniała nie jest za gruby więc mamy podać... niby powoli kończą się w tym wieku zapasy z ciąży i ma to mu dać dodatkowe witaminki... my w sumie też na takim systemie się w większości wychowałyśmy i było OK...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424256 przez labelo
Martito, a bedziesz dawac zupki ze sloiczka-i to bedzie, powiedzmy, zamiast jednego karmienia,czy jak??



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #424258 przez Dotka
dziewczyna gratulacje pierwszej 30 oczywiście głosuje :) codziennie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424343 przez Dotka
zastanawam sie dziewczyny już nad zakupem drugiego fotelika do samochodu bo zaraz trzeba będzie zmienić tak te dzieciaki rosna i nad spacerówka taka leciutka (parasolką) czy macie jakies typy??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl