BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #923500 przez Cania
hej Dziewczyny!

Wlasnie udało mi się skonczyc obcinanie malej paznokci na spiocha, jak często Wy obcinacie? ja dosyć, bo nie umiem albo się boje obcinac bardzo krotko.

Malgorzata już spiesze odpowiadać: jak Julka była ostatnio w szpitalu to zalecili nam kontrolować mocz przed szczepieniem żeby zobaczyć jak te jej infekcje się maja i niestety poki co kontrolujemy i wychodzą bakterie wiec co tydzień odkładamy szczepienie. tak to pewnie byśmy badan nie robili. Dobrze ze przyznali Ci ten zasiłek, może i musisz się za tym ochodzic ale 90% to nie mało zwazywszy ze macierzyński jak bierze się caly rok to jest platny 80% :)

Meniado dobrze wiedzieć ze z Helenka coraz lepiej i coraz mniej placze :) oby wszystkie nasze dzieciaczki plakaly jak najmniej a zamiast tego żeby się smialy :)

ggabii o mamusiu! ja czytałam Trylogie for fun ale majac 13 lat a nie 6 :D :P dooobra mala :)

ggabii
, Marzena moja Julka tez wiecznie glodna jak Wasze maluchy. ciagle tylko miele jezorkiem i raczki wycha do buzi i towarzyszy temu dźwięk jakby chciała na tej rece zrobić malike heh...
Podziękowania: malgorzatawalak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923549 przez Ali
Cześć dziewczyny!
Znów nie pisałam kilka dni, ale starałam się Was podczytywać. Wszystkie zdjęcia maluszków cudowne, Cania, Misiana, Ggabii super wyglądacie!
Muszę się pochwalić, że mój Andreasek strasznie się zmienił! Śpi ładnie w łóżeczku, sam zasypia w nocy po karmieniu, śpi dłużej, ma większe przerwy pomiędzy karmieniami i jest niesamowicie komunikatywny. Cała rodzina oszalała na jego punkcie.

Ja niestety jestem chora i staram się jak najmniej nim zajmować. I już tęsknie za moim przytulaskiem :( Karmię go dalej, bo ponoć moje mleko ma naturalne przeciwciała. Sama nie wiem jak się leczyć, bo nawet herbaty z cytryną nie mogę. Farmaceutka dała mi na gardło jakieś tabletki do ssania, piję mleko z czosnkiem i wzięłam też Pedicamol, który miałam dla małego (bo stwierdziłam, że tym mu nie zaszkodzę). Może Wy znacie jakiś złoty środek? :)

Czytałam, że niektóre bobaski już ochrzczone, a część z Was się przygotowuje. My będziemy chrzcić jak mój G. do nas wróci. A dostaliśmy ubranko na chrzest z C&A www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/od...szkowy-101839-1.html ale rozmiar 62, więc lipa, bo raczej będzie za małe. Szkoda, że nie mam rachunku, bo bym wymieniła na większe.

Podziwiam dziewczyny, które ćwiczą. Ja mam lenia totalnego... chociaż na wagę nie narzekam, bo ważę jak przed ciążą. Nawet ostatnio usłyszałam, że mogłabym przytyć :laugh: ale z brzucha nie jestem zadowolona, mam niestety rozstępy. Zamówiłam mustelę na rozstępy, zobaczymy czy coś pomoże. Oby!

Małgorzatawalak cieszę się, że moja metoda pomogła ;) mój mały rano już domaga się posiadówki w leżaczku :laugh:

Mały miał ostatnio gościa i dostał malutkie Conversy. Już nie mogę się doczekać, kiedy będzie w nich paradował. Są rewelacyjne :)
Załączam zdjęcie mojej śmieszki :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923574 przez rewelka1312
Hej dziewczyny!!
Ja ostatnio opadam z sil, ciagle jestem przemeczona... Juz 2 razy slabo mi sie zrobilo a bole glowy to moja codziennosc.. To napewno z przemeczenia i niewyspania, choc ostatnio jest coraz lepiej odkad mamy te mleko pepti na recepte to jest duza poprawa tak jak meniado zaczyna mnie cieszyc macierzynstwo bo bylam juz na skraju zalamania i zastnawialam sie nawet czy nie udac sie gdzies o porade bo bylo zle ale teraz juz widze jak lenka gada zaczyna sie usmiechac to az serce sie cieszy:) w dzien malo spi ale za to w miare spi w nocy. Je co 5-6 godzin w nocy tylko czasem ponowne zasniecie trwa okolo 1.5 godziny heh ale jakos dam rade bo sie zaparlam i juz 4 dzien ucze ja spania u siebie w lozeczku a nie ze mna czy bujaku bo tak nie moze byc, sie nauczy i bedzie problem a mniejsze dziewcko szybciej oduczyc.
Ggabii z tymi bolami glowy ja mam to samo... Czasmi boli mnie po 3-4 dni ale to nie jest az tak barszo mocny bol glowy ale dokuczliwy, czytalam ze sa to napieciowe bole glowy i moga trwac nawet kilka miesiecy...
C do samopoczucia to dzisiaj w nocy obodzil mnie silny bol w dole bezucha i lewy jajnik mnie bolal i tak w srodku kulo jakby ktos noze mnie dzgal az normalnie czulam to w tylku ale po 15 minutach przeszlo.. Nie wiem moze to sie reguluje wsyztsko i dostane niedlugo okres. A powiedzcie czy wszytskie macie juz okres? Wiem ze jak piersia sie karmi to mozna nie miec ale ja karmie mm i jeszcze nie dostalam a juz ponad 7 tyg po porodzie.. Jak ten czas leci!

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923579 przez misiana
Ja dzisiaiaj pojechalam z malymdo miasta obok i tam zapisalam malego do przychodni. Po tej wczorajszej akcjize mnie nie przyjeli do lekarza bo maja szczepiania wkurzylam sie bo maly zaczal mi czesciej kichac i kaszlec. Tam wypelnilam tylko kartke z danymi malego, wzielam kartoteke i juz bylam w gabinecie. Lekarz przemily, zbadal calego malego. osluchowo jest czysty, nosek tez, ale mam go obserwowac i gdyby cos sie zaczelo dziac od razu przyjechc. mam mu podawac witamne c w kropelkach- 2 kropelki dziennie. I od teraz bedziemy jezdzic tam- to 11 km od nas. A mały wazy 5900g ! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #923621 przez Cania
Dzis wazylam Julke i mierzyłam, ma 6200 :) i 61cm. Ciuszki 62 już od dawna nosimy i zaczynają się robic dopasowane :D Powoli zaczynamy ubierać niektóre ubranka na 68cm :) Także rosnie nam Krolewna :)

Ali przykro slyszec ze chorujesz... Zdrowiej jak najszybciej! A maly chętnie je? Bo czosnek ponoc zmienia smak mleka, ale sa dzieci którym to nie przeszkadza :) Mam nadzieje ze Andres do nich nalezy :) powiedziano mi tez kiedyś w szpitalu ze przy goraczce powyżej 38 nie powinno się karmic, ale o goraczce nic nie piszesz, mam nadzieje ze nie masz. Smialo możesz brac to co w ciąży, czyli np. syrop prenalen czy prenatal grip care. ale jakiś magicznych złotych srodkow żeby był jak reka odjal niestety nie znam... Bardzo ladny ten komplecik do chrztu :)

Misiana ja poniekąd ich rozumiem ze nie przyjęli małego z dziecmi do szczepienia - pomysl sobie ze jakbys przyszla do szczepienia ze zdrowym dzieckiem to nie chcialabys żeby ten sam lekarz przed Toba w tym samym gabinecie przyjmowal jakies chore dziecko! jeszcze Twoje by cos zlapalo! Także trochę ich rozumiem. No ale powinni Ci cos poradzić innego, jakas opieke calodobowa albo cos, lub przyjąć na samym końcu, a nie po prostu odeslac.

Pokażę Wam jeszcze kreację na zmianę dla mojej Królewny na chrzcinach :P :D miało być cukierkowo to było :)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923680 przez MarzenaBZ
Jakie sliczne dzieciaczki!
Andreasek cudny!
A wiecie ze ja musialam uszyc sama sukienke do chrztu dla mojej Emilki? Jak ja wystroje to przesle zdjecia;)

Rewelka,mnie tez boli teraz dol brzucha,czesto kluje prawy jajnik. W ogole pisalam wam ze mialam juz plamienie a teraz mam znow krew-nie jest tego duzo ale juz jest krew nie brunatny sluz. Boli mnie tez czesto brzuch jak w czqsie okresu. Caly czas karmie piersia,wiec podobno okresu nie powinnam dostac. Moze macica juz jest nisko i dlatego boli inaczej niz na poczatku. Moze wszystko wraca do normy. Mam nadzieje ze nie jest to cos zlego,np.z noszenia dziecka czy wanienki z woda... zawalilam raz bo podnioslam ciezka wanienke i przez to rozbolal mnie bardziej kregoslup,wiec moze i z brzuchem cos sie stalo? Oby nie! Wizyte mam 19 wrzesnia to zobaczymy.

O kurcze wypadlo mi szkielko w okularach! Ja to mam pecha. Nic zycze dobrej nocy a sama gonie je jakos naprawic.
Buziaki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #923687 przez Magdalen
Adreasek aaah ! Cuuudo ;)
A Julencja nasza jeeejciu. ;D przesłodka . o ta kiecka jaka balowa ;D noo sloodziutko ;)
Cania kurde dopiero teraz jak sie przyjrzałam małej to widac podobienstwo ;D podobna do mamusi ;)

Dobreeeej nocy ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923689 przez Ewa1001
Witajcie :)
Baaardzo dawno mnie tutaj nie było, ale mój maluszek jest strasznie absorbujący. W dzień mało co śpi za to w nocy jak uśnie około 21 to budzi się o 3 na karmienie. Zasypia i śpi do 6 - 7.
Wczoraj byliśmy na drugim szczepieniu. Ja kupowałam dla Olusia 6w1, rotawirusy i pneumokoki. Mały w nocy zagorączkował pomimo, że profilaktycznie za poleceniem lekarza podałam mu w domu paracetamol. Dziś już było OK, żadnej gorączki i marudzenia :) Mały waży 6700, mój grubasek :)

My już też jesteśmy po chrzcinach, oto Oluś w dniu chrzcin :)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923692 przez Magdalen
Jaki fajniusi Oleczek ;D
Aniołek w tym stroju :)śliczny :*
Braaanoc :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923699 przez Cania
Ewa Twój synuś to przesłodziak :D I jaki wieeelki! Jula pobiła wszystkich jeśli chodzi o kilogramy w chwili narodzin, ale teraz wszystkie dzieciaki wzięły się za gonienie jej i co więcej, przeganiają :P :)

Dobranoc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #923717 przez MarzenaBZ
Czesc Dziewczyny!
Jej jeszcze nigdy nie mialam tak,jak dzisiaj. Normalnie nie mialam sily podniesc sie z lozka. Po prostu mi sie nie chcialo.
Mam nadzieje ze Emilka zasnie jeszcze,bo chce sobie wlosy pofarbowac,a ona mi na to w ogole nie pozwala. Jak jestem sama z nia to placze i chce do piersi,a jak maz przychodzi i moglby mi pomoc to zasypia.
Wtedy jest grzeczna dajac mu odpoczac albo chce tylko jesc wiec znow "moja kolej":) I tak jest zawsze bez wzgledu na to czy maz ma pierwsza czy druga zmiane. Coreczka tatusia od samego poczatku.

Ewa jaki slodziak z Twojego synka. Faktycznie duzy chlopak:),

Mala sie juz przy cyycu wierci!
Milego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #923722 przez Agnilla
Dzien dobry :)
Czytam Was cały czas jak sciagam mleko ale odpisac już nie mam kiedy. Bo kiedy mam wolna chwile a jest ich naprawdę mało to pierwsze co to jem, potem się myje ;) a potem jak Pola da to obiad jest już loteria ;)
Cieszę się, że u Was wszystko ok czekamy na magiczny trzeci miesiąc niech te wszystkie ulewania, kolki się skończą
Pola na szczęście prawie wcale nie ulewa, ale u nas kolki zawitaly i walczymy z nimi espumisanem i jest ok, za to Pola popoludniami jest tak marudna. Teraz leży i śpiewa a wieczorem tez, tylko inne arie. Przybiera mało, dba o linie i wazy tylko 5200 a tez spora się urodziła :) je naprawdę mało, bo polowe tego co w 1 mcu
Czy któras z Was karmi butelka odciaganym pokarmem? Ile maluchy zjadają? Jutro mamy kompleksowe badania krwi, z moczu i kału nic nie wyszło
Coś jeszcze chciałam i zapomniałam, moje dziecko przedwczoraj jak usnelo o 20 tak obudziło się na jedzenie o 5:40, na nic się zdało budzenie o 2 na jedzenie ;) dla mnie pełnia może być codziennie ;)
Miłego dnia wam, ucalujcie swoje bąbelki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923731 przez staślubania
Cześć:-) dziś Stas spał pięknie. Zasnął o 21 jadł o 3 i 7. Oby tak dalej:-) A skarby Wasze przepiękne:-* też nie mam czasu żeby pisać tylko tel. Buziaki:-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923741 przez Lyanka
Hej dziewczyny :)

Ale słodkie te wszystkie nasze maluchy:) można patrzeć i patrzeć....
U nas dzisiaj nocka jako tako, 3 razy pobudka w nocy i czwarty raz nad ranem, ale to ja już nie spałam. Czekam na taki moment, kiedy będę miała chociażby dwie pobudki, bo tak to jest - padłeś...powstań, padłeś...powstań :) Chociaż moim zdaniem synek spał by dłużej, tylko gazy go męczą w nocy i się wybudza przez to.

Ja się wreszcie umówiłam do fryzjera na sobotę :) już mam taki odrost, że patrzeć nie mogę. Mąż będzie z synkiem, a ja w tym czasie pójdę się pięknić :) Mamy chrzciny w rodzinie pod koniec września, a później w październiku naszego synka, to trzeba jakoś wyglądać.

Kiecki nadal żadnej odpowiedniej do karmienia nie znalazłam, ale jeszcze mam trochę czasu...

Rewelka fajnie, że z twoją córcią już jest lepiej po zmianie mleka. Oby już się całkiem poprawiło byś się mogła w pełni cieszyć macierzyństwem ;)
Matzena widzę że ja ze swoim synkiem mam podobnie jak ty ze swoją córcią :) cyc i cyc...u mnie nadal co 2h albo i krócej, w porywach do 2,5h. No ale co zrobić :)

Agni fajnie, że się odezwałaś :) widzę, że też z kolkami walczycie. U nas Espumisan nie pomagał, dajemy Sab Simplex i jest ok.

Dobra, synio wzywa, to muszę lecieć ;)
Buziaki kochane i miłego dzwonka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923746 przez martyska
Hej
Śliczne maluszki :-)

U nas jest już od dłuższego czasu jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem także nie jest źle i zwykle koło 9 kolejna i synek już przysypia jemy co Trzy godziny 90 ml chyba że zje więcej to i więcej pociągnie :-)

Lyanka idź się pięknić nie żałuj sobie :-)

Miałam coś pisać ale weny nie mam :dry:

Czytałam sobie dzisiaj z sentymentu jak się rozpakowywałyśmy i szczerze to nie zazdroszczę tym które mają to przed sobą :-) :P
Jak sobie przypomniałam trzy dni skurczów, niespania i ten cewnik brrr... :-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl