BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 6 miesiąc temu #1012062 przez Elusia
Martynka Super, że z córcią wszystko dobrze :) a jak ty się czujesz? pewnie leżysz i chciałabyś żeby czas szybciej leciał?
Asia U was mała różnica wieku więc myślę, że dwóch chłopaków to super sprawa i na pewno będą się świetnie dogadywać :) ja też już się przyzwyczaiłam do myśli, że będzie córcia, mam nadzieję, że się odnajdę w tej roli :)) myślę, że Zuzia taka maalutka jest, bo w 23+1 ważyła 380g! :P więc duża różnica w wadze między naszymi szkrabikami :)
Ja na lumpku sobie kupiłam spodnie dżinsowe ciążowe :) dobrze leżą i jak nowe :)
Mnie też ostatnio skurcze w łydkach łapały:/ a przecież biorę ten aspargin...
Andziula gratulacje :) najważniejsze że wszystko dobrze jest :)
Agulka Urządzanie pokoju to najwspanialsze co może być, tyle radości:) no i ciuszki też!:) my właśnie kupiliśmy pierwszą rzecz dla Zuzi- kombinezonik :) Ignaś dostał do pokoju dywan z farmą od babci i jest przeszczęśliwy :D a za dwa tygodnie może w końcu będziemy mieli już szafę i będzie wszystko skończone :) nooo... łóżeczko dla malutkiej jeszcze nie pomalowane:P ale i tak na początku będzie u nas to łóżeczko:) Ja też z synkiem miesiąc przed porodem miałam wszystko uszykowane i już tylko czekałam- a później stwierdziłam, że za szybko bo na wolnym się nudziłam i usiedzieć nie mogłam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012089 przez asienka87
Witam po weekendzie :)
w sobote byliśmy na tej imprezce, było super :) ależ sie wybawiłam :) było w sumie 7 par, wszyscy bardzo fajni,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

tak się wytańczyłam, ze na drugi dzień nie mogłamz łóżka wstać, brzuch i plecy bolały, ale co wytańczyłam to moje :P potrzebowałam tego, a brzuch jeszcze nie taki duży, wiec dałam rade :)
więcej takich wypadów poprosze :D

jak u Was po zmianie czasu ? u mnie o dziwo Kacper zasnął na nowych godzinach po 22, na mleko miał pobudke o 2 i 6, ale dospał do 7 , wiec miło :) potem szalał z kolegami, zasnął dopiero o 13.45 i śpi do teraz, czyli już ponad 2,5 godziny :P

Agulka ja też na przełomie grudnia/ stycznia chce miec torbe spakowana i skompletowana wyprawke, bo pierwszego synka urodziłam 3 tygodnie przed terminem, wiec teraz tez chce byc wczesniej gotowa :)
super, ze juz po remoncie :) my też :)
dobrze, ze u Ciebie wszystko w porządku :* ale bardzo dobrze, ze to skontrolowałaś ..
jak tam po glukozie ?
ja będę robić 9 listopada, dzień przed wizytą... ja jestem w 24 tc i też już 10 kg na plusie...

Andziulaa super, ze zajrzałaś, zaglądaj częśćiej :)
ależ piękne zdjecie ! śliczna dzidzia :)
Ty tylko 4 kg? zazdroszcze :)

Elusia no córa drobniutka :) ja właśnie też już sie przyzwyczaiłam do tego, ze będę miała dwóch łobuziaków :) zastanawiam sie nad tym asparginem, czy brać... w pierwszej ciaży brałam.. chyba musze gina zapytać...
no, ja z racji porodu przed terminem, już musze miec wszystko gotowe wcześniej :)

a to mój brzuszek w 23 t.c. :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012145 przez Andziulaa
Będę zaglądać częściej po remoncie napewno, bo jak narazie już opadam z sił nie wiem w co ręce włożyć .. oby szybko się skończyło..
No w sumie w tych całych 22 tc przytyłam 3,1 kg i jak narazie się cieszę bo mała tyje nie mamusia i oby tak już było do porodu hihi :D
Na ostatnim usg trzeba przyznać że tak ładnie się odwróciła i mama widziała całą buzie :D a co do tych prenatalnych jednak nie poszłam za dużo wydatków mieliśmy w tym miesiącu i w sumie nawet dobrze zrobiłam bo mój ginekolog małą dokładnie pooglądał pomierzył jest wszystko dobrze zaznacze że tak samo wszystko pomierzył jak na tych pierwszych prenatalnych tamten lekarz i nie musiałam płacić 400 zł wkońcu ginekolog też od tego jest żeby oglądać dzidzie za coś się też płaci co miesiąc .. :)
Asienka brzuszek świetny :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012309 przez AgulkaKrk
Elusia tak urządzanie pokoiku mnie bardzo cieszy :) Ale przyznam szczerze, że z każdym dniem coraz bardziej chce mieć ją już w ramionach! Uważam, że ciąża trwa zdecydowanie za długo :P Po z tym to już 27 tc i mała tak szaleje, że codziennie zaskakuje mnie coraz bardziej. Brzuch mi faluje przy każdym ruchu. Jeszcze nie boli, ale czasem jest to już mały dyskomfort :silly:
Asieńka cudny brzuchol :woohoo: W ogóle nie widać tych twoich 10kg :) Po glukozie ok. Samo wypicie nie było tragiczne :) W sumie to nie było nie przyjemne, tylko po prostu mega słodkie. Nie potrzebnie się obawiałam. Dowiedziałam sie jednak, że dodawanie cytryny wpływa jednak na badanie i Pani połozna mówiła żebym nie dolewała. Nie zrobiłam więc tego. Najgorzej było w pierwszej godzinie bo mnie na żołądku muliło od tej słodyczy. Potem już jakoś poszło :) Obok przychodni mamy SabWey'a więc pirwsze co wpadłam tam po najbardziej pikantną kanapkę jaką mieli :laugh: Ale małej bardzo sie badanie podobałao. Tyle cukru to ona jeszcze nie dostała, więc szalała jak nie wiem. Wynik wyszedł mi bardzo dobry :) Wszystkie parametry dosłownie w dolnej granicy normy :)
Andziula super, że u ciebie wszystko dobrze :) Remonty w końcu się kończą. Czekamy na ciebie :)
Martynka a co u was? Ty czasem nie miałaś mieć tak jak ja wizyty 29.10?
Lili Gosia a co tam u was słuchać?
Jutro skontrolujemy czy wszystko u nas dobrze, ale myślę, że tak :) Przez parę ostatnich dni boli mnie brzuch podczas chodzenia i to dość mocno, ale to raczej kwestia tego, że przez kilka dni mięliśmy kołowrotek i nie miałam czasu porządnie odpocząć. Dziś za to leżę plackiem pod kołderką bo od wczoraj boli mnie gardło, a nie chcę żeby mi się to bardziej rozwinęło. Odezwę się juto po wizycie.
Buziaki dla was :kiss:

A tu mój brzuchol bez "napinki" :woohoo: O matko dopiero na zdjęciu widzę jaki jest wielki :woohoo: Malutką czuję już prawie pod samym biustem, a właściwie nogi bo jest głową w dół i kopie tak że ho ho :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012329 przez asienka87
Witam Kochane :)

Andziulaa wiem, co znaczy remont, wiec rozumiem , ze nie masz czasu tu zaglądać :) ja też tak miałam przez ostatnie 2 miesiace :P
fajnie , ze obyło sie bez dodatkowych kosztów, a efekt badania taki sam :)
zazdroszcze tych 3 kg :)

Agulka dziękuję :) wiesz, to 10 kg sie rozłożyło troche na nogi, biodra brzuch :) ale widzę, ze Twoja ciąża jakieś 2,5 tyg starsza, ale brzuszek większy sporo, ciekawe jak mój urosnie za 2 tyg :)
dziwne z tą cytryną, bo ja mojego gina o to zapytałąm ostatnio, jak zlecił mi to badanie i powiedział, ze jak najbardziej można dodac cytrynę, bo ona w ogóle nie wpływa na wynik badania i dziwi sie , ze niektórzy nie pozwalają bo są niedoinformowani... tak mi powiedział, wiec ja dodam, tym bardziej, ze w laboratorium też nie widzą przeciwwskazań , jak pytałam...
super, ze wyniki masz w normie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012355 przez AgulkaKrk
ASIEŃKA no widzisz każdy mówi co innego. Mnie położna powiedziała to samo tylko na odwrót, że do tej pory niby można było, ale od jakiegoś czasu lekarze apelują, że nie. Ja w takich przypadkach podchodzę ostrożnie, czyli jak oni między sobą nie potrafią się dogadać i jednoznacznie określić to nie ryzykuję :) Nie dodałam, przeżyłam :) Tak samo miałam ze znieczuleniem u dentysty w pierwszym trymestrze. Mój lekarz mówił, że nie można chyba, że zapalenie zęba zagraża ciąży. Dentystka też nie bardzo chciała. Robiłam bez znieczulenia, dopiero od drugiego trymestru biorę jeśli jest potrzeba. Z kolei mam koleżankę która bierze od samego początku bo lekarz powiedział, że nie ma problemu, a i ona nie uważa żeby to było coś złego. Znam też dentystki które całą ciąże nie wyrażają zgody na znieczulenie. A co my mamy zrobić? Każdy chyba wg własnego sumienia musi postępować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012378 przez Martynka__89
Tak mam dziś wizytę na 17:45 i nie mogę się doczekać tak się martwię czy wszystko jest w porzadku. Czy z moją szyjka jest dobrze. Czasem brzuch mi twardnieje i bardzo mnie to nie pokoi, pd pierwszej ciąży minęło 5 lat i niestety nie za bardzo pamiętam jak to jest :blush: żyje sobie od paru dni tylko wizyta.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012429 przez AgulkaKrk
Jestem już po wizycie. Szyjka bez zmian czyli nie skrócona, ale delikatnie rozpulchniona. Lekarz przepisał mi luteinę. Powiedział żeby się nie martwić bo to tylko zapobiegawczo. Potrzebowałam zaświadczenia, że mogę uczęszczać na ćwiczenia w szkole rodzenia, nie miał nic przeciwko, wypisał. Tak więc skoro mogę ćwiczyć to faktycznie nie mam się czym martwić. Malutka rośnie jak na drożdżach ma już 1050g :woohoo: Wszystko z nią w porządku. Zdrowo się rozwija :)
MARTYNKA ja też tak mam. Ciągle żyję od wizyty do wizyty :) Nie martw się wszystko będzie dobrze. Mnie jak zaczął twardnieć brzuch to lekarz kazał mi zwiększyć magnez (Aspargin) brałam 2x2, a teraz 3x2 i przeszło :) Daj znać co i jak po wizycie :) Trzymam kciuki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012434 przez Elusia
Asieńka Tańce super sprawa:) fajnie się tak czasem zrelaksować:) ja mooooże będę miała okazje za 2 tygodnie ale się okaże jak z kasą to wtedy zadecyduje ;) Mi Ignaś z drzemkami ostatnio zrobił bunt i nie spał w dzień w ogóle, co skutkowało okropnym zachowaniem, już nie wyrabiałam z nim dosłownie, jak głową w mur:( i nocki też fatalne, a dzisiaj pobudka o 5,20 więc już nieco nieprzytomna chodzę:P ale już chociaż dzisiaj mój zasnął na drzemkę, UFFF!:):)
mi nic o cytrynie nie mówili, ale z synkiem dałam radę bez to i teraz się obędzie :) Brzuszek masz malutki :) naprawdę gdzie ty podziałaś te kg?:) ja mam 6na plus już! za szybko zaczęłam przybierać...do porodu to masakra jak w takim tempie będę rosła :P z 20kg wyszłoby na plusie co najmniej masakra:P
Agulka Ale duży, piękny masz brzusio :) i świetnie że wizyta u lekarza ok i z malutką wszystko w porządku :) u nas też ok, szyjka długa i mocno trzyma dzidzię :) na glukozę, przepływy,ktg i inne badania idę za 2,5tyg do szpitala, jak to p.doktor powiedziała "robimy full wypas :D".
Martynka Daj znać jak tam z córcią, czy wszystko w porządku?:)
Idę się zdrzemnąć póki mały śpi, żeby mieć siły na jego wariatkowanie :):*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012475 przez Martynka__89
Już po wizycie. Na szczęście jest wszystko w porządku szyjka zamknięta i (nie wiem jakim cudem) długa 3 cm. Tryb życia mam prowadzić bez zmian czyli oszczędny. Dalej aplikować luteine dodatkowo mam brać magnez 3 tabletki dziennie, oprócz tego raz w tygodniu aplikowac sobie glubulke dopochwowo przeciw zapalna. Serduszko Darii bije 140, ja przytylam 2 kg. Jestem szczęśliwa że jest dobrze, kolejna wizyta 26 listopada. Ps. Elusia no bardzo męczące jest te ciagle2 leżenie jak jest dzień w którym czuję się lepiej to trochę sprzątam czasem wyjdę na malutki spacer z synem. Niestety mój organizm jest tak słaby że nawet jak bym chciała inny tryb życia prowadzić to nie dam rady.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012503 przez Lili9
Hej hej mamusie :* i ja się pochwałę zdjęciem, wagowo od początku ciąży minus półtora kilograma, najpierw bylo minus 3 kg, powoli zaczynam przybierać. U nas w miarę, chociaż moja Zosienka zaczyna wstawać, chodzić wiec wymiekam :( ciągle zmęczona. Całymi dniami bym spala ale nie mam możliwości. Do tego idą jej żeby trójki wiec jest dodatkowo marudna. Jutro kończy 11 miesięcy i do urodzin juz tylko miesiąc. Robimy 28 listopada mimo że jeszcze trochę czasu to już mnie przygotowanie przeraza. Synunio nadal bezimienny, nie wiem co to będzie. Coraz mocniej ruchliwy :) kocham to uczucie :) my wizytujemy dopiero 25 listopada wiec to jeszcze kupa czasu. I przed wizytą pierwsze ktg.
Dobrze dziewczyny ze u Was wszystko z dzieciaczkami super, odpoczywajcie póki macie możliwość.
Jak przygotowania? Ja bym na koniec grudnia, początek stycznia chciała mieć wszystko gotowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012504 przez Lili9
Sorry za jakość
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012927 przez Elusia
Hej kochane, ale tu cicho:P
Martynka super, że po wizycie wszystko w porządku :) i że ta szyjka jednak długa :) ja mam 3,5cm :) Dobrze, że w miarę znosisz to leżenia, widać organizm tak jak mówisz sam się tego domaga. Najważniejsze, że to leżenie daje skutki i wszystko jest prawidłowo :)
Lili Ładny brzusio :) do wyboru imienia macie jeszcze sporo czasu także się nie przejmuj :) a pierwsze kroki-gratuluję!:) skok milowy w rozwoju, no teraz zobaczysz że dopiero się zacznie gonitwa za małą :) początki najgorsze, żeby przyzwyczaić się, że oczy trzeba mieć dookoła głowy a później już z górki :) ja na szczęście już nie mam ochoty na spanie w dzień i jakoś nawet dobrze się czuję na tyle, że nieprzespane nocki z synkiem aż tak mocno mi nie dokuczają,
Ja jak w końcu pomaluję łóżeczko, i szafa się pojawi to zacznę ogarniać co tam jeszcze muszę dokupić. Bardzo chcę jakąś praktyczną pojemną torbę żeby móc na spokojnie iść na spacer i zmieścić wszystkie rzeczy potrzebne dla Zuzi, Ignasia i dla siebie, a sporo tego przecież. Bo ta torba co przy wózku, to z jedną przegródką i wszystko się miesza i ciężko coś później znaleźć. Torbę pewnie będę pakowała do szpitala jak wrócimy ze świąt czyli jakoś ok.10 stycznia. Wtedy też się okaże czy muszę jeszcze coś tam dokupić.
Chwalę się moim brzusiem :) opowiadajcie co tam u was się dzieje???:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012988 przez asienka87
Witam lutóweczki :D
w końcu wpadłam sie przywitac :) weekend szybko minął... wczoraj mąż miał wolne, cały dzień spedzilismy razem a pogoda była wyśmienita :)
Kacper nauczył sie sam wychodzić na zjeżdżalnie i sam z niej zjeżdżac :D

Agulka dokładnie, ile ludzi tyle opiniii... ale u mnie z kolei , zarówno lekarz prowadzący poprzednią ciążę, lekarz prowadzący obecną ciążę, położna, jak i Panie w laboratorium mówią, ze cytrynę można stosować i nie zmienia wyników badań więc ja dodam :) w pierwszej ciąży też dodałam i wypiłam bez problemu, więc nie jest to dla mnie straszne :) a glukoze mam w poniedziałek.
Super, ze z malutką wszystko w porządku :) aa i najważniejsze, ze szyjka nie skrócona. Pięknie Ci córa rośnie :) ciekawa jestem ile mój Kubuś teraz waży :) wizytę mam za tydzień :)

Elusia oj, jakby mi Kacper nie spał w dzień, to by mi zrobił drzemke koło 18 i potem bajlando do północy :P ale on musi sie zdrzemnąć koło 13-14, wczoraj np przyszedł do niego kolega o 13, bo sie zajmowałam nim (koleżanka miała wizyte u lekarza) to de facto Kacper poszedł spać, a ja bawiłam sie z małym :P
Ty masz tyl,o 6 kg na plusie, a ja juz jakies 10, wiec kto tu dużo przybiera :P
ale śliczny brzusio :)

Martynka super, ze wszystko dobrze, pieknie sie syzjka wydłuzyła, oby do końca ciąży było juz wszysko ok :*

Lili wiem co czujesz, bo ja mam w domku 15- miesiecznego rozrabiake, którego wszędzie pełno , a dodatkowo jest jak na swój wiek wyrośniety i waży 13 kg... wiec jest co dzwigac a niestety czasem trzeba;/ kręgosłup powoli daje o sobie znać, ale trzeba przetrwac :)
ja właśnie chciałabym w listopadzie dokupić brakujące rzeczy dla Kubisia, a w grudniu chcemy dla Kacperka kupić łózko, aby sie już przyzwyczajał do spania na nowym miejscu :) Torbę chce miec spakowaną już koncem grudnia/początkiem stycznia, bo wprawdzie termin mam na 14 lutego, ale pierwszego synka urodziłam 3 tyg przed terminem, wiec teraz tez chce być wczesniej przygotowana :)
Brzusio świetny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1013220 przez asienka87
Buuuu, ale cisza :P
przywołuje Was :D u nas piękna pogoda, spacerek zaliczony :) oby jak najdłuzej :D

buziaki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl